2024 YKS Puan Hesaplama (TYT+AYT) (Güncel)

2024 YKS için en iyi “2024 YKS Puan Hesaplama” uygulaması Tercih Koçu’nda. Siz de 2024 YKS adayıysanız ve en iyi YKS puan hesaplamasını yapmak istiyorsanız doğru yerdesiniz. En doğru sonuçlar veren “YKS Puan Hesaplama 2024″ burada.

Her sene düzenli olarak ÖSYM tarafından yapılan YKS’ye hazırlanmanın en iyi yollarından birisi de bol bol denemeler çözmektir. Fakat tek başına deneme çözmek bir kazanç getirmeyecektir. Deneme çözmeyi verimli hale getirmek için çözülen denemelerin puan analizlerinin yapılmasında yarar vardır. Böylelikle gerçek YKS‘de ortalama hangi puanları yapabileceğinizi tahmin edebilir ve hedeflerinize bilinçli bir şekilde yaklaşabilirsiniz. Bu yüzden biz de Tercih Koçu olarak YKS adayları için YKS puan hesaplama aracını yayınladık. Hemen doğru ve yanlış bilgilerinizi ilgili kutulara girerek en doğru YKS puan hesaplamasını yapabilirsiniz.

Hedefinizdeki bölüme girmek için YKS’de kaç net yapmanız gerektiğini biliyor musunuz? Sizin için oluşturduğumuz “Hangi Bölüm Kaç Net?” içeriklerimiz ile tüm bölümlerin net tablolarına ulaşabilirsiniz. Böylelikle hedefinizdeki bölüm için her derste kaç net yapmanız gerektiğini öğrebilirsiniz.

YKS Puan Hesaplama

Ortaöğretim Başarı Puanı (OBP)
Ortaöğretim Diploma Puanı
Önceki YKS’de Bir Programa Yerleştim

TYT Doğru, Yanlış, Boş ve Net Sayıları
*DoğruYanlışBoşNet
Türkçe (40)
Sosyal Bilimler (20)
Matematik (40)
Fen Bilimleri (20)
Toplam (120)

TYT Puanları
*TYT Puanı
Ham
Yerleştirme

AYT Doğru, Yanlış, Boş ve Net Sayıları
*DoğruYanlışBoşNet
Matematik (40)
Fizik (14)
Kimya (13)
Biyoloji (13)
Türk Dili ve Edebiyatı (24)
Tarih 1 (10)
Coğrafya 1 (6)
Tarih 2 (11)
Coğrafya 2 (11)
Felsefe Grubu (12)
Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi (6)
Yabancı Dil (80)
Toplam 240

YKS Puanları
*YKS Puanı
HamSayısal
Eşit Ağırlık
Sözel
Yabancı Dil
YerleştirmeSayısal
Eşit Ağırlık
Sözel
Yabancı Dil

Not: Bu hesaplama uygulamasındaki sonuçlar geçen seneye ait tercih sonuçlarından hareketle oluşturulmaktadır. Bu seneki sınavda yol gösterici olması için tahmini olarak sunulmaktadır. Aksi durumlar için Tercih Koçu sorumlu tutulamaz.

6 Yorum

        1. Selam Mustafa ? Sadece bu iş için hazırladığımız projemiz olan PUANUS‘u inceleyebilirsin. Orada son 3 yıla ait yaklaşık puanını ve sıralamanı ÖSYM’ye en yakın olacak şekilde görebilirsin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu