2024 KPSS Eğitim Bilimleri Kitap Önerileri (Güncel)

2024 KPSS için “2024 KPSS Eğitim Bilimleri Kitap Önerileri” ve daha fazlası Tercih Koçu’nda. KPSS eğitim bilimleri soru bankası önerileri, KPSS eğitim bilimleri konu anlatım önerileri, KPSS eğitim bilimleri deneme önerileri gibi çok sayıda KPSS eğitim bilimleri kaynak önerileri 2024 burada.

KPSS Eğitim Bilimleri Kitap Önerileri

İsem Yayınları – KPSS Eğitim Bilimleri Öğrenme Psikolojisi Konu Anlatımı

İsem Yayınları - KPSS Eğitim Bilimleri Öğrenme Psikolojisi Konu Anlatımı

Yalnızca 88 sayfadan oluşan bu kitabı istediğiniz her yere götürebilirsiniz. Öğrenme psikolojisi alanında kendisini eksik hissedenlerin muhakkak faydalanması gereken bir kaynaktır. Kısa ve öz oluşuyla çok beğeneceğinizi söylemeliyiz. Sınava az bir zaman kala başlasanız dahi en kısa sürede tüm konuları bitirebilirsiniz. Sınava hazırlık sürecinde her şeyin elinin altında olmasını isteyenlerin mutlaka faydalanması gereken bir kaynaktır. Eğitim bilimleri tekrarı için de kullanabileceğiniz bu kaynakta tüm konuların maddeler halinde ve ayrıntılı olarak anlatılması büyük bir avantaj olarak dikkat çekiyor. Kitap içerisinde bulunan hatırlatmaların da adayların işine yarayacağını söyleyebiliriz.

İsem Yayınları – KPSS Eğitim Bilimleri Gelişim Psikolojisi Konu Anlatımı

İsem Yayınları - KPSS Eğitim Bilimleri Gelişim Psikolojisi Konu Anlatımı

120 sayfadan oluşan bu kitap sayesinde gelişim psikolojisini en iyi şekilde öğrenme şansını elde edeceksiniz. KPSS’de gelişim psikolojisinden toplam on soru çıkmaktadır. Bu noktada, her bir konunun son derece önemli olduğunu ifade edebiliriz. Gelişim psikolojisi temel kavramlar ve gelişimi etkileyen faktörler başta olmak üzere fiziksel ve psikomotor gelişim, gelişim görevleri, gelişim ilkeleri, bilişsel gelişim, kişilik gelişimi, benlik gelişimi, ahlak gelişimi gibi konuları en iyi şekilde çalışmalısınız. Bu noktada, İsem Yayıncılık; her zaman olduğu gibi farkını göstererek size en iyi şekilde faydalanabileceğiniz gelişim psikolojisi kitabını sunuyor! Bu kitap sayesinde on sorunun hepsini de doğru cevaplayacak seviyeye geleceksiniz.

İsem Yayınları – KPSS Eğitim Bilimleri Program Geliştirme Konu Anlatımı

İsem Yayınları - KPSS Eğitim Bilimleri Program Geliştirme Konu Anlatımı

160 sayfalık bu kitap ile kısa sürede eğitim bilimleri netlerinizi arttırmış olacaksınız. Program geliştirme konusundan yalnızca beş soru çıksa da soruların hepsini doğru cevaplamak için iyi çalışmanız gerekiyor. Buna ek olarak, eğitim bilimleri dersini bir bütün olarak düşünürsek program geliştirmenin en zor konuların başında geldiğini söyleyebiliriz. Akademik ve ağır bir ders diline sahip olması gözünüzü korkutmamalı! İsem Yayınları’nın hazırlamış olduğu bu kaynağı satın aldığınız takdirde en başta konuları öğrenmekte zorlansanız da bir süre sonra soruları tam anlamıyla çözdüğünüzü fark edeceksiniz. Kaynaktaki notları belirli aralıklarla tekrar ettiğiniz takdirde verim aldığınızı göreceksiniz.

İsem Yayınları – KPSS Eğitim Bilimleri Öğretim İlke ve Yöntemleri Konu Anlatımı

İsem Yayınları - KPSS Eğitim Bilimleri Öğretim İlke ve Yöntemleri Konu Anlatımı

160 sayfalık bu kitap; İsem Yayınları’nın farkını tekrardan ortaya koyuyor. Öğretim ilke ve yöntemleri konusundan KPSS’de yirmiye yakın soru geliyor. Bu yüzden, son derece önemli bir konu olduğunu söyleyebiliriz. Bu kaynak sayesinde konuları dikkatli bir şekilde okuyup öğrenebilir, çıkaracağınız özetler sayesinde yazarak çalışmanın faydasını da görebilirsiniz. Öğretim kuramları gibi adayların çok fazla zorlandığı bir konuyu da en iyi şekilde anlatan bu kitap ile eğitim bilimleri netlerinizi en az beş net arttırdığınızı göreceksiniz. Çeldirici soruların olduğu bu ders için kaliteli bir kaynak kullanmak şart!

İsem Yayınları – KPSS Eğitim Bilimleri Rehberlik ve Özel Eğitim Konu Anlatımı

İsem Yayınları - KPSS Eğitim Bilimleri Rehberlik ve Özel Eğitim Konu Anlatımı

KPSS eğitim bilimleri testinde rehberlik konularından on, özel eğitimden ise bir sorunun çıktığını söyleyebiliriz. Sonuç olarak, 11 soruyu da doğru cevaplamak adına konuları ayrıntılarıyla çalışabileceğiniz kaliteli bir kaynağa ihtiyacınız olacaktır. 192 sayfadan oluşan bu kitap ile her konuya dair tüm ayrıntıları da öğrenerek soru çözmeye hazır hale gelebilirsiniz. Rehberlik dersinde 2013 yılına dek daha çok akıl yürütme soruları çıkıyor iken bu yıldan sonra bilgi ve kavrama ilişkin sorulara daha çok yer verilmiştir. Dört ila altı sorunun orta seviyede, 1-2 sorunun zor, 3-4 sorunun ise kolay olduğu bu testte zorlanmamak adına bu kaynağı satın almalısınız.

İsem Yayınları – KPSS Eğitim Bilimleri Ölçme ve Değerlendirme Konu Anlatımı

İsem Yayınları - KPSS Eğitim Bilimleri Ölçme ve Değerlendirme Konu Anlatımı

Ölçme ve değerlendirme dersine birçok adayın önyargılı olarak yaklaştığını biliyoruz. Ancak, bu dersteki konuların bilgiye dayalı olması ve yorum içermemesinden dolayı aslında avantajlı olduğunu da söylemeliyiz. Bir başka deyişle, iyi çalıştığınız takdirde bu dersten tek bir soru dahi kaçırmazsınız. Bu noktada, 296 sayfadan oluşan ve İsem Yayıncılık’a ait olan ölçme ve değerlendirme konu anlatımı kitabını şiddetle tavsiye ediyoruz. Bu kitabı satın alıp konuları düzenli bir şekilde çalışıp tekrar ettiğiniz takdirde KPSS’de bu dersten çıkan 12 soruyu da rahatlıkla doğru cevaplayacaksınız. Buna ek olarak, kitabımızda istatistik konuları da en basit şekilde anlatılıyor!

Yedi İklim Yayınları – KPSS Eğitim Bilimleri Konu Anlatımı Pratik Eğitim Serisi

Yedi İklim Yayınları - KPSS Eğitim Bilimleri Konu Anlatımı Pratik Eğitim Serisi

Yedi İklim Yayınları’nın KPSS kaynakları denildiği zaman akla ilk gelenlerden olduğunu biliyoruz. Bu noktada, her bir ders için ayrı ayrı kitap almak yerine eğitim bilimleri için genel bir konu anlatımı kitabı almayı düşünüyorsanız size ısrarla bu kitabı tavsiye ediyoruz. Gelişim psikolojisi, öğrenme psikolojisi, ölçme ve değerlendirme, program geliştirme, öğretim yöntem ve teknikleri, rehberlik gibi konuların en ince ayrıntılarına kadar anlatıldığı bu kitabın içeriğine hayran kalacaksınız. Eğitim bilimleri dersinde çok soru çözmek önemlidir. Fakat, soru çözmekten ziyade konuları en ince ayrıntısına kadar öğrenmek gerekir. Bu noktada, bu kaynak, çok fazla işinize yarayacaktır.

Yargı Yayınları – KPSS Eğitim Bilimleri Tamamı Çözümlü Soru Bankası

Yargı Yayınları - KPSS Eğitim Bilimleri Tamamı Çözümlü Soru Bankası

Eğitim bilimleri testinde başarılı olmanız için çok fazla soru çözmeniz gerekir. Ancak, birçok kaynak alıp bu kaynaklar arasında boğulmamanız lazım! Bu noktada, Yargı Yayınları’nın hazırlamış olduğu 466 sayfalık tamamı çözümlü sorulardan meydana gelen soru bankasını satın almalısınız. Tahmini anahtar sorulara yer verilen bu kitap ile sınava en iyi şekilde hazırlandığınızı hissedeceksiniz. Şu soru bankasını bitireyim, şu soruları çözmeden sınava girmeyeyim diye düşünenler varsa bu düşüncelerinin yanlış olduğunu belirtmeliyiz. Çünkü, sınava hazırlık sürecinde çözmüş olduğunuz soruların kalitesi son derece önemlidir. ÖSYM tarzına uygun olarak hazırlanan bu kaynak ile sınavda çıkması muhtemel sorular ile karşılaşacaksınız.

Yargı Yayınları – KPSS Eğitim Bilimleri Anahtar Genel Tekrar Tarama Tamamı Çözümlü 1800 Soru Bankası

Yargı Yayınları - KPSS Eğitim Bilimleri Anahtar Genel Tekrar Tarama Tamamı Çözümlü 1800 Soru Bankası

KPSS eğitim bilimleri testinde hedefiniz en az 70 net yapmak ise bu kitabı kesinlikle satın almalısınız. Tüm konuları en iyi şekilde çalıştıktan sonra soru çözerek pratik yapmak istiyorsanız 1800 sorudan oluşan ve tamamı çözümlü olan bu kaynak ile hedefinize ulaşabilirsiniz. Eğitim bilimlerinde birçok soru bankasından konu testi çözmek yerine deneme çözmeyi tercih etmelisiniz. Tahmini anahtar sorulardan oluşan bu kitap ile sınavda sorulması muhtemel sorulara en yakın soru tiplerini önceden görmüş olursunuz. Soru pratiği kazanmanızı sağlayacak olan bu kaynak ile sınava daha özgüvenli gireceksiniz.

KR Akademi Yayınları – KPSS Eğitim Bilimleri Tek Kitap Çözümlü Soru Bankası

KR Akademi Yayınları - KPSS Eğitim Bilimleri Tek Kitap Çözümlü Soru Bankası

Eğitim bilimlerine ait olan tüm konuların tek bir kaynakta bulunduğu bu kitap ile sınava en iyi şekilde hazırlanma şansına sahip olacaksınız. Eğitim bilimlerinde konuları öğrenmek kadar soru çözmek de önem taşıyor. Bu noktada, kaliteli bir soru bankasına ihtiyacınızın olduğunu söyleyebiliriz. KR Akademi; sınav kalitesindeki sorulara aşina olmanız adına bu kitabı sizler için hazırladı. Sınavda başarılı olmak ve atanmak için eğitim bilimlerinden en az 70 net yapmanız gerekiyor. Bunun için de durmadan çalışmanız şart! 440 sayfalık bu soru bankası ise hem soru kalitesi hem de soru tipleriyle piyasadaki en iyi kaynaklar arasında bulunuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu