2024 LGS Kitap Önerileri (MEB’in Güncel Müfredatına Göre)

2024 LGS için “2024 LGS Kitap Önerileri“/ “2024 LGS Kaynak Önerileri” Tercih Koçu’nda. MEB‘in her sene düzenlediği LGS‘de adaylar için güncel LGS kaynakları 2024 bulmak zorlu ve vakit alıcı bir süreç olmakta. Bu güncel LGS kitapları arayışını sonlandırmak için olarak en iyi LGS kitap önerileri 2024 listesi hazırladık.

Hazırladığımız öneri listelerin de bulunan tüm kitapları seviyelere göre kolay, orta ve zor olmak üzere düzenledik. Böylece adayların kendi seviyelerine en uygun kitapları bulmalarına yardımcı olduk. Yaptığımız kitap önerilerinde ise hiç bir yayınevinden veya kuruluştan destek almadık. Yapılan kitap önerilerinin tamamı LGS adaylarının görüşlerini dikkate alarak oluşturduk. Tamamı özgün ve MEB’in yeni müfredatına göre olduğundan emin olabilirsiniz.

Not: Hazırlanan LGS kitap önerilerinin hiç birinde reklam alınmamıştır ve tamamı güncel MEB müfredatına göre seçilmiştir. Önerdiğimiz kitaplar piyasanın en iyi hocaları tarafından seçilmiştir.
LGS’de başarılı olmak için güncel konuları bilerek çalışmak her zaman çok önemlidir. Peki bu seneki güncel LGS konularını biliyor musunuz? “LGS Konuları ve Soru Dağılımları” içeriğimiz ile bütün derslerin güncel LGS konularını öğrenebilirsiniz.

LGS Kitap Önerileri

13 Yorum

 1. Ben şu an 7.sınıfım ,hazırlık olarak bakıyorum kitaplara .Baktığımda gerçekten kitaplar seni içine çekiyor bana göre bu kitapların kalitesini zaten duymuştum şimdi daha da emin oldum.İnşallah seneye de 2022 Lgs kitap önerileri yaparsınız.Çoookkk mutlu olurum.

  1. Selam Beyza ? Öncelikle güzel görüşün için teşekkür ederiz. Tabii. Her sene kitap önerilerimiz güncelleniyor ve sizler için en iyi LGS kitap önerileri listelerimizi hazırlıyoruz.

 2. Merhaba ben 8.sınıfım acaba günde kaç soru çözmeliyim yardım edermisiniz

 3. Tüm dersler ya da sözel ve sayısal şekilde yok mu onlarda da yardımcı olursanız sevinirim

  1. Selam Meral ? Ders bazında ayrılmış durumda zaten. Böylelikle sözel veya sayısal dersleri kendiniz rahatlıkla inceleyebilirsiniz.

 4. aklıma takılan bisey sormak istiyorum bunlar reklam amaclımı yoksa meb sorularına uygunmu

  1. Selam ? LGS kitap önerilerimizin hiç birisi reklam değildir. Tamamı öğrencilerden gelen tavsiyeler ve uzman hocalarımızın incelemeleri sonucu sizlere sunulmaktadır.

 5. Merhaba ben suan 7. Sınıfım önerdiğiniz kitapların zorluk derecesi de yazan bir liste paylaşsaniz herkez kendi seviyesine gore kitap alsa

 6. Merhaba ben 8. Sınıfım ve günde 16 saat kitap okuyorum. Test çözmeyi sevmiyorum. Acaba ne yapmalıyım. Birde bu üç ay içerisinde 1627 adet kitap okudum en az sayfalı kitabımın 554 sayfası var.

  1. Kitap okumak güzeldir, gelişimine katkıda bulunur fakat senin durumun biraz fazla. Bu durum sana yarar yerine zarar dahi verebilir. Kendine ders çalışmayı sevdirecek yöntemler bulabilirsin. Böylelikle eksik gördüğün noktalara daha çok vakit ayırırsın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu