2024 LGS Fen Bilimleri Kitap Önerileri (Tamamı Yeni)

2024 LGS için “2024 LGS Fen Bilimleri Kitap Önerileri“/ “2024 LGS Fen Bilimleri Kaynak Önerileri” ve daha fazlası Tercih Koçu’nda. Seviyenize uygun kaynak seçebilmeniz için kolay, orta ve zor olarak ayırdığımız güncel LGS fen bilimleri soru bankası önerileri 2024, LGS fen bilimleri konu anlatımı önerileri 2024, LGS fen bilimleri deneme önerileri 2024 ve LGS fen bilimleri kaynak öneri 2024 için en iyiler burada.

Not: Hazırlanan LGS kitap önerilerinin hiç birinde reklam alınmamıştır ve tamamı güncel MEB müfredatına göre seçilmiştir. Önerdiğimiz kitaplar piyasanın en iyi hocaları tarafından seçilmiştir.

LGS Fen Bilimleri Kitap Önerileri

Kolay Seviye Kitap Önerileri

Kültür Yayıncılık – 8. Sınıf BilBang Fen Bilimleri Soru Bankası

Kültür Yayıncılık - 8. Sınıf BilBang Fen Bilimleri Soru Bankası

304 sayfalık bu kitap sayesinde bilhassa LGS Fen Bilimleri çalışmalarınızın başında iseniz size uygun bir kaynak elde etmenin şansını yakalayacaksınız. İçerisinde bulunan soruların yeni nesil olmasıyla sınavda çıkması muhtemel soruları yakından görme şansına erişeceksiniz. Herkesin bildiği gibi Fen Bilimleri testinde direkt olarak bilgiyi ölçen sorular sorulmamaktadır. Daha çok bilginin yorumlanması istenmektedir. Örneğin, deney bilgisinin geçtiği bir soruda anlatılan olaydan yola çıkarak öğrencinin şıklardaki hangi fizik, kimya ve biyoloji bilgisinin doğru olduğunu bulması istenmektedir. Bu noktada, Kültür Yayınları’na ait olan Fen Bilimleri soru bankasıyla çok kaliteli soruları çözme şansını elde edersiniz.

Çanta Yayınları – 8. Sınıf Fen Bilimleri Etkinlikli Kazanım Soru Bankası

Çanta Yayınları - 8. Sınıf Fen Bilimleri Etkinlikli Kazanım Soru Bankası

400 sayfalık bu kitabın da başlangıç seviyesindeki öğrencilere hitap ettiğini söyleyebiliriz. Yeni müfredat ile yüzde yüz uyumludur. Yeni nesil özgün ve nitelikli sorular ile içeriği zenginleştirilmiştir. Yorum ve etkinlik temelli sorularla dikkat çekmektedir. Öğretici analitik etkinlikler ile sınavda çıkması muhtemel sorulara hazırlamaktadır. Akıllı tahta uyumlu olduğunu söyleyebiliriz. Soruların ezbere dayalı bilgi soruları olmadığını ifade etmeliyiz. Bilgiyi verip o bilgiyi kullanmak, yorumlamak ve analiz yapmak; kitapta bulunan soruların temelini oluşturuyor. Buna ek olarak, kitapta bulunan birçok sorunun günlük hayata dair örnekler taşıdığını da söylemeliyiz. Yine deney temelli soruları da bu kitapta bulabilirsiniz.

Hız Yayınları – 8. Sınıf LGS Fen Bilimleri Soru Bankası

Hız Yayınları - 8. Sınıf LGS Fen Bilimleri Soru Bankası

Hız Yayınları; diğer derslerde olduğu gibi 8.sınıf Fen Bilimleri dersi için kullanabileceğiniz harika bir kaynak ile karşınıza çıkıyor. Bu kitabın da yine başlangıç seviyesindeki adaylara hitap ettiğini ve nispeten daha kolay sorulardan oluştuğunu söyleyebiliriz. Bu sayede, konu çalışmaya yeni başlayanların kendilerini çok zorlamayacakları sorularla pratik yapmasını sağlayan bir kitap olmaktadır. 280 sayfalık bu kitapta bilhassa MEB tarafından TEOG sonrası döneme ait yeni nesil soru örneklerini fazlasıyla görebilirsiniz. Bilgiden ziyade yorumun istendiği, okuduğunu anlamaya yönelik sorulardan oluşan testlerin öne çıktığı bu kitaptaki sorularla sınava en iyi şekilde hazırlanacaksınız.

Orta Seviye Kitap Önerileri

Nitelik Yayınları – 8. Sınıf Süper Yeni Nesil Fen Bilimleri Soru Kitabı

Nitelik Yayınları - 8. Sınıf Süper Yeni Nesil Fen Bilimleri Soru Kitabı

Orta seviyeye ait bir Fen Bilimleri soru bankası arıyorsanız bu kaynak tam size göre! Herkesin bildiği gibi LGS, YKS gibi sınavlarda bilgi yerine yorum ağırlıklı sorular sorulmaktadır. Bu yüzden, bol bol soru çözerek yorum gücünüzü arttırmanız şart! Sınavda daha önce hiç karşılaşmadığınız bir durumla karşılaştığınız takdirde yorum gücünüzü kullanmak zorundasınız. Bu noktada, Nitelik Yayınları’nın orta zorluk seviyesindeki bu soru bankasını satın almalısınız. Sorudaki kilit kelimelerin altını çizdiğiniz veya yuvarlak içerisine aldığınız takdirde sorunun sizden ne istediğini daha iyi anlarsınız. Soruyu kendi düşünce sisteminize çekmemelisiniz. Bu tavsiyeleri bu kitaptaki soruları çözmek adına rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Tudem Yayınları – 8. Sınıf Fen Bilimleri HBA

Tudem Yayınları - 8. Sınıf Fen Bilimleri HBA

240 sayfalık bu kitap ile Fen Bilimleri’ne dair tüm eksiklerinizi kapatabilirsiniz. İçerisinde bulunan detaylı konu anlatımının yanı sıra bol alıştırma ve çözümlü sorular ile de hepsi bir arada tanımının hakkını veren bir kitaptır. Zengin içeriğinin yanı sıra yüksek çözünürlüklü baskısı ve modern kapak ve sayfa tasarımı ile de dikkat çekiyor. Konu anlatımı sayesinde konuyu en iyi şekilde öğreneceksiniz. Alıştırma soruları ile boşlukları dolduracaksınız. Ardından, bu sefer görsellerin kullanıldığı alıştırma soruları ile pratik yapmaya devam edeceksiniz. Son olarak, kazanım pekiştirme testi ile tüm bildiklerinizi en iyi şekilde pekiştirecek ve konu tekrarı yapmış olacaksınız.

KVA Yayınları – 8. Sınıf Fen Bilimleri Soru Bankası

KVA Yayınları - 8. Sınıf Fen Bilimleri Soru Bankası

Orta zorluk seviyesine sahip olan bu kitap ile Fen Bilimleri testindeki eksiklerinizi en iyi şekilde gidereceksiniz. Yeni nesil sorulara alışmakta zorluk çekiyorsanız vakit kaybetmeden bu kitabı satın almalısınız. Testlerdeki tüm sorular; MEB’in yayınlandığı yeni nesil soru tiplerine uygun olarak hazırlanmıştır. Yeni nesil soru çözme becerisi kazanmanız için en iyi kaynaklardan birisi olacağını rahatlıkla söyleyebiliriz. Fen Bilimleri dersinde başarılı olmanız için çok soru çözmeniz gerekiyor. Bilhassa basınç ve basit makineler gibi konuları yalnızca okuyarak öğrenemezsiniz. Yeterince soru çözmeden Fen Bilimleri’nde başarılı olmak imkansızdır. Bu noktada, bu kitap ile tüm Fen derslerini soru kaçırmayacak şekilde öğrenme şansına sahip olacaksınız.

Tudem Yayınları – 8. Sınıf Kazanım Odaklı Fen Bilimleri Soru Bankası

Tudem Yayınları - 8. Sınıf Kazanım Odaklı Fen Bilimleri Soru Bankası

Orta seviyeli bir kaynak arıyorsanız doğru yerdesiniz! Her bir kazanım için bilgi seviyesini ölçen kazanım testleri ile konuyu ne kadar anladığınızı görebilirsiniz. Bunun yanı sıra, ünite bitiminde hem bilgi hem de yorum gerektiren sorulardan oluşan kazanım pekiştirme testi ile yeni nesil sorularla tanışırsınız. Her iki ünitede bir olmak üzere bilgiyi kullanmaya yönelik analiz sorularından oluşan tekrar testleri sayesinde konu tekrarı yapmış olursunuz. Dönemlerin bitiminde birinci ve ikinci tekrar testinin yanı sıra genel tekrar testi ile de tüm konuları en iyi şekilde öğrenip öğrenmediğinizi görmüş olursunuz.

Zor Seviye Kitap Önerileri

İsem Yayıncılık – 8. Sınıf Farklı İsem Fen Bilimleri Soru Bankası

İsem Yayıncılık - 8. Sınıf Farklı İsem Fen Bilimleri Soru Bankası

Fen Bilimleri dersinde belirli bir seviyeye geldikten sonra daha zor soruları çözmeye karar verdiyseniz bu kaynak tam size göre! İçerisinde bulunan sorular biraz zor olsa da sizi sınava tam olarak hazırlayacağını söyleyebiliriz. Muhakeme gücünüzü geliştirmeye yönelik sorular ile kendinizi ne kadar geliştirdiğinizi görmüş olacaksınız. 288 sayfalık bu kitaptaki tüm soruların çözümlü olduğunu da ifade etmeliyiz. Bu sayede, yapamadığınız soruların nasıl çözüldüğünü videolu anlatım sayesinde görmüş olursunuz. İsem Yayıncılık; fen okuryazarlığınızı geliştirecek, deney ve etkinlik temelli üst düzey düşünme ve analitik becerisi kullanmanızı sağlayacak olan bu kitap ile sizi sınava en iyi şekilde hazırlayacak!

Okyanus Yayıncılık – 8. Sınıf Fen Bilimleri Master Soru Bankası

Okyanus Yayıncılık - 8. Sınıf Fen Bilimleri Master Soru Bankası

Yeni nesil sorulardan oluşan bu kitap; adından da anlaşılacağı üzere ileri seviyeye hitap etmektedir. Bağlam temelli yaklaşım, bilimsel süreç ve yaşam becerileri, deney ve etkinlik temelli sorular, çok sayıda kazanımı ve beceriyi ölçen sorular, dikkat, okuma ve konsantrasyon hızını arttıran sorular ile içeriği zenginleştirilen bu kitaba hayran kalacaksınız. Her bir ünitenin sonunda mobil optik uygulama bulunmaktadır. Buna ek olarak, her sorunun video çözümünün olması sayesinde yapamadığınız soruların nasıl çözüldüğünü görme şansına erişeceksiniz. Akıllı tahta uygulamasının da bulunduğu bu kitabın yalnızca 224 sayfa olduğunu söylemeliyiz. Kitabı istediğiniz her yere götürerek soru çözebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu