2024 TYT Geometri Kitap Önerileri (Tamamı Yeni)

2024 TYT için “2024 TYT Geometri Kitap Önerileri” / “2024 TYT Geometri Kaynak Önerileri” ve daha fazlası Tercih Koçu’nda. Kolay, orta ve zor olmak üzere, güncel TYT geometri soru bankası önerileri 2024, TYT geometri konu anlatımı önerileri 2024 ve TYT geometri deneme önerileri 2024 burada. TYT geometri kaynak önerileri 2024 için en iyiler bu sayfada.

Not: Hazırladığımız YKS kitap önerilerinin hiç birisinde sponsorlu kitap bulunmamaktadır. Yani yapılan önerilerin tamamı tarafsız olarak yapılmış olup, uzman hocaların önerileridir.

TYT Geometri Kitap Önerileri

Kolay Seviye Kitap Önerileri

Karekök Yayınları – Geometri Sıfır

Karekök Yayınları - Geometri Sıfır

Karekök Yayınları tarafından çıkarılan ve geometri dersinde sorun yaşayan pek çok kişinin sorununa ilaç niteliğinde olan “Geometri Sıfır” kitabını geometri konusunda sorun yaşayan herkese öneriyoruz. Kitapta yer alan örnekler ile öncelikle soruların nasıl çözüldüğünü inceleyebilir ardından da size yöneltilen sorular ile pekiştirmeler yapabilirsiniz. Toplam da 501 sayfadan oluşan kitap sadece TYT’ye yönelik olmayıp DGS, KPSS, ALES gibi sınavlar için de işinize yarayacak nitelikte. Kitap geometriye yeni başlayanlara veya geometri de zorlananlara yönelik olduğu için zorluk seviyesi olarak kolay ve kolay-orta seviyelerinde olduğunu söylemek mümkün.

Antrenman Yayıncılık – Antrenmanlarla Geometri Serisi

Antrenman Yayıncılık - Antrenmanlarla Geometri Serisi

Antrenman Yayıncılık tarafından çıkarılan “Antrenmanlarla Geometri” serisi kitabı geometri hakkında hiç bir bilgisi olmayan kişiler dahil olmak üzere geometride temeli zayıf olanların adeta kurtarıcısı niteliğinde. Daha öncede “Antrenmanlarla Matematik” serisi ile de YKS adaylarının taktirini toplayan yayınevi bu kitabında da mükemmel bir iş çıkarmış. Kitap içerisinde özel öğretmenden ders alıyormuş gibi örnekler ile önemli anlatımlar size sunuluyor ve ardından pratiklik kazanmanız için size sorular yöneltiliyor. İsterseniz meslek lisesi mezunu olun isterseniz geometriye bir türlü ısınamamış birisi. Bu kitapla geometriye mükemmel bir başlangıç yapabilirsiniz. Fakat orta seviye biriyseniz bu kitap yerine daha üst seviye bir kitaba yönelmeniz vakit kaybetmemek adına daha iyi olabilir. Kitabın yapısına baktığımızda ise toplamda 2 parçadan oluşuyor, yazarı Halil İbrahim Küçükkaya.

Okyanus Yayıncılık – 40 Seans TYT Geometri

Okyanus Yayıncılık - 40 Seans TYT  Geometri

Okyanus Yayınları tarafından hazırlanan ve Ali Bal tarafından yazılan “TYT 40 Seans Geometri” kitabı geometri konusunda bazı eksikleri olan veya geometriye sıfırdan başlamak isteyenlere geometriyi adım adım öğreten güzel bir kitap. Kitabın içeriğine baktığımızda ise konu özetleri, çözümlü örnekler, ünite sonu soruları gibi çeşitli bölümler mevcut. Seviye olarak yorum yapmak gerekirse de kolay ve kolay-orta düzeyde olduğu söyleyebiliriz. Aynı zamanda içeriğindeki soruların video çözümleri de bulunuyor. Toplamda ise 364 sayfadan oluşuyor.

Orta Seviye Kitap Önerileri

Tonguç Akademi Yayınları – 7 Adımda TYT AYT Geometri Soru Bankası

Tonguç Akademi Yayınları - 7 Adımda TYT AYT Geometri Soru Bankası

İnternetin tanınan markalarından olan Tonguç Akademi tarafından hazırlanan yeni nesil “7 Adımda TYT AYT Geometri Soru Bankası” kitabı geometri konularını en kolay nasıl çözebileceğinize odaklanan ve bu yönde taktikler sunan bir kitap. Adım adım konuları bitirmemize imkan verecek şekilde tasarlanan kitap aynı zamanda “Gri Koç” destekli. Kitabın yapısına baktığımızda ise 4 alt konuya bölünmüş şekilde bütün geometri konularını tarayabiliyor ve sonrasında 4 soruluk denemelerle kendinizi test etme imkanı bulabiliyorsunuz. Çözemediğin sorularda ise her testin başında yer alan karekodu okutarak, soruların detaylı çözümlerini hocalardan izleyebilirsiniz. Zorluk seviyesi olarakta kolay ve kolay-orta seviyesinde olduğunu söyleyebiliriz. Toplam da 207 sayfadan oluşmakta.

Okyanus Yayıncılık – Iceberg TYT Geometri Konu Anlatımı

Okyanus Yayıncılık - Iceberg TYT Geometri Konu Anlatımı

Okyanus Yayıncılık tarafından çıkarılan Iceberg Serisi TYT geometri konu anlatım kitabı orta seviyedeki adaylar için etkili bir konu anlatım imkanı sunuyor. Toplamda 272 sayfadan oluşan bu kitap bir çok aday için yeterli düzeyde.

Editör Yayınevi – Konsensüs TYT-AYT Geometri Soru Bankası

Editör Yayınevi - Konsensüs TYT-AYT Geometri Soru Bankası

Son zamanlarda adını sık sık duyduğumuz Editör Yayınevi tarafından hazırlanan Konsensüs SerisiTYT-AYT Geometri Soru Bankası” pek çok geometri soru bankasına göre bazı artıları bulunuyor. Örneğin hem TYT’yi içinde barındırırken hem de AYT’den sorular görebilmek mümkün. Bu yönden böyle bir kitap arayan adaylar Editör Yayınevi’nin Konsensüs “TYT-AYT Geometri Soru Bankası” kitabını kullanabilir. Toplamda da 283 sayfadan oluşuyor.

Zor Seviye Kitap Önerileri

Endemik Yayınları – TYT AYT Geometri Soru Bankası

Endemik Yayınları - TYT AYT Geometri Soru Bankası

Endemik Yayınları‘nın hazırladığı “Geometri Soru Bankasıhem TYT, hem de AYT için bir arada içerik sunan en iyi kitap. 288 sayfadan oluşan kitabın içeriğinde sorular oldukça kaliteli olsa da zor demek biraz güç. Orta ve orta-üstü herkesin çözebileceği bir çok sorusu mevcut. Geometri adına güncel müfredata göre hazırlanmış ve çözdüğünüzde kendinize yarar sağlayacak bir kitap arıyorsanız Endemik Yayınları’nın bu kitabını kullanabilirsiniz.

Bilgi Sarmal Yayınları – TYT AYT Geometri Soru Bankası

Bilgi Sarmal Yayınları - TYT AYT Geometri Soru Bankası

Derece isteyen adayların sıklıkla kullandığı Bilgi Sarmal Yayınları tarafından hazırlanmış “TYT AYT Geometri Soru Bankası” kitabı içeriğinde çok kaliteli soruları da beraberinde getiriyor. Eğer geometriden tüm konuları bitirmiş ve sınavlarda geometriden soru kaçırmak istemiyorsanız bu kitabı çözmenizi öneririz. Aynı zamanda içeriğinde sadece TYT veya sadece AYT soruları yer almıyor. Yayıncı bu kitaba hem TYT hem de AYT için sorular barındırmış. Aynı zamanda içerisinde sizi zorlayacak sorular ile seviyenizi ilerletmeniz mümkün. Sayfa sayısı olarakta 332 sayfadan oluşuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu