2024 AYT Fizik Kitap Önerileri (Güncel) (ÖSYM)

2024 AYT için “2024 AYT Fizik Kitap Önerileri” / “2024 AYT Fizik Kaynak Önerileri” ve daha fazlası Tercih Koçu’nda. Kolay, orta ve zor olmak üzere gruplanan kitaplar arasından seviyenize uygun olanı seçebilirsiniz. AYT fizik soru bankası önerileri 2022, AYT fizik konu anlatımı önerileri 2024, AYT fizik deneme önerileri 2024 ile en iyi AYT fizik kaynak önerileri 2024 bu sayfada.

Not: Hazırladığımız YKS kitap önerilerinin hiç birisinde sponsorlu kitap bulunmamaktadır. Yani yapılan önerilerin tamamı tarafsız olarak yapılmış olup, uzman hocaların önerileridir.

AYT Fizik Kitap Önerileri

Kolay Seviye Kitap Önerileri

Okyanus Yayınları – 40 Seansta AYT Fizik

Okyanus Yayınları - 40 Seansta AYT Fizik

Temeliniz zayıfsa veya 0’dan fizik çalışmak isteyenlerdenseniz bu noktada Okyanus Yayınları çok güzel bir kitap hazırlamış. Mehmet Ali Özhan tarafından yazılan kitap toplamda 360 sayfadan oluşuyor ve içerisinde 1638 adet soru barındırıyor. ÖSYM tarzına yakın sorularıyla eğer 40 Seansta Fizik kitabına düzenli çalışırsanız fizik için iyi bir altyapıya sahip olabilirsiniz. Kitap aynı zamanda video çözümlü. Böylelikle takıldığınız noktaları kolay bir şekilde çözümleme şansınız bulunuyor. Seviye olarakta giriş seviyesinde fiziğe temel atmak için olarak görülebilir.

Mikro Hücre Yayınları – AYT Kuantum Fizik Konu Anlatımlı Soru Bankası

Mikro Hücre Yayınları - AYT Kuantum Fizik Konu Anlatımlı Soru Bankası

Başlangıç seviyesinde bir kaynak arıyorsanız doğru yerdesiniz. Konuların birer sayfa anlatılmasının ardından konuyla ilgili en temel soru tiplerine yer verilmiştir. Bilhassa fizik dersinde temel eksikleri olan öğrenciler için son derece uygun bir kitaptır. Ancak, yine de sınava hazırlık için tek başına yeterli olmayacağını ifade etmeliyiz. Konu anlatımının ardından ana kamp testleri bulunmaktadır. Bir sonraki aşamada ise ileri kamp testleri yer alır. Konuyu temelden öğretme kaygısı taşıyan bu kaynak; yorum sorularından ziyade işlem sorularına yer veriyor. Bu noktada, adım adım ilerlemek istiyorsanız sizin için doğru bir tercih olacağını söylemeliyiz. Tasarım ve grafik detayları da son derece iyi!

Paraf Yayınları – Adım Adım Serisi AYT Fizik Soru Kütüphanesi

Paraf Yayınları - Adım Adım Serisi AYT Fizik Soru Kütüphanesi

Başlangıç seviyesinde bir fizik kaynağı arıyorsanız sizin için en doğru tercih Paraf Yayınları’nın Adım Adım serisi olacaktır. Özet bilgiler, çözümlü örnekler, modüler testler, genel tekrar testleri olmak üzere kitabın son derece zengin bir içeriği bulunuyor. Kitaptaki soruların hepsinin çözümlü olması da çok ciddi bir avantaj! Bu sayede, fizik gibi bir derste yapamadığınız tüm soruların nasıl çözüldüğünü görme şansınız olacaktır. Özet konu anlatımı ile test çözmeye başlamadan evvel neleri bilmeniz gerektiğini göreceksiniz. Çözümlü örnekler ile de konuları pekiştirmeye yönelik olarak pratik yapmış olacaksınız. Modüler testler ise alt başlıklara göre oluşturuldukları için konuların pekiştirilmesi noktasında çok işinize yarayacak.

Orta Seviye Kitap Önerileri

Eğitim Vadisi Yayınları – AYT Fizik Modüler Soru Bankası

Eğitim Vadisi Yayınları - AYT Fizik Modüler Soru Bankası

Eğitim Vadisi Yayınları” tarafından hazırlanan “AYT Fizik Modüler Soru Bankası” kitabı ilk incelediğimizde kitabı hazırlayanların yeni sınav sistemine uygun olması için üzerinde durulduğunu görüyoruz. Kitabın içeriği ise kolay, orta ve zor olmak üzere bölünmüş. Bu sayede kendi seviyenize uygun tarzda sorulara daha rahat ulaşabilirsiniz. 232 sayfadan oluşan kitabın yazarlığını ise Yunus Güleç yapmış. İçeriğinde ise 2 modül olmak üzere 112 test ve 1913 soru bulunduruyor.

Palme Yayınevi – AYT Fizik Soru Kitabı

Palme Yayınevi - AYT Fizik Soru Kitabı

Alanında en iyilerden olan “Palme Yayınevi” tarafından hazırlanan “AYT Fizik Soru Kitabı” içerik olarak en kaliteli kitaplardan birisi olarak gözüküyor. Eğer fizikten belli bir bilgi birikiminiz varsa ve bunu sorularla daha da geliştirmek istiyorsanız bu kitap tam size göre. Kitap toplam 288 sayfadan oluşuyor ve yazarı Cemil Ayan. Yeni öğretim programına göre kitap arıyorsanız ve orta/üst seviye sorulara çalışmak istiyorsanız bu kitabı kullanabilirsiniz.

Üç Dört Beş Yayınları – AYT Fizik Soru Bankası

Üç Dört Beş Yayınları - AYT Fizik Soru Bankası

Kitapta AYT konularının tamamını bulabilirsiniz. Sayfa sayısı biraz fazla olsa da soruların büyükçe çizilmesi sayesinde soru çözerken rahat edeceksiniz. Bir sayfada yalnızca dört sorunun olması kitabın ne kadar ferah bir tasarımının olduğunu gösteren detaylar arasındadır. Kitabın orta zorluk seviyesine sahip sorulardan meydana geldiğini söyleyebiliriz. Ancak, yine de hem kolay hem de zor denebilecek tipten sorular da yer alıyor. Yorum ağırlıklı sorular ve günlük hayattan örnekler ile yeni nesil tipine en uygun kaynaklardan birisi olduğunu söyleyebiliriz. Konu testleri; kazanım odaklı sorular, günlük hayat uygulamaları ve orijinal sorular şeklinde sınıflandırılmıştır. Ayrıca, kazanım odaklı soruların başında kısa konu özetleri de yer alıyor.

Yayın Denizi Yayınları – AYT TEK Serisi Fizik Soru Bankası

Yayın Denizi Yayınları - AYT TEK Serisi Fizik Soru Bankası

Daha çok orta ve ileri seviye adaylar için uygun olduğunu söylemeliyiz. Bir başka deyişle, AYT fizik çalışmaya daha yeni başladıysanız sizin için zor bir kaynak olacaktır. İçerisinde çok sayıda yorum sorusunun bulunması ciddi bir avantaj! Bu sayede, işlemden ziyade yorum bilgisini ölçen yeni nesil sorularla pratik yapma şansına erişebilirsiniz. Bilhassa YKS için uygun olmasından dolayı öne çıktığını söylemeliyiz. Kaynak içerisinde bulunan kavramlara dönük soruların AYT’de çıkması muhtemel kavram sorularının çözülmesinde işe yarayacağını rahatlıkla söyleyebiliriz. Müfredata uygunluk bakımından son derece iyidir. Soru çeşitliliğinin de yeterli seviyede olduğu aşikardır. Kitabın tasarım ve grafik detayları da sorun yaşatmayacak türden! Ayrıca, soruların video çözümleri de bulunuyor.

Zor Seviye Kitap Önerileri

Çözüm Yayınları – AYT 3D Fizik Soru Bankası

Çözüm Yayınları - AYT 3D Fizik Soru Bankası

Çözüm Yayınları” tarafından çıkarılan ve Alper Emrah Gümüş‘ün yazdığı “AYT 3D Fizik Soru Bankası” piyasadaki diğer kitaplardan farklı olarak zorlayıcı seviye soruları ile fizikte hata yapmak istemeyenler için en iyilerden birisi. Kitabın yapısına baktığımızda ise “3 Düzey Testleri“, “Bire Bir ÖSYM Testleri“, “Tümevarım Testleri” gibi çeşitli bölümlere ayrılmış. Video çözümleri ise “Hocalara Geldik” işbirliği ile yapılmış. Eğer Çözüm Yayınlarının uygulamasını telefonunuza indirirseniz de soruların cevaplarını QR kod okutarak daha kolay bir şekilde izleyebilirsiniz. Kitap toplam da ise 296 sayfadan oluşuyor. Son derece kaliteli bir kaynak olan bu kitap; bilhassa orta seviyede fizik bilgisine sahip adaylar için idealdir. İşlem yeteneğinizi geliştirmesinin yanı sıra barındırdığı zor sorularla da sınava hazırlanmanızda fayda sağlayacaktır. Kitapta bilhassa çok sayıda kaliteli yorum sayısı bulunuyor. Farklı türde yorum sorusu arıyorsanız sizin için doğru bir tercih olacağını söyleyebiliriz. Ancak, başlangıç seviyesinde olan ve henüz fizik konularını yeni öğrenmeye başlamış bir aday için ideal bir kaynak değildir. Yeni sınav sistemine uygun yeni nesil sorulara doğru cevaplar vermek istiyorsanız ve bu amaçla yorum yeteneğinizi geliştirmek gibi bir hedefiniz varsa bu kaynağı satın almalısınız.

Nitelik Yayınları – YKS Tersyüz Fizik Soru Bankası

Nitelik Yayınları - YKS Tersyüz Fizik Soru Bankası

Nitelik Yayınları” tarafından çıkarılan “YKS Tersyüz Fizik Soru Bankası” dolu dolu toplamda 434 sayfadan oluşuyor. Yazarları ise Ekrem Pala, Ali Yener. Kitabı incelediğimiz zaman ise yayıncı tarafından yeni müfredat programına uygun olmasının özellikle üstünde durulmuş olduğunu görüyoruz.

Bilgi Sarmal Yayınları – AYT Fizik 25×14 Branş Denemeleri

Bilgi Sarmal Yayınları - AYT Fizik 25x14 Branş Denemeleri

AYT Fizik özelinde branş denemesi arayanlardansanız “Bilgi Sarmal Yayınları” tarafından çıkarılan “AYT Fizik Branş Denemeleri” tam size göre. Aras Bulut, Hasan İşbilir ve İsmail Bakmaz tarafından yazılan 25×14 deneme kitabında yer alan soruların tamamı ise video çözümlü olarak belirtiliyor. Bu sayede eğer bireysel olarak çalışıyorsanız herhangi bir soruda takıldığınızda kolaylıkla o sorunun çözümüne erişmeniz mümkün. Denemeyi almak isteyen adaylara önerimiz piyasadaki diğer AYT fizik denemelerine göre biraz zor olduğunu göz önünde bulundurmalarıdır.

Nihat Bilgin Yayıncılık – TYT AYT Fizik Soru Kitabı

Nihat Bilgin Yayıncılık - TYT AYT Fizik Soru Kitabı

Nihat Bilgin Yayıncılık” tarafından çıkarılan “TYT AYT Fizik Soru Kitabı” AYT fizik dersinin yanında TYT içeriklerine de sahip olacak şekilde hazırlanmış ve %100 MEB programına uygun olmasına özen gösterilmiş. Kitabın özelliklerine baktığımızda ise video çözümlü ve QR kod destekli olduğunu söyleyebiliriz. Eğer bu kitabı almayı düşünenlerdenseniz piyasadaki diğer fizik kitaplarına göre biraz daha zor olduğunu unutmayın. Dolayısıyla fizikten konu eksiğiniz yoksa ve fizikten soru kaçırmamak istiyorsanız kullanabilirsiniz. Kitap toplam da ise 480 sayfadan oluşuyor.

Bir Yorum

  1. benim hocam yayınları pragmatik serisinin Ayt fizik kitabını çözdüm baya beğendim size de öneririm

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu