e-YDS 2022/11 İngilizce Başvuruları Başladı!

Elektronik Yabancı Dil Sınavı‘nın bu yıl düzenlenecek olan 11’inci sınavının başvuruları başladı. Elektronik ortamda yapılan e-YDS’nin sınav binalarının aday kapasitesi ile sınırlı olduğu için sınav ücretini ilk ödeyen adaylar kontenjana dâhil ediliyor.

e-YDS 2022/11 İngilizce Başvuruları Başladı!

e-YDS 2022/11 İngilizce alanında, 10 Eylül 2022 tarihinde Ankara, İstanbul, İzmir ve Adana’daki e-sınav uygulama binalarında yapılacak olup sınav cevaplama süresi 180 dakikadır. Adaylar, saat 13.30’dan sonra sınav binalarına alınmayacaklardır.

e-YDS 2022/11 BAŞVURULARI BAŞLADI

ÖSYM’nin yaptığı açıklamada, “Sınava başvuru süreci, 27 Temmuz – 01 Eylül 2022 tarihleri arasında olup adaylar, başvurularını 27 Temmuz 2022 tarihinde ÖSYM’nin https://odeme.osym.gov.tr internet adresinden saat 14.00’ten itibaren yapabileceklerdir.” ifadelerine yer verildi.

ÜCRETİNİ İLK ÖDEYENLER SINAVA GİRME HAKKI KAZANACAK

Sınava alınacak aday sayısı, e-YDS sınav binalarının aday kapasitesi ile sınırlı olacağından bu sınavda kontenjan, Ankara’da 4180, İstanbul’da 457İzmir’de 116, Adana’da 306 olarak belirlenmiştir. Sınav ücretini ilk ödeyen adaylar kontenjana dâhil edilmiş olacaktır. Kontenjan dolduğu takdirde adayların sınav ücretini yatırması sistem tarafından engellenecek, ödeme kabul edilmeyecek ve e-YDS için sınav ücreti ödeme süresi sonlandırılacaktır.

e-YDS, elektronik ortamda yapılacağından, adayların sınavda uygulanacak ara yüzleri sınav öncesinde tanıması ve sisteme aşinalık kazanması amacı ile deneme e-sınavı hazırlanmıştır. Bu sınavlara katılacak adayların sınavdan önce deneme sınavından yararlanmaları önemlidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu