2024 LGS İnkılap Tarihi Kitap Önerileri (En İyiler)

2024 LGS için “2024 LGS İnkılap Tarihi Kitap Önerileri” / “2024 LGS İnkılap Tarihi Kaynak Önerileri” ve daha fazlası Tercih Koçu’nda. Seviyenize uygun kaynak seçebilmeniz için kolay, orta ve zor olarak ayırdığımız güncel LGS inkılap tarihi soru bankası önerileri 2024, LGS inkılap tarihi konu anlatımı önerileri 2024, LGS inkılap tarihi deneme önerileri 2024 ve LGS inkılap tarihi kaynak önerileri 2024 için en iyiler burada.

Not: Hazırlanan LGS kitap önerilerinin hiç birinde reklam alınmamıştır ve tamamı güncel MEB müfredatına göre seçilmiştir. Önerdiğimiz kitaplar piyasanın en iyi hocaları tarafından seçilmiştir.

LGS İnkılap Tarihi Kitap Önerileri

Kolay Seviye Kitap Önerileri

Okyanus Yayınları – Master Serisi 8. Sınıf LGS İnkılap Tarihi Soru Bankası

Okyanus Yayınları - Master Serisi 8. Sınıf LGS İnkılap Tarihi Soru Bankası

Kolay seviyede İnkılap Tarihi kitabı arıyorsanız doğru yerdesiniz! 224 sayfalık bu kitap; LGS ve MEB’in örnek soruları dikkate alarak hazırlanmıştır. Kitapta bulunan tüm soruların video çözümleri de dijital ortamda. Bu sayede, yapamadığınız sorular hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Adaylara kolaylık olması adına her ünite kendi içerisinde bölümlere ayrılmış. Her bölümün başında “Bunları Bilelim” kısmı bulunmaktadır. Bu sayede, adayların soru çözmeye geçmeden evvel konuları hatırlaması sağlanmaktadır. Bunun yanı sıra, her konuya ait sorular, zorluk seviyesine göre sınıflandırılmıştır. Birinci, ikinci ve üçüncü dereceden sorular ile kolaydan zora doğru bir sınıflandırma yapılmaktadır. Aynı zamanda, ünite sonlarında ünite değerlendirme testleri de bulunmaktadır.

Muba Yayınları – Hasat Serisi 8. Sınıf LGS İnkılap Tarihi Soru Bankası

Muba Yayınları - Hasat Serisi 8. Sınıf LGS İnkılap Tarihi Soru Bankası

İnkılap Tarihi çalışmaya daha yeni başladıysanız bu kaynak tam size göre! Yalnızca 88 sayfalık bu kitap ile çalışmalarınızın hangi seviyede olduğunu göreceksiniz. Bir başka deyişle, konuları öğrendikten sonra soru çözerek hasat zamanına başlayacaksınız. MEB’in yayınlamış olduğu beceri temelli sorularla uyumlu bir soru bankası olduğunu söyleyebiliriz. Bunun yanı sıra, kitapta 200’ü aşkın seçkin soru bulunmaktadır. Mobil video çözüm uygulaması sayesinde çözemediğiniz soruların nasıl çözüldüğünü en kısa sürede görme şansını elde edersiniz. Akıllı tahta, Pardus ve Uzaktan Eğitim dijital içerik desteği ile son derece farklı özellikleri de var!

Orta Seviye Kitap Önerileri

Nitelik Yayınları – 8. Sınıf LGS İnkılap Tarihi Konu Anlatımlı

Nitelik Yayınları - 8. Sınıf LGS İnkılap Tarihi Konu Anlatımlı

203 sayfalık bu kitap sayesinde İnkılap Tarihi dersini en iyi şekilde öğrenebilirsiniz. İnkılap Tarihi dersine çalışmak zannedildiği kadar kolay değil! Bu noktada, iyi bir kaynak üzerinden konuları en iyi şekilde çalışarak bu işe başlamalısınız. Konu anlatımlı kitapları kullanarak not çıkarmanız da doğru bir tercih olacaktır. Bu testte çıkan soruların önemli bir kısmı bilgiden ziyade okuduğunu anlamaya yöneliktir. Bir başka deyişle, bilginin yanı sıra yorumlama gücünüzün de olması şart! Bu yüzden, konuları bir bütünlük içerisinde öğrenmeniz gerekiyor. Nitelik Yayınları; bu kaynak ile hem LGS’ye hem de okul sınavlarına en iyi şekilde hazırlanmanızı sağlıyor.

Tudem Yayınları – 8. Sınıf İnkılap Tarihi HBA

Tudem Yayınları - 8. Sınıf İnkılap Tarihi HBA

248 sayfalık bu kitap ile İnkılap Tarihi konularını en iyi şekilde öğreneceksiniz. Konu anlatımının yanı sıra bol alıştırma ve çözümlü sorular da kitabın içeriğinde yer alıyor. Yeni nesil soruların yanı sıra yeni öğretim programına uygun bir kaynak olduğunu da eklemeliyiz. Kitaptaki konu anlatım kısmının son derece kısa ama öz bir dile sahip olduğunu belirtmeliyiz. Hemen ardından alıştırma kısmı gelmektedir. Bu kısımdaki sorulara kısa cevaplar vererek konuyu anlayıp anlamadığını görebilirsiniz. Buna ek olarak, kazanım pekiştirme testini çözerek de konu tekrarı yapabilirsiniz. Yeni nesil soruların bulunduğu kazanım pekiştirme testinde bilgi ve yorum ağırlıklı sorularla kendinizi denemiş olursunuz.

Hız Yayınları – 8. Sınıf LGS İnkılap Tarihi Uzmanı Soru Bankası

Hız Yayınları - 8. Sınıf LGS İnkılap Tarihi Uzmanı Soru Bankası

144 sayfalık bu kitap; yine orta seviyede İnkılap tarihi bilgisi olanlara hitap etmektedir. Hem LGS’ye hem de okul sınavlarına hazırlıkta kullanabileceğiniz bir kaynaktır. Bu kitapta tüm temel kavramlara dair son derece nitelikli sorular vardır. Doğrudan MEB kazanımlarına uygun olarak hazırlanan bu kitapta sınava uygun özgün sorular sıklıkla yer alır. İnkılap Tarihi; birçok öğrencinin basit olarak gördüğü bir ders! Ancak, yorum sorularının ağırlıkta olduğu bu testte başarılı olmak için farklı soru tiplerini görmeniz gerekiyor. Bu noktada, Hız Yayınları’nın bu kitabını tercih edebilirsiniz. Bu kitap ile LGS’deki tüm İnkılap Tarihi sorularını doğru cevaplayacaksınız.

Palme Yayınevi – Enerji Serisi 8. Sınıf LGS İnkılap Tarihi Soru Kitabı

Palme Yayınevi - Enerji Serisi 8. Sınıf LGS İnkılap Tarihi Soru Kitabı

Orta seviyede bir İnkılap Tarihi soru bankası arıyorsanız bu kaynak tam size göre! 178 sayfalık bu kitap ile yeni nesil soruları çözme şansına erişeceksiniz. İnkılap Tarihi dersinde başarılı olmak için ilk olarak konuyu iyi öğrenmeniz gerekiyor. Ardından, özetler çıkararak konuyu tekrar etmelisiniz. Fakat, iş bununla sınırlı değil! Yeteri kadar soru çözmediğiniz takdirde öğrendiğiniz konuları kısa bir süre sonra unutacaksınız. Bu noktada, Palme Yayınevi tarafından hazırlanan Enerji Serisi’ne ait LGS İnkılap Tarihi kitabıyla soru çözme konusundaki eksiklerinizi giderebilirsiniz. Yeni nesil sorulardan oluşan bu kitapta bilgiden ziyade yorum kabiliyetinizi geliştirecek türden sorular var!

Tudem Yayınları – 8. Sınıf LGS İnkilap Tarihi Kazanım Odaklı Soru Bankası

Tudem Yayınları - 8. Sınıf LGS İnkilap Tarihi Kazanım Odaklı Soru Bankası

176 sayfalık bu kitapta toplam 770 soru bulunmaktadır. Yeni öğretim programına uygun yeni nesil soruların olduğunu söyleyebiliriz. Her bir kazanım için bilgi seviyesini ölçen kazanım testi ile soru çözmeye başlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra, ünite sonlarında bilginin yanı sıra yorum da gerektiren soruların olduğu kazanım pekiştirme testleriyle öğrendiklerini pekiştirmiş olursunuz. Ayrıca, her iki ünitede bir olmak üzere bilgiyi kullanmaya yönelik analiz sorularından oluşan tekrar testleriyle öğrendiklerinizi unutmamış olursunuz. Dönem bitimlerinde dönem tekrar testleri ve kitap sonunda genel tekrar testleriyle de sınava en iyi şekilde hazırlanacaksınız. Son olarak, kitapta her bilgi seviyesine ait sorular vardır.

Zor Seviye Kitap Önerileri

Fen Bilimleri Yayınları – 8. Sınıf LGS İnkılap Tarihi Soru Bankası

Fen Bilimleri Yayınları - 8. Sınıf LGS İnkılap Tarihi Soru Bankası

İnkılap Tarihi konularını öğrendikten sonra kendinizi sınava hazır hissediyorsanız zorluk seviyesi yüksek olan Fen Bilimleri’nin İnkılap Tarihi soru bankasını çözebilirsiniz. Herkesin bildiği gibi İnkılap Tarihi konuları fazlasıyla sözel ağırlıklı oluyor. Sınavda her ne kadar yorum soruları ağırlıklı olsa da konuları iyice öğrenmeden ve tekrar etmeden soru çözmemelisiniz. Buna ek olarak, çözeceğiniz soruların niteliği de önem taşıyor. Yeni nesil olmayan salt bilgi soruları çok fazla işinize yaramayacaktır. Bir hikayenin içerisinde kendisine yer bulan ve yorum isteyen soruların olduğu bu kaynak; tüm ihtiyaçlarınızı karşılayacaktır. Uygulama indirerek soruların video çözümlerini de görebilirsiniz.

Palme Yayınevi – Plus Serisi 8. Sınıf LGS İnkılap Tarihi Konu Kitabı

Palme Yayınevi - Plus Serisi 8. Sınıf LGS İnkılap Tarihi Konu Kitabı

Piyasadaki diğer kaynaklara göre zor seviyeli bir İnkılap Tarihi konu anlatımlı kitap arıyorsanız bu kaynak işinize yarayabilir! 216 sayfalık bu kitapta İnkılap Tarihi dersini en iyi şekilde öğrenmenizi sağlayacak konu anlatımları bulunuyor. Kitapta önemli gördüğünüz yerlerin altını çizmelisiniz. Buna ek olarak, yalnızca okumakla yetinmemelisiniz. Yazarak çalışmanız da gerekli olacaktır. İnkılap Tarihi dersi için en iyi kaynaklardan birisi olan bu kitabı; yalnızca LGS için değil okul sınavlarınız için de kullanabilirsiniz. Kitapta yalnızca konu anlatımlı kısım bulunmuyor. Ünite sonlarındaki testleri çözerek de öğrendiklerinizi pekiştirebilirsiniz. Fiyat kalite oranı bakımından en iyi kaynak kitaplardan birisi olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu