Ara Tatil Kaç Gün Sürecek? 2022 Nisan Ara Tatili Ne Zaman Bitiyor?

Ara tatil bugün itibariyle başladı. Milyonlarca öğrenci ikinci dönem ara tatilinde dinlenecek. Peki ara tatil kaç gün sürecek? 2022 Nisan ara tatili ne zaman bitiyor? İşte MEB’in yayımladığı ara tatil tarih aralığı…

2021-2022 Eğitim yılında 1. Dönem ve 2. Dönem uygulanacak ara tatiller bulunuyor. İlk dönem ara tatili Kasım ayında yapıldı. 2 Dönem ara tatili ise Nisan ayında başladı. Bugün itibariyle yaşanacak olan ara tatil kaç gün sürecek, ara tatil ne zaman bitecek?

Ara Tatil Kaç Gün Sürecek? 2022 Nisan Ara Tatili Ne Zaman Bitiyor?

ARA TATİL KAÇ GÜN SÜRECEK?

Ara tatil hafta sonu günleriyle birlikte toplam 9 gün sürecek.

NİSAN ARA TATİLİ NE ZAMAN BİTİYOR?

Nisan ara tatili 17 Nisan Pazar günü bitiyor. 18 Nisan Pazartesi günü ise okullar kaldığı yerden devam edecek.

YAZ TATİLİ NE ZAMAN?

17 Haziran 2022 Cuma günü okullar kapanacak ve öğrenciler yaz tatiline giriş yapacak.

Ara Tatil Kaç Gün Sürecek? 2022 Nisan Ara Tatili Ne Zaman Bitiyor?

BAKAN ÖZER, EĞİTİM GÜNDEMİNİ DEĞERLENDİRDİ

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Ülke TV canlı yayınına konuk oldu. Bakan Özer, “Genç Vizyon” programında, eğitim gündemine ilişkin açıklamalarda bulunarak, soruları cevapladı.

Bakan Özer, Kovid-19 şüphesi ile test yaptıran öğretmen ve öğrencinin test sonucu çıkana kadar okula gidip gitmeyeceğine yönelik soruya şöyle yanıt verdi:

Ara Tatil Kaç Gün Sürecek? 2022 Nisan Ara Tatili Ne Zaman Bitiyor?

“Sağlık Bakanlığımız yeni kararlar açıkladı. Vaka sayısı 2 de olsa 3 de olsa yüz yüze eğitime hiçbir sınıfta ara verilmeyecek. Testi pozitif çıkan öğretmen ve öğrencilerimiz kendilerini izole edecekler ve 7 gün sonra okula geri dönecekler. 5 gün sonra herhangi bir semptom da göstermiyorsa testi negatif çıkması durumunda okula dönecekler. Öğretmen ve öğrenciler, PCR testi yaptırdıktan sonra 6-7 saat bekliyorlar. Bu sürede negatif test sonucunu almadan okula dönmeyecekler. Onun kararını net olarak koymamız lazım.”

Bir buçuk yıl aradan sonra 6 Eylül’de yüz yüze eğitime başlamanın alınan en önemli kararlardan biri olduğunu belirten Özer, “Salgından en çok etkilenen eğitim oldu. En zengin dijital platformları kullansanız bile yüz yüze eğitimin yerini hiçbir şey alamaz. Bunu tüm toplum gördü.” dedi.

Öğretmenlerin yüz yüze eğitimde büyük emek verdiklerini belirten Özer, aşılanma oranlarının da Türkiye ortalanmasının çok üzerinde olduğunu sözlerine ekledi.

Sağlık Bakanlığının yeni tedbirler, yeni kurallar belirleyerek süreci yeniden planladığını belirten Özer, bu doğrultuda yüz yüze eğitime kararlılıkla devam edeceklerini ifade etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu