2024 LGS İngilizce Kitap Önerileri (Yeni) (MEB)

2024 LGS için “2024 LGS İngilizce Kitap Önerileri” / “2024 LGS İngilizce Kaynak Önerileri” ve daha fazlası Tercih Koçu’nda. Seviyenize uygun kaynak seçebilmeniz için kolay, orta ve zor olarak ayırdığımız güncel LGS İngilizce soru bankası önerileri 2024, LGS İngilizce konu anlatımı önerileri 2024, LGS İngilizce deneme önerileri 2024ve LGS İngilizce kaynak önerileri 2024için en iyiler burada.

Not: Hazırlanan LGS kitap önerilerinin hiç birinde reklam alınmamıştır ve tamamı güncel MEB müfredatına göre seçilmiştir. Önerdiğimiz kitaplar piyasanın en iyi hocaları tarafından seçilmiştir.

LGS İngilizce Kitap Önerileri

Kolay Seviye Kitap Önerileri

Tonguç Yayınları – 8. Sınıf LGS İngilizce KOTA Konu Taramaları

Tonguç Yayınları - 8. Sınıf LGS İngilizce KOTA Konu Taramaları

MEB’in 2018 yılında yayınlamış olduğu eğitim modeli ile farklı bir yapıya geçtiğini söyleyebiliriz. Artık yeni müfredat ve yeni nesil soruların hakim olduğu bir dünyada LGS öğrencilerinin işi de bir hayli zor olmaktadır. Bu noktada, İngilizce konusunda kendinizi yetersiz hissediyorsanız Tonguç Yayınları’nın sizler için hazırlamış olduğu LGS KOTA konu taramalarını kullanabilirsiniz. Bu kitap sayesinde her şeyden önce 8.sınıf konularını tekrar etme şansına sahip olabilirsiniz. Hem okul derslerine hem de LGS’ye çalışabilirsiniz. Yeni tarz dikey ve yatay sorular ile gerçek sınavda zorlanmazsınız. 168 sayfalık bu kitapta toplam 400 soru vardır. Konuları tekrar ettirirken kazanım temelli olarak ilerleyen bir kaynaktır.

Hız Yayınları – 8. Sınıf LGS İngilizce Soru Bankası

Hız Yayınları - 8. Sınıf LGS İngilizce Soru Bankası

200 sayfalık bu kitabın sorularının da kolay olduğunu söyleyebiliriz. Herkesin bildiği gibi İngilizce; LGS’ye hazırlanan öğrencilerin en çok zorlandığı derslerin başında geliyor. Bu noktada, konuları iyi öğrendikten sonra bol soru çözmeniz şart! LGS sisteminde fikir yürütme, analitik düşünme, okuduğunu anlama, problem çözme becerisi geliştirme ön plandadır. Bu tarz soruları çözmek için ezber yapmanız gerekmiyor. Tam aksine kelimeleri ezberlemek yerine onların soruların içerisinde nasıl kullanıldığını görmelisiniz. Hız Yayınları’na ait olan bu kitap ile de yeni nesil ve MEB müfredatına uygun İngilizce sorularını görme şansına erişebilirsiniz. Hız Yayınları’nın zor olduğuna dair bir önyargınız varsa bu kitap sayesinde ortadan kalkacağını söyleyebiliriz.

Orta Seviye Kitap Önerileri

Palme Yayınevi – 8. Sınıf LGS İngilizce Soru Kitabı

Palme Yayınevi - 8. Sınıf LGS İngilizce Soru Kitabı

İngilizce bilginizin orta seviyede olduğunu düşünüyorsanız ve buna uygun bir soru bankası arıyorsanız doğru yerdesiniz! Palme Yayınevi tarafından hazırlanan bu kitap sayesinde tamamı yeni nesil sorulardan oluşan testleri çözebilirsiniz. MEB tarafından hazırlanan LGS İngilizce sorularının ezberden oluşmadığını söylemek gerekir. Bu noktada, kelime ezberlemek yerine kelimeleri günlük hayatın içerisinde kullanarak kalıcı olarak öğrenmeyi tercih etmelisiniz. LGS’de sorulan İngilizce soruları genellikle bir yazılı metin ile verilen bir resmi ilişkilendirme ve bağlantıyı kurabilme becerisini ölçmektedir. Bu noktada, gramer bilgisinin yanı sıra yorumlama becerisi de gerekli olmaktadır. Sonuç olarak, bu hususlara uygun olarak çalışmanız için bu kaynak gibi bir soru bankasını satın almanız ve soru çözmeniz gerekmektedir.

Tudem Yayınları – 8. Sınıf İngilizce HBA

Tudem Yayınları - 8. Sınıf İngilizce HBA

Orta seviyede bir İngilizce kitabı arıyorsanız bu kitap tam size göre! Tudem Yayınları; diğer derslerde olduğu gibi İngilizce’de de farkını ortaya koyuyor. Yeni öğretim programına uygun olarak hazırlanan bu kitabın içerisinde vocabulary, grammar, listening, reading, activity ve test kısmı bulunmaktadır. Konu anlatımlı kısmı sayesinde LGS müfredatına dahil olan tüm İngilizce konularını en iyi şekilde öğrenme şansına erişeceksiniz. Buna ek olarak, bol alıştırmalar sayesinde test çözmeye geçmeden evvel önemli sayıda pratik yapmış olacaksınız. Her ünitenin sonunda bulunan çözümlü sorularla da konuyu ne kadar iyi anladığınızı görmüş olacaksınız.

Tudem Yayınları – 8. Sınıf LGS İngilizce Soru Bankası

Tudem Yayınları - 8. Sınıf LGS İngilizce Soru Bankası

Tudem Yayınları; beceri temelli soru bankası ile sınava hazırlık sürecinizi daha kolay hale getiriyor. Bilgi, beceri ve yeterliliği ölçen yeni nesil soruların hepsi bu kaynakta bir araya geliyor. 208 sayfadan oluşan bu kitapta yok yok! Konu başlıklarına göre düzenlenen beceri temelli kazanım testleri sayesinde konuyu ne kadar iyi öğrendiğinizi görebilirsiniz. Bunun yanı sıra, ünite sonlarındaki beceri temelli ünite testleri ile konuya dair tüm eksiklerinizi kapatmış olacaksınız. Her iki ünitede bir olmak üzere karşınıza çıkacak olan beceri temelli tekrar testleri ile de öğrendiğiniz konuları asla unutmamış olacaksınız. Kitaptaki tüm soruların video çözümlerinin olması çok ciddi bir avantaj!

Nitelik Yayınları – 8. Sınıf LGS Süper İngilizce Soru Kitabı

Nitelik Yayınları - 8. Sınıf LGS Süper İngilizce Soru Kitabı

Orta seviyeli sorulara sahip bir İngilizce soru bankası arıyorsanız bu kitap tam size göre! LGS’ye hazırlık sürecinde İngilizce çalışırken bazı hususlara dikkat etmeniz şart! İngilizce sorularında tıpkı Türkçe sorularında olduğu gibi soru kökünü okumalısınız. Ardından, size verilen paragrafı anlayarak yorumlamaya gayret etmelisiniz. Paragrafı okurken neyi aradığınızı bilmek size zaman kazandıracaktır. Diğer sınavlarda olduğu gibi LGS’de de süre çok önemli! Bir soruya fazla takılmamanız şart! Soru pratiği kazanmak için de kaliteli kaynaklardan soru çözmek gerekiyor. Tüm bu sebeplerden dolayı İngilizce çalışmaya yeni nesil sorulardan oluşan Nitelik Yayınları’nın İngilizce soru bankası ile başlayabilirsiniz.

Karekök Yayınları – 8. Sınıf LGS İngilizce Soru Bankası

Karekök Yayınları - 8. Sınıf LGS İngilizce Soru Bankası

Karekök Yayınları’nın sınavlara hazırlık noktasında ne kadar kaliteli kaynaklara sahip olduğunu biliyoruz. Bu noktada, biraz daha zor sorulardan oluşan 8.sınıf LGS İngilizce soru bankasıyla İngilizce dersindeki tüm eksiklerinizi giderebilirsiniz. Kitabın içerisinde tam 10 farklı ünite bulunmaktadır. Kitaptaki tüm soruların yeni nesil olduğunu söyleyebiliriz. Resimler, şekiller, grafikler sayesinde öğrencilerin bilgi seviyelerinin yanı sıra okuduklarını ve gördüklerini yorumlama becerisi de ölçülmektedir. Friendship, Teen Life, In The Kitchen, On The Phone, The Internet, Adventures, Tourism, Chores, Science ve Natural Forces olmak üzere öğrencilerin ilgisini çekecek on farklı ünitesi ile vocabulary, grammar gibi temel konularda kaliteli sorulara ev sahipliği yapan bir kaynak olmaktadır.

Hız Yayınları – 8. Sınıf LGS İngilizce Etkinlik Defteri

Hız Yayınları - 8. Sınıf LGS İngilizce Etkinlik Defteri

192 sayfalık bu kitabın orta seviyeli İngilizce konu anlatımlı kaynak arayanlara hitap ettiğini söyleyebiliriz. Özet konu anlatımı şeklinde düzenlenen bu kitap İngilizce çalışırken ihtiyaç duyduğunuz tüm bilgileri sizin için derlemiştir. Kelime bilgisinin yanı sıra dil bilgisini de en iyi şekilde öğrenebilirsiniz. Anlam kavrama konulu sorular soruluyorsa bu soruları doğru cevaplamak adına kelime bilginizi geliştirmelisiniz. Bunun yanı sıra, kelime öğrenmeyi kolaylaştıracak birtakım taktikler keşfetmelisiniz. Paragraf sorularında ise her şeyden önce soruyu okumalı, sorudaki önemli yerlerin altını çizmeli ve ardından paragraf okumaya geçmelisiniz. Hız Yayınları’na ait bu etkinlik defteri ile de tüm bu hususları nasıl gerçekleştireceğinizi öğrenebilirsiniz.

Zor Seviye Kitap Önerileri

Bilfen Yayınları – 8. Sınıf LGS Pro&Test İngilizce Yeni Nesil Soru Bankası

Bilfen Yayınları - 8. Sınıf LGS Pro&Test İngilizce Yeni Nesil Soru Bankası

Bilfen Yayınları tarafından hazırlanan bu kaynak; İngilizcesi ortanın üzeri olan adaylar için uygundur. Bir başka deyişle, kitaptaki zor soruları çözmek için İngilizce seviyenizin gerçekten de iyi olması gerekiyor. Ancak, bu kitabı özellikle sınava hazırlık sürecinin sonlarına doğru satın alabilirsiniz. Bu sayede, sınav öncesi son bir tekrar yaparak sınavda çıkması muhtemel yeni nesil sorular ile alıştırma yapmış olursunuz. Bloom Taksonomisi’ne uygun, mantık ve muhakeme yeteneğini geliştiren, beceri temelli eğitim modeline yönelik, öğreten ve yeni nesil sorulardan oluşan bu kaynak yalnızca 152 sayfadan meydana geliyor! Oldukça ideal oranda olan bu kitabı, istediğiniz her yere rahatlıkla götürerekte rahatlıkla çalışabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu