2024 LGS Matematik Kitap Önerileri (MEB) (Güncel ve En İyiler)

2024 LGS için “2024 LGS Matematik Kitap Önerileri” / “2024 LGS Matematik Kaynak Önerileri” ve daha fazlası Tercih Koçu’nda. Seviyenize uygun kaynak seçebilmeniz için kolay, orta ve zor olarak ayırdığımız güncel LGS matematik soru bankası önerileri 2024, LGS matematik konu anlatımı önerileri 2024, LGS matematik deneme önerileri 2024 ve LGS matematik kaynak önerileri 2024 için en iyiler burada.

Not: Hazırlanan LGS kitap önerilerinin hiç birinde reklam alınmamıştır ve tamamı güncel MEB müfredatına göre seçilmiştir. Önerdiğimiz kitaplar piyasanın en iyi hocaları tarafından seçilmiştir.

LGS Matematik Kitap Önerileri

Kolay Seviye Kitap Önerileri

Şenol Hoca Yayınları – Alıştırmalarla Matematik

Şenol Hoca Yayınları - Alıştırmalarla Matematik

LGS matematik konularının öğrencileri ne kadar zorladığının farkındayız! Bu noktada, matematik temeli son derece zayıf olan öğrencilere hitap eden bu kitabı tavsiye ediyoruz. Sıfırdan başlayan veya temelini geliştirmek isteyen öğrenciler için özel olarak hazırlanan bu kitapta bulunan tüm sorular son derece kolaydır. Bunun yanı sıra, kitabın sağ ve sol sayfalarının kenarlarında konular ile ilgili çözümlü örnek, pratik bilgi ve taktikler de var! Bu sayede, adaylar, test çözmeye geçmeden evvel konuyla ilgili akıllarında bulundurmaları gereken bilgilere erişebilirler. 320 sayfalık bu kitap ile bilhassa LGS hazırlık sürecinizin başında matematikteki eksiklerinizi giderebilirsiniz.

Tonguç Akademi Yayınları – 7’den 8’e Yeni Nesil Matematik Yaz Kitabı

Tonguç Akademi Yayınları - 7'den 8'e Yeni Nesil Matematik Yaz Kitabı

LGS’ye hazırlık son derece zor bir süreç! Bu noktada, sekizinci sınıfa henüz başlayanlar yedinci sınıfta eksiklerinin olduğunu düşünüyorlarsa bu kitabı satın alabilirler. Bu kitap sayesinde sekizinci sınıfa geçtiğiniz yaz aylarında yedinci sınıftaki eksiklerinizi kapatabilirsiniz. Son yılınızda bir de yedinci sınıf konularıyla uğraşmak zorunda kalmazsınız. Bunun yanı sıra, kitabın seviyesinin kolay olması da ciddi bir avantaj! Bu sayede, sınava hazırlanmaya yeni başlayanlar için önemli bir kaynak olacaktır. Kitapta bulunan sayısal analiz soruları sayesinde matematiksel düşünme ve yorumlama konusunda aşama kaydedebilirsiniz. Akıl yürütme soruları ile de sayısal ilişkinin nasıl kurulacağını öğrenebilirsiniz.

Matematus Yayınları – 8. Sınıf Yeni Nesil Matematik Soru Bankası

Matematus Yayınları - 8. Sınıf Yeni Nesil Matematik Soru Bankası

Kolay seviyede bir matematik kitabı ile LGS serüveninize başlamak istiyorsanız bu kitap tam size göre! Akıllı tahta uyumlu, yeni müfredata uygun, kavrama serisine ait bu kitap ile LGS çalışmalarınızın en iyi şekilde olmasını sağlayabilirsiniz. Kazanım odaklı bu kitapta her seviyeye uygun sorular bulabilirsiniz. Bol miktarda konu testinin, kavrama testinin ve ünite testinin olduğu bu kitap ile soru çözmeye doyacaksınız. Ancak, seviyesinin kolay olduğunu tekrar ekleyelim. Bu kitabı çözdükten sonra daha zor sorulardan oluşan bir soru bankasını çözmeye gayret etmelisiniz. Bilhassa kazanım odaklı muhakeme problemleri ile kendinizi geliştirebilirsiniz.

Orta Seviye Kitap Önerileri

Hız Yayınları – 8. Sınıf Matematik Soru Bankası

Hız Yayınları - 8. Sınıf Matematik Soru Bankası

Orta seviyede bir matematik kitabı arıyorsanız bu kaynak tam size göre! 296 sayfalık bu kitapta bulunan sorularla sınava çok iyi bir şekilde hazırlanabilirsiniz. Herkesin bildiği gibi yeni nesil LGS’de artık işlemden ziyade öğrencilerin olaylar arasında ilişki kurması ve bunu sonuca dökmesi isteniyor. Bu noktada, klasik soru tiplerinin dışında bir hikayesi olan ve öğrencilerin çıkarımlar yapmasının gerekli olduğu sorular öne çıkıyor. Hız Yayınları’nın hazırlamış olduğu bu kaynakta hem bahsettiğimiz tarzda sorulara hem de soruların video çözümlerine ulaşabilirsiniz. Konuları öğrendikten sonra kolay sorularla pekiştirme yapmak istiyorsanız tercihiniz Hız Yayınları olmalıdır.

Karekök Yayınları – MPS Serisi 8. Sınıf Matematik Konu Anlatımı ve Soru Çözümlü

Karekök Yayınları - MPS Serisi 8. Sınıf Matematik Konu Anlatımı ve Soru Çözümlü

Güncel bilgilerin olduğu orta seviyedeki bir matematik kitabını satın almak istiyorsanız bu kitap tam size göre! Matematik dersini iyi öğrenmeniz için ilk olarak konuyu iyice anlamanız gerekiyor. Bu noktada, son derece kaliteli bir konu anlatımının olduğu bu kitap sayesinde zorlandığınız matematik konularını en iyi şekilde öğrenebilirsiniz. Bunun yanı sıra, soru çözümlerinin var olması da işinize çok yarayacaktır. Bu sayede, zorlandığınız soruların nasıl çözüldüğünü görebilirsiniz. Sonuç olarak, bu kitap ile bol bol soru çözerek hem dikkat dağınıklığınızı ortadan kaldırır hem de hızlı ve doğru sonuçlara ulaşabilirsiniz.

Tudem Yayınları – 8. Sınıf Matematik Kazanım Odaklı HBA

Tudem Yayınları - 8. Sınıf Matematik Kazanım Odaklı HBA

272 sayfalık bu kitap; öğretim programlarındaki değişikliklere göre yenilenmiş! Birebir kazanımlara uygun olarak düzenlenmesiyle de bir LGS öğrencisinin aradığı her detayı içerisinde barındırıyor. Son derece zengin içeriğinin olduğunu söyleyebiliriz. Ancak, içeriğinin yanı sıra mat kuşe kağıt, yenilenen modern kapak ve sayfa tasarımı, yüksek çözünürlüklü baskısı ile de kullanıcılarına fiyat performans oranı bakımından en iyisini sunuyor. Hepsi bir arada şeklinde düzenlenen bu kitap ile her şeyden önce konuların en güzel şekilde anlatılmış olmasının avantajını yaşarsınız. Bunun yanı sıra, bol bol alıştırma yapmanızı sağlayan sorular da var. Çözümlü sorular sayesinde de yapamadığınız soruların nasıl çözüldüğünü görme şansına erişebilirsiniz.

Zor Seviye Kitap Önerileri

KVA Yayınları – 8. Sınıf Matematik Soru Bankası

KVA Yayınları - 8. Sınıf Matematik Soru Bankası

Matematik dersinde tüm soruları doğru cevaplamak ve rakiplerinizin önüne geçmek istiyorsanız bu kitabı satın almalısınız. Koray Varol Akademi Yayınları’nın bu kitabı ile matematik testinde boş sorunuz kalmayacak. Yeni nesil MEB müfredatına uygun olarak hazırlanan bu kitapta bulunan soru tiplerini görmek gerçek sınavda çok fazla işinize yarayacak! İçeriği kadar güzel ve kaliteli bir tasarımının da olduğunu söylemeliyiz. Ancak, kitapta bulunan soruların pek kolay olmadığını hatırlatmalıyız. Bu noktada, biraz zorlanabilirsiniz. Bu yüzden, başlangıç seviyesinde olan adaylar için pek uygun olmayabilir. Sınava kısa bir süre kala bu kitabı çözmeniz tavsiye ediliyor. Yeni nesil sorularla bezenmiş ağır bir kitap arayanlar için ideal bir kaynak!

Tudem Yayınları – 8. Sınıf Matematik Kazanım Odaklı Soru Bankası

Tudem Yayınları - 8. Sınıf Matematik Kazanım Odaklı Soru Bankası

Yalnızca 240 sayfalık bu kitap; yeni öğretim programına uygun olarak düzenlenmiştir. Her bir kazanım için bilgi seviyesini ölçen kazanım testleri ile konuyu ne kadar iyi anladığınızı görebilirsiniz. Bunun yanı sıra, ünite bitiminde bilginin yanı sıra yorum da gerektiren kazanım pekiştirme testi ile de konuya dair farkındalık elde edebilirsiniz. Her iki ünitede bir olmak üzere karşınıza çıkacak bilgiyi kullanmaya yönelik tekrar testleri sayesinde konuları unutmadan tekrar etmiş olacaksınız. Dönem bitimlerinde ise birinci ve ikinci tekrar testleri sayesinde konuların genel tekrarını yapmış olacaksınız. Kitap sonunda yer alan genel tekrar testini de muhakkak çözmelisiniz.

Nitelik Yayınları – Süper Serisi 8. Sınıf Yeni Nesil Matematik Soru Kitabı

Nitelik Yayınları - Süper Serisi 8. Sınıf Yeni Nesil Matematik Soru Kitabı

LGS çalışmalarınızın sonuna gelmek üzereyseniz ve kendinizi sınava hazır hissediyorsanız bu kitabı satın almalısınız! Görüp görebileceğiniz en kaliteli soruları barındıran kitabın biraz zor olduğunu söyleyebiliriz. Ancak, gerçek sınavda karşınıza çıkması muhtemel sorulara yakın sorular ile bu zorluk seviyesini avantaja çevirebilirsiniz. LGS tarzı yeni nesil sorular için en güncel ve faydalı kaynaklardan birisi olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Kitabın çözümlü olması da ciddi bir avantaj! Bu sayede, yapamadığınız soruların nasıl çözüldüğünü görme şansına sahip olabilirsiniz. Akıllı tahta uygulaması sayesinde öğretmenlerin de faydalanabileceği bir kaynak olduğunu eklemek gerekir. Nitelik Dijital uygulamasını akıllı telefonunuza indirdiğiniz takdirde tüm soruların çözümlerine ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu