İşletme İçin 2020’de Kaç Net Gerekir?

2020 YKS için “İşletme İçin 2020’de Kaç Net Gerekir?“, “İşletme 2020 Kaç Net?” ve daha fazlası Tercih Koçu’nda.

Not: Bu tablodaki programlar taban puanlarına göre yüksekten düşüğe doğru sıralanmıştır.
Bilgi: Bu tabloda yer alan veriler bu yılki YKS’de adaylara yardımcı olması için bir önceki yılın YKS tercihlerine göre düzenlenmiştir. ÖSYM’nin güncel sonuçlarıdır.
ÜNİVERSİTEKATSAYIOBPYERL.TYT TÜRKÇETYT SOSYALTYT MATEMATİKTYT FENAYT EDEBİYATAYT MATEMATİKAYT TARİH-1AYT COĞRAFYA-1
Koç Üniversitesi (İngilizce)(Burslu)0,12462,21436,818,828,59,838,822,86,86
Boğaziçi Üniversitesi (İngilizce)0,12479,4510031,317,534,343921,84,36
İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi (İngilizce)(Burslu)0,12486,652030,31432,5937,8176,84,8
Özyeğin Üniversitesi (İngilizce)(Burslu)0,12457,95636,313,52817,531,520,35,85
Galatasaray Üniversitesi (Fransızca)0,12470,853036,32029,87,526,82483,8
Tobb Ekonomi Ve Teknoloji Üniversitesi (Burslu)0,12437,8531,313,833,503522,85,56
Koç Üniversitesi (İngilizce)(%50 İndirimli)0,12447,193017,520,88,83319,37,84,8
Orta Doğu Teknik Üniversitesi (İngilizce)0,12460,6903817,522,5029,322,86,54,8
İstanbul Teknik Üniversitesi (İngilizce)(Uolp-Suny New Paltz)(%50 İndirimli)0,12427,1130,516,822,842520,37,86
Koç Üniversitesi (İngilizce)(%25 İndirimli)0,12485,3233,812,824132,5135,86
Bahçeşehir Üniversitesi (İngilizce)(Burslu)0,12472,75926,814,521,50,825,321,86,86
Orta Doğu Teknik Üniversitesi (İngilizce)(Uolp-Suny Binghamton)(%50 İndirimli)0,12432,6131,812,518,57,521,521,56,84,8
İstanbul Bilgi Üniversitesi (İngilizce)(Burslu)0,12470,11136,316,522,35,823,3126,86
Mef Üniversitesi (İngilizce)(Burslu)0,12463,95228,812,824,81,823,31935
İzmir Ekonomi Üniversitesi (İngilizce)(Burslu)0,12431,1426,812,5182,823,819,55,36
Yeditepe Üniversitesi (İngilizce)(Burslu)0,12416,85932,516,313,33,52020,383,5
Kadir Has Üniversitesi (İngilizce)(Burslu)0,12457,5422,515130,523,520,36,54,8
İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi (İngilizce)(%50 İndirimli)0,12394,7602814,315-0,318,521,883,5
Türk-Alman Üniversitesi (Almanca)0,12451,63735,510,820,313,325,572,52,5
Marmara Üniversitesi (İngilizce)0,12422,99535,515,5151,514,520,35,85
Yaşar Üniversitesi (İngilizce)(Burslu)0,12452,9431,810,819,8-0,320,517,33,83,8
İbn Haldun Üniversitesi (İngilizce)(Burslu)0,12405,551027,513,820,3220,315,55,54,8
İstanbul Şehir Üniversitesi (İngilizce)(Burslu)0,12424,6332,512,530,51424124,8
Orta Doğu Teknik Üniversitesi (İngilizce)(Burslu)0,12450,9531,512,315,3115,816,86,86
Yıldız Teknik Üniversitesi (İngilizce)0,12413,45032,814,316,32,315,516,86,85
Hacettepe Üniversitesi (İngilizce)0,12397,4510030,51321,8118,5143,56
İstanbul Üniversitesi (İngilizce)0,12426,9510023,512,532,85,517,511,55,36
İstanbul Ticaret Üniversitesi (İngilizce)(Burslu)0,12406,153012,8174,516,516,843,8
Türk-Alman Üniversitesi (Almanca)0,12454,342511,812318,815,56,83,5
Başkent Üniversitesi (İngilizce)(Burslu)0,12456,7629,810,81811319,53,33,8
Işık Üniversitesi (İngilizce)(Burslu)0,12399,6328,813,817,321415,36,54,8
İstanbul Medipol Üniversitesi (İngilizce)(Burslu)0,12475,242314,812,51117,311,54,33,8
Marmara Üniversitesi (Almanca)0,12418,6601013,813,52,514196,53,5
İstanbul Kültür Üniversitesi (İngilizce)(Burslu)0,12386,8622,510,317216,816,54,35
Ankara Üniversitesi0,124806032,516,517,8011,5134,32,8
Yıldız Teknik Üniversitesi0,12428,29032,57,815,811514,54,82,8
Dokuz Eylül Üniversitesi (İngilizce)0,12340,910123,311,814017,517,83,34,8
İstanbul Ticaret Üniversitesi (Burslu)0,12406,0552412,810,38,822,39,32,53,8
İstanbul Okan Üniversitesi (İngilizce)(Burslu)0,12390,3532916,37,5010,517,893,8
İstanbul Aydın Üniversitesi (İngilizce)(Burslu)0,12415,7427,312,317,81,812,314,85,33
İstanbul Üniversitesi0,12379,2863316,812,804,819,56,85
Haliç Üniversitesi (İngilizce)(Burslu)0,12465,5323,311,8277,58,57,84,86
Başkent Üniversitesi (Burslu)0,12392,35525,89,518,50,510,316,85,33,8
Beykent Üniversitesi (İngilizce)(Burslu)0,12450,7534,313,314,88,311,37,52,84
Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi (İngilizce)0,12371,16030206,806,515,886
İstanbul Üniversitesi0,12425,81122714,311,5-0,33,819,86,85
Anadolu Üniversitesi (İngilizce)0,12391,98229,513,86,5-0,38,816,57,85
Atılım Üniversitesi (İngilizce)(Burslu)0,12392,7428,811,513,808,51934,8
İstinye Üniversitesi (İngilizce)(Burslu)0,12460102,8428,5032,5103,8
Tobb Ekonomi Ve Teknoloji Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12297,62925,316,310,8011,316,56,54,8
Çankaya Üniversitesi (İngilizce)(Burslu)0,12474,71031,312,315,308124,34,8
Orta Doğu Teknik Üniversitesi (İngilizce)(Uolp-Suny Binghamton)(Ücretli)0,12398,5921,812,82709,5974
Marmara Üniversitesi0,12406,620330,811,89,801211,86,53,5
Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi (İngilizce)0,12416,65413018,86,81,38,315,32,86
İstanbul Medeniyet Üniversitesi (İngilizce)0,12425,54126,315,312,33,3316,85,56
Doğuş Üniversitesi (İngilizce)(Burslu)0,12406,6528,811,5103616,55,84,8
Ege Üniversitesi0,12419,559525,312,56,5-0,31117,843,5
Antalya Bilim Üniversitesi (İngilizce)(Burslu)0,12409,65431,812,590419,35,53,8
Türk Hava Kurumu Üniversitesi (İngilizce)(Burslu)0,12413,5318,813,817,5210,317,85,53,5
İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi (Burslu)0,12407,55422,511,8110,87,816,85,34,8
Bursa Uludağ Üniversitesi (İngilizce)0,12381,15412814130913,34,34,8
Beykent Üniversitesi (Burslu)0,12420,95414,810,812,52,56,5196,83,5
İstanbul Aydın Üniversitesi (Burslu)0,12324,95422,313,310,508,519,54,55
İstanbul Kültür Üniversitesi (Burslu)0,12357,5524,516,815,30314,87,86
İstanbul Teknik Üniversitesi (İngilizce)(Uolp-Suny New Paltz)(Ücretli)0,12474,653422,516,8121410,333,34,8
Işık Üniversitesi (Burslu)0,12388,8330,3138,5-0,3319,36,82,3
Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi (İngilizce)0,124246127,314,818,33,57,39,533,8
Orta Doğu Teknik Üniversitesi (İngilizce)(%75 İndirimli)0,12386,8731,514912,31486
Başkent Üniversitesi (İngilizce)(%75 İndirimli)0,12437,3629,59,592,87,313,34,34,8
Atılım Üniversitesi (Burslu)0,12407,3329,513,89,827,518,36,54,8
İstanbul Üniversitesi0,12312,829527,815,36,502,521,85,56
Abdullah Gül Üniversitesi (İngilizce)0,12399,96229,37,39,306,51643,5
Beykoz Üniversitesi (İngilizce)(Burslu)0,12374,2532414,34,83,86,516,85,35
Altınbaş Üniversitesi (İngilizce)(Burslu)0,12456,2519,312,814,33,88,312,842,3
İstanbul Gelişim Üniversitesi (İngilizce)(Burslu)0,12393,45731,39,512,30714,82,35
Toros Üniversitesi (İngilizce)(Burslu)0,12426,75231,316,312,3-0,36,312,82,82,5
Haliç Üniversitesi (Burslu)0,12380,35428,310,380814,35,34,8
İstanbul Okan Üniversitesi (Burslu)0,12354,15320,513,817,82,31165,33,5
Türk Hava Kurumu Üniversitesi (Burslu)0,12394,4322,313,812,803,813,36,86
Mef Üniversitesi (İngilizce)(%75 İndirimli)0,12453,652124,310,85,308,5125,84,8
İstanbul Arel Üniversitesi (İngilizce)(Burslu)0,12356,131912,514,321214,55,36
İstanbul Medeniyet Üniversitesi0,12377,755222126,3013,815,31,32,8
Marmara Üniversitesi (İö)0,12312,45204201413,804,516,86,54,8
Çukurova Üniversitesi (İngilizce)0,12306,35226,315,310,304,515,36,84,8
Maltepe Üniversitesi (Burslu)0,12405326,3129,833,315,33,36
İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi (İngilizce)(Ücretli)0,12394,7510026,89,311,88,816,85,80,80
Doğuş Üniversitesi (Burslu)0,12371,35525,814,84,304,517,35,83,8
İstanbul Kent Üniversitesi (Burslu)0,12421,9227,3134,837,89,54,56
Başkent Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12434,6517,59,514,3-0,312,59,54,32,3
İstanbul Gelişim Üniversitesi (Burslu)0,12381,1430,31410,80,5613,523,8
Dokuz Eylül Üniversitesi0,1238318526,512,88,31714,53,82,5
İstanbul Arel Üniversitesi (Burslu)0,12372,95333970,513,59,51,32,8
Koç Üniversitesi (İngilizce)(Ücretli)0,12357,051152714,35,81,85,312,85,84,8
İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi (Burslu)0,12417,0552010,59,83,3812,33,53,8
Nişantaşı Üniversitesi (Burslu)0,12436,15414,38,323,30115,34,53,8
Beykoz Üniversitesi (Burslu)0,12444,8532410,511,8199,51,54,8
İstanbul Esenyurt Üniversitesi (Burslu)0,12355,6224,3921,807,88,33,34,8
İstanbul Esenyurt Üniversitesi (İngilizce)(Burslu)0,12416,65228,811,51104,511,843,5
Özyeğin Üniversitesi (İngilizce)(%50 İndirimli)0,12427,055816,511,3150,59121,53,5
Bahçeşehir Üniversitesi (İngilizce)(%50 İndirimli)0,12364,553815,3149,56,5-112,55,36
Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi0,12349,4514423,512,56,83911,51,55
Ufuk Üniversitesi (Burslu)0,12446,35428,57,84,803,314,53,56
Gebze Teknik Üniversitesi0,12382,16222,815,57,32,5415,823,8
Pamukkale Üniversitesi (İngilizce)0,12380,962307,810,504,315,80,84
Kadir Has Üniversitesi (İngilizce)(%75 İndirimli)0,12325,2263012,83,811,815,85,84,8
Sakarya Üniversitesi (İngilizce)0,12341,854130,3910,80412,53,54,8
Anadolu Üniversitesi0,12382,3516419,89,511,305,312,35,53,8
İstanbul Ticaret Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12393,61528,816,311,52-0,310,344,8
Uluslararası Saraybosna Üniversitesi (Burslu)0,12310,9132,511,57,803,313,33,84
Selçuk Üniversitesi (İngilizce)0,12357,461201010,50413,826
Akdeniz Üniversitesi0,12420,059215,85,526,82,515,3000
Eskişehir Osmangazi Üniversitesi0,12347,88225,513,57,303115,33,5
Manisa Celâl Bayar Üniversitesi (İngilizce)0,12377,15225,39,56,305,513,813,5
Hasan Kalyoncu Üniversitesi (Burslu)0,12441,61026,391,5-0,32,816,522
İstanbul Şehir Üniversitesi (İngilizce)(%75 İndirimli)0,12361,951515,3811,516,8104,54,8
İzmir Katip Çelebi Üniversitesi0,12389,6562147,82,506,3131,84,8
Dokuz Eylül Üniversitesi (İö)0,12352,8516415,572,306,513,52,85
Çukurova Üniversitesi0,12432,81021410,85,385,58,532,8
İzmir Ekonomi Üniversitesi (İngilizce)(%50 İndirimli)0,12438,5530276,87,803,514,501,8
Yaşar Üniversitesi (İngilizce)(%50 İndirimli)0,12362,851227106,82484,84,8
Bursa Uludağ Üniversitesi0,12301,4518524126,511,5126,84,8
Nuh Naci Yazgan Üniversitesi (Burslu)0,12350,655138,52,807,815,30,82,5
Kto Karatay Üniversitesi (Burslu)0,12423,91021,55,59,35,5151-0,82,5
Kocaeli Üniversitesi0,12351,79326,513,8002166,86
İstanbul Kültür Üniversitesi (İngilizce)(%75 İndirimli)0,12423,43411,58,514,55,36,31,84,36
İzmir Demokrasi Üniversitesi0,12307,16226,310,88,803122,53,8
İstanbul Bilgi Üniversitesi (İngilizce)(%50 İndirimli)0,12308,47227,513,87,30,32,88,336
Yalova Üniversitesi (İngilizce)0,12409,76222,510,85,33,51,811,32,32,5
Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (İö)0,12364,958220,510,56,80,83,510,824,8
İzmir Bakırçay Üniversitesi0,12466,56217,56,592,38,53,52,32,8
Sakarya Üniversitesi0,12320,4510318,57,88,324,811,82,53,8
Ondokuz Mayıs Üniversitesi0,12356,96224,813,33,80316,33,53,5
Kto Karatay Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12425118,566,30-0,58,385
Uluslararası Final Üniversitesi (İngilizce)(Burslu)0,12316,95315,39,519,50,83,56,82,34,8
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi0,12349,0562236,50,801,513,32,83,5
Bursa Teknik Üniversitesi0,12372,86214,814,39,51-0,3113,54
İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12384,752221,310,56,5-0,31,585,33,5
Atılım Üniversitesi (İngilizce)(%75 İndirimli)0,12362,453616,39,82,80,5114,53,34,8
Bursa Uludağ Üniversitesi (İö)0,12405,116410,82,57,502,3155,51
Gaziantep Üniversitesi0,12315,658823,810,53,802,811,324,8
Yeditepe Üniversitesi (İngilizce)(%50 İndirimli)0,12491,357016,510,510012,51,84
Mersin Üniversitesi0,12407,15822273,50,51,88,56,51,8
Çukurova Üniversitesi (İö)0,12357,38214,35,810,817,33,82,83
Tobb Ekonomi Ve Teknoloji Üniversitesi (Ücretli)0,12432,9151412,830,51,57,55,34,8
İstanbul Arel Üniversitesi (İngilizce)(%50 İndirimli)0,12392,4125,88,33,800,37,854
Erciyes Üniversitesi0,12414,959321,84,54,81311,30,83
İstanbul Kültür Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12396,925187,5011,311,84,34,8
Adana Alparslan Türkeş Bilim Ve Teknoloji Üniversitesi (İngilizce)0,12412,95228,88,84,85,83,83,812
Maltepe Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12387,55203,8314,56,59,33,516
Kadir Has Üniversitesi (İngilizce)(%50 İndirimli)0,12353,351017,59,80,302114,36
İzmir Ekonomi Üniversitesi (İngilizce)(%25 İndirimli)0,12420,21019,510,313,837,5002,3
Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi0,12380,759323,57,86,31,8-0,582,86
Bursa Uludağ Üniversitesi0,12365,76217,810,89,3712000
Uluslararası Saraybosna Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12368,217,55,315,85,810,52,30,33,5
Yeditepe Üniversitesi (İngilizce)(%25 İndirimli)0,12339,75516,510,314,301,36,33,54,8
İstanbul Aydın Üniversitesi (İngilizce)(%75 İndirimli)0,123503622,38,84,3-0,325,36,84,8
Haliç Üniversitesi (İngilizce)(%75 İndirimli)0,12380,752722,511,36,31,51,31442,3
Bahçeşehir Üniversitesi (İngilizce)(Ücretli)0,12416,74312,810,33,51,8-0,585,56
Haliç Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12376,2531208,51,3-0,31,89,83,55
Balıkesir Üniversitesi0,12411,37221,87,82,30,83,3643,5
Kastamonu Üniversitesi (Uolp-Uluslararası Kırgızistan Üniversitesi)(Ücretli)0,12315,1119,597,31,8312,50,51,5
Pamukkale Üniversitesi0,12417,510318,314,81021,57,54,36
Işık Üniversitesi (İngilizce)(%75 İndirimli)0,12375,452019,58,8703,872,33,5
Selçuk Üniversitesi0,12379,111317,312305,36,83,32,5
Kocaeli Üniversitesi (İö)0,12310,358219,37,56,52,53,39,31,54,8
Adıyaman Üniversitesi0,12346,43112,37,59,81,54,38,52,33,8
İstanbul Esenyurt Üniversitesi (İngilizce)(%75 İndirimli)0,12340,231610,84,303,882,85
Dokuz Eylül Üniversitesi (İngilizce)(Uolp-New York Eyalet Üniversitesi)(Suny Albany)(Ücretli)0,12362,051520,89,511,3-0,3164,51,5
Yeditepe Üniversitesi (İngilizce)(Uolp- North Carolina Wilmington Üniversitesi)(Uncw)(Ücretli)0,12360,6518,511,51,844,34,35,36
Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi0,12286,958120,314,340,5-0,89,55,53,8
Girne Amerikan Üniversitesi (İngilizce)(Burslu)0,12395,9222,59,830,50,882,53,8
Atılım Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12402,152721,89,80,53,81,56,33,33,8
İstanbul Kent Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12387,3119,56,343-0,88,83,84,8
İstanbul Bilgi Üniversitesi (İngilizce)(%25 İndirimli)0,12381,752313,82,510,806,55,33,32,8
Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi0,12344,3562208,52,50011,83,33,8
Başkent Üniversitesi (İngilizce)(%50 İndirimli)0,12445,74511,33,8450,89,512,3
Manisa Celâl Bayar Üniversitesi0,12420,714415,87,53,3009,33,54,8
İstanbul Medipol Üniversitesi (İngilizce)(%50 İndirimli)0,12382,23618,36,56,802,84,53,33,8
Yalova Üniversitesi0,12338,556218,54,38,501,51003,5
Trakya Üniversitesi0,12333,38220,89,52,313,36,81,86
Pamukkale Üniversitesi (İö)0,1233431147,8211,89,36,53,5
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (İö)0,12344,55219,810,52,810,58,35,32,3
İstanbul Arel Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12286,6513,510,59,504,56,33,83,8
İstanbul Şehir Üniversitesi (İngilizce)(%50 İndirimli)0,12298,1121510,3521,510,54,81,5
Beykent Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12372,65362094,31,50,85,54,53,5
Erciyes Üniversitesi (İö)0,12411,75214,35,89,81,8181,82,5
İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12333,35410,53,56,817,58,81,52,8
Maltepe Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12355510,83,33,30,35,541,81,5
Antalya Bilim Üniversitesi (İngilizce)(%75 İndirimli)0,12309,62019,87,89,30,526,333,8
İstanbul Okan Üniversitesi (İngilizce)(%50 İndirimli)0,12371,7516,55,51,3111215
Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi0,12298,058116,811,56,51,32,852,86
Aydın Adnan Menderes Üniversitesi0,12330,76212,54,59,302,53,353
Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi0,12345822210,35,5035,5-16
Süleyman Demirel Üniversitesi0,12264,39320,37,52,81,82,511,56,83,5
İstanbul Aydın Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12325,33617,85,56,32,86,33,33,52,8
Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi0,12338,456218,82,34,5089,8-0,30,3
Kırıkkale Üniversitesi0,123889315,310,53,803,35,53,52,8
İnönü Üniversitesi0,12333,55222,89,32,800,56,84,53,5
Hasan Kalyoncu Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12349,71012,39,58,50,51,89,50,32,3
Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi (İö)0,12375,26210,81,55,80,35103,51
Afyon Kocatepe Üniversitesi (İngilizce)0,12317,162197,81,801,3103,53,8
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi0,12329,258223,89,53,5017,523,8
Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi0,12316,2562166,59,303,390,33,8
Karadeniz Teknik Üniversitesi0,12378,2517527,861,50,82,55,81,32,8
Yakın Doğu Üniversitesi (İngilizce)(Burslu)0,12330,4316,501,301,88,82,82,5
İstanbul Ticaret Üniversitesi (İngilizce)(%50 İndirimli)0,12339,2458,54,39,50,84,89,82,81
Düzce Üniversitesi0,12334,755217,88,84,801,310,5-0,54,8
Beykent Üniversitesi (İngilizce)(%75 İndirimli)0,12365,34426,34,301,80,89,51,52,5
Selçuk Üniversitesi (İö)0,12321,554113,511,3130,33,8242,3
Trakya Üniversitesi (İö)0,12348,23115,517,809,53,50,53,8
Necmettin Erbakan Üniversitesi0,12362,65622416,303,5712,3
Işık Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12368,651139,51,32,8-0,810,34,32,5
Doğu Akdeniz Üniversitesi (İngilizce)(Burslu)0,12335,5615,373,551,35,545
Başkent Üniversitesi (İngilizce)(Ücretli)0,12360,3312,57,82,803,86,55,32,3
Uluslararası Balkan Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12367,5522110,53,30-0,36,82,53,8
Dicle Üniversitesi0,12344,957220,58,514,52,36,3000
Manisa Celâl Bayar Üniversitesi (İö)0,12292,24123,5011,800,573,33,5
İstanbul Okan Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12332,9320,55,340,51,57,34,81,5
Lefke Avrupa Üniversitesi (İngilizce)(Burslu)0,12326,3322,31,300114,303,5
Işık Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12323,31815,37,33,50,51,55,84,56
Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi0,12338,354120,35,3504,86,5-0,30,3
İstanbul Arel Üniversitesi (İngilizce)(%75 İndirimli)0,12311,553218,83,50,81,85,34,32,5
Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi0,12318,862136,34,500,514,30,82,3
Harran Üniversitesi0,12303,754116,510,50,80,58,52,514,8
Işık Üniversitesi (İngilizce)(%50 İndirimli)0,12322,43108,58,37,311,3000
İstanbul Arel Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12305,75120,38,8-0,5015,84,56
Avrasya Üniversitesi (Burslu)0,12319,9541110,55,816,314,34
Türk Hava Kurumu Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12329,3551139,30,532,31,54,8
Altınbaş Üniversitesi (İngilizce)(%50 İndirimli)0,12311114,810,32,501,8833,8
Karabük Üniversitesi0,12282,253111,31360,3154,56
Yozgat Bozok Üniversitesi0,12289,351218,56,82-0,32,3111,52,5
İstanbul Kültür Üniversitesi (İngilizce)(Ücretli)0,12264,313156,36,31-0,58,53,53
Antalya Bilim Üniversitesi (İngilizce)(%50 İndirimli)0,12321,15420,365,522,54,33,32,5
Türk Hava Kurumu Üniversitesi (İngilizce)(%50 İndirimli)0,12302,553168,32,30,5-0,54,86,86
İstanbul Gelişim Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12310,4129,89,85,303,55,82,30
Çankaya Üniversitesi (İngilizce)(%50 İndirimli)0,12368,61111,555,818,391,82,8
Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi0,1230382013,3100,57,80,54,8
Toros Üniversitesi (İngilizce)(%75 İndirimli)0,12410,558204,35,80-0,312,32,83,5
Kırklareli Üniversitesi0,12273,95311896,30094,53,5
Kastamonu Üniversitesi0,12376,351018,38,310,816,512,83,8
İstanbul Gelişim Üniversitesi (İngilizce)(%75 İndirimli)0,12337,751312,512,833,32,8843,8
Orta Doğu Teknik Üniversitesi (İngilizce)(%50 İndirimli)0,12343,55818,58,34,50-113,303
Ufuk Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12251,92516,56,871,30,3102,52,3
Kto Karatay Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12416,3610,86,57,30,81,5641,5
Atatürk Üniversitesi0,12429,758217,310,34,300,87,84,53,5
İstanbul Kültür Üniversitesi (Ücretli)0,12407,85207,34,501,811,50,82,5
İstanbul Esenyurt Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12379,25620,3943,31,882,32,5
Beykoz Üniversitesi (İngilizce)(%75 İndirimli)0,12252,81426,37,3601,57-0,32
Doğuş Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12330,24423,85,810211,51,83
Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi0,12402,93711,866,81,31,880,83,8
Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi0,12374,153116,870,300,813,33,52,5
Yaşar Üniversitesi (İngilizce)(%25 İndirimli)0,123431020,312901,85,52,82,3
Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi0,12400,25616,56,5102141,81,3
Artvin Çoruh Üniversitesi0,12311,7581213,56,50,818,34,33,5
Mardin Artuklu Üniversitesi0,12363,4138,87,8701,810,526
Kilis 7 Aralık Üniversitesi0,12315,95127,88,88,302,39,83,35
Şırnak Üniversitesi0,12332,4531212,856,3-0,35,546
Fırat Üniversitesi0,12348,23310,33,515,30071,54,8
İstinye Üniversitesi (İngilizce)(%50 İndirimli)0,12397,15112224,301,890,83
Aksaray Üniversitesi0,12343,52917,83,3911,83,34,51,50,5
Nuh Naci Yazgan Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12388,351416,35,571,5-0,88,322,8
Adıyaman Üniversitesi0,12366,252118,51350,815,81,84,8
Batman Üniversitesi0,12395,651211,510,3100,821,344,8
Nişantaşı Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12379,858187,816,30,52,34,50,81,3
Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi0,12342,353116,810301,86,54,83,8
Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi0,12359,254117711,52,892,33,8
Kafkas Üniversitesi0,12347,7521,591-0,30,5933,5
Çukurova Üniversitesi0,12365,753611,36,34,3-0,80,5141,53,8
Doğuş Üniversitesi (İngilizce)(%75 İndirimli)0,12331,053519,811,84,51,3-0,37,52,33,8
Muş Alparslan Üniversitesi0,12332,35710,35,34,33,3-1,87,34,35
Afyon Kocatepe Üniversitesi0,12322,9562106,31,3-0,31,512,84,33,5
Selçuk Üniversitesi0,12283,441237,34,501,56,842,3
Ufuk Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12346,55217,87,80,30,31,89,33,82,8
Anadolu Üniversitesi (İngilizce)(Uolp-Suny Empire State College)(Ücretli)0,12338,151514,87,810,313,52,333,8
Siirt Üniversitesi0,12365,45410,39,31,50,8010,34,34,8
Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi0,12360,051417,591-0,8-0,3102,84,8
İstanbul Ticaret Üniversitesi (%50 İndirimli)0,1236430159,39,30,81,35,81,82,5
Ordu Üniversitesi0,12319,653116,56,38,38,8-1,861,53,5
Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi0,12334,55141910540,54,83,52,3
Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi0,12323,451520,8136,50,50,84,323,5
Selçuk Üniversitesi0,12337,351917,88,812,52,504,312
Bartın Üniversitesi0,12300,52215,87,34,82,54,33,84,32,5
Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (İö)0,12285,95258,30,510,8-0,33,55,51,33,5
Kütahya Dumlupınar Üniversitesi0,12316,35732024,3037,81,81
Beykoz Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12318,152015,350,501,39,544,8
Erzurum Teknik Üniversitesi0,12312,755183,510122,35,82,5
Uşak Üniversitesi0,12286,1534177,512007,522,3
Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi0,12294,5534219,30,80,825,34,82,5
Manisa Celâl Bayar Üniversitesi0,12312,63316,811,82,500,85,834,8
Sivas Cumhuriyet Üniversitesi0,12322,84420,33,31-0,507,56,53,5
Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi0,12312,73012,5110,51-19,55,33,5
İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12277,65175,55,340,85512,5
Giresun Üniversitesi0,12295,85217100,820,36,333,5
Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi0,12263,653316,38,50-0,30104,53,5
Çankırı Karatekin Üniversitesi0,12267,3577,511,52,502,86,56,82,3
Başkent Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12273,65341742,80,819,533,5
İstanbul Üniversitesi (Açıköğretim)0,12284,8525618,36,85,503,86,50,55
Anadolu Üniversitesi (Açıköğretim)(İngilizce)0,12287,058418,86,37,81,32,5443,5
Atatürk Üniversitesi (Açıköğretim)0,12315,455413,89,51-0,3-1,31243,5
Anadolu Üniversitesi (Açıköğretim)0,12296,4563413,811,51,30-0,36,56,83,5

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir