TUS 2.Dönem Tercihleri Başladı!

ÖSYM tarafından yapılan son dakika açıklamasına göre; 2022 TUS 2.Dönem tercihleri başladı. Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı tercih işlemleri 19 Ekim 2022 itibarıyla başlamış oldu ve 25 Ekim 2022 tarihinde de son bulacak. Peki; TUS tercihleri nasıl yapılır? İşte TUS tercihleri hakkında son bilgiler..

ÖSYM tarafından yapılan son dakika açıklamasına göre; tercih işlemleri an itibarıyla başladı. TUS tercihleri ÖSYM AİS ekranı üzerinden elektronik ortamda yapılabilecek. İşte TUS tercihleri ÖSYM açıklaması.

TUS 2.Dönem Tercihleri Başladı!

TUS TERCİHLERİ NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

ÖSYM tarafından 4 Eylül’de yapılan TUS sınavı sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte TUS sınav sonuçları sonrasında aldıkları puanlara göre tercih işlemlerini yapacak olan adaylar, boş kontenjanlar kılavuzluğunda tercihlerini yapacak. TUS tercih işlemleri için ÖSYM tarihi 19 Ekim 2022 olarak belirledi. ÖSYM takvimine göre 19– 25 Ekim 2022 tarihleri arasında yapılacak..

2022 TUS SONUÇ SORGULAMA EKRANI

Adaylar, Tıpta Uzmanlık Eğitimi sınavında 2. dönem sonuçlarına ÖSYM’nin sonuç sitesinden erişim sağlayabilecekler. Her uzmanlık seçiminin yapıldığı puana bağlı olarak ilgili bir tablo görüntülenir. Kontenjan tablosunda yer alan programlar, ilgili ağırlıklı uzmanlık sınavı puanı 45 ve üzeri olan programlardan seçilir. Yerleştirme kriteri olarak kullanılan ağırlıklı yeterlik sınavına 45 puanın altında girenler, bu puanla öğrenci alan programlara yerleştirme sürecine dahil edilmezler.

TUS/2 2022 SONUÇ EKRANI İÇİN TIKLAYIN

TUS 2.Dönem Tercihleri Başladı!

ÖSYM TERCİH KILAVUZU

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM) düzenlenen 2022-TUS 1. dönem sınavı 4 Eylül 2022’de gerçekleşti. ÖSYM, TUS 2. Sönem kontenjan kılavuzunu yayınladı.

Adaylar, tercihlerini bireysel olarak ÖSYM’nin “https://ais.osym.gov.tr” internet adresinden T.C. kimlik numaraları ve aday şifrelerini kullanarak elektronik ortamda gerçekleştirebilecek.

TUS 2022 2. DÖNEM KONTENJANLARI İÇİN TIKLAYIN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu