YURT DIŞINDA EĞİTİM

  Uluslararası alanda kariyer edinmek ve kişisel gelişiminize katkı sağlamak için hayaliniz olan yurtdışında eğitim, doğru bilgi ve rehberlik ile ulaşılabilir olmaktadır. İlk andan başlayıp İtalya’ya yerleşene kadar yanınızda hissedeceğiniz yol arkadaşlığı, size güven verecektir. İhtiyacınız olan tüm bilgiler size sunulacak, desteğe ihtiyaç duyduğunuz her an hızlı iletişim kurulacaktır. Böylece yurt dışındaki bölüm ve burs fırsatlarını erken keşfedebilecek, kendinize sağlam bir rota oluşturabileceksiniz. Hızın ve kararlılığın önem kazandığı günümüzde profesyonel danışmanlık hizmeti ile yurt dışına giden yol,  sizin için kısa ve pürüzsüz olacaktır.

İtalya’da Eğitimin Avantajları

  ‘’Globalleşen dünya’’ kavramının günden güne önem kazanması, yurt dışı eğitime olan talebi de arttırmaktadır. Aynı zamanda iş hayatında önemli bir yer edinmek, kariyerinizi sağlam temeller üzerine inşa etmek ve uluslararası alanda kendinizi geliştirmek için ihtiyacınız olan ortamı yine İtalya sunacaktır.  Aynı zamanda yüzlerce farklı ülkenin öğrencilerini bir araya getirmesiyle, kültürel zenginlik ve deneyim açısından da size avantaj sağlamaktadır.  Bu sayede birçok ülkeyi yakından tanıma şansınız olacak, farklı tecrübelere kapı aralayacaksınız.

  Tarihi ve kültürel değerler bakımından da oldukça zengin olan İtalya’da kişisel gelişiminiz için gerekli olan zenginliği bulabileceksiniz.  İtalya’nın devasa kütüphanelerinde çalışabilir, eğitimden arta kalan vakitlerinizi doğa aktivitelerine ve tarihi gezilere ayırabilirsiniz. Bizim menülerimizde de fazlaca yer verilen İtalyan yemeklerine de alışmakta zorluk çekmeyeceksiniz. Pizza, makarna gibi birçok aşina tadı en lezzetli halleri ile İtalya’da bulabileceksiniz.

  İtalya’da eğitimin uygun fiyatlarla sunuluyor olması da cezbedici niteliktedir. Özellikle harç ücretlerinin ve eğitim masraflarının ekonomik olması, birçok ülkeden eğitim göçü almasını sağlayan etkenler arasındadır. Öğrencilere ekonomik, kültürel ve sosyal alanlarda kolaylık sağlayan bu ülkede iş bulmanız da mümkündür. Okurken aynı zamanda çalışabilir, daha verimli vakit geçirmek için birikim yapabilirsiniz.

YURT DIŞINDA EĞİTİM

İtalya’da Eğitim İmkanı ve Seçenekler

  Eğitim alanında oldukça fonksiyonel bir ülke olan İtalya, sunduğu seçenekler ile birçok kişiye yeni kapılar açıyor. Bu aşamada önemli olan ise bu kapıları fark etmek ve anahtarlarını bulabilmek oluyor.  Doğru adımları doğru bir rehber ile takip ettiğiniz zaman istediğiniz yere ulaşmak da kolay olacaktır.

  Yurt dışında okumak istenen bölümler, genellikle tüm dünya ülkelerinde geçerliliğini koruyacak meslekler oluyor. Siz de tıp, mimarlık, mühendislik, gibi bölümleri yurt dışında okursanız mesleğinizin kapsam geçerliliğini arttırmış olursunuz. Bu süre zarfında gelişecek olan yabancı dilleriniz de kariyerinizde size büyük bir fayda sağlayacaktır.  Sırf bu avantajdan yararlanmak için bölüm bitirmenin yanı sıra hazırlık okumak için de Yurtdışında Eğitim alabilirsiniz. Uzman danışman sayesinde İtalya hazırlık eğitimi hakkında bilgi edinebilir, fiyat aralığı ve diğer detaylar ile ilgili konuşabilirsiniz.  Yurtdışında hazırlık eğitimi almış olmak, ilerleyen yıllarda özgeçmişinizde pozitif bir etki oluşturacaktır. Bunun dışında sadece dil eğitimi almak için yurtdışına çıkmak istiyorsanız yine bu konuda da size yardımcı olunacaktır. Uygun fiyat seçeneklerini takip ettiğiniz zaman size uygun dil okulu fırsatlarını yakalayabilirsiniz. Konaklama imkanı, ödeme seçeneği gibi aklınızda oluşan birçok soruya danışmanlık hizmetimiz tarafından hızlı ve güvenli yanıtlar verilecektir.

  Yüksek lisans eğitiminizi yurt dışında tamamlamak istiyorsanız doğru karar verdiğinizi söyleyebiliriz.  Ekonomi, uluslararası ilişkiler, moda tasarım, psikoloji, gibi birçok alanda kaliteli eğitim alarak kendinize değer katabilirsiniz. Hem yabancı dilinizi geliştirme fırsatı bulacaksınız hem de sanatın başkenti sayılan ülkelerden birinde iki yıl boyunca ikamet edebileceksiniz. Bu deneyimi yaşamak için lisans mezunu ya da üniversite son sınıf öğrencisi olmanız gerekmektedir.  Devlet üniversitesi ya da özel üniversite tercihinize göre fiyatlar değişiklik göstermektedir.  Başvurular ise genellikle kasım ve mart ayında başlamaktadır.  Son olarak, master yapmak istediğinizde de İtalya’nın öğrencilere sağladığı burs imkânlarının devam ettiğini söylemek isteriz

   Yurt dışında alacağınız eğitime karar verdiğiniz zaman şehir tercihi yapmanız da gerekecektir. Bunun için eğitim noktanıza olan uzaklık, ulaşım imkanları, yaşam koşulları ve kişisel bütçe önem kazanmaktadır. Tasarruflu bir yerde kalmak istiyorsanız Milano ve Roma dışında tercihler yapmak, daha sessiz, turistik olmayan bölgeleri tercih etmek faydalı olacaktır.  

İTALYA’DA EĞİTİM VE BURS İMKANLARI

  Yurt dışında eğitim almak istiyor fakat maddi yetersizliklerden dolayı planlarınızı erteliyorsanız burs seçeneklerini incelemenizde fayda var. Özellikle İtalya’da yabancı öğrenciler de İtalyan öğrencilerle eşit şartlara tabii tutuluyor, finansal ve mali yardım desteklerinden yararlanabiliyorlar.  Bununla beraber yine uluslararası öğrencilere sunulan burs imkanları da eğitim hayatınızı kolaylaştıracaktır.

Bu konudaki sorularınızın cevabını netleştirmek ve yol haritanızı çizmek için burslar hakkında genel olarak bilgi sahibi olmalısınız. İlk ve en çok tercih edilen seçenekler devlet tarafından sunulanlardır. İtalyan Hükümeti tarafından belirlenen bazı kursların öğrencileri ( İtalyan Dili ve kültürü kursları, Sanat, müzik, dans kursları vs.) okul ücretinden muaf tutuldukları gibi 900 Euro’ya yakın para almaktadırlar. Ancak bu bursların süresi 3-9 ay arasında değişmektedir.  Diğer seçenek ise yine hükümete bağlı fakat İtalya Ekonomik Kalkınma Bakanlığı tarafından sunulan yetenek bursudur. Tıp, mühendislik, mimarlık gibi alanlarda başarılı öğrencilere burs vererek alanlarında uzmanlaşma imkânı tanınmaktadır.  Bu sayede eğitimden alınan verim ve kalite de yükselmektedir.

Devlet tarafından verilen burslar dışında üniversitelerin kendi özelinde verdiği burslar vardır. Özellikle bu aşamada başvuru takiplerini yapmak ve fırsatı yakalamak zorlaşmaktadır. Uzman desteğine ihtiyaç duyduğunuz bu anlarda doğru desteği almak, sizi bir adım öne taşıyacaktır.

YURT DIŞINDA EĞİTİM

İTALYA’DA LİSANS VE YÜKSEK LİSANS EĞİTİM SİSTEMİ

  Her ülkenin kendine özgü eğitim sistemi vardır. Siz de lisans ya da lisans üstü eğitimi için yurtdışını tercih etmek istiyorsanız gittiğiniz ülkenin eğitim sistemi hakkında önceden bilgi edinmelisiniz. Bu sayede adapte olmanız kolaylaşacaktır. Örneğin İtalya üniversiteleri dört ana kategoriye ayrılmakta ve genel olarak benzer sisteme dayalı olarak eğitim vermektedir. Bunlar, devlet üniversiteleri, kamu kuruluşları tarafından finansman sağlanan özel üniversiteler, lisansüstü eğitime odaklanan üniversiteler ve Üniversite ve Araştırma Bakanlığı tarafından sunulan özel üniversitelerdir.

  Üniversitelerde notlar otuz üzerinden değerlendirilmektedir.  Ancak 18 ve üzeri not aldığınızda geçtiğinizi düşünebilirsiniz. Daha aşağısı düşük puan olarak kabul edilir.  Bu aşamayı tamamladığınız zaman sözlü sınava da hak kazanmış olursunuz.  Yazılı ve uygulamalı dersler için yapılan ölçümler de daha kapsamlı olmaktadır. Proje ve dersin kapsamında olan bu çalışmalar, notunuz üzerinde geçerli olacaktır. Bölümünüze göre de sistem farklılığı olabileceğini hatırlatmak isteriz.  Çünkü İtalya’da üniversiteler tamamen özerk bir sistem ile çalışmalarını sürdürür. Bu yüzden öğretim üyeleri, sınav formatını istedikleri şekilde düzenleyebilmektedir. Yüksek lisans eğitiminde ise genellikle vize final sisteminden ziyade tek sınav tercih edilmektedir. Sınav başarısı ise daha geri planda kalmakla beraber aktif katılım ve verimli çalışmalar önemsenmektedir. Bu sayede alanınızda derinleşmeniz ve özgün projeler üretmeniz kolaylaşacaktır.

  Sonuç olarak, dünyanın en iyi 500 üniversitesi arasında en çok üniversitesi bulunan 3. Avrupa ülkesi olan İtalya, eğitim sisteminin kalitesini ve verimliliğini kanıtlamıştır. Alan derinliği kazanmak, analitik düşünme becerileri edinmek ve yabancı dil becerilerini uluslararası seviyede kullanabilecek yetkinliğe ulaşmak için bu ülke doğru adres olacaktır. Üstelik birçok farklılık bulunsa da İtalya ve Türkiye eğitim sistemi arasında benzerliklerin de olduğunu söyleyebiliriz. Bu nedenle adaptasyon sürecinizin oldukça hızlı olacağını söyleyebiliriz.

Pava Education Profesyonel Danışmanlık Hizmeti

  Yurtdışı eğitim konusunda özellikle son zamanlarda oluşan bilgi kirliliğinin önüne geçmek ve sizi sadece doğru bilgi ile muhatap etmek amacıyla Pava Education kurulmuştur. Asıl amacı danışanlarının nitelikli eğitim serüveninde sağlam ve hızlı adım atmalarına katkı sağlamaktır. Eğitim imkanları, burs seçenekleri, konaklama imkanları, yaşam şartları gibi birçok alanda bilgi sunan ve alanında uzmanlaşan kadromuz, yurt dışı serüveninizin sonuna kadar en iyi yol arkadaşınız olacaktır. 

  Danışmanlık hizmetimize başvurduğunuz ilk anda beklentileriniz, bütçeniz, eğitim durumunuz analiz edilmektedir. Bu sayede size özel seçenekler sunularak kendinizi mutlu hissedeceğiniz tercihler yapmanız sağlanmaktadır. Sizin hayalleriniz doğrultusunda oluşturduğumuz rotaya ulaşabilmeniz için en hızlı ve ekonomik stratejileri oluşturuyoruz.   Ardından konsolosluk eğitim işleri ve eğitim vizesi gibi evrak işlerini tamamlamaya yönelik adımlar atıyoruz. Okuyacağınız üniversite ve bölüme göre burs ve konaklama imkânları araştırıyor, başvuru detayları hakkında sizi bilgilendiriyoruz.   Bu süreç içinde oluşabilecek tüm aksaklıklara da deneyimi ile hazırlıklı olan uzman ekibimiz, yine vakit kaybetmeden ilerlemenizi sağlıyor. Siz de bu deneyimde güvenli adımlarla ilerlemek ve fırsatları zamanında yakalamak istiyorsanız Pava Education, yolunuza ışık tutmaya devam edecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu