tipobet giriş imajbet giriş imajbet güncel giriş

2021 YKS Konuları ve Soru Dağılımları (TYT+AYT)

2021 YKS için “2021 YKS Konuları“, “2021 YKS Soru Dağılımları” ve daha fazlası Tercih Koçu’nda. TYT konuları 2021, AYT konuları 2021 ve YDT konuları 2021 olarak ayırdığımız güncel konularıyla artık YKS’de başarılı olmak çok kolay.

Sizlerinde bildiği gibi YKS’de konular her sene değişiyor. Öğrencilerin ise bu değişiklikleri takip etmesi bazen çok zor olabiliyor. Tercih Koçu olarak 2021 YKS adaylarına yardımcı olmak için oldukça işinize yarayabilecek 2021 YKS konuları ve soru dağılımları listeleri hazırladık. Güncel müfredatı inceleyerek hazırladığımız bu konular listesine düzenli olarak çalıştığınız taktirde sınavda soru kaçırmayacağınızdan emin olabilirsiniz.

Eğer siz de bu sene YKS’de hangi konular çıkacak, hangileri çıkmayacak? gibi araştırmalar yapmaktan bıktıysanız aşağıdan hemen istediğiniz dersin bağlantısına tıklayarak o dersin güncel YKS konularına ulaşabilirsiniz. Ek olarak hatırlatmak gerekirse her sene TYT’de 40 Türkçe, 5 tarih, 5 coğrafya, 5 felsefe, 5 din kültürü, 40 matematik, 7 fizik, 7 kimya ve 6 biyoloji sorusu olmak üzere toplamda 120 soru adaylara soru veriliyor. (TYT’nin ağırlıklı olarak 9. ve 10. sınıf konularından oluştuğunu unutmamak gerekiyor.) TYT’nin ardından ise AYT öğrencileri bekliyor. AYT’de ise puan türlerine göre 40 matematik, 40 fen bilimleri, 40 edebiyat – sosyal bilimler 1 ve 40 sosyal bilimler-2 sorusu veriliyor. Son olarak yabancı dilden tercih yapacaklar için ise YDT’de 80 yabancı dil sorusu verilmekte.

Tekrar gibi olacak fakat YKS’de başarılı olmak güncel YKS konuları çalışmaktan geçtiğini unutmayın. Çoğu öğrenci YKS’ye hazırlık sürecinde aralıksız çalışmalar yapmakta, testler çözmekte, denemelere girmekte ve analizler yapmaktadır fakat sınavda bazı beklenmedik durumlarla karşılaşabilmektedir. 🤔 Örneğin; daha önce görmediği konudan sorularla karşılaşmak gibi.. 📄 Eğer sizde bu hataya düşmemek isterseniz aşağıda her ders için ayrı ayrı hazırladığımız YKS Konularını, yani TYT Konularını, AYT Konularını ve YDT Konularını incelemenizi kesinlikle öneririz. 👍 Aynı şekilde her ders için hazırladığımız geçmiş yıllardaki soru dağılımlarına da bakmayı ihmal etmeyin. Eğer soru dağılımlarını dikkatli analiz ederseniz ÖSYM’nin yıllar içerisinde hangi konulara daha çok ağırlık verdiğini gözlemleyebilirsiniz. 📊 Böylelikle de ÖSYM’nin üzerinde durduğu bu konulara daha çok önem vererek YKS’de başarı seviyenizi kısmen garanti altına alabilirsiniz. 💪

YKS’ye hazırlıkta en önemli aşamalardan birisi düzenli çalışmaktır. Düzenli çalışma için ise etkili ve verimli ders çalışma programı kullanmak gerekir. Peki sizin için en yararlı ders çalışma programı hangisi? Güncel konuları inceleyerek hazırladığımız “YKS Çalışma Programları” içeriklerimiz ile dilediğiniz puan türü için kendi çalışma programınızı edinebilirsiniz.

YKS Konuları ve Soru Dağılımları 2021

TYT Konuları ve Soru Dağılımları 2021

AYT Konuları ve Soru Dağılımları 2021

YDT Konuları ve Soru Dağılımları 2021

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı