2021 AYT Matematik Kitap Önerileri

2021 AYT için “2021 AYT Matematik Kitap Önerileri” ve daha fazlası Tercih Koçu’nda. Kolay, orta ve zor olmak üzere gruplanan kitaplar arasından seviyenize uygun olanı seçebilirsiniz.

AYT Matematik Kitap Önerileri

Kolay Seviye Kitap Önerileri

Karekök Yayınları – Matematik Sıfır

Karekök Yayınlarının en çok satılan serilerinden olan “Sıfır” serisinin bir ürünü olan “Matematik Sıfır” kitabı piyasadaki pek çok kitap arasında zirvelerde olan bir ürün. Eğer matematiğe uzunca saatler çalışıyor fakat işin tekniğini anlamakta zorlanıyorsanız veya matematikte eksik olduğunuz konular varsa bu kitap sorununuza ilaç niteliğinde denilebilir. “Matematik Sıfır” kitabı bir öğretmenden ders dinliyormuş gibi örnek-uygulama ekseninde tasarlanmış. Seviye olarakta kolaydan orta seviyeye kadar herkesin ilgilenebileceği şekilde tasarlanmış. Toplamda 510 sayfadan oluşan kitap bu bakımdan adaylara dolu dolu bir içerik sunuyor. Kitabı satın alacaklar için ISBN kodu ise 9786055933289.

Birey Yayınları – A Serisi Matematik Soru Bankası

Hız ve Renk Yayınları – AYT Matematik Soru Bankası

Hız ve Renk Yayınları” tarafından hazırlanan ve Abdullah Ahmetoğlu, Gürhan İçöz ve Fikret Hemek’in yazdığı “AYT Matematik Soru Bankası” giriş ve orta seviyedeki adaylar için güzel hazırlanmış bir kitap olarak gözüküyor. Toplamda 323 sayfadan oluşan kitabın içeriğine baktığımızda ise Kavram Haritalı, Basamaklı Zaman Yönetimi gibi özellikler karşımıza çıkıyor. Aynı zamanda içeriğindeki sorularım videolu olarak çözümleride bulunuyor. Özellikle de yeni nesil sorulara da yakın hazırlanmış denilebilir. Kitabı alacaklar için ISBN kodu 9786057530424.

Orta Seviye Kitap Önerileri

Palme Yayınları – AYT Matematik Soru Kitabı

Alanında en iyilerden olan “Palme Yayınları” tarafından hazırlanan “AYT Matematik Soru Bankası” toplamda 400 sayfadan oluşuyor. Yazarları ise Mehmet Şahin ve Fahrettin Arlı. Seviye olarak yorum yapmak gerekirse, genel olarak orta-zor sorulardan oluşuyor. Yeni öğretim programına göre hazırlanan AYT matematik soru bankası, piyasadaki pek çok soru bankasına göre kat ve kat daha iyi gözüküyor. ISBN kodu ise 9786052822111.

ÜçDörtBeş Yayınları – AYT Matematik Soru Bankası

Zor Seviye Kitap Önerileri

Karekök Yayınları – AYT Matematik Soru Bankası

Apotemi Yayınları – Fasiküller

Endemik Yayınları – AYT Matematik Soru Bankası

Çap Yayınları – Matematik Fasikülleri

Nitelik Yayınları – AYT Tersyüz Matematik Soru Bankası

Bilfen Yayınları – AYT Matematik Soru Bankası

Bağlantılar

Bir Yorum

  1. 2020 matematik kitap önerileri arıyordum. Buraya denk gelmem güzel oldu. Hepsi detaylı öneri bence.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı