YÖKDİL/2 Soruları ve Cevapları Yayımlandı

ÖSYM tarafından düzenlenen 2022-YÖKDİL/2 sınavı 28 Ağustos Pazar günü binlerce adayın katılımıyla gerçekleştirildi. Sınava katılacak adaylar soru kitapçıklarının ne zaman açıklanacağını araştırıyor.Peki YÖKDİL soru ve cevapları ne zaman açıklanacak? YÖKDİL/2 soru ve cevap anahtarı sorgulama ekranı..

YÖKDİL cevap anahtarı için gözler ÖSYM açıklamalarına çevrildi. Bu yıl ikincisi gerçekleştirilen sınavda iyi bir dil puanı almak isteyen öğrenciler sınav sonrasında YÖKDİL soru ve cevap anahtarı kitapçıkları ÖSYM.gov.tr ekranı üzerinden erişime açılmasını bekliyordu. İşte YÖKDİL/2  sınavı temel soru kitapçığı ile cevap anahtarı…

YÖKDİL/2 Soruları ve Cevapları Yayımlandı

2022 YÖKDİL/2 NE ZAMAN YAPILACAK?

Yılın ikinci YÖKDİL sınavı 28 Ağustos 2022 tarihinde saat 10.15‘te başladı. Toplam 80 sorunun yer aldığı sınav 3 saat (180 dakika) olup 13:15‘te sona erdi.

YÖKDİL SINAVI SORULARI VE CEVAPLARI YAYINLANDI MI?

2022-YÖKDİL/2 Sınavı Temel Soru Kitapçıkları ve Cevap Anahtarları yayımlandı.

ÖSYM’den yapılan “2022-YÖKDİL/2 Sınavı Temel Soru Kitapçıkları ve Cevap Anahtarları Yayımlandı” başlıklı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“28 Ağustos 2022 tarihinde uygulanan Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil Sınavının (2022-YÖKDİL/2) Temel Soru Kitapçıkları ile Cevap Anahtarlarının %10’ları aşağıdaki bağlantıda erişime açılmıştır.

YÖKDİL/2 Soruları ve Cevapları Yayımlandı

Sınava başvuran adaylar, Temel Soru Kitapçığı diziliminde verilen sınav sorularının tamamını 28 Ağustos 2022 tarihinde saat 17.30’dan itibaren ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve aday şifreleri ile öğrenebileceklerdir. Temel Soru Kitapçığı görüntüleme süreci, 07 Eylül 2022 tarihinde saat 23.59’da sonlandırılacaktır.

YÖKDİL SORU VE CEVAP ANAHTARI EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ.

YÖKDİL SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

2022 ÖSYM sınav takviminde bulunan bilgilere göre YÖKDİL sonuçları 16 Eylül tarihinde açıklanacak. Adaylar sınav sonuçlarını T.C. Kimlik Numaralarını ve şifrelerini kullanarak ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresi üzerinden ve mobil uygulamalarından öğrenebilecekler. Ayrıca adaylara sonuç belgesi ise gönderilmeyecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu