2020 LGS Tercih Sonuçları Açıklandı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından, Liselere Geçiş Sistemi olarakta bilinen 2020 LGS‘nin birinci yerleştirme sonuçları 10 Ağustos tarihi itibariyle sonuc.meb.gov.tr‘den erişime açıldı.

Ziya Selçuk’tan Öğrencilere Hoşgeldiniz Mesajı

LGS tercih sonuçları ardından Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, sosyal medya hesabı Twitter’dan paylaşımda bulundu.

“Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında yapılan merkezi ve yerel yerleştirme sonuçlarını açıkladık. Liseye başlayacak öğrencilerimize şimdiden okullarınıza hoş geldiniz diyorum. #liseyehoşgeldiniz”

Ziya Selçuk

“Sınavla öğrenci alan Fen Liseleri, Sosyal Bilimler Liseleri ve Anadolu Liseleri %100 doldu. Anadolu liselerine yerleşen öğrencilerimizin %99’u ilk üç tercihlerinde yer alan bir Anadolu lisesine yerleştiler. #liseyehoşgeldiniz”

Ziya Selçuk

Yerleştirmeye Esas Birinci Nakil Sonuçları ise 17 Ağustos’ta

Buna göre 10-14 Ağustos’ta yerleştirmeye esas birinci nakil tercih dönemi olacak. Yerleştirmeye esas birinci nakil sonuçları ise 17 Ağustos’ta açıklanacak.

Ardından yerleştirmeye esas ikinci nakil tercih başvuruları, 17-21 Ağustos’ta yapılacak ve bu ikinci nakil sonuçları da 24 Ağustos’ta açıklanacak. Bununla birlikte merkezi olarak yürütülen ana yerleştirme süreci tamamlanmış olacak.

Hiçbir yere yerleşemeyen öğrenciler için ise il/ilçe öğrenci yerleştirme ve nakil komisyonlarınca yerleştirme başvuruları kabul edilecek ve 28 Ağustos’ta da yerleştirme süreci sona ermiş olacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu