Merhaba Ben Dünyanın En Sadık Köpeği Akita İnu Ronin

Selam, Ben bir Akita Inu’yum. Orijinim Japonya’ya. Japonya’yı duyunca yüzünde gülümseme oldu biliyorum. Japonlar sağlam araba yaparlar ve zekidir diye geçti içinden değil mi ? Tam üstüne bastın… 

Biz sağlıklı olmakla ve hızlı iyileşme özelliğimiz ile tanınırız. Hatta sizler hastalarınıza çiçek götürürken Japonya’da insanlar hastalarına Akita biblosu hediye ederler. Bir Akita kadar sağlıklı ol ve hızlı iyileş diye. Ayrıca, evet! zekiyiz… lakin işimize geleni anlarız. 

Bebekliğim Yumoş reklamlarındaki o ayıcıktan farksız ama büyüyünce oldukça asil ve kimi sert bir mizaca sahip olabileceğim için lütfen bana ponçik, bonbon gibi isimler koyma. Sonrasında gerçekten pişman olabilirsin. 

Gülünç duruma düşmemek için bana insanların arasında bu şekilde seslenmekten çekineceksin ve inan bu şekilde seslendiğinde gelmeyebilirim. 

Çünkü gerçekten özgür bir ruha sahibim. Gel dersin, giderim; git dersin, gelebilirim. Bu nedenle, bana Bella, Ronin, Hera gibi seslenmen hoşuma gidecektir. 

Aslına bakarsan biraz da miskinimdir. Genelde uyuyor olmaktan hoşlanırım. Gözlerim kapalıdır ama yine de tüm algılarım açıktır. 

Bulunduğum alanın ve özellikle senin güvenliğin benim için oldukça önemlidir. Bu nedenle sen nerede olursan orada olmaktan mutlu olacağıma emin olabilirsin.

 

Merhaba Ben Dünyanın En Sadık Köpeği Akita İnu Ronin

Yine de beraber yürüyüşler yapmak oldukça hoşuma gidecektir ama insanların beni görünce “aaa aynı tilki gibi…” ya da “Husky mi o ?” tarzındaki sorularına sıklıkla maruz kalacaksın ve sinirin bozulacak buna. Lakin, şöyle bir şansın olacak. 

Birlikte yürüyüş yaptığımız zamanlar yanımıza çok kimsenin yaklaşmasına izin vermeyeceğim. Köpeğinizi biraz sevebilir miyim sözü genelde benim “Hayır” şeklindeki tepkimle karşı karşıya kalacak. 

Sana şu konuda üzüleceğimi bilmeni isterim. Birçok köpek dostu gibi sen de benimle oynamak isteyeceksin. 

Bana top atıp onu getirmemi beklemek gibi… Elbette topu atmakta özgürsün ama attığın yerden kendin gidip almak şartıyla. Bir süre buna alışmam için çabalayacaksın dostum şimdiden söyleyeyim hiç yorulma !!!

Arayada şunu ekleyeyeyim eğer sende sağlıklı seninle bir ömür geçirecek seni çok sevecek  bir yavruya sahip olmayı düşünüyorsan bu sayfaya bi göz at derim bende annemle bu sayfadan tanıştık 

https://www.patibul.com/1/kopek-ilanlari

Size biraz daha bizden bahsedeyim o halde; “Evde bakmak zor olmuyor mu” sözü ile her karşılaştığında, neredeyse evde bakılabilecek tek tür olduğumu, sürekli uyur halde olduğumu ve hiç yorucu bir köpek olmadığımı söyleyeceksin. Sonra şu soru ile karşılaşacaksın… “Tüy döküyor mu?” ve muhteşem bir cevap vereceksin.. Dökmek ne demek boşaltıyor.. Beni biraz fazla taraman gerekecek.. 

Merhaba Ben Dünyanın En Sadık Köpeği Akita İnu Ronin

Dostum, her güzelin bir kusuru vardır. Ben buna kusur demiyorum ama özel bir tür olduğum için öyle her mamayı yemiyorum. Rafine zevkleri olan bir çocuğum damak tadımı deneme yanılma yoluyla beraber keşfedeceğiz unutma ki beni fast food ile besin değeri düşük mama ile beslersen kürküm ihtişamını kaybeder ve elini attığın her yerde tüyümü bulursun . 

Sevmediğim tatlara direnirim inatcıyım ama bir kırılma noktam var sabırlı davran Bunu yaparsan alışırım ama kimi zaman ödüllendirmeyi de unutma.

Aynı evin içerisinde, sen nerede olursan genelde orada olmayı isterim. Mesela banyodan çıktığında beni, kapının önünde seni bekliyor göreceksin.

 Uyuduğunda aynı yatakta bulabilirsin. “Birlikte uyur muyuz?” mu dedin? Mümkün… ama sanırım 15 dakika sonra yatağın diğer ucunda göreceksin beni. Vırcık Vırcık olmaktan hoşlanmıyorum. Öyle sürekli seni yalamamı, öpmemi bekleme. Karşılığında ben de karşına geçip karnımı, kulağımı kaşı falan demeyeceğim.  

Çok kıskancım ve inadım. Şu dünyada bir sen, bir ben olayım yeter. Beni, uzun süre yalnız bırakmazsan çok mutlu olurum. Yoksa eve geldiğimde sana kapris yaptığımı, sinirlendiğimi “seni kanım almıyor” şeklinde söylendiğimi görebilirsin.

Merhaba Ben Dünyanın En Sadık Köpeği Akita İnu Ronin

 Fakat, ne zaman sinirlensen, üzülsen, ağlasan o an beni karşında kuyruk sallıyor ve başımı dizlerine koymuş sana bakıyor bulacaksın. İşte o zaman aramızdaki tüm bağın oturmuş olduğunu anlayacaksın.

 Bu bağ nasıl mı oluşacak? Aslında çok basit bir formülü var. Sen, benim bütün dünyam sen olacaksın. Beni de hayatının bir parçası olmaktan ziyade hayatının kendisi gibi görmeye başladığı anda.

 Çünkü unutma, ben senin için varım.. Bizi meşhur eden o Hachiko filmindeki öyküyü bilirsin. Dedem Hachiko, sahibini 9 sene boyunca Shibuya tren istasyonunda bekledi. Ne kadar sadık olduğumuzu unutma!!!

PS: Aynı zamanda miskin ırklarız. Biraz da tembellikten beklediğimizi söylesek abartmış olmayız.

Benim gibi bir evladın olmasını ister miydin ?  O Halde Haydi gel yavrulara göz atalım beraber https://www.patibul.com/9/akita-inu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu