Öğretmenlik Kariyer Basamakları Yazılı Sınavı Uygulama Kılavuzu yayımlandı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından 19 Kasım’da yapılacak Öğretmenlik Kariyer Basamakları Yazılı Sınavı Uygulama Kılavuzu yayınlandı.

Öğretmenlik Kariyer Basamakları Yazılı Sınavı Uygulama Kılavuzu yayımlandı

Kılavuza göre adaylar, görev yaptıkları ilde bulunan sınav merkezlerinde sınava girecek. Kendilerinin veya birinci derece yakınlarının tedavisi uzun süren hastalığı olması nedeniyle görev yaptıkları il dışında bulunan adaylar, bu durumu sağlık raporuyla belgelendirmeleri ve 21 Ekim’e kadar başvurmaları hâlinde sınava gireceği il değişikliği için talepte bulunabilecek.

SINAVA GİRİŞ BELGESİ 14 KASIM’DA

Öğretmenlik Kariyer Basamakları Yazılı Sınavı’na katılmaya hak kazanan adaylar, 1 Kasım’da Bakanlığın internet sitesinde açıklanacak. Adayın sınav giriş yeri, salonu, sıra numarası ve alacağı sınav tedbir hizmetleri bilgilerinin yer alacağı fotoğraflı sınav giriş belgesi de 14 Kasım’da aynı internet adresinden yayımlanacak.

Aday, fotoğraflı sınav giriş belgesinde yer alan sınav bölgesi, binası, salon ve sırada sınava girecek. Fotoğraflı sınav giriş belgesi ve geçerli kimlik belgesi yanında olmayan adaylar sınava alınmayacak.

Öğretmenlik Kariyer Basamakları Yazılı Sınavı Uygulama Kılavuzu yayımlandı

100 SORU İÇİN 150 DAKİKA

Sınav, 19 Kasım’da saat 10.00’da merkezi sistemle aynı anda başlatılıp tek oturum şeklinde yapılacak. Sınavda 5’er seçenekli 100 soru sorulacak ve sınav süresi 150 dakika olacak. Sınav giriş belgesi ile kimlik kontrollerinin ve salonlara yerleştirmenin zamanında yapılabilmesi için adaylar saat 9.30’da sınava katılacakları binada hazır bulunacak.

SONUÇLAR 12 ARALIK’TA

Sınavın değerlendirilmesi 100 puan üzerinden yapılacak. Yanlış cevaplar, doğru cevap sayısını etkilemeyecek. 70 ve üzeri puan alanların başarılı sayılacağı sınavda, her soru eşit puan ağırlığına sahip olacak. Sınav sonuçları, 12 Aralık’ta açıklanacak.

Öğretmenlik Kariyer Basamakları Yazılı Sınavı Uygulama Kılavuzu’na ulaşmak için tıklayınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu