KPSS Ortaöğretim Sınav Giriş Belgeleri Erişime Açıldı!

KPSS ortaöğretim sınav yerleri için beklentiler Ekim ayının son günleri ile arttı. 6 Kasım 2022 tarihinde ÖSYM tarafından uygulanacak olan 2022-KPSS Ortaöğretim sınavına lise mezunu adaylar katılım sağlayacaklar. Sınav öncesi ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden yayınlanacak olan 2022 KPSS ortaöğretim sınav giriş belgesini adaylar T.C kimlik numaraları ve ÖSYM şifreleri ile temin edebilecekler. Peki, KPSS ortaöğretim sınav giriş belgesi ne zaman yayınlanacak, sınav yerleri açıklandı mı? İşte, detaylar..

KPSS Ortaöğretim Sınav Giriş Belgeleri Erişime Açıldı!

SINAV GİRİŞ BELGELERİ ERİŞİME AÇILDI

ÖSYM’nin yaptığı açıklamada, “06 Kasım 2022 tarihinde uygulanacak olan Kamu Personel Seçme Sınavı Ortaöğretim sınavına (2022-KPSS Ortaöğretim) katılacak adayların, sınava girecekleri bina/salonlara atanma işlemleri tamamlanmıştır.

Adaylar, sınava girecekleri yer bilgisini gösteren Sınava Giriş Belgesi’ni, https://ais.osym.gov.tr adresinden 27 Ekim 2022 tarihinde 14.00’ten itibaren T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleriyle edinebileceklerdir.” ifadelerine yer verildi.

KPSS Ortaöğretim Sınav Giriş Belgeleri Erişime Açıldı!

“06 Kasım 2022 tarihinde uygulanacak olan 2022-KPSS Ortaöğretim için adaylar, 10.00’dan sonra sınav binalarına alınmayacaktır.

Sınav yerel saate göre yapılacağından; adaylar, Kıbrıs/Lefkoşa için saat 09.00’dan sonra sınav binalarına alınmayacaktır.

Adaylara ve kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu