Sözleşmeli öğretmenlik atama sonuçları açıklandı! 

Sözleşmeli öğretmenlik atama sonuçları, bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılan açıklama sonrası duyuruldu. 20 bin öğretmen ataması tercihlerinin 13 Ağustos tarihinde tamamlanmasıyla birlikte atama sonuçları günlerdir bekleniyordu. 20 bin sözleşmeli öğretmenlik atama sonuçları e-Devlet üzerinden sorgulanacak.

Sözleşmeli öğretmenlik atama sonuçları açıklandı! 

20 bin öğretmen ataması, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla 1 Eylül 2022 bugün saat 12.00’da Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde yapıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamaları şu şekilde:

“Milli Eğitim Bakanlığımızın kıymetli mensupları değerli öğretmen adayları sizleri en kalbi duygularımla selamlıyorum. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ne hepiniz hoşgeldiniz. Birazdan ataması yapacağımız öğretmenlere şimdiden başarılar diliyorum.

Öğretmenlerimizin sayısını bu atamayla birlikte toplamda 1 milyon 10 bine çıkarmış oluyoruz. 2002 yılında bu sayısı 526 bin civarındaydı. Hali hazırda görev yapan öğretmenlerimizin 750 binini biz atadık.”

Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 20 bin öğretmenin 10 bininin İstanbul’a atandığını bildirdi.

ATAMA SONUCU NASIL ÖĞRENİLİR?

Sözleşmeli öğretmenlik atama sonuçları açıklandı! 

Bilgisayar ortamında gerçekleştirilen sözleşmeli öğretmen atama sonuçları, e-Devlet sistemi üzerinden yayımlanacak. Adaylar, tercih sonuçlarını kişisel e-Devlet kullanıcı adı ve şifreleriyle öğrenebilecek.

Ataması yapılanların başvuruda belirttikleri cep telefonu numaralarına atama sonucu kısa mesaj yoluyla bildirilecek.

Atama kararnameleri il millî eğitim müdürlüklerine elektronik ortamda gönderilecek.

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİK ATAMA SONUCU SORGULAMA EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ

BRANŞ DAĞILIMI VE KONTENJANLAR

Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, daha önce yaptığı açıklamada 19 bin 969 öğretmen atamasına ilişkin branş bazında kontenjan dağılımını açıklamıştı.

Bu kapsamda en fazla öğretmen ataması 7 bin 503 kontenjanla okul öncesi alanında yapılacak. Bu branşı 2 bin 223 kontenjanla sınıf öğretmenliği, 1250 kontenjanla özel öğretim öğretmenliği, 1218 kişiyle din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmenliği, 1004 kişiyle ilköğretim matematik öğretmenliği takip edecek.

Beden eğitimi alanı için ayrılan 319 kişilik kontenjanın 31’i için milli sporcular arasından atama yapılacak.

ÖĞRETMEN ATAMASI BRANŞ DAĞILIMI VE KONTENJANLARI İÇİN TIKLAYINIZ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu