2024 AYT Din Kültürü Kitap Önerileri (MEB’e Göre)

2024 AYT için “2024 AYT Din Kültürü Kitap Önerileri” / “2024 AYT Din Kültürü Kaynak Önerileri” ve daha fazlası Tercih Koçu’nda. Kolay, orta ve zor olmak üzere gruplanan kitaplar arasından seviyenize uygun olanı seçebilirsiniz. AYT din kültürü soru bankası önerileri 2024, AYT din kültürü konu anlatımı önerileri 2024, AYT din kültürü deneme önerileri 2024 ile en iyi AYT din kültürü kaynak önerileri 2024 bu sayfada.

Not: Hazırladığımız YKS kitap önerilerinin hiç birisinde sponsorlu kitap bulunmamaktadır. Yani yapılan önerilerin tamamı tarafsız olarak yapılmış olup, uzman hocaların önerileridir.

AYT Din Kültürü Kitap Önerileri

Kolay Seviye Kitap Önerileri

Benim Hocam Yayınları – TYT AYT Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Video Ders Notları Soru Bankası

Benim Hocam Yayınları - TYT AYT Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Video Ders Notları ve Soru Bankası

Benim Hocam Yayınları” tarafından çıkarılan “TYT AYT Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Video Ders Notları Soru Bankası” kitabı yeni ve güncel müfredata uygun ve ücretsiz videolarla tamamen uyumlu bir şekilde hazırlanmış. Seviye olarak baktığımız da ise kolay ve kolay-orta düzeyde olduğunu söyleyebiliriz. Kitap Çetin Zencir tarafından yazılmış ve 168 sayfadan oluşuyor. Son olarak bu kitap sayesinde hem konu çalışabilir hem de soru çözebilirsiniz.

Orta Seviye Kitap Önerileri

Palme Yayınevi – AYT Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Soru Kitabı

Palme Yayınevi - AYT Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Soru Kitabı

Uzun yıllardır alanında en iyilerden olan “Palme Yayınevi” tarafından piyasaya sunulan ve Zarife Sakarya, Figen Uygur Melekoğlu tarafından yazılan “AYT Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Soru Bankası” toplam 80 sayfadan oluşuyor. Seviye olarak baktığımızda ise orta ile orta-zor arasında olduğunu söyleyebiliriz. Eğer AYT din kültüründen soru kaçırmak istemiyorsanız bu kitabı detaylı bir şekilde kullanmanız yeterli olabilir. Kitabın yapısını incelediğimizde ise sadece sınava yönelik hazırlanmamış ve temel kavramlarla okula yardımcı olması amaçlanmış.

Karekök Yayınları – YKS Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Konu Anlatımlı

Karekök Yayınları - YKS Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Konu Anlatımlı

Karekök Yayınları” tarafından hazırlanan ve kalite bir içeriğe sahip “AYT Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Konu Anlatımlı” kitabı toplam da 166 sayfadan oluşuyor. Din kültürü konusunda zayıfsanız ve sınava yönelik konu anlatım çalışmak isterseniz bu kitabı kesinlikle kullanmanızı öneririz. Piyasayı incelediğimizde ise YKS Din kültürü alanında sınırlı sayıda kitabın olduğunu ve bu kitabın en iyilerden olduğunu belirtmekte de fayda olacaktır. Hedefiniz yüksekse ve AYT din kültüründe soru kaçırmak istemiyorsanız bu kitabı kullanabilirsiniz. Zorluk seviyesi olarakta orta bir seviyeye sahip olduğu söylenebilir.

Zor Seviye Kitap Önerileri

Limit Yayınları – TYT AYT Din Kültürü El Kitabı

Limit Yayınları - TYT AYT Din Kültürü El Kitabı

Derece isteyenlerin tercihlerinden olan “Limit Yayınları” tarafından hazırlanan “TYT AYT Din Kültürü El Kitabı” din kültürü dersine en iyi şekilde çalışmak isteyenler için başucu niteliği olacak şekilde hazırlanmış. Aynı zamanda TYT ile AYT konularını da bir arada sunan bu kitap ile TYT için ayrı, AYT için ayrı ders çalışmanıza gerek kalmayabilir. El kitabı olması sayesinde da pek çok yerde yanınızda taşımanıza imkan verilmiş. Müfredata uygun ve yeni sınav sistemine uyumlu olmasıyla da güncel bir kitap olmayı başarmış. Toplamda da 320 sayfadan oluşmakta.

Aydın Yayınları – TYT AYT Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Soru Bankası

Aydın Yayınları - TYT AYT Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Soru Bankası

Aydın Yayınları” tarafından çıkarılan ve Havvanur Kepir Tekeli, Muhammed Fatih Tekeli tarafından yazılan “TYT AYT Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Konu Özetli Soru Bankası” kitabı adaylara hem TYT için hem de AYT için dolu dolu bir içerik sunuyor. Kitabın yapısına baktığımızda ise Konu testleri, genel tarama testleri ve temel dini kavramlarla desteklenmiş durumda. Kitap aynı zamanda yeni sınav sistemine uygun olması, ÖSYM tarzı soruları ve soruların tamamı çözümlü olmasıyla da dikkat çekiyor. Seviye olarak orta-zor seviyesinde yer aldığı söylenebilir.

Karekök Yayınları – AYT Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Denemeleri

Karekök Yayınları - AYT Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Denemeleri

Karekök Yayınları” tarafından hazırlanan bu AYT deneme setinde din kültürü ve ahlak bilgisi dersi için mükemmel sorular yer alıyor. İçerisinde toplam 30 denemenin yer aldığı set ile din kültürü dersinden soru kaçırmamanız imkansız denilebilir. Özellikle branj denemeleri bulmanın güç olduğunu düşürsek, AYT din kültürü deneme seti oldukça çok şey katacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu