İslami İlimler İçin 2020’de Kaç Net Gerekir?

2020 YKS için “İslami İlimler İçin 2020’de Kaç Net Gerekir?“, “İslami İlimler 2020 Kaç Net?” ve daha fazlası Tercih Koçu’nda.

Not: Bu tablodaki programlar taban puanlarına göre yüksekten düşüğe doğru sıralanmıştır.
Bilgi: Bu tabloda yer alan veriler bu yılki YKS’de adaylara yardımcı olması için bir önceki yılın YKS tercihlerine göre düzenlenmiştir. ÖSYM’nin güncel sonuçlarıdır.
ÜNİVERSİTEKATSAYIOBPYERL.TYT TÜRKÇETYT SOSYALTYT MATEMATİKTYT FENAYT EDEBİYATAYT TARİH-1AYT COĞRAFYA-1AYT TARİH-2AYT COĞRAFYA-2AYT FELSEFEAYT DİN
İstanbul Şehir Üniversitesi (Burslu)0,12466,553401522917,8967,39,8124,8
İbn Haldun Üniversitesi (Burslu)0,12463,052227,518,894,521,5954,88,510,86
Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi (Arapça) (Burslu)0,12405,42031,815,31,52,320,56,869,89,89,86
İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi (Burslu)0,12396,151031,512,89,3221,55,33,87,37,57,34,8
İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi (Arapça) (Burslu)0,12440,663016,81,82,8195,34,83,58,59,56
Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi (Arapça) (%50 İndirimli)0,12389,7291812,56118,55,54,841010,84,8
İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12407,43023,38-0,30177,83,88,56,36,34,8
Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi0,12414,55812212,88,87,54,87,83,87,88,864,8
Selçuk Üniversitesi0,12465,7510022,811,84,8117,33,551,57,87,54,8
İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi (Arapça) (%75 İndirimli)0,12409,451822,511,30,8-0,315,55,33,569,88,32,5
Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi0,12398,512023,311,310,8014,5343,87,88,53,5
Selçuk Üniversitesi (İö)0,12439,26126,59,33,8013,333,87,84,864,8
Mersin Üniversitesi0,12346,86024,3120-0,311,85,554,3108,82,8
Yalova Üniversitesi0,12368,2392210,30,5013,85,83,56,33,57,86
Adıyaman Üniversitesi0,18313,3932113,82,306,832,55,37,59,86
İstanbul Şehir Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12311,751319,3103,309,36,568,57,38,32,5
Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi (Arapça) (%25 İndirimli)0,12323,2502412,83,5015,8356,32,864,8
Yalova Üniversitesi (Arapça)0,12359,29017,8810,5107,865107,53,8
İstanbul Şehir Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12336,6921,883014,85,854,54,86,35
İzmir Katip Çelebi Üniversitesi0,12389,716214,510,50011,55,857,56,373,5
Kırıkkale Üniversitesi0,12383,310228,810,86,3016,82,52,57,84,37,81,8
Gaziantep İslam Bilim Ve Teknoloji Üniversitesi0,12377,6510118,513,80,8113,35,33,54,87,33,54,8
Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi0,12394,5510217,811,81,31115,53,857,86,52,5
Afyon Kocatepe Üniversitesi0,12359,511221,810,500,8145,83,84,36,58,50
Kayseri Üniversitesi0,12362,257017,87,33,82171,353,36,58,81,5
Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi0,12363,614225,5104,328,31,858,58,82,33,5
Aksaray Üniversitesi0,12364,051212291,3015,33,33,82,86,573,5
Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi0,12365,858020,811,30,80,514,85,361,547,52,5
Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi0,12338,75931412,54,53,85366117,53,5
Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi0,12365,18223,53,80016,34,81,332,86,34
Giresun Üniversitesi0,12397,751011813,321,811,832,56,8634,8
Batman Üniversitesi0,12366,213425,58,52015,80,33,85,82,57,32,8
Uşak Üniversitesi0,1237814321,36,313,509,55,33,564,84,81
Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi0,12404,4131167,82,80164,5645,34,51,3
Çankırı Karatekin Üniversitesi0,12431,910216,546115,322,31,37,34,86
İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi (%50 İndirimli)0,18294,4915,5151175,34,817,37,34,8
İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi (Arapça) (%50 İndirimli)0,12344,5561913,82,8111,34,52,36,3562,3
Bartın Üniversitesi0,12291,614216,86,80013,35,32,37,36,564,8
Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (İö)0,12392,457229,86,57,5014,51,852,35,81,51,5
Afyon Kocatepe Üniversitesi (İö)0,12393,759314,515,53,33,813,32,34,81,86,310,83,8
Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi (İö)0,12370,2562148,50012,34,852,346,52,5
Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi (İö)0,1234910313,312,50,5-0,885,34,84,83,55,84,8
Muş Alparslan Üniversitesi0,18316,818318,512,51-0,310,31,52,53,37,85,33,5
Aksaray Üniversitesi (İö)0,12362,210328,8105,80,3833,82,56,353,5
Bitlis Eren Üniversitesi0,12324,75153128,82,50,311,37,8657,32,53,5
Uşak Üniversitesi (İö)0,12376,19215,310,50013,82,53,84,38,84,82,5
Giresun Üniversitesi (İö)0,12348,2824,811,31,5-0,311418,58,565
Çankırı Karatekin Üniversitesi (İö)0,12374,8510316,3153,3-110,56,53,842,54,83,5
Bartın Üniversitesi (İö)0,12446,0582710,5805,55,52,38,89,83,51
Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi (İö)0,12345,8510217,89,5-0,31,817,81,83,83,83,53,34,8

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir