tipobet giriş imajbet giriş imajbet güncel giriş

2020 DGS Puan Hesaplama

2020 DGS için en iyi “2020 DGS Puan Hesaplama” uygulaması Tercih Koçu’nda. Siz de 2020 DGS adayıysanız ve en iyi DGS puan hesaplamasını yapmak istiyorsanız doğru yerdesiniz.

Her sene düzenli olarak ÖSYM tarafından yapılan DGS’ye hazırlanmanın en iyi yollarından birisi de bol bol denemeler çözmektir. Fakat tek başına deneme çözmek bir kazanç getirmeyecektir. Deneme çözmeyi verimli hale getirmek için çözülen denemelerin puan analizlerinin yapılmasında yarar vardır. Böylelikle gerçek DGS‘de ortalama hangi puanları yapabileceğinizi tahmin edebilir ve hedeflerinize bilinçli bir şekilde yaklaşabilirsiniz. Bu yüzden biz de Tercih Koçu olarak DGS adayları için DGS puan hesaplama aracını yayınladık. Hemen doğru ve yanlış bilgilerinizi ilgili kutulara girerek en doğru DGS puan hesaplamasını yapabilirsiniz.

Bilgilendirme: Bu hesaplama aracındaki sonuçlar geçen yıla ait tercih sonuçlarına aittir. Bu seneki sınavda yol gösterici olması için tahmini olarak sunulmaktadır. Aksi durumlar için Tercih Koçu sorumlu tutulamaz.
DGS tercihlerinde en önemli etmen hedefinizdeki bölümün veya üniversitenin güncel taban puanlarına dikkat etmektir. ÖSYM’nin yayınladığı güncel DGS taban puanlarından hareketle hazırladığımız güncel “Dikey Geçiş Taban Puanları” içeriklerimiz ile hedefinizin taban puanlarını ve diğer pek çok detayını öğrenebilirsiniz.

DGS Puan Hesaplama 2020

Önlisans Başarı Puanı (ÖBP)
Önlisans Başarı Puanı (ÖBP)
Önceki DGS’de Bir Programa Yerleştim

DGS Doğru, Yanlış ve Net Sayıları
*DoğruYanlışNet
Sayısal (60)
Sözel (60)
Toplam 120

DGS Puanları ve Sıralamaları
*2019 Puanı2019 Sıralaması
Sayısal
Eşit Ağırlık
Sözel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı