2024 KPSS Coğrafya Kitap Önerileri (En İyiler)

2024 KPSS için “2024 KPSS Coğrafya Kitap Önerileri” ve daha fazlası Tercih Koçu’nda. KPSS coğrafya soru bankası önerileri, KPSS coğrafya konu anlatım önerileri, KPSS coğrafya deneme önerileri gibi çok sayıda KPSS coğrafya kaynak önerileri 2024 burada.

KPSS Coğrafya Kitap Önerileri

Kolay Seviye KPSS Coğrafya Kitap Önerileri

Benim Hocam Yayınları – KPSS Coğrafya Konu Anlatımı

Benim Hocam Yayınları - KPSS Coğrafya Konu Anlatımı

KPSS’ye hazırlanan birçok adayın müthiş olarak tanımladığı bir kitaptır. Video ile beraber sunulması sayesinde adayların coğrafya eksiklerini en kısa sürede tamamlamaktadır. Birçok kaynağın aksine detaylar içerisinde boğmayan bir anlatımı bulunmaktadır. Ancak, konuları yüzeysel bir şekilde anlatmaması da söz konusudur. Konu anlatımının ardından verilen sorular sayesinde konunun pekiştirilmesi sağlanmaktadır. Video izlerken takip edilmesi kolay bir kitap olmasının yanı sıra görsellerle desteklenmesi; adayların coğrafyayı en iyi şekilde öğrenmesini sağlamaktadır. Harita bölümlerinin detaylı olması; adayların eksiklerini kapatmasını sağlamaktadır. Kısa, öz ve doğru bilgilerin olduğu bu kitap; diğer Benim Hocam Yayınları’nda olduğu gibi sınav kazandıran bir kaynaktır.

İsem Yayıncılık – Evveliyat KPSS Coğrafya Tamamı Çözümlü Soru Bankası

İsem Yayıncılık - Evveliyat KPSS Coğrafya Tamamı Çözümlü Soru Bankası

İsem Yayıncılık; var olduğu günden bu yana KPSS konusunda en iyi kaynak oluşuyla dikkat çekmektedir. Yeni sınav sistemine uygun olarak tasarlanmıştır. KPSS adaylarının yeni nesil ve özgün sorularla buluşması noktasında faydalıdır. KPSS’de çıkacak coğrafya sorularını kolayca çözmek isteyen adayların bu kitabı alarak pratik yapması tavsiye edilmektedir. Testlerden evvel konuyla ilgili kısa bir özet geçilmesi ile beğeni toplamaktadır. Coğrafyada başarılı olmak için çok soru çözmek gerekir. Tablo ve grafiklerin en iyi şekilde okunması ve yorum yapılması için bolca soru çözmek şarttır. Bu kitap; adayların soru çözerek hazırlamasını sağlamaktadır.

Yargı Yayınevi – KPSS Haritalarla Coğrafya

Yargı Yayınevi - KPSS Haritalarla Coğrafya

Yargı Yayınları’na ait olan bu kaynak; coğrafyanın en iyi şekliyle öğrenilmesini sağlamaktadır. Renkli baskı oluşuyla beğeni toplamaktadır. Haritalar; öğrenmeyi çok daha kolay hale getiren görseller olarak bilinirler. Coğrafya gibi görselliğin ön planda olduğu bir ders için son derece faydalı bir kaynaktır. Nüfus ve yerleşmeye dair tabloların ve grafiklerin varlığı, coğrafi bölgelerin özellikleri, yeryüzü şekillerinin görsel olarak ifade edilmesi; bu kitabın dikkat çeken özellikleri arasında bulunmaktadır. Haritalar ve içerisinde bulunan notlar; KPSS adayları için son derece faydalıdır. Uzun uzun kitaptan okumak yerine haritalar ile konuyu anlamayı tercih edenlere hitap etmektedir. Akılda kalıcı görsellerin olduğu kaliteli baskıya sahip bir kaynaktır.

Orta Seviye KPSS Coğrafya Kitap Önerileri

Nobel Sınav Yayınları – KPSS Coğrafya Soru Bankası

Nobel Sınav Yayınları - KPSS Coğrafya Soru Bankası

Coğrafya alanında son derece deneyimli bir ekip tarafından hazırlanmıştır. Kitap hazırlanmadan evvel KPSS’de geçmiş yıllarda çıkan coğrafya soruları analiz edilmiştir. ÖSYM’nin yeni nesil sınav formatına uygun sorular olmasına dikkat edilmiştir. Buna ek olarak, konularda yıllar içerisinde yapılan değişiklikler dikkate alınmıştır. Kitap; bireysel öğrenme tekniklerine uygun olarak hazırlanmıştır. Konuların kendi içerisinde başlıklara ayrılması sayesinde adayların işi daha kolay hale gelmiştir. Her konunun bitiminde 15 ila 20 sorudan oluşan konu testleri ile adayların öğrendiklerini pekiştirmesi hedeflenmiştir. Hem zor hem de kolay soruların bulunduğu bu kitap; bilhassa soru pratiği yapmak isteyenlerin tercihi olmaktadır.

İsem Yayıncılık – Evveliyat KPSS Coğrafya Konu Anlatımlı

İsem Yayıncılık - Evveliyat KPSS Coğrafya Konu Anlatımlı

KPSS coğrafya alanındaki en iyi konu anlatımlı kitapların başında gelmektedir. Anlatımı ve içeriği sayesinde kendisini coğrafya konusunda yetersiz hisseden adaylara hitap etmektedir. Başlangıç seviyesindeki adayların kısa sürede kendilerini geliştirebilecekleri türden sade ve açıklayıcı bir anlatıma sahiptir. Kitabın yazarının internetteki ücretsiz konu anlatım videolarıyla desteklenebilecek bir kaynaktır. Sınav konularına paralel olması ve verilmesi gereken bilginin en sade şekliyle verilmesi sayesinde beğeni toplamaktadır. Her düzeye hitap etmesi ve sıkmadan anlatması; kitabın dikkat çeken özellikleri arasında bulunmaktadır. Anlatılmak istenilenin maddeler halinde anlatılması ve bol bol grafik kullanılmasıyla coğrafya netlerini kısa sürede arttırmak isteyenlerin tercihi olmaktadır.

İsem Yayıncılık – KPSS Aşina Coğrafya Tamamı Çözümlü Soru Bankası

İsem Yayıncılık - KPSS Aşina Coğrafya Tamamı Çözümlü Soru Bankası

ÖSYM tarzına uygun sorularıyla beğeni toplamaktadır. Tüm konuları bitirdikten sonra hızlı bir şekilde tekrar yapmak isteyenlerin faydalanması gereken bir kaynaktır. Adaylar; coğrafya dersinde kendilerini en hazır hissettikleri zaman diliminde söz konusu kaynağı kullanmalıdırlar. Kitabın başlangıç seviyesi için uygun olduğu söylense de eksiği olmayan adaylar da kitaptaki soruları çözerek en iyi şekilde tekrar yapma şansına erişirler. Kaliteli ve nokta atışı yapan soruların olduğu bu kitap; ebatlarının küçük olması sayesinde istenilen her yere götürülebilir. Kitapta bulunan soruların her birinin çözümlü olması sayesinde adaylar hangi noktada yanlış yaptıklarını da görme fırsatı elde ederler.

Yediiklim Yayınları – KPSS Cebimdeki Notlar Coğrafya

Yediiklim Yayınları - KPSS Cebimdeki Notlar Coğrafya

Yediiklim Yayınları’na ait olan bu kaynak; coğrafya çalışmak için daha kısa bir süresi olan adaylara hitap etmektedir. MEB ve ÖSYM müfredatına uygun bir kaynaktır. Özet konu anlatımları sayesinde adayın konuları en basit haliyle öğrenmesi mümkündür. Kapsamlı bir konu anlatım kitabı olmayanlar için faydalanabilecek içeriklere sahiptir. Coğrafyayı sevmeyenler dahi bu kaynak sayesinde çok fazla şey öğrenebilirler. Coğrafya adına önemli olan tüm bilgilerin ayıklanarak bu kitaba konması ciddi bir avantajdır. Kısa ve öz coğrafya bilgileri sunan bu kitabın daha kapsamlı olması gerektiğine dair eleştiriler olsa da bilhassa otobüste, herhangi bir yerde otururken veya boş zamanında coğrafya çalışmak isteyenler için ideal bir seçenektir.

Zor Seviye KPSS Coğrafya Kitap Önerileri

İsem Yayıncılık – Evveliyat KPSS Coğrafya Çek Kopar Yaprak Test

İsem Yayıncılık - Evveliyat KPSS Coğrafya Çek Kopar Yaprak Test

İsem Yayıncılık; diğer derslerde olduğu gibi coğrafyada da en güzel kaynakları adaylarla buluşturmaktadır. Bu yayınevinin konu anlatımlı kitabını satın alarak konuları en ince ayrıntısına kadar öğrenen adaylar; öğrendiklerini pekiştirmek adına çek kopar yaprak testlerden oluşan bu kitabı satın alabilirler. İçerisinde bulunan yaprak testlerin çekip kopartılması sayesinde her yere kitap götürmek yerine yaprak testi götürmek mümkün olur. Testlerde oldukça güzel sorular bulunmaktadır. Biraz zor soruların olduğu söylense de bilhassa konuları iyi anlayanların pek zorlanmayacağı türdendir. Soruların yeni nesil olduğunu ve ÖSYM ile MEB müfredatına uygun olduğunu da ifade etmek gerekir.

Pelikan Yayınları – KPSS Coğrafya Soru Avı

Pelikan Yayınları - KPSS Coğrafya Soru Avı

KPSS coğrafya çalışanlar benzer yöntemleri tercih ederler. Konu anlatımlı bir kaynaktan çalıştıktan sonra konuyu pekiştirmek adına konu testleri çözülür. Ayrıca, harita ve tablolardan faydalanmak gerekir. Bu noktada, zaman zaman farklı kaynaklardan yararlanma ihtiyacı hissedilir. Pelikan Yayınları’na ait olan bu kitapta KPSS’de çıkması muhtemel olan yerlerin 101 soruyla taranması mümkün olmuştur. Bu kaynağı çözen adaylar konu tekrarlarını son derece başarılı bir şekilde yapmış olurlar. Konuların önemine uygun olarak soru sayıları planlanmıştır. Bazı konulardan üç, bazı konulardan ise beş soru olması; söz konusu konunun önemiyle ilgilidir. Bilhassa nüfus ve yerleşme konusuyla ilgili daha çok soru bulunmaktadır.

HocaWebde Yayınları – KPSS Coğrafya Tamamı Çözümlü 33 Deneme

HocaWebde Yayınları - KPSS Coğrafya Tamamı Çözümlü 33 Deneme

KPSS başta olmak üzere sınava hazırlık kategorilerinde hazırlamış olduğu kaynaklarla tanınan Engin Eraydın; tamamı çözümlü sorulardan oluşan 33 coğrafya denemesiyle adayların coğrafya bilgilerini pekiştirmeyi amaçlamaktadır. Son derece başarılı sorulardan oluşan bir kaynaktır. Yeni nesil ve özgün sorular ile adayların sınava tam olarak hazırlanması sağlanmaktadır. Farklı tarzdaki soruları adaylar ile buluşturan bu kaynak; bilhassa sınav öncesinde genel tekrar amacıyla satın alınmalıdır. Kitap boyutunun küçük olmasından dolayı adayların istedikleri her yere taşıması mümkün olmaktadır. Bu sayede, istenilen her mekânda soru çözülebilir. Konuları bitiren her aday; bu tip ders denemelerini çözerek netlerinin ne durumda olduğunu görebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu