2024 YKS Çalışma Programları (TYT+AYT) (En İyisi)

2022 YKS için güncel müfredata uygun2022 YKS Çalışma Programları” Tercih Koçu’nda. TYT çalışma programı 2022 ve AYT çalışma programı 2022 olarak ayırdığımız en iyi YKS çalışma programı 2022 sizlerle!

Sınava hazırlananların çalışmaya başlamadan önce yapması gereken en önemli işlerden birisi çalışma programı oluşturmaktır. Buna göre her puan türü (TYT, sayısal, eşit ağırlık ve sözel) için farklı ders programı yer almakta olup ilgili puan türüne göre ders programınızı seçebilir ve çalışmalara başlayabilirsiniz.

YKS’ye hazırlıkta en önemli etken güncel konuları bilmektir. Güncel konuları bilerek çalışmak gereksiz konuları çalışmanızı ve vakit kaybınızı önler. Sizler için MEB’in ve ÖSYM’nin yayınladığı verilerini inceleyerek hazırladığımız “YKS Konuları ve Soru Dağılımları” içeriğimiz ile bu sene YKS’de hangi konulardan sorular çıkabileceğini öğrenebilirsiniz.

YKS Çalışma Programları

YKS Çalışma Programlarımızın Detayları

 • Bütün konuları kapsayan ve güncel MEB müfredatına uygun olarak hazırlandı.
 • ÖSYM sınav konuları incelenerek öncelikli konulara göre düzenlendi.
 • Her puan türündeki program toplamda 4 aydan oluşuyor ve bazı haftalar ders tekrarı yapılması için kurgulandı. (Bu sayede matematik, fen bilimleri ve sosyal bilimler gibi zorlu dersleri kendinizi sıkmadan bitirmiş olacaksınız.)
 • YKS çalışma programlarımızın tamamı A3 boyutlarında hazırlandı. Yani dilerseniz büyük bir şekilde çıktısını alıp çalışma masanıza veya odanızın duvarına asabilirsiniz.
 • Ek olarak bütün programlarımızı hem PNG formatında hem de PDF formatında hazırladık.
 • Gözünüzü yormaması için yumuşak renklerle göze uygun olarak tasarlandı.
 • Her programın alt kısmına not alanları konuldu. Böylelikle programdaki küçük değişiklikler olursa bu kısımlara not alabilirsiniz.

57 Yorum

 1. Hocam sadece size buraya teşekkür etmeye geldim. Programınızı geçen seneler bir arkadaşım önermişti ve kullanmaya başlamıştım. Sonra hiç zorlanmadan ve konu atlamadan bütün konuları sindirdim. Şu an Konya Meram Tıp Fakültesi’nde okuyorum. Özellikle bu yorumu görecek arkadaşlara tek tavsiyem; Tercih Koçu’ndan şaşmayın ve arkadaşlarınıza da söylemeyi ihmal etmeyin. Forever TK ❤️❤️❤️

 2. Adamlar yapmış abi. Başka yerlerdeki ne olduğu belirsiz programları kullanacağınıza bunları kullanın. Kendinizi yakmayın. Kralsın Tercih Koçu

 3. Buradan tüm Tercih Koçu çalışanlarına şükranlarımı, hürmetlerimi, taktirlerimi sunarım efendim. Kral burada!! ???

 4. Hocam siz nasıl bir kralsınız? Ben ilk defa tanıtım bu siteyi ama herkese önereceğim.

 5. Çalışma programları gerçekten çok güzel olmuş fakat bir tek dilcileri ayırmışsınız keşke bizim için de bir program yapsaydınız çok güzel olurdu.

   1. Hocam aylar oldu herhangi bir güncelleme göremedik. Dilciler için neden bir çalışma yok 🙁

  1. Selam Nisa ? TYT ve AYT’yi bir arada yapabileceğimiz bir program maalesef mümkün değil. Çünkü sen EA’iken, başka birisi SAY olabilir. Onun yerine TYT programının ardından kendi puan türüne göre AYT programlarına geçebilirsin. Zaten bu programlar birbirleriyle bağlantılı tasarlandı. ?

  1. Selam Ali ? Bir program 4 ay. Sen beraber götürmek istediğin iki programı aynı ayna çalışarak tamamlayabilirsin. Kısacası bu tamamen senin çalışmana ve isteğine bağlı.

   1. Meraba hocam programları kaç saat aralıklarla ve zmn dilimi ni nasıl yapmalıyız?

    1. Kendini zorlamayacak şekilde yapmaya özen göster. Programda +/- bir kaç değişiklik yapman senin bütünde çalışmanı etkilemeyecektir. Bu yüzden önceliği kendi düşüncelerine ver ve ona göre aralık koy.

 6. hocam PDF olarak nasıl indirebilirim. iki aylık tyt çalışma programı var mı ayrıca?

  1. Merhaba Yusuf. Öncelikle TYT, AYT Sayısal, AYT Eşit Ağırlık veya AYT Sözel programlarından birisini linklere tıklayarak seçmelisin. İlgili sayfada da programlarımızın hem PNG formatı hem de PDF formatı bulunuyor.

 7. Merhaba ben meslek lisesi çıkışlı 2 yıllık önlisans okudum açıköğretimden 4 yıllığa tamamladım.tekrar sınava girip arap dili edebiyatı bölümü kazanmak istiyorum.Eşit ağırlık mı sözel mi oluyorum hangisini çalışmam gerekiyor acaba?

 8. çalışmakmiçin geç kaldım sanırım çok stres oluyodum program yaoamadığım için ama az çncr tanıştıö program çok iyi tam anlamıyla yarın çıkartıp başlıyorum çok teeşekkürlerr tercih koçu

  1. Selam Yaren ? Hiç bir şey senden değerli değil, her şeyden önce bunu unutmamalısın. Ek olarakta kendine güven ve asla yılma! En iyisi senin olsun. ??

 9. Merhaba hocam ben yeni gördüm maalesef ama yine de uymak istiyorum programa sizce ne şekilde ilerlemeliyim eşit ağırlık bölümüm belli bir düzen olusturarak eksiklerimi bu süreç içeriisinde tamamlamak istiyorum fikriniz benim için önemli

  1. Selam Elif ? Güzel düşüncelerin için çok teşekkürler. Burada iş sende bitiyor esasında. Çünkü bizim senin hakkında bilgimiz olmadığı için sana vereceğimiz tavsiyeler havada kalacaktır. Fakat genel anlamda bir fikir istersen; Öncelikle programa standart olarak uymaya başla. Eğer program sana çok yavaş gelirse 2x hızda ilerlemeyi deneyebilirsin veya tam tersi olarak programa göre de daha yavaş gidebilirsin. Bütün bunlarda tek amaç, senin ve sizlerin konuları tamamiyle özümsemesine dayalı. Son olarakta asla pes etme ve kendine inan. ?? En iyisi senin olsun. İyi çalışmalar.

 10. merhaba ben yks’ye çalışmaya çalışan bir anneyim. çoğu imkan ve takdir edersiniz ki vakit yetersizliği nedeniyle motivasyon ve ders konusunda sıkıntılar yaşıyor hatta genellikle sadece geceleri ders çalışabiliyorum. bana önerebileceğiniz bir program var mı? daha bu programı incelemedim.

 11. merhaba ben ebelik istiyorum bana uygun ayt sayısal program hazırlar mısınız obp 58

 12. Bu tarihten sonra çalışmaya başlasam 70k civarı yapabilir miyim? Temelim var, fena sayılmam ama hiç çalışmadım korkuyorum.

  1. Selam ? Neden korkuyorsunuz veya niçin korkuyorsunuz? Lütfen kendinizi çıkılmaz bir döngüye sokmayın. Bu tarihten itibaren veya 1 ay sonra hiç farketmez.. İsterseniz ilk 10k’ya dahi girebilirsiniz. Fakat tek kural pes etmeyin ve işe koyulun ?

 13. Merhaba tyt konuları bitirdikten sonra ayt çalışıp soru mu çözmek gerekiyor. Bununla ilgili bir çalışma planınız var mı

 14. Merhaba ben saglik meslek lisesinde okuyorum hemsirelik okumak istiyorum ama sizce ne yapmalıyım çok kararsizim

 15. Meslek liseyim 11 sınıfım makine mühendisliği istiyorum.
  Obp yaklaşık 73-74 gelir çok kötü mü?
  Çalışmak için geç kaldım mı yetişir mi tyt-ayt
  Biyoloji dersi görmüyoruz
  Marmara üni. makine mühendisliği (mtok) istiyorum yapabilir miyim?
  Eğer mtok hakkında bir bilginiz varsa paylaşır mısınız,mühendislik fak. farkları neler?

 16. Hocam merhaba, ben evli ve 1 çocuk annesi olarak üniversite sınavına hazırlanmaya karar verdim yeni. Psikoloji bölümü istiyorum ama şu zamandan sonra ne yapabilirim nerden başlayacağım hiç bilmiyorum yıllar oldu sınava girmeyeli. Bir yandan da olmayacak duaya mı amin diyorum sizce??

  1. Selam Beyza? Asla kötümser düşüncelere kapılma. Sana öncelikli tavsiyemiz, eğer konuları hatırlamada güçlük çekiyorsan YouTube gibi platformlarda “Tonguç Akademi”, “Hocalara Geldik”, “Şenol Hoca” gibi etkili, sıkıcı olmayan kanallardan unuttuğun tüm konuları tekrar etmen. Bu sayede sınava hazırlık için en önemli adımı geçmiş olursun. Ardından da bu videoları izlerken veya her konuyu bitirdikten sonra testler çözmen ve notlar alman gerekiyor. Böylelikle de öğrendiğini tekrar ederek kalıcılık sağlarsın. Hali hazırda başka işlerle uğraştığını düşünerekten bu gibi yerleri sana tavsiye ediyoruz. Bunun dışına çıkarak kalın kaynak kitaplar, dolu dolu testler alarak kendini yıpratma. Böyle yaparsan hataya düşersin. Son olaraktan kendine inan ve asla pes etme. ?? İyi çalışmalar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu