DGS Taban Puanları ve Kontenjanları 2024 (Güncel) (ÖSYM)

2024 DGS için “DGS Taban Puanları 2024″, “DGS Kontenjanları 2024″ ve daha fazlası Tercih Koçu’nda. Güncel DGS taban puanları 2024 bu sayfada.

Her yıl ÖSYM’nin düzenlediği ve 2 yıllık önlisans bölümlerinden lisans bölümlerine geçişte kullanılan DGS için en zorlu süreç şüphesiz tercih zamanıdır. Özellikle tercih zamanı pek çok bölümün DGS taban puanları detaylı bir şekilde incelenme ihtiyacı duyulur. Bu sayede kişi hedefi ile puanı arasında bağıntı kurarak sağlıklı bir şekilde tercih yapabilir.

Tercih Koçu olarak bu süreçte DGS adaylarının işlerini kolaylaştırmak için güncel DGS taban puanları listelerini hazırladık. Listelerin içerisinde ise üniversite, birim, program, puan türü, taban puanı, tavan puanı ve kontenjanı gibi çok çeşitli bilgilere yer verdik. Siz de istediğiniz bölümün güncel DGS taban puanına ulaşmak için aşağıdaki listelerden istediğiniz bölümün bağlantısına tıklayabilirsiniz.

Her sene değişen müfredatla birlikte DGS konuları da değişime gidiyor. Bu seneki güncel DGS konularını biliyor musunuz? “DGS Konuları ve Soru Dağılımları” içeriğimiz ile ders ders tüm güncel DGS konularını öğrenebilirsiniz.

DGS Taban Puanları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu