2024 LGS Çalışma Programı (MEB) (YENİ)

2023 LGS için “2023 LGS Çalışma Programı” / “2023 LGS Ders Programı” ve daha fazlası Tercih Koçu’nda. MEB’in kazanımlarına ve okula yardımcı “LGS Çalışma Programı 2023 ” burada.

Her yıl liseye geçiş için adayların girdiği LGS için en sık yaşanan sorunlardan birisi de kesinlikle ders çalışma programlarındaki hatalar oluyor. Tercih Koçu olarak bu soruna çare olmak için en iyi LGS ders çalışma programını sizler için oluşturduk. Bu programa uyarak LGS’de en iyi sonuçları alacağınızdan emin olabilirsiniz. 8. Sınıf LGS çalışma programı olarakta kullanılabilinecek bu LGS ders çalışma programını aksatmadan takip ettiğiniz sürece LGS’den harika sonuçlar alabilirsiniz. 😉

Bunun yanında LGS çalışma programımızı PNG ve PDF tipinde ve A3 boyutlarında hazırladık. Böylelikle LGS ders programımızın çıktısını alarak duvarınıza veya masanıza asabilirsiniz. Dileyenler ise ders programını PNG formatından cep telefonuna, tabletine veya bilgisayarına resim olarak indirerekten de takip edebilir.

Güncel LGS konularını incelediniz mi? MEB’in yayınladığı verilerden yaralanarak hazırladığımız “LGS Konuları ve Soru Dağılımları” içeriğimiz ile her ders için bu sene LGS’de hangi konular var öğrenebilirsiniz.

LGS Çalışma Programı

LGS Çalışma Programı (PNG Formatında)

LGS Çalışma Programı (PDF Formatında)

LGS Çalışma Programımızın Detayları

 • Pazar günleri hariç toplamda hafta içi+ cumartesi olaraktan 6 gün boyunca biyolojik saatinizi de göz önünde bulunduraraktan günü 6 saatlik çalışma dilimlerine böldük.
 • Hafta içi okuldan sonra zihniniz henüz çok yorgun değilken ders çalışma programının daha verimli olması için günlük çalışmalara sayısal derslerle başladık.
 • Daha sonrasına ise LGS’de soru sayısı az fakat yine de çalışılması gerekli dersleri geç saatlere doğru yerleştirdik.
 • Her gün günün sonunda minimum 1 saat “Kitap Okuma” saati ayırdık. Böylelikle LGS’de inanılmaz bir okuma hızına erişeceksiniz.
 • Hafta sonları ise haftalık okuldaki derslerinizi tekrar edebilmeniz için “Hafta Tekrarı” saati koyduk. Böylelikle hiç bir dersi unutmuş olmayacaksınız.

LGS Ders Çalışma Programında Yapılabilecek Değişiklikler

İsteyenler ders programında;

 • Her çalışma saatinin sonuna dileyenler 15 dakikalık teneffüsler koyabilir.
 • Eğer okul derslerinde unutkanlık yaşamıyorsanız hafta sonunda yer alan “Hafta Tekrarı” yerine 1 deneme daha koyabilirsiniz.
 • Dileyenler her günün bitiminde yer alan “Kitap Okuma” saatini 2 günde 1 olacak şekilde düşürebilir. Kalan kısımlara ise soru çözüm saatleri yerleştirilebilir.

28 Yorum

 1. Merhaba orda fen soru coz diyo matematik soru coz diyo ya ne kadar çozecegimiz yazmiyo ne kadar caliscagimiz da yazmiyo daha ayrıntıli olursa biz lgs eye girecekler icin gerçekten çok iyi olur

   1. Bence de bizim belirtmemiz daha doğru olur çok iyi yapmışsınız elinize sağlık:)

 2. Merhaba
  Ben artık 8. Sınıfım. O kadar stresteyim ki ne yapacağımı bilmiyorum. Kısacası, Ben kendi kendime hergün söz veriyorum bugün çalismıyacagım, ama yarın çok iyi çalışacağım diye diye artık zamanım kısıtlanıyor. Çok erteliyorum çalışmak çok istiyorum ama güçsüz hissediyorum gibi oluyorum çalışma isteğim yok oluyor bir anda, nasıl anlatacağım bilmiyorum. Kendime ders çalışma programı hazırlasamda o programa uyamıyorum. Kendimi çok boş hissediyorum.
  2021 Lgs ye 5-4 ay kaldı. Nasıl bu engeli yok edebilirim?

  1. Selam ? Öncelikle içinde bulunduğun karamsarlıktan bir an önce çıkmalısın. Kısacası kendini bahsettiğin gibi kuruntulara sokmamalısın. Eğer konuna gelecek olursakta, bu işini sırrı inanmakta. ?
   Tavsiyemiz;

  2. 1. Seni meşgul eden tüm uygulamalardan, etkinliklerden vs. uzaklaş.
  3. 2. Eksiklerini belirle ve analiz et.
  4. 3. Kendi seviyene göre yüzeysel bir program hazırla ve bir yerlerden başla.
   1. Ya şu matematiğe o kadar çalışıyorum 11 netten fazla yapamadım sırf konu eksiğim yüzünden kaybediyorum bunun farkındayım bi konu çalışıyım diyorum ama çalışasım gelmiyor ya

   2. Merabalar ben hilal düzbayır sizlerden yardım almak istiyorum öncelikle derslerde alakom yokyani kendimi derse vermiyorum dum ama aklımı başıma aldım bana yardım eder misiniz LGS ye haırlanmam da ban yardımcı olun lütfen ? son bir ayım kaldı sözel alan dan çalşımak istiyorum bana yardım edin napmam gerek yardımlarRını bekliyorum lütfen!

    1. Selam Hilal ? Sana işin sırrını söylemeyi çok isterdik ama bu işi Aladdin’in sihirli lambası değil. Eğer hedefine ulaşmak istiyorsan tek yapman gereken çalışmak. Senin, sana yapabileceğinin yanında bizim sana yapabileceğimiz yardımın anlamı olmaz. İnan ve başar. ?

  5. merhaba bende 1 ay kala aklım başıma geldi artık düzenli çalışıyorm sen yaparsın görüşmek üzere

 3. Bende 8.sınıf öğrencisiyim ve soru çözmek istemiyorum,tekrar yapmak istemiyorum,yani testleri gördüğüm zaman bana çok fazla,çok ağır ve çok büyük bir yük gibi geliyor en azından 20 soru çözeyim diyorum oda olmuyor ve lgs’ye gireceğim için çok panik yapıyorum endişe ediyorum lütfen bana bir öneride bulunun eğer çalışmamaya devam edersem çok kötü olur benim için.

  1. Selam Helin ? Spesifik bir öneri verilebilecek durum yok. Sadece kendine inan ve çalışmaya başla. Sosyal medya ve vakit çürütecek şeylerden de uzak durmanı tavsiye ederiz.

  2. merhaba ben de seninle aynı durumu yaşıyordum bir ay öncesine kadar . sonrasında aynanın karşısına geçip kendimle konuştum ( komik gelebilir ama gerçekten işe yarıyor ) bunu yapabileceğimi benimle aynı durumda olanların olduğunu yapanların nasıl yaptığını düŞÜNünce imkansızlıktan çıkıyor . yani bir ara çok darlandığımda tüm herseyi hissettiklerimi bir deftere yazmıştım o da iyi geldi biraz . daha sonra kendime artık yap çok geç olmadan dedim ve basladım. eğer kendine yapabiliceğine inanırsan yapamayacağın hiçbirsey yok merak etme biliyorum ne kadar sinir bozucu depresif bişey olduğunu biraz uzun oldu ama neyse :))

 4. Evet bende hiçbir programlara uymuyorum ama buna uyacağım ve benim matematik alanında problemleri çözmekte zorluk çekiyorum bana yardım edebilecek biri varmı

 5. iki gün öncesine kadar soru görünce midem bulanıyodu ama ne olduysa bir an hırslandım ve kendime dediğim şey şu oldu (çok işe yaradı) çevremdekiler tam puan yaparken veya yüksek puan alırken ben neden almayayım ve kendime program yaptım her gün 12’de kalkan Eylül yok (TÜM LGS TAYFAYA BAŞARILAR) jsjsjsjjs

 6. Bende 8 sınıf öğrenciyim lgs ye 3-4 ay kaldı ve ben hiç çalışmadım sadece hocalarımın verdiği ödevleri yapıyorum ben şimdi başlasam istediğim okulu tutturabilirmiyim yani yüksek puan alabilirmiyim ben sizin önerdiğiniz ders çalışma programını uygulasam başarabilirmiyim

 7. Merhaba ben LGS ye hazırlanıyorum program siz ders yapıyım çünkü tarlaya gidiyom diye program yapmadım .çok sitreslioluyorum kitapçıkları gördüğüm zaman ne yapa bilirim ???

  1. Selam Şirin ? Öncelikle gayretin için seni tebrik ederiz. Stres yapacak bir durum yok. ? Başaracaksın, biz sana güveniyoruz. Hayallerinden vazgeçme, kendine güven. ?

 8. Selam bende LGS öğrencisiyim ama bana göre tüm dersler kolay sadece matematik te ihtiyaçim var ama ders çalışamıyorum diyorum ki kimse yanımda yokken ben tek başıma nasıl çalışırım kalabalık tan daha iyi ve güzel ders çalışıyorum ne yapmam gerekir lütfen bana yardımcı olursanız sevinirim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu