2024 KPSS Tarih Kitap Önerileri (Tamamı Güncel)

2024 KPSS için “2024 KPSS Tarih Kitap Önerileri” ve daha fazlası Tercih Koçu’nda. KPSS tarih soru bankası önerileri, KPSS tarih konu anlatım önerileri, KPSS tarih deneme önerileri gibi çok sayıda KPSS tarih kaynak önerileri 2024 burada.

KPSS Tarih Kitap Önerileri

Kolay Seviye KPSS Tarih Kitap Önerileri

KR Akademi Yayınları – KPSS Tarih Konu Anlatımlı Not Defteri

KR Akademi Yayınları - KPSS Tarih Konu Anlatımlı Not Defteri

KPSS Tarih çalışmak zannedildiği kadar kolay değildir. Tarih öncesi dönemlerden başlayarak Cumhuriyet sonrası Türk tarihine kadar olan son derece geniş bir içeriğin bir anda halledilmesi mümkün olmaz. Bu noktada, KPSS Tarih için konu anlatımlı kitap almak yerine ders notu şeklinde bir kaynağa sahip olmayı tercih edenlere KR Akademi’nin bu not defteri tavsiye edilmektedir. İçerisinde olaylara dair genel bilgiler bulunmaktadır. KPSS Tarih konu anlatımlı kitap kadar detaylı hazırlanmamıştır. Her bir konunun özeti yer almaktadır. Bunun yanı sıra, adayın çalışırken not alabileceği kısımlar bulunmaktadır. Ayrıca, konu bitiminde konuyu pekiştirmek adına testler bulunmaz.

İsem Yayıncılık – Evveliyat KPSS Tarih Konu Anlatımlı

İsem Yayıncılık - Evveliyat KPSS Tarih Konu Anlatımlı

Yalnızca KPSS için değil genel kültürü geliştirmek adına da kullanılabilecek olan bir kaynaktır. Oldukça faydalı bilgiler içermektedir. Sınavda tam anlamıyla başarılı olmak adına karşınıza çıkması muhtemel her detaya yer verilmektedir. Görsel materyallere fazlaca yer verilmesi sayesinde en az Tarihin Pusulası kadar faydalı bir kaynak olarak dikkat çekmektedir. Herkesin bildiği gibi KPSS’nin tarih kısmında son derece geniş bir müfredat üzerinden detay bilgiler isteyen sorular sorulmaktadır. Bu noktada, oldukça detaylı bir şekilde hazırlanan bu kitap sayesinde ek bir kaynak almaya gereksinim duyulmaz. Dilinin ağır olmaması sayesinde adayların konuları en kısa süre içerisinde öğrenmesini sağlamaktadır.

Benim Hocam Yayınları – KPSS Tarih Konu Anlatımlı

Benim Hocam Yayınları - KPSS Tarih Konu Anlatımlı

Benim Hocam Yayınları’nın tüm kitapları çok beğenilmektedir. Oldukça güzel bir konu anlatımı bulunmaktadır. Videolar haricinde detay kısımları da büyük beğeni toplamaktadır. Kitabın konu anlatımı olmasına rağmen konu bitiminde test olmaması eksi bir puan olarak dikkat çekmektedir. İyi ve düzenli bir çalışma ile bu kitap KPSS’de tarihten soru kaçırmamayı vaat etmektedir. Aynı yayının video ders notuna göre daha faydalı olduğu kullanıcılar tarafından ifade edilmektedir. Başlıklar, alt başlıklar, notlar ve tablolar olmak üzere kitabın içeriğinin son derece kaliteli bir şekilde düzenlendiğini söylemek gerekir. Ramazan Hoca’nın ders notları sayesinde tarihi sevenlerin asla kaçırmaması gereken bir kitaptır.

Orta Seviye KPSS Tarih Kitap Önerileri

Data Yayınları – KPSS Tarih Konu Anlatımlı

Data Yayınları - KPSS Tarih Konu Anlatımlı

Tarz olarak klasik KPSS kaynaklarından ziyade ders kitaplarına benzemektedir. Ancak, tarih dersi için öğrenilmesi gereken tüm bilgileri eksiksiz olarak sunmaktadır. Hatta, birçok kişi tarafından ayrıntıya çok fazla değindiğine dair yorumlar yapılmaktadır. Kitabın en çok beğenilen yönlerinden birisi de önemli yerlerin üzerinde durmasıdır. En kapsamlı ve doyurucu bilgilerin bir arada verilmesi sayesinde bu kitap dışında konu anlatımlı bir tarih kitabı almaya gerek duyulmaz. Grafik, şekil ve harita gibi görsel detaylara çok fazla yer vermesiyle de dikkat çekmektedir. Konu sonunda yer alan testleriyle de konunun pekiştirilmesini sağlamaktadır.

Kozmik Oda Yayınları – KPSS Tarih Konu Anlatımlı

Kozmik Oda Yayınları - KPSS Tarih Konu Anlatımlı

Tarih netlerini kısa sürede arttırmak isteyenler için ideal bir kaynaktır. Anlatım dilinin son derece sade olması sayesinde çalışmaya yeni başlayanlara da hitap etmektedir. Konular hakkında en ince ayrıntısına kadar bilgiler bulunmaktadır. Yalnızca bu kitabı alarak KPSS Tarih konularını halletmek mümkün olur. Her konunun sonunda konuyu pekiştirmek amacıyla konu testleri bulunmaktadır. Ancak, konu testlerinin yetersiz olmasından dolayı ekstra bir tarih soru bankasına da ihtiyaç duyulmaktadır. Data ve Benim Hocam yayınlarının kitaplarına kıyasla biraz geride kalsa da kendisi için ödenen paranın hakkını sonuna kadar veren bir kaynaktır. Kitapla ilgili aklına takılan soruları olanların WhatsApp üzerinden iletişim kurması da mümkündür.

İnformal Yayınları – KPSS Tarih Cepte Hazırlık Kitabı

İnformal Yayınları - KPSS Tarih Cepte Hazırlık Kitabı

Son derece faydalı bilgilerden oluşan bir kitaptır. Lisans ve ön lisans mezunlarının ihtiyaç duyduğu her bilgiyi onlara sağlamaktadır. ÖSYM’nin yeni nesil soru sistemine göre hazırlanmıştır. Sınav için gerekli olan tüm bilgilerin verildiği konu anlatımlarının dışında her bir konunun bitiminin ardından konuyu pekiştirmek adına çözümlü sorular bulunmaktadır. Yalnızca tek bir kaynak ile hem konu anlatımını hem de soru çözümünü halletmek isteyenlere tavsiye edilmektedir. KPSS dışında YKS’ye girecek adaylara da hitap etmektedir. Son derece uygun fiyatıyla da adayların işine yaramaktadır. Son olarak, kolay taşınabilir oluşuyla otobüste giderken dahi tarih konu anlatımı kısmı okunabilir.

Zor Seviye KPSS Coğrafya Kitap Önerileri

Seçkin Yayıncılık – Seçkin Themis Tarih Notları

Seçkin Yayıncılık - Seçkin Themis Tarih Notları

Hem KPSS hem de hakimlik savcılık sınavları için kullanılabilecek bir kaynaktır. Soru çözmekten ziyade tarih konularını iyice öğrenmek isteyenler tarafından tercih edilebilecek bir kaynaktır. Olaylar arasındaki neden sonuç ilişkilerinin nasıl kurulacağı konusunda rehberlik eden bir kaynaktır. Tarihte önemli olan konu hakimiyetidir. Bu noktada, her bir konuya ait son derece detaylı bilgiler içeren bir kaynak hazırlanmıştır. Alp Er Tunga’nın ismi gibi geçmiş yıllarda KPSS’de çıkan ayrıntı sorularının varlığı dikkate alındığında bu kaynak sayesinde soru çıkması muhtemel tüm konular hakkında detaylı bilgi alınmaktadır. Bu kitaba ek olarak iyi bir soru bankası çözüldüğü takdirde KPSS tarih netleri kısa sürede artacaktır.

Nobel Yayınları – KPSS Lisans Tarih Konu Anlatımı

Nobel Yayınları - KPSS Lisans Tarih Konu Anlatımı

Konu anlatımlı olan bu kitap; alanında son derece uzman olan bir ekip tarafından hazırlanmıştır. Kitap hazırlanmadan evvel geçmiş yıllarda çıkan tüm tarih soruları analiz edilmiştir. ÖSYM’nin güncel belirlemiş olduğu sınav formatına uygun olan tüm konulara tekrardan göz atılmıştır. Bunun yanı sıra, yıllar içerisinde yapılan tüm değişiklikler not edilmiştir. Kitaptaki tüm sınav konuları; son derece kolay, anlaşılır ve sade bir şekilde anlaşılmıştır. Çözümlü soruların yanı sıra önemli ara notlar ve konu kavrama testleri ile de adayların konuyu öğrendikten sonra kısa sürede pekiştirmeleri hedeflenmiştir. KPSS’deki 27 tarih sorusunu da doğru cevaplamak isteyenler için ideal bir kaynaktır.

Pratik Hocam Yayınları – KPSS Tarih Kırmızı Kitap Soru Bankası

Pratik Hocam Yayınları - KPSS Tarih Kırmızı Kitap Soru Bankası

KPSS başta olmak üzere ÖSYM’nin yapmış olduğu tüm sınavlar için kullanılabilecek bir kitaptır. Tarih konularının soru çözerek akılda kalmasını sağlamaktadır. KPSS’ye hazırlanan adayların en çok çalışması gereken derslerin başında tarih gelmektedir. Tarih branşında anlatılan olaylar kısa süre içerisinde unutulmaktadır. Bu durum, öğrencilerin sürekli konu tekrarı yaparak vakit kaybetmesine sebep olmaktadır. Adaylar; bu sebepten dolayı tarih dersine karşı soğumaktadır. Ancak, bu kitapta çözümlü testlere yer verilmektedir. Bu sayede, tarihteki her konunun kavratılması amaçlanmaktadır. Aynı zamanda, KPSS formatında sorular bulunmaktadır. Yeni nesil sorulara yer verilen bu kitaptan hakimlik ve savcılık sınavına hazırlanan adaylar da faydalanabilir.

HocaWebde Yayınları – KPSS Tarih Tamamı Çözümlü Soru Bankası

HocaWebde Yayınları - KPSS Tarih Tamamı Çözümlü Soru Bankası

KPSS tarih hazırlığı için en fazla tavsiye edilen kitaplar arasında bulunmaktadır. Son derece ayrıntılı bir kitap olmasından dolayı adayların soru kaçırmasının önüne geçmektedir. Yeni MEB bilgilerine de yer veren bu kitabın piyasadaki en iyi alternatiflerden birisi olduğu bilinmektedir. Aydın Yüce; birçok kişi tarafından en iyi ders anlatan hocalardan birisi olarak gösterilmektedir. Onun hazırlamış olduğu bu soru bankası sayesinde konuların yeni nesil sorularla pekiştirilmesi hedeflenmektedir. Kendine güvenen ve yüksek hedefi olanlar için ideal bir kaynaktır. Ancak, ÖSYM müfredatına göre biraz zor olmasından dolayı çalışmaya yeni başlamış adaylara önerilmez.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu