ALES/3 Sınavı Başvuruları Başladı!

ALES 2 sınavının 21 Ağustos Pazar günü sona ermesinin ardından, gözler ALES/3 sınavı başvurularına çevrildi. Yılda üç kez uygulanan lisansüstü sınavı ÖSYM tarafından organize edilmektedir. ALES/3 sınavına katılım göstermek isteyen adaylar, “ALES/3 sınavı başvuruları başladı mı, ne zaman başlıyor? 2022 ALES/3 sınavı ne zaman yapılacak?” sorularına yanıt arıyor. İşte 2022 ÖSYM ALES sınav takvimi…

ALES/3 sınavı için geri sayım sürüyor. Sınava katılım sağlayacak adaylar başvuru tarihlerini araştırmaya başladı. ALES/3 başvuru sürecine girilirken başvuru ücreti ve başvuruların nasıl, nereden yapılacağı merak konusu oldu. Peki ALES/3 sınavı başvuruları başladı mı, ne zaman başlıyor? 2022 ALES/3 sınavı ne zaman yapılacak? İşte 2022 ALES/3 başvuru kılavuzu…

ALES/3 Sınavı Başvuruları Başladı!

ALES/3 BAŞVURULARI BAŞLADI!

Sınava başvurular, 30 Eylül – 10 Ekim 2022 tarihleri arasında yapılacaktır.

Adaylar, başvurularını elektronik ortamda ÖSYM Başvuru Merkezleri aracılığıyla veya bireysel olarak saat 10.00’dan itibaren ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden veya ÖSYM Aday İşlemleri Mobil uygulamasından yapabileceklerdir.

Sınava ilişkin ayrıntılı bilgi 2022-ALES kılavuzunda yer almaktadır. Adaylar, kılavuza aşağıdaki bağlantıdan erişebileceklerdir. Sınava başvuracak adayların kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekmektedir.

ALES/3 BAŞVURU EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ

ALES/3 BAŞVURU ÜCRETİ NE KADAR?

ALES/3 Sınavı Başvuruları Başladı!

ALES/3 başvuru ücreti, başvuru kılavuzu yayımlandıktan sonra kılavuzda yer alacak. Yılın ilk iki ALES sınavında bir oturum için 185 TL belirlenmişti.

ALES/3 NE ZAMAN?

ÖSYM tarafından yayımlanan sınav takvimi sonrasında ALES/3 sınavının yapılacağı tarih de belli oldu. ALES/3 sınavı 20 Kasım 2022 tarihinde gerçekleşecek.

ALES/3 sınav sonuçları ise 9 Aralık’ta açıklanacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu