ÖSYM ALES/3 Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

ALES sonuçları için araştırmalar başladı. ALES’e giren adaylar heyecanla sonuç açıklamasını bekliyorlar. Sınav geçtiğimiz hafta merkezi olarak yapıldı. ALES soruları ve cevapları aynı gün ÖSYM tarafından yayımlandı. Adaylar sorulara ve cevaplara bakarak tahmini puanlarını hesapladılar. Peki, ALES sonuçları ne zaman açıklanacak?

ALES sonuçlarının açıklanacağı tarih ile ilgili ÖSYM tarafından açıklama yapıldı. Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı’nun bu yılki sonuncusu geride kaldı. ÖSYM ALES sonuçları için Aralık ayına işaret etti ve tarihi duyurdu. İşte, ALES sonuç tarihi..

ÖSYM ALES/3 Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

ALES SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

ÖSYM sınav başvuru işlemleri başlamadan önce yayınladığı kılavuzda sınava katılacak adaylar için sonuç tarihini duyurmuştu. ALES/3 sonuçları 9 Aralık 2022 tarihinde adayların erişimine açılacak.

ALES SONUÇLARI NASIL SORGULANIR?

ALES sınav sonuçları Ölçme Seçme ve Aday İşlemleri Sisteminin sonuç sistemi olarak da bilinen AİS üzerinden erişime açılacak. Adaylar belirlenen takvim doğrultusunda T.C. kimlik numarası ve aday şifresiyle birlikte sorgulama işlemi yapabilirler.

ALES sonuçları basılı olarak veya posta yoluyla adaylara bildirilmeyecek. İnternet üzerinden açıklanan sonuçlar tebliğ hükmünde olacak. ALES sonuç ekranında adayların doğru-yanlış cevap sayıları ve elde ettikleri puanlar görüntülenecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu