2024 TYT Matematik Kitap Önerileri (Tamamı Güncel ve ÖSYM’ye Göre)

2024 TYT için “2024 TYT Matematik Kitap Önerileri” / “2024 TYT Matematik Kaynak Önerileri” ve daha fazlası Tercih Koçu’nda. Kolay, orta ve zor olmak üzere, güncel TYT matematik soru bankası önerileri 2024, TYT matematik konu anlatımı önerileri 2024 ve TYT matematik deneme önerileri 2024 burada. TYT matematik kaynak önerileri 2024 için en iyiler bu sayfada.

Not: Hazırladığımız YKS kitap önerilerinin hiç birisinde sponsorlu kitap bulunmamaktadır. Yani yapılan önerilerin tamamı tarafsız olarak yapılmış olup, uzman hocaların önerileridir.
Not: TYT geometri kitap önerileri daha detaylı olması için “TYT Geometri Kitap Önerileri” şeklinde ayrı içerik olarak hazırlanmıştır. Dilerseniz güncel TYT geometri kitap önerilerimizi görmek için ilgili bağlantıdan o içeriğimize de göz atabilirsiniz.

TYT Matematik Kitap Önerileri

Kolay Seviye Kitap Önerileri

Antrenman Yayıncılık – Antrenmanlarla Matematik Seti

Antrenman Yayıncılık - Antrenmanlarla Matematik Seti

Antrenman Yayıncılık tarafından hazırlanan ve temelinin zayıf olduğunu düşünenler tarafından sıklıkla tercih edilen “Antrenmanlarla Matematik Seti” toplamda 4 kitaptan oluşuyor. İlk kitap anahtar niteliğinde olup, toplamadan ve çıkarmadan başlıyor. Buradan kitabın ne kadar baştan aldığını çok rahatlıkla anlayabilirsiniz. Kitapta her soru tarzı için örnek çözümlere yer verilerek yol gösterici bir rol oynanmış. Eğer temeliniz kötüyse ve bu kitabı düzenli olarak kullanırsanız sınavda gerçekten çok rahat edersiniz. Zaten kendi gelişiminizi bu kitabı çözerken zaman içerisinde göreceksiniz. Son olarak eğer 10 net kadar yapıyorsanız kitabın ilk kısmı olan 1. kitabı kullanmayabilirsiniz.

Antrenman Yayıncılık – Yeni Nesil Matematik

Antrenman Yayıncılık - Yeni Nesil Matematik

Antrenman Yayıncılık‘ın çıkardığı ve özellikle ÖSYM’nin yeni nesil sorularına uyum sağlaması için hazırlanan kitap başlangıç ile orta seviyedeki adaylar için ideal olduğunu söyleyebiliriz. Antrenmanlarla matematik kitap setinden farkı ise temeli hedef almaması. İçerisindeki soruların tamamı yazarlar tarafından videolu olarak çözülmüş durumda. Bunun yanında sorular tipine göre renklendirilmiş. Böylelikle adayın sorularda seçicilik yapabilmesi sağlanmış. Kitap ise toplamda 384 sayfadan oluşuyor.

Karekök Yayıncılık – Matematik Sıfır

Karekök Yayınları - Matematik Sıfır

Karekök Yayınlarının en çok satılan serilerinden olan “Sıfır” serisinin bir ürünü olan “Matematik Sıfır” kitabı piyasadaki pek çok kitap arasında zirvelerde olan bir ürün. Eğer matematiğe uzunca saatler çalışıyor fakat işin tekniğini anlamakta zorlanıyorsanız veya matematikte eksik olduğunuz konular varsa bu kitap sorununuza ilaç niteliğinde olacaktır. “Matematik Sıfır” kitabı bir öğretmenden ders dinliyormuş gibi örnek-uygulama ekseninde tasarlanmış. Seviye olarakta kolaydan orta seviyeye kadar herkesin ilgilenebileceği şekilde. Toplamda 510 sayfadan oluşan kitap bu bakımdan adaylara dolu dolu bir içerik sunuyor.

Antrenman Yayıncılık – Hiç Problem Değil

Antrenman Yayıncılık - Hiç Problem Değil

Antrenman Yayıncılığın “Hiç Problem Değil” kitabı problemlere yeni başlayanların ilgisini çekebileceği bir kitap olmuş. İçerisinde 1300’e yakın soru yer alıyor ve ağırlıklı olarak klasik tarzda sorulardan oluşuyor. Soruların arasında ise küçük küçük bilgi notları da yer alıyor. Antrenmanlarla Matematik kitabını çözenlerin yabancılık çekmeyeceği bir kitap. Aynı zamanda içindeki sorular, soru tiplerine göre ayrılmış durumda. Kısacası bol örnekli kolay seviyede bir kitap olmuş. Soru çözümleri ise videolu olarak yapılmış ve bunlara ulaşmak için Antrenman Yayıncılığın uygulamasını AppStore veya Google Play Store’dan indirmeniz gerekli.

Orta Seviye Kitap Önerileri

Üç Dört Beş Yayınları – TYT Matematik Soru Bankası

Üç Dört Beş Yayınları - TYT Matematik Soru Bankası

İlk olarak Üç Dört Beş Yayınları‘nın “TYT Matematik Soru Bankası” ile matematikte gerçek anlamda kaliteli soru arayanlara ilaç niteliğinde olduğunu belirtelim. İçeriğinde az çok matematikten bazı konulara hakim her adayın kullanabileceği sorular mevcut. Kitap seviye olarak %25 kolay, %65 orta ve %10 zor seviyelere hitap ediyor. İçerisinde 2000 kadar soru var ve bunlardan 1500’e yakını klasik soru. Diğer 500’e yakını kısmı ise ÖSYM tarzı sorular denilebilir. Aynı zamanda matematikten bir çok konuyu biliyor fakat içlerinde bazı unuttuğunuz yerler veya atladığınız yerler varsa bu kitap içerdiği sorularla size bunları rahatlıkla hatırlatıcı olma özelliğine de sahip.

Arı Yayıncılık – X-Ray TYT Matematik Denemeleri

Arı Yayıncılık - X-Ray TYT Matematik Denemeleri

Arı Yayıncılık‘ın zorlayıcı serisi olan X-Ray serisine ait “TYT Matematik Denemeleri” matematikte bütün konuları bitirmiş ve kendinden emin adaylar için en iyi kaynak denilebilir. İçerisinde zorluk olarak orta seviyedeki adayları dahi zorlayabilecek sorular var. Her denemenin başında ne kadar sürede çözülmesi gerektiği gibi bilgiler de verilmiş. İçerik olarak ise konu denemeleri ve TYT denemeleri olmak üzere ayrılmış. Konu denemelerinde 28 adet konu ve 600 kadar soru yer alıyor. TYT denemelerinde ise 9 adet deneme ve 300’e yakın soru var. Diğer denemelerden farkı ise içerisinde geometri sorularının bulunmaması. –Bunun için farklı bir deneme seti alabilirsiniz.– Deneme setinin sonuna doğru ise “İkiz TYT Denemesi” adlı bir kısım da bulunuyor. Burada ise kitabın içerisinde daha önce çözdüğünüz sorulara çok yakın sorular sorulmuş. Böylelikle çözdüğünüz yerleri unutup unutmadığınızı kontrol edebiliyorsunuz. Özellikle problemler kısmı tam ÖSYM tarzı denilebilir. Son olarak çözümleri “Arı Yayıncılık” uygulamasında yer alıyor. Uygulamada ise farklı farklı hocalardan soruların çözümleri mevcut.

Üç Dört Beş Yayınları – TYT 12’li Matematik Deneme

Üç Dört Beş Yayınları - TYT 12'li Matematik Deneme

Üç Dört Beş Yayınları‘nın “TYT 12’li Matematik Deneme” seti 12 adet fasikülden oluşan harika bir set olmuş. Setin diğer muadillerinden en önemli farkı her fasikülün başında ilgili fasikülün senaryosunu belirtmesi. Az işlemli mi?, Zor işlemli mi?, Zor mu?, Kolay mı? Bütün detaylar setin içerisinde belirtilmiş. Örneğin bir denemede sayılar kısmı işlem ağırlıklı, problemler kısmı görsel ağırlıklı olurken başka bir denemede bu durum değişiyor. Özellikle bu seti bitiren adayların neredeyse bütün soru tiplerini görmüş olması muhtemel. Zorluk olarak ise giderek artan zorluk seviye sahip ve her seviyeden soru görmek mümkün. Çözümleri ise “Üç Dört Beş Yayınları” uygulamasında yer alıyor.

Endemik Yayınları – 12 TYT Matematik Denemesi

Endemik Yayınları - 12 TYT Matematik Denemesi

Endemik Yayınları‘nın yenilenen “12 TYT Matematik Denemesi” oldukça kaliteli bir iş olmuş. İçerisinde hikayeleştirilmiş sorular, özgün sorular, maddeli sorular, şekilli veya şekilsiz sorular gibi bir çok soru tipi var. Soruların zorluğu ise ÖSYM tarzı denilebilir. Eğer matematikte bir çok konuyu bitirdiyseniz bu denemeye başlayabilirsiniz. Soruların çözümleri ise Endemik Yayınları’nın uygulamasına yüklenmiş. Bunlara ulaşmak için ise ilgili denemelerdeki QR kodu okutmanız yeterli.

Metin Yayınları – TYT Matematik Soru Kitabı

Metin Yayınları - TYT Matematik Soru Kitabı

Metin Yayınları‘nın gayet kalın bir kitabı olan “TYT Maetmatik Soru Kitabı” orta ve ileri seviye adayların sıklıkla kullandığı bir kitap. Toplamda 456 sayfadan ve 1500 kadar sorudan oluşuyor. Kitap, “Öğreniyorum, Pekiştiriyorum ve Üniversiteliyim” olarak farklı farklı tarzda kısımlara ayrılmış. Cevap anahtarları ise her sayfanın altında verilmiş. Bunun yanında her bölümün bitiminde “Fark Atıyorum” kısımları bulunuyor. Buralarda da zorlayıcı seviyede sorular sizi karşılıyor.

Limit Yayınları – TYT Avantaj Matematik + Geometri Soru Bankası

Limit Yayınları - TYT Avantaj Matematik + Geometri Soru Bankası

Limit Yayınları‘nın “TYT Avantaj Matematik + Geometri Soru Bankası” kitabının en önemli özelliği sadece yeni nesil sorulardan oluşması. Yaklaşık olarak 200 kadar sayfa sayısına ve 700’e yakın soruya sahip. Bu soruların 1/4’ü geometri kısmını oluşturuyor. Soruların çözümlerine ise “Limit Cepte” uygulaması ile ulaşılıyor. Bunun için sayfa üzerindeki QR kodu uygulamaya okutmanız yeterli. Zorluk seviyesi olarak orta seviyeye hitap ediyor. Başlangıç seviyesi için zor, ileri seviyeler için ise kolay gelebilir.

Zor Seviye Kitap Önerileri

Apotemi Yayınları – Deneme Konseptli TYT Matematik Soru Bankası

Apotemi Yayınları - Deneme Konseptli TYT Matematik Soru Bankası

Apotemi Yayınları‘nın Güçlendirmesi Serisinden olan “TYT Matematik Soru Bankası” yüksek hedefleri olan adaylar arasında çok kullanılan bir kitap. Sayfa sayısı olarak 300’ü geçkin ve soru sayısı olarakta 1400’e yakın sorusu var. Bu bakımdan oldukça doyurucu gözüküyor. Soruların 1000 kadarı yeni nesil, diğer kalan kısmı ise klasik tarzda. En önemli özelliği ise dikkatli adayları çok iyi ayrıt ediyor olması. Bunun yanında ise her test için ayrı ayrı belirli bir süre verilmiş. Böylelikle kendinizi zamana karşı sınayabiliyorsunuz. Eğer konu eksiğiniz yoksa bu kitabı çözmenizi öneririz. Kitabın tek olumsuz yanı ise çözümlerinin bulunmaması.

Çözüm Yayınları – 3D TYT Matematik Soru Bankası

Çözüm Yayınları - 3D TYT Matematik Soru Bankası

Çözüm Yayınları tarafından çıkarılan ve her seviyeden öğrencinin çözebileceği bir kitap olan “3D TYT Matematik Soru Bankası” içeriği kolay, orta ve zor seviyelere ayrılmış. Kitaba ismini veren 3D özelliği ile de 1. boyut için 3 düzey testleri, 2. boyut için birebir ÖSYM testleri ve 3. boyut için tümevarım testleri olarak bizi karşılıyor. Bir diğer önemli özelliği ise tamamı özgün ve yeni nesil sorulardan oluşması. Son olarak soruların tamamı çözümlü ve bunlara kitabın içeriğindeki barkod ile ulaşılabiliyorsunuz.

Karekök Yayınları – TYT Matematik Soru Bankası

Karekök Yayınları - TYT Matematik Soru Bankası

Karekök Yayınları‘nın en çok sevilen kitaplarından biri olan “TYT Matematik Soru Bankası” TYT kitabı olmasının yanında aynı zamanda liseye yardımcı bir kitap. İçerisine baktığımızda ise diğer kitaplara kıyasla en dikkat çeken noktası “Rutin Olmayan Sorular” kısmına sahip olması. Toplamda 400’e yakın sayfa sayısına sahip. Zorluk seviyesi olarakta orta ve zor seviye denilebilir. Eğer matematikte pek çok konuya hakimseniz bu kitabı rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Endemik Yayınları – TYT Matematik Soru Bankası

Endemik Yayınları - TYT Matematik Soru Bankası

Endemik Yayınları‘nın “TYT Matematik Soru Bankası” alanındaki en başarılı kitaplardan birisi. 400 kadar sayfa sayısına ve 2000’e yakın soru sayısına sahip. Soru tipi olarakta hem klasik, hem ÖSYM tipi, hem de orjinal tarzda soruları bunuluyor. Özellikle problemler kısmı oldukça kaliteli. Bir olumsuz özelliği ise şekilli soruların az olması. Son olarak içerisindeki soruların tamamı çözümlü ve bunlara QR kod ile ulaşabiliyorsunuz. Zorluk olarakta orta ve üst seviyeye hitap ediyor. Yeni başlayanlar için çok kullanışlı olmayabilir.

Acil Yayınları – Acil Matematik TYT Soru Bankası

Acil Yayınları - Acil Matematik TYT Soru Bankası

Son zamanların en popüler yayınevi olan Acil Yayınları‘nın “Acil Matematik TYT Soru Bankası” ile TYT matematik adına görmediğiniz soru tipi kalmayacak. İçeriğindeki çok çeşitli sorularıyla TYT’ye çok rahat hazırlanabilirsiniz. Herkesin dilinde dolaşan bir kitap. Zorluk olarak ise orta ve üst seviye diyebiliriz. Diğer kitaplardan farklı olarakta her bölümün başında yazar notları yer alıyor. Bu kısımlarda bölümün içeriğindeki sorularla ilgili püf noktalara değiniliyor. Soru tipi olarak hem klasik tarzda hem de ÖSYM’nin yeni nesil soruları görülüyor ve 2000 kadar soruya sahip. Çözümlere ulaşmak için ise iki alternatif var. Bunlardan birisi PDF çözümler, diğeri ise video çözümler.

Bilfen Yayınları – TYT Matematik Soru Bankası

Bilfen Yayınları - TYT Matematik Soru Bankası

Alanında en iyilerden olan Bilfen Yayıncılık’ın hazırladığı “TYT Matematik Soru Bankası” ile eğer hedefiniz yüksekse TYT matematikte kendinizi test etmek için ideal bir kitap. Üst seviye adaylara önerebileceğimiz 288 sayfadan ve kaliteli yeni nesil sorulardan oluşuyor. Eğer kitaba yeterli zamanı ayırır ve yanlışlarınızı irdeleyerek çözerseniz sınavda belki hiç yanlış yapmayabilirsiniz.

3 Yorum

  1. Hepsi alanında kaliteli kitaplar ve günceller. Kitabevi sahibiyim. Tercih Koçu güzel listeleme yapmış.

  2. Merhabalar benim tyt matemeti netlerim 8 12 net arası gidip geliyor hangi kaynağı önerirsiniz? Lütfen yardımcı olursaniz sevinirim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu