2024 DGS Kitap Önerileri (Güncel Müfredata Göre)

2024 DGS için en güncel “2024 DGS Kitap Önerileri“, “2024 DGS Kaynak Önerileri” ve daha fazlası Tercih Koçu’nda. DGS’ye hazırlananlardan ve uzman hocalardan aldığımız cevaplara göre en iyi “DGS Kitap Önerileri 2024” listesini hazırladık. ?

Son yıllardaki DGS sorularına dikkat ettiğinizde ÖSYM artık eskisi gibi standart kalıp sorular sormadığını rahatlıkla görebilirsiniz. Her sene sorular bir önceki seneden farklı olabiliyor Özellikle çok sık değişen müfredat içerisinde de konular zaman zaman eklenip, çıkarılabiliyor. Durum böyle olunca DGS hazırlık kitapları da revizyona uğruyor. Güncel kaynaklar değişkenlik gösterebiliyor.

Tercih Koçu olarak zaman kaybetmemeniz için bu seneki en güncel DGS kitapları ve en çok satan DGS kitaplarından oluşan listelerimizi sizin için oluşturduk Ders ders ayırdığımız bu listelerin tamamı özgün olarak düzenlenmiş ve hiç bir sponsorluk bulunmamaktadır.

Bu sene DGS’de hangi konular çıkabilir? Sizler için güncel müfredatı inceleyerek hazırladığımız “DGS Konuları ve Soru Dağılımları” içeriklerimiz ile her dersten hangi konulara çalışmanız gerektiğini öğrenebilirsiniz.

DGS Kitap Önerileri

Sayısal Kitap Önerileri

Yediiklim Yayınları – Tamamı Çözümlü DGS Sayısal Soru Bankası

Yediiklim Yayınları - Tamamı Çözümlü DGS Sayısal Soru Bankası

Yediiklim Yayınları” tarafından çıkarılan “Tamamı Çözümlü DGS Sayısal Soru Bankası” kitabı adaylara toplamda 396 sayfadan oluşan güzel bir kitap sunuyor. Aynı zamanda kitabın tamamı çözümlü olmasıyla da herhangi bir soruyu çözerken takıldığınız zaman çok kısa süre içerisinde çözümünü öğrenme imkanı bulabilirsiniz. Seviye olarakta kolay-orta ve orta seviyedeki tüm adaylara öneriyoruz.

657 Yayınevi – DGS Sayısal Konu Özetli Soru Bankası

657 Yayınevi - DGS Sayısal Konu Özetli Soru Bankası

657 Yayınevi” tarafından hazırlanan ve DGS sayısal alanda güncel içerikler sunan bu kitabın oldukça dolu bir içeriğe sahip olduğunu öncelikle belirtelim. Umut Türkyılmaz‘ın yazdığı kitap toplamda 800 sayfadan oluşuyor. İçeriğine baktığımızda ise matematik sorularının yanında bolca sayısal mantık soruları da görüyoruz. Ek olarak kitabın içeriğinde denemede sınavı da mevcut. Bütün bunların yanında son olarak kitabın konu özetli ve QR kod destekli olmasıyla da DGS adaylarına çok güzel bir hizmet sunulmuş.

Data Yayınları – Matematik Antrenörü

Data Yayınları - Matematik Antrenörü

Data Yayınları” tarafından piyasaya sunulan ve toplamda 182 sayfadan oluşan “Matematik Antrenörü” kitabı adından da anlaşılacağı üzere temelim yok diyenlere matematiği öğretmeyi amaçlayan güzel bir kitap olarak gözüküyor. Seviye olarak değerlendirmek gerekirse, giriş seviyesindeki adayların için öneriyoruz. Eğer siz de buna uygunsanız hemen kitabı satın alarak çalışmalarınıza başlayabilirsiniz.

Karekök Yayınları – Matematik Sıfır

Karekök Yayınları - Matematik Sıfır

Karekök Yayınlarının en çok satılan serilerinden olan “Sıfır” serisinin bir ürünü olan “Matematik Sıfır” kitabı piyasadaki pek çok kitap arasında zirvelerde olan bir ürün. Eğer matematiğe uzunca saatler çalışıyor fakat işin tekniğini anlamakta zorlanıyorsanız veya matematikte eksik olduğunuz konular varsa bu kitap sorununuza ilaç niteliğinde denilebilir. “Matematik Sıfır” kitabı bir öğretmenden ders dinliyormuş gibi örnek-uygulama ekseninde tasarlanmış. Seviye olarakta kolaydan orta seviyeye kadar herkesin ilgilenebileceği şekilde tasarlanmış. Toplamda 510 sayfadan oluşan kitap bu bakımdan adaylara dolu dolu bir içerik sunuyor.

Karekök Yayınları – Geometri 0

Karekök Yayınları - Geometri 0

Karekök Yayınları” tarafından çıkarılan ve geometri dersinde sorun yaşayan pek çok kişinin sorununa ilaç niteliğinde olan “Geometri Sıfır” kitabı geometri konusunda sorun yaşayan herkese kesinlikle öneriyoruz. Kitapta yer alan örnekler ile öncelikle soruların nasıl çözüldüğünü inceleyebilir ardından da size yöneltilen sorular ile pekiştirmeler yapabilirsiniz. Toplam da 501 sayfadan oluşan kitap sadece TYT’ye yönelik olmayıp DGS, KPSS, ALES gibi sınavlar için de işinize yarayacak nitelikte. Kitap geometriye yeni başlayanlara veya geometri de zorlananlara yönelik olduğu için zorluk seviyesi olarak kolay ve kolay-orta seviyelerinde olduğunu belirtebiliriz.

Şenol Hoca Yayınları – DGS Matematik Soru Bankası

Şenol Hoca Yayınları - DGS Matematik Soru Bankası

İnternetin fenomen hocalarından olan Şenol Hoca tarafından hazırlanan ve “Şenol Hoca Yayınları” imzalı kitap sayısal alanda zorlanan ve bunu telafi etmek isteyen adaylar için oldukça ideal bir kitap olarak gözüküyor. Tamamının çözümlü olması sayesinde de takıldığınız soruların cevabını rahatlı kısa sürede öğrenebilirsiniz.

Antrenman Yayıncılık – Antrenmanlarla Matematik Seti

Antrenman Yayıncılık - Antrenmanlarla Matematik Seti

Temelinin zayıf olduğunu düşünenler tarafından sıklıkla tercih edilen “Antrenmanlarla Matematik Seti” toplamda 4 kitaptan oluşuyor. İlk kitap anahtar niteliğinde olup toplamadan ve çıkarmadan başlıyor. Buradan kitabın ne kadar baştan aldığını çok rahatlıkla anlayabilirsiniz. Kitapta her soru tarzı için örnek çözümlere yer verilerek yol gösterici bir rol oynanmış. Düzenli olarak kitabın DGS ile ilgili kısmını tamamlayan adaylar sınava hazırlanmak için zorluk çekmeyecektir.

Antrenman Yayıncılık – Antrenmanlarla Geometri Serisi

Antrenman Yayıncılık - Antrenmanlarla Geometri Serisi

Antrenman Yayıncılık” tarafından çıkarılan “Antrenmanlarla Geometri” serisi kitabı geometri hakkında hiç bir bilgisi olmayan kişiler dahil olmak üzere geometride temeli zayıf olanların adeta kurtarıcı niteliğinde bir kitap. Daha öncede “Antrenmanlarla Matematik” serisi ile de DGS adaylarının taktirini toplayan yayınevi bu kitabında da mükemmel bir iş çıkarmış. Kitap içerisinde özel öğretmenden ders alıyormuş gibi örnekler ile önemli anlatımlar size sunuluyor ve ardından pratiklik kazanmanız için size sorular yöneltiliyor. İsterseniz meslek lisesi mezunu olun isterseniz geometriye bir türlü ısınamamış birisi. Bu kitapla geometriye mükemmel bir başlangıç yapabilirsiniz. Fakat orta seviye biriyseniz bu kitap yerine daha üst seviye bir kitaba yönelmeniz vakit kaybetmemek adına daha iyi olabilir. Kitabın yapısına baktığımızda ise toplamda 2 parçadan oluşuyor, yazarı Halil İbrahim Küçükkaya.

Sözel Kitap Önerileri

Pegem Akademi Yayıncılık – Ezberbozan Paragraf Soru Bankası

Pegem Akademi Yayıncılık - Ezberbozan Paragraf Soru Bankası

DGS’nin sözel kısmında belki en çok sorulardan soru tiplerinden birisi paragraf sorularıdır. Bu yüzden paragraf sorularında ne kadar iyi olunursa sözel kısım için başarı şansınız o kadar yüksek olacaktır. Bunun için bol bol paragraf soruları çözmek sizi sınava hazırlayacaktır. “Pegem Akademi” bunu dikkate alarak içerisinde çok sayıda paragraf sorularının olduğu “DGS Ezberbozan Paragraf Soru Bankası” adından mükemmel bir kitap hazırlamış. Fatih Mehmet Muş, Uğur Topuz ile Velda Üstün’ün yazdığı ve 1730 sorudan oluşan kitabın içeriğinde pratik bilgiler, ileri düzey metinler, özgün sorular ve çıkmış sorular gibi çok çeşitli bölümler bulunuyor. Pegem Akademi bu kitap ile adayların Türkçeyi anlama ve yorumlama yeteneğini geliştireceğini, hızlı ve anlayarak okumanıza katkı sağlayacağını ve Türkçe testlerini maksimum hızla ve maksimum verimle çözmenizi mümkün kılabileceğinin de altını çizmiş. Toplam da 480 sayfadan oluşuyor.

Yediiklim Yayınları – DGS Sözel Tamamı Çözümlü Soru Bankası

Yediiklim Yayınları - DGS Sözel Tamamı Çözümlü Soru Bankası

DGS alanında uzman olan “Yediiklim Yayınları” tarafından hazırlanan ve 376 sayfadan oluşan “DGS Sözel Tamamı Çözümlü Soru Bankası” özellikle tamamının çözümlü olması dolayısıyla DGS’ye bireysel çalışanlar için önerebileceğimiz en iyi kitaplar arasında. İçeriğinde yer alan kaliteli ve güncel sınava yakın sorularıyla da adayların gelişimlerine de katkı sağladığı görülebilir.

Uzman Kariyer Yayınları – DGS Performans Paragraf Soru Bankası

Uzman Kariyer Yayınları - DGS Performans Paragraf Soru Bankası

Uzman Kariyer Yayınları” tarafından hazırlanan ve 248 sayfadan oluşan “DGS Performans Paragraf Soru Bankası” son zamanlarda yeni nesil sorularıyla adayların tercihi gibi gözüküyor. Eğer paragraf alanında eksikleriniz varsa veya paragraf üzerinde kendinizi bir soru bankası çözerek geliştirmek isterseniz bu kitabı çözmeniz size yarar sağlayabilir. Kitabın içeriğine baktığımızda taktikler, pekiştireçler ve konu etkinlikleri gibi çeşitli çalışmalar ile kitabın zenginleştirildiğini söyleyebiliriz. Bu bilgiler ile de hangi soru tipine nasıl yaklaşılması gerektiğini kavrayabilirsiniz.

Yargı Yayınları – DGS VIP Sayısal-Sözel Yetenek Son 7 Yıl Tamamı Çözümlü Çıkmış Sorular

Yargı Yayınları - DGS VIP Sayısal-Sözel Yetenek Son 7 Yıl Tamamı Çözümlü Çıkmış Sorular

Eğer DGS adına ÖSYM’ye en yakın değil direkt olarak ÖSYM’nin sorularını görmek isterseniz “Yargı Yayınları” tarafından hazırlanan “Son 7 Yıl Tamamı Çözümlü Çıkmış Sorular” kitabını kullanmanızı öneririz. Böylelikle düzenli olarak DGS’de çıkmış tüm sınav sorularını bir arada bulabilirsiniz. 408 sayfadan oluşan ve tamamı çözümlü olan kitap sayesinde ÖSYM’nin hangi konulara daha çok ağırlık verdiğini, hangi tarzda sorular sorduğunu çok rahatlıkla kavrayabilirsiniz.

Hız ve Renk Yayınları – Paragraf Hız Soruları

Hız ve Renk Yayınları - Paragraf Hız Soruları

Hız ve Renk Yayınları” tarafından çıkarılan ve Göksu Çetin’in yazdığı “Paragraf Hız Soruları” belkide bugüne kadarki en çok satan paragraf kitaptır. ÖSYM’ye yakın sorularıyla adayların çok beğenisini kazanırken özgün sorularıyla da piyasadaki diğer kitaplardan ayrılıyor. İçeriğine baktığımızda ise kavrama, okuma, anlama, tanımlama ve düşünme gibi başlıklara yer verildiğini görüyoruz. Bunların yanında kitapta süreli hız testleri, çözümler sorular gibi içerikleri de bulmak mümkün. Kitabın sayfa sayısına baktığımızda da 167 sayfadan ibaret olduğunu söyleyebiliriz.

Tasarı Yayıncılık – DGS Türkçe Çözümlü Soru Bankası

Tasarı Yayıncılık - DGS Türkçe Çözümlü Soru Bankası

“Tasarı Yayıncılık” tarafından piyasaya sunulan ve Muharrem Yılmaz, Hüseyin Arslan ile Cem Keser’in yazdığı “DGS Türkçe Çözümlü Soru Bankası” kitabı sözel yetenek alanında farklı yayınevlerinin sorularını görüp kendini en iyi şekilde geliştirmek isteyenler için önerebileceğimiz bir kitap olmuş. Kitabın yapısına baktığımızda ise 340 sayfadan oluşuyor ve içerisinde 1060 soru yer alıyor. Bunun yanında çözümlü olmasıyla da takıldığınız soruları kısa süreler içerisinde çözüme kavuşturma imkanı bulabilirsiniz. Seviye olarak kitabın içerisinde her seviyeden adayın çözebileceği soruların bulunduğunu da belirtelim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu