ÖSYM Tarih Verdi: 2022 ALES/1 Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

ALES sonuçları en çok araştırılan konular arasında yer alırken ÖSYM ALES sınav sonuçları için tarih verdi. Başvuruları 21 Şubat ile 3 Mart arasında alınan Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı 2022 ALES/1, 17 Nisan Pazar yani bugün gerçekleştirildi. Üniversitelerde öğretim ve araştırma görevlisi olmak isteyen adaylar ALES soru ve cevap anahtarının yayınlanacağı tarihi araştırıyor. İşte, ÖSYM’nin verdiği ALES sonuç tarihi…

ÖSYM Tarih Verdi: 2022 ALES/1 Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

2022 yılının ilk ALES sınavı 17 Nisan Pazar yani bugün 81 il merkezi, Kırgızistan ve Lefkoşa’da uygulandı. Üniversitelerde araştırma görevlisi, okutman, öğretim görevlisi, uzman, çevirici ve eğitim öğretim planlamacısı olmak isteyen binlerce aday ALES sonuçlarının açıklanacağı tarihi araştırıyor. Sayısal ve sözel testlerden oluşan ALES soru ve cevap anahtarı ÖSYM’nin internet sitesi üzerinden yayınlanacak.  İşte, Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı ALES sonuç tarihi hakkında merak edilenler…

ALES/1 SORU VE CEVAP ANAHTARI NE ZAMAN YAYINLANACAK?

Sorular ve cevap anahtarı ÖSYM tarafından açıklandı. ÖSYM yaptığı açıklamada;

ÖSYM Tarih Verdi: 2022 ALES/1 Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

“17 Nisan 2022 tarihinde uygulanan Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavının (2022-ALES/1) Temel Soru Kitapçığı ile Cevap Anahtarının %10’u aşağıdaki bağlantıda sunulmuştur.

Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (2022-ALES/1) Temel Soru Kitapçığı ve Cevap Anahtarı (% 10)

Sınava başvuran adaylar, Temel Soru Kitapçığı diziliminde verilen sınav sorularının tamamına 17 Nisan 2022 tarihinde saat 13.55’ten itibaren ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve aday şifreleri ile 10 gün süreyle erişebileceklerdir”

ÖSYM AİS İÇİN TIKLAYINIZ…

ÖSYM TARİH VERDİ! ALES SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

ÖSYM Tarih Verdi: 2022 ALES/1 Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

ALES Temel Soru Kitapçığı ile Cevap Anahtarı, Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi ÖSYM’nin internet adresi üzerinden yayınlanacak. Adaylar, https://ais.osym.gov.tr adresi üzerinden kimlik numaraları ve şifreleri ile ALES soru ve cevap anahtarını görüntüleyebilecek.

ÖSYM tarafından verilen tarihe göre ALES sonuçları 12 Mayıs 2022 Perşembe günü açıklanacak. Üniversite kadrolarında görev almak isteyen binlerce aday ALES sınav sonuçlarını ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet sitesi üzerinden öğrenebilir.

ÖSYM Tarih Verdi: 2022 ALES/1 Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

ALES sonuç belgesi basılmayacak, ALES/1 sınavına katılım sağlayan adayların adreslerine gönderilmeyecektir. ÖSYM’nin internet sitesindeki duyurular ve sınav sonuç bilgileri adaylara tebliğ hükmündedir. ALES sınav sonuç bilgileri, Türkçe ve İngilizce olarak yayınlanacak. Sonuçlarda, doğru ve yanlış cevap sayıları, ALES puanları ve başarı sıraları yer alacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu