2024 YKS Konuları ve Soru Dağılımları (TYT+AYT)

2022 YKS için “2022 YKS Konuları“, “2022 YKS Soru Dağılımları” ve daha fazlası Tercih Koçu’nda. “TYT Konuları 2022“, “AYT Konuları 2022” ve “YDT Konuları 2022” olarak ayırdığımız güncel YKS konuları burada.

Sizlerinde bildiği gibi YKS‘de konular her sene güncel müfredata bağlı değişiyor. YKS adayları ise bu değişikleri takip etmekte zorlanabiliyor. Tercih Koçu olarak YKS adaylarına yardımcı olmak için oldukça işinize yarayacak YKS konuları ile YKS soru dağılımları listeleri hazırladık. MEB‘in uyguladığı müfredatın içeriği incelenerek oluşturulan konular listelerimizde aynı zamanda ÖSYM‘nin geçmiş yıllarda YKS’de hangi konudan kaç soru sorduğunu da öğrenebilirsiniz. Böylelikle YKS konularına çalışırken hangi konulara daha çok ağırlık vermeniz gerektiğini kestirebilirsiniz. Hemen bu sene YKS’de çıkacak konulara ulaşmak için aşağıdaki bağlantılardan istediğiniz dersi seçebilir ve incelemeye başlayabilirsiniz.

Ek olarak hatırlatmak gerekirse; Her sene TYT’de 40 Türkçe, 5 tarih, 5 coğrafya, 5 felsefe, 5 din kültürü, 40 matematik, 7 fizik, 7 kimya ve 6 biyoloji sorusu olmak üzere toplam da 120 soru adaylara soru veriliyor. (TYT’nin ağırlıklı olarak 9. ve 10. sınıf konularından oluştuğunu unutmamak gerekiyor.) TYT’nin ardından ise AYT adayları karşılıyor. AYT’de ise puan türlerine göre 40 matematik, 40 fen bilimleri, 40 edebiyat – sosyal bilimler 1 ve 40 sosyal bilimler-2 sorusu veriliyor. Son olarak yabancı dilden sınava hazırlananlar için ise YDT’de 80 yabancı dil sorusu yer alıyor.

YKS’ye hazırlıkta en önemli aşamalardan birisi düzenli çalışmaktır. Düzenli çalışma için ise etkili ve verimli ders çalışma programı kullanmak gerekir. Peki sizin için en yararlı ders çalışma programı hangisi? Güncel konuları inceleyerek hazırladığımız “YKS Çalışma Programları” içeriklerimiz ile dilediğiniz puan türü için kendi çalışma programınızı edinebilirsiniz.

YKS Konuları

TYT Konuları

AYT Konuları

YDT Konuları

Ek Kolay ile En Önemli YKS Konuları

8 Yorum

  1. Hocam sağolun. En düzgün ve güncel burayı buldum. En azından başka siteler gibi bir ton yalan yanlış bilgi vermiyorsunuz. ✅

  2. Buradan bütün YKS öğrencilerine sesleniyorum. Tercih koçundan şaşmayın!! ??

  3. Uygunsa sõylermisiniz lütfen başka sayfalarda bunlarin farklı verisyonlari yazılı yav kafam çok karıştı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu