2024 KPSS Maliye Kitap Önerileri (Güncel Kaynaklar)

2024 KPSS için “2024 KPSS Maliye Kitap Önerileri” ve daha fazlası Tercih Koçu’nda. KPSS maliye soru bankası önerileri, KPSS maliye konu anlatım önerileri, KPSS maliye deneme önerileri gibi çok sayıda KPSS maliye kaynak önerileri 2024 burada.

KPSS Maliye Kitap Önerileri

Pegem Akademi Yayınları – KPSS A Grubu Optimus Maliye Çözümlü Soru Bankası

Pegem Akademi Yayınları - KPSS A Grubu Optimus Maliye Çözümlü Soru Bankası

KPSS A Grubu’nun ülkemizdeki en zor sınavlardan birisi olduğunu söyleyebiliriz. Sınavda iyi bir puan almanın yanı sıra mülakat süreci de olduğu için adayların çok ciddi şekilde hazırlanmaları gerekiyor. Bu noktada, adayların en iyi kaynakları seçmeleri de şart! Pegem Akademi Yayınları’na ait ve 408 sayfadan oluşan maliye çözümlü soru bankası ile maliye konularını öğrendikten sonra en iyi şekilde pekiştirmek adına soru çözebilirsiniz. Piyasada maliye dersi ile ilgili çok fazla kaynak olmadığını biliyoruz. Bu noktada, tüm konuları kapsayan tek kitap sayesinde tüm eksiklerinizi kapatabilirsiniz. Kitapta bulunan tüm soruların çözümlü olması da farklı bir avantaj!

Yaklaşım Kariyer Yayınları – KPSS A Maliye Konu Anlatımlı

Yaklaşım Kariyer Yayınları - KPSS A Maliye Konu Anlatımlı

282 sayfaya sahip bu kitap sayesinde KPSS A Grubu ve diğer kurum sınavlarında da işinize yarayacak türden maliye konularını detaylı bir şekilde öğrenebilirsiniz. Sözel bir ders olmasından dolayı maliyenin adaylara bilhassa en başlarda çok zor geldiğini söyleyebiliriz. Ancak, bu dersi iyi öğrenmek istiyorsanız gerçekten iyi çalışmanız gerekiyor. Çalıştıkça konuların ne kadar anlaşılır olduğunu ve soruların da ne kadar basit olduğunu keşfedeceksiniz. Maliye teorisi ile başlayan tüm konuların en iyi şekilde öğrenilmesi adına konu konu anlatıma sahip bu kaynağı kesinlikle satın almalısınız. Birçok kavramın olduğu bu ders size çok zor gelebilir. Ancak, Yaklaşım Kariyer Yayınları’nın bu kitabı size asla zorluk yaşatmayacak!

Yargı Yayınları – KPSS A Grubu ve Tüm Kurum Sınavları İçin Maliye Çözümlü Soru Bankası

Yargı Yayınları - KPSS A Grubu ve Tüm Kurum Sınavları İçin Maliye Çözümlü Soru Bankası

KPSS çalışanların en çok tercih ettiği yayınlardan birisi olan Yargı; maliye için kaynak arayanlara da tamamı çözümlü soru bankası ile hizmet sunuyor. 472 sayfadan oluşan bu kitap sayesinde maliye konularını çalıştıktan sonra yeterli sayıda soru çözerek pratik yapma şansına erişebilirsiniz. Bireysel öğrenme sistemine uygun olarak hazırlanmasından dolayı başlangıç seviyesinde maliye bilginiz olsa dahi sorun yaşamazsınız. Buna ek olarak, soruların her biri özgün. ÖSYM’nin son yıllarda sormuş olduğu KPSS A Grubu soruları incelenerek detaylı analizler yapılmış. Bu sayede, gerçek sınavda çıkması muhtemel soruları kitapta bulabilirsiniz.

Yargı Yayınları – KPSS A Grubu ve Tüm Kurum Sınavları İçin Maliye Konu Anlatımı

Yargı Yayınları - KPSS A Grubu ve Tüm Kurum Sınavları İçin Maliye Konu Anlatımı

Maliye dersinin ne kadar zor ve önemli bir ders olduğunu bilincinde olan Yargı Yayınları; çok fazla işinize yarayacak bir konu anlatımlı kitap ile sizleri buluşturuyor. Sözel derslere çalışmanın en iyi yöntemlerinden birisi de konuyu öğrenirken not tutmaktır. Ancak, not tutmak için de elinizin altında kaliteli bir kaynağın olması gerekir. Yargı Yayınları tarafından hazırlanan bu konu anlatımlı kitap ile istediğiniz gibi her konuyu detaylı şekilde irdeleyebilir ve not alabilirsiniz. Üstelik kitaptan yararlanarak almış olduğunuz tüm notlar kilit bilgiler olarak nitelendirebileceğimiz bilgiler olacağı için her daim işinize yarayacak şekilde notlarınız olacaktır. Ek olarak KPSS maliyede başarılı olmak isteyenlere çok soru çözmeleri tavsiye edilse de bir konuyu iyi anlamadan o konuyla ilgili çözülen soruların herhangi bir önemi olmayacaktır. Bu noktada da başucu kaynağı olarak kullanabileceğiniz bu kaynak ile tüm konuları eksiksiz kavrayabileceksiniz.

Benim Hocam Yayınları – KPSS A Grubu Maliye Video Ders Notları

Benim Hocam Yayınları - KPSS A Grubu Maliye Video Ders Notları

Benim Hocam Yayınları; diğer derslerde olduğu gibi oldukça kaliteli ve yararlı bir ürün olan video ders notu sunarak maliye için de karşınıza çıkıyor. Video ders notlarının olduğu bu kaynak sayesinde tüm maliye konularını interaktif şekilde öğrenebilirsiniz. Yüksek sayfa sayısına sahip diğer konu anlatımlı kitapların aksine yalnızca 272 sayfadan oluşan bu kitabı ideal ölçü ve sayfa sayısı sayesinde istediğiniz her yere yanınızda götürebilirsiniz. Bunun yanında maliye dersine çalışmak zannedildiği kadar kolay değil! Bir konuyu çalıştıktan sonra mutlaka tekrarlarının yapılması gerekiyor. Aksi takdirde, çalıştığınız konunun hiçbir faydasını göremezsiniz. İşte bu noktada da maliye video ders notları ile her konu için daha pratik ve işinize yarayacak türden bilgileri defalarca tekrar etme fırsatı yaşıyorsunuz. Son olarak Benim Hocam Yayınları’nın KPSS alanındaki tecrübesini de ele aldığımızda oldukça yararlı bir kaynaktan ders çalışma fırsatını elde edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu