ÖSYM Başkanı Halis Aygün Görevden Alındı: Yeni ÖSYM Başkanı Kim?

KPSS sınavında çıkan şaibelerin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından görevinden alınan ÖSYM Başkanı Halis Aygün yerine göreve Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy atandı. ODTÜ Matematik Bölümünden mezun olan Ersoy’un akademik kariyeri dikkat çekiyor.

ÖSYM Başkanı Halis Aygün Görevden Alındı: Yeni ÖSYM Başkanı Kim?

Geçtiğimiz gün yaşanan KPSS skandalı sonrası Prof. Dr. Halis Aygün’ün ÖSYM Başkanlığı görevinden alındı. Yeni ÖSYM başkanının kim olacağı merak konusu olurken 4 Ağustos tarihli Resmi Gazete’de yeni ÖSYM Başkanı, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzası ile Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy oldu.

YENİ ÖSYM BAŞKANI BAYRAM ALİ ERSOY KİMDİR?

ÖSYM Başkanı Halis Aygün Görevden Alındı: Yeni ÖSYM Başkanı Kim?
Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığına Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy, 31 Temmuz’da yapılan KPSS oturumlarının iptal edildiğini açıkladı. ( Evrim Aydın – Anadolu Ajansı )

Bayram Ali Ersoy, ODTÜ Matematik Bölümünden 1996’da mezun oldu. Doktora ve yüksek lisans eğitimini Yıldız Teknik Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Matematik Bölümünde tamamlayan Ersoy, 2012’de doçent, 2017’de profesör unvanını aldı.

MATEMATİK ALANINDA ÇOK SAYIDA MAKALESİ BULUNUYOR

Matematik, değişmeli halkalar ve cebirler, grup teorisi ve genellemeler, temel bilimler konularında araştırmalar yapan Ersoy’un ulusal ve uluslararası dergilerde yayımlanan çok sayıda makalesi bulunuyor.

YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ’NDE BÖLÜM BAŞKANLIĞI GÖREVİNDEYDİ

Ersoy, 2017’den bu yana Italian Journal of Pure and Applied Mathematics adlı bilimsel dergide değerlendirme kurul üyesi olarak görev yapıyor. 2017-2020 arasında Yıldız Teknik Üniversitesi Genel Sekreteri ve Rektör Danışmanı olarak görev yapan Ersoy, 2020’den bu yana aynı üniversitenin Matematik Bölüm Başkanlığı görevini yürütüyordu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu