2024 LGS Türkçe Kitap Önerileri (Güncel ve En İyiler)

2024 LGS için “2024 LGS Türkçe Kitap Önerileri” / “2024 LGS Türkçe Kaynak Önerileri” ve daha fazlası Tercih Koçu’nda. Seviyenize uygun kaynak seçebilmeniz için kolay, orta ve zor olarak ayırdığımız güncel LGS Türkçe soru bankası önerileri 2024, LGS Türkçe konu anlatımı önerileri 2024, LGS Türkçe deneme önerileri 2024 ve LGS Türkçe kaynak önerileri 2024 için en iyiler burada.

Not: Hazırlanan LGS kitap önerilerinin hiç birinde reklam alınmamıştır ve tamamı güncel MEB müfredatına göre seçilmiştir. Önerdiğimiz kitaplar piyasanın en iyi hocaları tarafından seçilmiştir.

LGS Türkçe Kitap Önerileri

Kolay Seviye Kitap Önerileri

Okyanus Yayınları – 8. Sınıf Master 20 Türkçe Denemesi

Okyanus Yayınları - 8. Sınıf Master 20 Türkçe Denemesi

Kolay veya ideal zorlukta bir Türkçe denemesi arıyorsanız bu kaynak tam size göre! LGS sürecinde konuları iyice öğrenmek, ardından yeterli sayıda soru çözerek pratik yapmak ve konuları oturtmak gereklidir. Ancak, sınava kısa bir süre kala ders denemeleri çözmeniz şarttır. Bu noktada, henüz eksiklerinizin olduğunu düşünüyorsanız sizi çok fazla zorlamayacak bir deneme kitabını tercih etmelisiniz. Okyanus Yayınları’nın Türkçe denemesi sayesinde yeni nesil, MEB müfredatına uygun ve özgün sorulardan oluşan Türkçe denemesini çözme şansına erişebilirsiniz. Toplam 20 denemenin olduğu bu kaynak ile sınav öncesi son eksiklerinizi görebilirsiniz. Bu sayede, eksik olduğunuz konulara tekrardan çalışmak için sebebiniz olacaktır.

Hız Yayınları – 8. Sınıf Türkçe Soru Bankası

Hız Yayınları - 8. Sınıf Türkçe Soru Bankası

200 sayfalık bu kitap yine kolay seviyede bir Türkçe soru bankası arayanlara hitap etmektedir. Türkçe dersinde iyi olmadığını düşünen öğrenciler Hız Yayınları’nın 8.sınıflar için hazırlamış olduğu Türkçe soru bankasını çözerek eksiklerini görebilirler. Yeni nesil ve özgün soruların bulunduğu bu kitap birçok öğrencinin sınava hazırlık sürecindeki favorisi olmaktadır. LGS için son derece kaliteli soruların yer aldığı bir kaynaktır. Bilhassa yeni nesil soruları çözerek sınava hazırlanmak isteyenler için birebirdir. Türkçe dersine çalışmak için çok sayıda soru çözmek gerekir. Ancak, kaliteli bir kaynak tercihi yapılmalıdır. Hız Yayınları; hazırlamış olduğu Türkçe soru bankasıyla en iyi seçeneklerden birisi olmaktadır.

Orta Seviye Kitap Önerileri

Hız Yayınları – 8. Sınıf Türkçe Uzmanı Soru Bankası

Hız Yayınları - 8. Sınıf Türkçe Uzmanı Soru Bankası

198 sayfalık bu kitap ile LGS Türkçe testinde başarılı olmanın yolunu bulabilirsiniz. Bilhassa orta seviyede bir kaynak arıyorsanız size hitap etmektedir. İçerisinde hem yeni nesil hem de son derece özgün sorular bulunmaktadır. Soruların basit olmaması ve adayları zorlayıcı nitelikler taşımasından dolayı tercih edildiği bilinmektedir. Kitapta bulunan tüm soruların video çözümlü olması da ciddi bir avantajdır. Bu sayede, adaylar, yapamadıkları soruların nasıl çözüldüğünü yakından görme şansına erişirler. LGS’ye hazırlanan her öğrenci konuşabilen ve yazabilen her öğrencinin rahatlıkla Türkçe testini çözebileceğini iddia etmektedir. Son olarak, Türkçe, diğer bütün dersleri etkileyen en temel becerileri kapsadığı kesinlikle unutulmamalıdır.

Hız Yayınları – 8. Sınıf Paragraf Soru Bankası

Hız Yayınları - 8. Sınıf Paragraf Soru Bankası

LGS’ye hazırlanan birçok kişinin en büyük sorunlarından birisi de paragraf soruları olmaktadır. Bu noktada, Hız Yayınları’nın sekizinci sınıflar için hazırlamış olduğu paragraf soru bankasını satın alabilirsiniz. Orta seviyeli bu kitap ile sınavda sorulabilecek türden paragraf sorularıyla karşılaşacaksınız. Paragraf sorularında başarılı olmanın pek kolay olmadığını biliyoruz. Bu yüzden, bu ve diğer pek çok kitaptaki soruları çözerken ilk olarak soru kökünden başlamalısınız. Şıklara göz atmalı ve sizden istenilen şeyi en iyi şekilde algılamalısınız. Tüm şıkları okumalı ve soruları yazara göre cevaplamalısınız. Bunun yanı sıra, uzun sorular asla gözünüzü korkutmamalı. İşte bu noktada, Hız Yayınları’nın “8. Sınıf Paragraf Soru Bankası” bunu size öğretiyor. Soruyu okurken işaretleyici kullandığınız takdirde daha başarılı olabilirsiniz. Tüm bu tavsiyeleri uygulamak adına bu kitabı satın almalısınız.

Tonguç Yayınları – Dinamo Serisi 8. Sınıf Türkçe Soru Bankası

Tonguç Yayınları - Dinamo Serisi 8. Sınıf Türkçe Soru Bankası

Tonguç Yayınları’nın ne kadar kaliteli olduğunu anlatmaya gerek yok! Orta zorluk seviyesine sahip olan bu kitap ile yeni nesil ve özgün soruları çözme şansına sahip olabilirsiniz. Konu öğreten testler ile her şeyden önce bilmeniz gereken konuları öğrenebilirsiniz. Pekiştiren testler ile de öğrendiğiniz konuları sağlamlaştıracaksınız. Ünite tekrar testleri ile ünitelerin ardından biraz daha seçici sorular ile konu tekrarı yapmış olacaksınız. Kitapta neredeyse her seviyeden sorularla karşılaşacaksınız. Bunun yanı sıra, her testin ilk sayfası dikey, ikinci sayfası ise yatay olarak ayarlanmıştır. Son olarak, TATS uygulaması ile de kitapta bulunan soruların video çözümlerine ulaşmak mümkündür.

Data Yayınları – Garantör Serisi 8. Sınıf Türkçe Soru Bankası

Data Yayınları - Garantör Serisi 8. Sınıf Türkçe Soru Bankası

176 sayfalık bu kitap ile son derece kaliteli bir kaynaktan LGS’ye hazırlanma şansını elde edersiniz. Garantör serisinin bir üyesi olan bu Türkçe soru bankasında her biri yeni nesil ve özgün olan sorular bulunmaktadır. Yeni nesil sorular ile kazanım soruları arasındaki garantör adıyla piyasaya sürülen bu kitap ile bilhassa orta zorluk seviyesine sahip bir kaynak arayanlara hitap edilmektedir. Herkesin bildiği gibi MEB; Türkçe testinde sadece okuma ve anlama becerilerini ölçen sorular sormamaktadır. Anlama ve yorumlama becerisinin gelişmesi adına görsel – grafik okuma ve sözel mantık becerileri de müfredata eklenmiştir. Fiyat performans açısından en iyi seçeneklerden birisidir.

Zor Seviye Kitap Önerileri

Nartest Yayınevi – Nar Tanesi Serisi 8. Sınıf Paragraf Soru Bankası

Nartest Yayınevi - Nar Tanesi Serisi 8. Sınıf Paragraf Soru Bankası

LGS’ye hazırlanan bir öğrenci olarak Türkçe dersinde iyiyim diyorsanız ve zor bir kaynak arıyorsanız tercihiniz Nartest Yayınevi’nin Nar Tanesi Serisi olmalıdır. Kitapta bulunan paragraf soruları ile gerçek sınava en iyi şekilde hazırlanacaksınız. Öğrenciler, LGS’de paragraf sorularının son derece zor olmasından ve en az iki şık arasında kalmalarından yakınırlar. Fakat, bu durum, öğrencilerin yeterince zor soru çözmemesiyle alakalıdır. Bu noktada, bu kitabı aldığınız takdirde gerçekten zor ve çeldirici paragraf sorularıyla karşılaşacağınızı söylemeliyiz. Ancak, bu sayede pratik yapma şansına erişeceksiniz. Anlama dair ne varsa bu paragrafta sloganına sahip olan bu kitapta bulunan tüm soruları bilgi kullanmadan çözebilirsiniz.

Bilfen Yayıncılık – Pro&Bil Serisi 8. Sınıf LGS Türkçe Soru Bankası

Bilfen Yayıncılık - Pro&Bil Serisi 8. Sınıf LGS Türkçe Soru Bankası

Zor bir kitap olmasına rağmen sizi sınava en iyi şekilde hazırlayacağından emin olabilirsiniz. Bloom Taksonomisi’ne göre hazırlanmıştır. Adayların mantık ve muhakeme yeteneğini geliştiren, beceri temelli eğitim modeline uygun tamamı yeni nesil sorulardan oluşan bu kitap ile son derece kaliteli soruları çözme şansına erişebilirsiniz. Bu kitaptaki sorular; alışılmışın dışında olduğu için size biraz zor gelebilir. Bu yüzden, sınava hazırlık sürecinin son zamanlarında çözmelisiniz. Görsel grafik okuma ve sözel mantık becerilerinin geliştirilmesi adına en güzel soruları bu kitapta bulabilirsiniz. Bunun yanı sıra, dilbilgisi ve paragraf sorularına da yer verilmektedir.

Tudem Yayınları – 8. Sınıf Türkçe Kazanım Odaklı Soru Bankası

Tudem Yayınları - 8. Sınıf Türkçe Kazanım Odaklı Soru Bankası

208 sayfalık bu kitapta toplam 980 soru bulunmaktadır. Her bir kazanım için bilgi seviyesini ölçen kazanım testinin yanı sıra ünite bitiminin ardından kazanım pekiştirme testi, her iki ünitede bir olmak üzere tekrar testleri, dönem bitimlerinde birinci ve ikinci tekrar testleri olmak üzere birçok test kategorisi vardır. Testler; farklı zorluk seviyelerine göre hazırlanmıştır. Kitaptaki her testin zorluk seviyesi yanında bulunan yıldızlarla belirtilmiştir. Bu kitap sayesinde hem LGS’ye hem de okul sınavlarınıza hazırlanabilirsiniz. Soruların her birinin yeni nesil olduğunu ve MEB müfredatına uygun olduğunu da eklemeliyiz.

2 Yorum

  1. Bilfen probil türkçe’yi nasil zora koymus olabilirsiniz ya. 4 yasindaki kardesim bile cozdu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu