Maliye İçin 2020’de Kaç Net Gerekir?

2020 YKS için “Maliye İçin 2020’de Kaç Net Gerekir?“, “Maliye 2020 Kaç Net?” ve daha fazlası Tercih Koçu’nda.

Not: Bu tablodaki programlar taban puanlarına göre yüksekten düşüğe doğru sıralanmıştır.
Bilgi: Bu tabloda yer alan veriler bu yılki YKS’de adaylara yardımcı olması için bir önceki yılın YKS tercihlerine göre düzenlenmiştir. ÖSYM’nin güncel sonuçlarıdır.
ÜNİVERSİTEKATSAYIOBPYERL.TYT TÜRKÇETYT SOSYALTYT MATEMATİKTYT FENAYT EDEBİYATAYT MATEMATİKAYT TARİH-1AYT COĞRAFYA-1
Ankara Üniversitesi0,12427,76024,813,8901122,885
Hacettepe Üniversitesi0,12411,68022,811,515,35,814,310,34,53,5
Marmara Üniversitesi0,12348,759125,5149,304,321,56,54,8
Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi0,12411,2512225,312,85,514,822,83,33,8
İstanbul Üniversitesi0,12355,551122311,36,5-0,39,320,53,34,8
Atılım Üniversitesi (Burslu)0,12449,7532815,38-0,37135,33,5
Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi (İngilizce)0,12378,66123,312,87,525,517,35,56
Dokuz Eylül Üniversitesi0,1238412126,511,310,312,319,343,5
Anadolu Üniversitesi0,123531002111,511,82,315,85,55,52,5
Eskişehir Osmangazi Üniversitesi0,12448,78213,89,59,8-0,36,314,55,53,8
Akdeniz Üniversitesi0,12361,38021,816,5502194,33,5
Bursa Uludağ Üniversitesi0,12352,514325,818,82,50,8121,57,83,5
Sakarya Üniversitesi0,12371,4822396,501,8165,83,5
İzmir Katip Çelebi Üniversitesi0,12364,156125,813,59,80683,55
Çukurova Üniversitesi0,12426,357219,5-0,32105,37,54,54,8
Dokuz Eylül Üniversitesi (İö)0,12417,312323,8112,802,5144,34
Erciyes Üniversitesi0,12394,958221,510401,514,35,83,5
Kırıkkale Üniversitesi0,12408,6621514,57,50,3312,34,33,5
Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (İö)0,12417,38223,811,35,30,31,810,35,33,5
İzmir Demokrasi Üniversitesi0,12355,86121,512,54,82,5-1,515,845
Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi0,12398,156227,511,33,51,3813,81,54,8
Mersin Üniversitesi0,12364,16225124,804,514,30,32,8
Aydın Adnan Menderes Üniversitesi0,12314,956229,510,81303,88,51,83,5
Pamukkale Üniversitesi0,12393,75100218,81,81,82,5142,84,8
Atılım Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12381,652217,58,87,50494,56
Bursa Uludağ Üniversitesi (İö)0,12396,51448,88,34,504,514,54,34,8
Balıkesir Üniversitesi0,12283,26220,810,3634,510,85,82,5
Anadolu Üniversitesi (KKTC Uyruklu)0,12321,5122,358,34,5693,82,8
Trakya Üniversitesi0,12383,66216,85,86,30,83124,53,5
Çukurova Üniversitesi (İö)0,12356,17216,58,87386,81,83,8
Selçuk Üniversitesi0,12366,8821312,565,53,55,34,56
Sakarya Üniversitesi (İö)0,12336,38219,52,3-0,303,816-0,52,5
İnönü Üniversitesi0,12326,85721612,85,5039,35,53,5
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi0,12368,759314,510,37,323,86,54,54,8
Karadeniz Teknik Üniversitesi0,12369,620431100,820,8923,8
Süleyman Demirel Üniversitesi0,12340,3511315,88,81,80,51,514,34,53,8
Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi0,12315,756217,5133,51,34,87,34,82,5
Manisa Celâl Bayar Üniversitesi0,12365,8144209,87,81,385,502,8
Erciyes Üniversitesi (İö)0,12379,858213,35,512,532,52,84,52,5
Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi0,12424,55118,38,570,316,85,82,5
Atılım Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12427,455105857,35,531,3
Avrasya Üniversitesi (Burslu)0,12358,8522298,802,37,33,32,5
Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi0,12314,29316,810,53,5-0,30,810,55,55
Afyon Kocatepe Üniversitesi0,12371,710316,57,37,3-0,3516,82,50,5
Kırıkkale Üniversitesi (İö)0,12317,256221,56,34057,343,8
Aydın Adnan Menderes Üniversitesi0,12362,6103168,81,8037,35,53,5
Aydın Adnan Menderes Üniversitesi (İö)0,12385,3551197,53,802,58,52,82,5
Pamukkale Üniversitesi (İö)0,1236510312,361,501,813,32,34,8
Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi (İö)0,12374,45215,5-2,310,85,34,88,80,31,8
Balıkesir Üniversitesi (İö)0,12366,85407,89,36,816,311,535
Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi0,12369,957220,810,30,30-0,5121,52,3
Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi0,12318,761176,33,80,81,5644
Trakya Üniversitesi (İö)0,12347,75222,55203,3100,81,8
Uşak Üniversitesi0,12324,87114,593,822,873,53,8
Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi0,12316,958219,35,35,81,510,31,30,53,5
Süleyman Demirel Üniversitesi (İö)0,12359,67216,515,3-0,803,3113,54,8
Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi0,12336,056217,512,59,802,31,82,84,8
Harran Üniversitesi0,12311,958221,512,51,53,332,83,54
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (İö)0,12307,75217,81010011,82,83,5
Manisa Celâl Bayar Üniversitesi0,12309,656116,36,81,82-0,57,83,54
Manisa Celâl Bayar Üniversitesi (İö)0,12307,85622210,51108,33,33,8
Aksaray Üniversitesi0,12325,656211561,549,53,31
Sivas Cumhuriyet Üniversitesi0,12335,658217,32,83,50,828,33,83,8
Kütahya Dumlupınar Üniversitesi0,12341,316313,35,52,8148,52,52,5
Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi0,12332,77215,58,85,5056,502,8
İnönü Üniversitesi (İö)0,122734117,358,500,36,84,35
Fırat Üniversitesi0,12282,856214,58,84,80,3-1,57,36,54,8
Afyon Kocatepe Üniversitesi (İö)0,12294,454115,314-0,51056,54,8
Aydın Adnan Menderes Üniversitesi (İö)0,12334,14118,513,50005,55,83,8
Siirt Üniversitesi0,12322,911219,8201,564,35
Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi0,12341,156210711,30,58,52,83,8
Yozgat Bozok Üniversitesi0,12387,71715,8105,8116,83,52,5
Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi0,12343,15629,50,313,535,3323
Gümüşhane Üniversitesi0,12337,651121,5104,811,56,803,8
Hitit Üniversitesi0,12348,556217,38,57,30,3-0,3910
Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi (İö)0,12291,55258,35,890391,84,8
Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (İö)0,12310,45291359,81,83,54,52,83,5
Uşak Üniversitesi (İö)0,12285,51618,55,85,500,86,53,34
Anadolu Üniversitesi (Açıköğretim)0,12338,8230122,8-0,3-0,52,36,31,53,8

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir