İç Denetçi Sınavı Soru Kitapçığı ve Cevap Anahtarı Yayımlandı!

Bugün ÖSYM tarafından yapılan duyuru ile birlikte Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından düzenlenen İç Denetçi sınavının soru kitapçığı ve cevap anahtarının yayımlandığı öğrenildi.

ÖSYM tarafından bugün yayımlanan duyurulara göre bugün girilen Hazine ve Maliye Bakanlığı İç Denetçi sınavının ardından soru kitapçıkları ve cevap anahtarının yayımlandığı öğrenildi. Konuya ilişkin açıklama ve cevaplara nereden ulaşılabileceği ÖSYM tarafından yayınlanan duyuru ile ulaşılabileceği öğrenildi.

İç Denetçi Sınavı Soru Kitapçığı ve Cevap Anahtarı Yayımlandı!

ÖSYM DUYURDU! 

Konu ile ilgili yapılan duyuru şu şekilde verildi;

“24 Aralık 2022 tarihinde uygulanan 2022 Hazine ve Maliye Bakanlığı İç Denetim Koordinasyon Kurulu İç Denetçi Aday Belirleme Sınavı’nın (2022-İç Denetçi) Temel Soru Kitapçığı ile Cevap Anahtarının %10’u aşağıdaki bağlantıda erişime açılmıştır.

Sınava başvuran adaylar, Temel Soru Kitapçığı diziliminde verilen sınav sorularının tamamına, 24 Aralık 2022 tarihinde saat 13.35’ten itibaren ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleriyle 10 gün süreyle erişebilecektir. Temel soru kitapçığının görüntüleme süreci, 3 Ocak 2023 tarihi saat 23.59’da sona erecektir.”

Bu duyuru ile birlikte sınava giren adayların ÖSYM’nin resmi internet sitesi üzerinden ulaşılabileceği öğrenildi.

 2022-İç Denetçi Temel Soru Kitapçığı ve Cevap Anahtarı (% 10) için tıklayınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu