2024 KPSS Hukuk Kitap Önerileri (Başarı İsteyenlere)

2024 KPSS için “2024 KPSS Hukuk Kitap Önerileri” ve daha fazlası Tercih Koçu’nda. KPSS hukuk soru bankası önerileri, KPSS hukuk konu anlatım önerileri, KPSS hukuk deneme önerileri gibi çok sayıda KPSS hukuk kaynak önerileri 2024 burada.

KPSS Hukuk Kitap Önerileri

Yargı Yayınları – KPSS A Grubu ve Tüm Kurum Sınavları İçin Hukuk Çözümlü Soru Bankası

Yargı Yayınları - KPSS A Grubu ve Tüm Kurum Sınavları İçin Hukuk Çözümlü Soru Bankası

Yargı Yayınevi tarafından hazırlanan bu kitap sayesinde hayalinizdeki mesleğe ulaşmak için bir adım daha atmış olacaksınız. Öğrenilmesi son derece zor olan hukuk konularını bitirdikten sonra öğrendiklerinizi pekiştirmek adına bol bol soru çözmeniz gerekir. Bu noktada, bu kaynak ile en kaliteli sorulara erişmiş olursunuz. Bireysel öğrenme stratejilerine uygun şekilde hazırlanan bu kitap; özgün sorulardan meydana gelmektedir. Analizli çözümleme tekniklerinin kullanıldığı bu kitap ile çalışmalarınızdan son derece verimli sonuçlar elde edeceksiniz. Bu kitabı KPSS dışında farklı kurum sınavlarına çalışırken de kullanabilirsiniz. 666 sayfalık bu kitap ile başka bir soru bankası almaya ihtiyaç duymayacaksınız.

Yargı Yayınları – KPSS A Grubu ve Tüm Kurum Sınavları İçin Hukuk – İktisat – Maliye – Muhasebe Çek Koparlı Yaprak Test

Yargı Yayınları - KPSS A Grubu ve Tüm Kurum Sınavları İçin Hukuk - İktisat - Maliye - Muhasebe Çek Koparlı Yaprak Test

Hepimizin bildiği gibi KPSS A grubu sınavında başarılı olmak zor! İyi bir çalışmanın yanı sıra kaliteli kaynaklar kullanmanız da gerekiyor. Bu noktada, bilhassa hukuk; bu sınavda en yüksek katsayıya sahip olan derstir. Hukuk dersinde yüksek netler yaptığınız takdirde standart sapma sebebiyle sınavdan daha iyi puanlar alabilirsiniz. 7 tane hukuk konusundan oluşan hukuk dersinin her birisine ait yaprak testler bu kaynakta kendisine yer buluyor. Çek kopar olmaları sayesinde tüm kitabı yanınızda taşımak zorunda kalmazsınız. Hukuk dışında diğer alanlar için de testler bulunmaktadır.

Yargı Yayınları – KPSS A Grubu ve Tüm Kurum Sınavları İçin Özel Hukuk Konu Anlatımı

Yargı Yayınları - KPSS A Grubu ve Tüm Kurum Sınavları İçin Özel Hukuk Konu Anlatımı

Hepimizin bildiği gibi KPSS A grubu sınavında başarılı olmak zor! İyi bir çalışmanın yanı sıra kaliteli kaynaklar kullanmanız da gerekiyor. Bu noktada, bilhassa hukuk; bu sınavda en yüksek katsayıya sahip olan derstir. Hukuk dersinde yüksek netler yaptığınız takdirde standart sapma sebebiyle sınavdan daha iyi puanlar alabilirsiniz. 7 tane hukuk konusundan oluşan hukuk dersinin her birisine ait yaprak testler bu kaynakta kendisine yer buluyor. Çek kopar olmaları sayesinde tüm kitabı yanınızda taşımak zorunda kalmazsınız. Hukuk dışında diğer alanlar için de testler bulunmaktadır.

Temsil Kitap – Tesir KPSS Hukuk Konu Anlatımı Serisi

Temsil Kitap - Tesir KPSS Hukuk Konu Anlatımı Serisi

KPSS başta olmak üzere tüm kurum sınavları için hukuk çalışmak istiyor ancak detaylı bir konu anlatım kitabı bulamıyorsanız bu kaynak tam size göre! Anayasa hukuku, idare hukuku, idari yargı, ceza hukuku –genel hükümler, ceza muhakemesi hukuku, medeni hukuk, borçlar hukuku, ticaret hukuku, icra ve iflas hukuku içeriklerinden oluşan bu kitabın sınava hazırlık sürecinde tüm ihtiyaçlarınızı karşılayacağını söyleyebiliriz. 1720 sayfalık bu dev eser ile başka bir kaynak almaya ihtiyacınız olmayacaktır. Anayasa hukuku başta olmak üzere tüm hukuk derslerinde ilk olarak konuyu bu kaynaktan detaylı olarak çalışmalı ve özet çıkarmalısınız. Ardından, tekrarlar ve soru çözümleriyle herhangi bir eksiğiniz kalmayacaktır.

A Kadro Yayınları – KPSS 7’li Hukuk Konu Anlatım Seti

A Kadro Yayınları - KPSS 7'li Hukuk Konu Anlatım Seti

A Kadro Yayınları’nın sizler için hazırlamış olduğu bu kaynağa hayran kalacaksınız! Her sınavda olduğu gibi KPSS A grubu için de kullanmış olduğunuz kaynaklar büyük önem taşımaktadır. Soru bankası olarak çıkmış soruları tercih edebilirsiniz. Ancak, konuları kaliteli bir kaynaktan çalışmadığınız takdirde çözdüğünüz sorulardan herhangi bir verim alamayacaksınız. Bu noktada, bu kaynak ile konuları en detaylı şekilde öğrenebilirsiniz. Öğrendiğiniz yerlerin altını çizebilir veya not alabilirsiniz. KPSS 7’li Hukuk Konu Anlatım Seti; her seviyeden adaya uygun olarak hazırlanmıştır. Herkesin anlayabileceği türden açık ve sade bir anlatımı bulunmaktadır. Konuları kitaptaki sıra ile çalıştığınız takdirde doğru bir karar vermiş olacaksınız.

Yargı Yayınları – KPSS A Grubu ve Tüm Kurum Sınavları İçin Kamu Hukuku Konu Anlatımı

Yargı Yayınları - KPSS A Grubu ve Tüm Kurum Sınavları İçin Kamu Hukuku Konu Anlatımı

Yargı Yayınevi tarafından hazırlanan bu kaynak sayesinde kamu hukuku alanında herhangi bir konu eksiğiniz kalmayacak! İçeriğinde anayasa hukuku, idare hukuku, ceza hukuku, icra ve iflas hukuku konuları bulunmaktadır. 595 sayfadan oluşan bu kitabı sınava çalışırken elinizden düşürmemelisiniz. Hukuk alanında herhangi bir bilgisi olmayan ve kendisini başlangıç seviyesinde gören kişilerin de rahatlıkla faydalanabileceği bir kaynaktır. Önemli noktaların maddeler halinde anlatılması ve hukuk diline en sade ve açık haliyle yer verilmesi bu kaynağı almanız için geçerli sebeplerden birisidir. KPSS dışında diğer kurum sınavlarına girmek için de bu kaynaktan çalışabilirsiniz.

Benim Hocam Yayınları – KPSS A Grubu İcra İflas Hukuku Video Ders Notları

Benim Hocam Yayınları - KPSS A Grubu İcra İflas Hukuku Video Ders Notları

Benim Hocam Yayınları; KPSS A grubu hazırlık aşamasında olanları düşünerek onlara harika bir kaynak hazırladı! İcra ve iflas hukuku için video ders notlarının olduğu bu kaynak sayesinde bu derse ilişkin herhangi bir eksiğiniz kalmayacak. 112 sayfalık bu kaynak; tahtaya yazılanlarla birebir uyumludur. Özel hukuk çalışmak son derece zor! Her biri birbiriyle bağlantılı olan özel hukuk derslerini çalıştıktan sonra tekrar etmeyi unutursanız işinizin zor olduğunu söyleyebiliriz. İcra ve iflas hukuku video ders notları; konular ile ilgili en güncel ve faydalı bilgilerden ibarettir. Sizi detaylara boğmayan ve konunun özü ile tanıştıran bu kaynak ile son derece verimli bir şekilde ders çalışacaksınız.

Benim Hocam Yayınları – KPSS A Grubu Medeni Hukuk Video Ders Notları

Benim Hocam Yayınları - KPSS A Grubu Medeni Hukuk Video Ders Notları

Yalnızca KPSS genel kültür ve yetenek için değil KPSS A grubu için de son derece kaliteli kaynaklar hazırlayan Benim Hocam Yayınları; video ders notları ile de farkını ortaya koyuyor. 256 sayfalık bu kitap sayesinde öğrenilmesi en zor derslerden birisi olan medeni hukuk konularını sorunsuz bir şekilde öğrenebilirsiniz. KPSS’de medeni hukuk dersinden yalnızca altı soru çıksa da sıkı bir şekilde çalışmadan bu soruların hiçbirisini yapamazsınız. Bilhassa miras gibi konuları öğrendiğiniz ilk zaman diliminde çok zorlandığınızı fark edeceksiniz. Ancak, video ders notları sayesinde medeni hukuk konularını gözden çıkarmaya gerek duymadan en iyi şekilde öğrendiğinizi fark edeceksiniz.

Benim Hocam Yayınları – KPSS A Grubu Ticaret Hukuku Video Ders Notları

Benim Hocam Yayınları - KPSS A Grubu Ticaret Hukuku Video Ders Notları

KPSS hazırlıkta Benim Hocam Yayınları’nı tercih ettiğiniz takdirde asla pişman olmayacaksınız. 160 sayfalık ticaret hukuku video ders notları sayesinde bu zor dersin konularını en iyi şekilde öğrendiğinizi fark edeceksiniz. Özel hukuk kısmına ait olan ticaret hukuku; adayların en çok yanlış yaptığı ve elendiği bir bölümdür. Birçok adayın gerekli özeni göstermediği ticaret hukukunu çalışmak adına ekstra bir kaynak ihtiyacı hissediyorsanız Benim Hocam Yayınları’nın video ders notlarını satın almalısınız. KPSS’de toplam altı sorunun çıktığı ticaret hukukuna iyi bir şekilde çalıştığınız takdirde yüksek bir puan alma şansına sahip olacaksınız.

Benim Hocam Yayınları – KPSS A Grubu Borçlar Hukuku Video Ders Notları

Benim Hocam Yayınları - KPSS A Grubu Borçlar Hukuku Video Ders Notları

Benim Hocam Yayınları; diğer hukuk alanlarında olduğu gibi borçlar hukukunda da size son derece kaliteli bir kaynak vaat ediyor. Serkan Karaoğlu tarafından hazırlanan bu kitap yalnızca 144 sayfa! Bu sayede, kitabı istediğiniz her yere götürebilirsiniz. Borçlar hukuku; adayların sınava hazırlık sürecinde en çok zorlandığı derslerden birisi olarak dikkat çekiyor. Bu dersten yalnızca altı soru sorulsa da adayları eleyici soruların bulunduğunu söyleyebiliriz. Borçlar hukukunu bu kitap üzerinden çalıştığınız takdirde kısa sürede konuları en iyi şekilde öğrendiğinizi göreceksiniz. Anlamadığınız yerleri not alabileceğiniz kısımlar da bulunmaktadır. Sınava hazırlık sürecinde çok işinize yarayacak bir kaynaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu