Biyoloji İçin 2020’de Kaç Net Gerekir?

2020 YKS için “Biyoloji İçin 2020’de Kaç Net Gerekir?“, “Biyoloji 2020 Kaç Net?” ve daha fazlası Tercih Koçu’nda.

Not: Bu tablodaki programlar taban puanlarına göre yüksekten düşüğe doğru sıralanmıştır.
Bilgi: Bu tabloda yer alan veriler bu yılki YKS’de adaylara yardımcı olması için bir önceki yılın YKS tercihlerine göre düzenlenmiştir. ÖSYM’nin güncel sonuçlarıdır.
ÜNİVERSİTEKATSAYIOBPYERL.TYT TÜRKÇETYT SOSYALTYT MATEMATİKTYT FENAYT MATEMATİKAYT FİZİKAYT KİMYAAYT BİYOLOJİ
Orta Doğu Teknik Üniversitesi (İngilizce)0,12480,36029,317,5261428,33,37,88
Orta Doğu Teknik Üniversitesi (İngilizce) (KKTC Uyruklu)0,12487130615,316,316,54,39,39,3
Ankara Üniversitesi (İngilizce)0,12462,23019,311,38,56,313,31,56,58,3
Hacettepe Üniversitesi0,12434,5510026,59,894,36,327,37
Marmara Üniversitesi0,12362,761231210,57,5102,32,55,8
İstanbul Üniversitesi0,12397,4510322,813,511,39,5622,55,8
Dokuz Eylül Üniversitesi0,12372311313,814,510,39,52,50,33,5
Ege Üniversitesi0,12351,2512212,56,37,32,515,30,344,3
Bursa Uludağ Üniversitesi0,12423,441258,813,56,87,500,83
Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi0,12298,252118,39,516,88,85,3712,3
Ankara Üniversitesi0,12392,39217,35,513,84,88,81,51,83
Gazi Üniversitesi0,12411,956215,88710,542,34,35,8
Eskişehir Osmangazi Üniversitesi0,12398,33119,3011,586,34,3-1,32,5
Pamukkale Üniversitesi0,12398,62119,30,813,83,5331,56,8
Akdeniz Üniversitesi0,12400,65512,87,88,812,89,31,50,54,3
Pamukkale Üniversitesi (KKTC Uyruklu)0,124341219,51,52,836,51,55,5
Eskişehir Teknik Üniversitesi0,12345,1522112,319,8-1,38,3602
Kocaeli Üniversitesi0,12370,654018,86,367,57,32,50,35,3
Ondokuz Mayıs Üniversitesi0,12349,352621,510,55,3675,830
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi0,12408,93115,877,53,37,33,33,53,3
Sakarya Üniversitesi0,12394,253119,8638,57-0,53,56,3
Aydın Adnan Menderes Üniversitesi0,12356,053114,51186,37,84,50,53,8
Manisa Celâl Bayar Üniversitesi0,12371,92617,55,811,828,31,821
Mersin Üniversitesi0,12451,93115,86,511,5491,802,3
Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi0,12354311918,59,313,30,30,52,8
Çukurova Üniversitesi0,12408,841221,318,56,56,8-0,8-1,55
Trakya Üniversitesi0,12368,42117,310,88,57,571,30,54,8
Karadeniz Teknik Üniversitesi0,12413,753122,87,81594,50,563,8
Balıkesir Üniversitesi0,12445,653124,54,881,86,31,80,53,8
Süleyman Demirel Üniversitesi0,12403,62618,3362,313,5130,8
Dicle Üniversitesi0,12432,92614,812,872,80,54,3-0,32
Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi0,12403,1162410,88,35,35,30,33,50,8
Gaziantep Üniversitesi0,12418,053125,37,871,55,30,82,53,5
Kırıkkale Üniversitesi0,12420,152118,5212,33,57,81,81,82,3
Kütahya Dumlupınar Üniversitesi0,12396,952111,33,511,54,512,80,8-0,52,3
Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi0,12416,75211812,85,54,36-0,81,55,3
Selçuk Üniversitesi0,12368,8471736,57,37,311,84,5
Erciyes Üniversitesi0,12397,653122,8107,52,86,51,312,8
Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi0,12363,951620,86,84,52,54,50,53,52,5
İnönü Üniversitesi0,12372,42622,52,5667,51,31,84
Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi0,12378,92017,811,37,3462,31,82,8
Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi0,12385,252114,56,84,36,57,30-0,33,5
Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi0,12413,553112,55,56,84703,55
Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi (İngilizce)0,12334,054117127,383,5305
Adıyaman Üniversitesi0,12376,52126910,32,55,50,520,8
Düzce Üniversitesi0,12307,2212111,58,39,54,5-0,31,84,3
Harran Üniversitesi0,12391,32118,54,88,543,52,83,33
Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi0,12397,121286,83,54,32,320,34,8
Fırat Üniversitesi0,12395,92114,812,5082,30,336,8
Aksaray Üniversitesi0,12362,752121,57,545,31,321,86,8
Atatürk Üniversitesi0,12331,953115,86,85,31,58,821,53,8
Kastamonu Üniversitesi0,12354,52118,88,823,57,8201
Sivas Cumhuriyet Üniversitesi0,12327,82117,51,82,56,89,81,81,51,8
Giresun Üniversitesi0,12401,0514187,51,8515,80,55
Çankırı Karatekin Üniversitesi0,12304,71522,54,53,37,83-0,325,8
Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi0,12377,752313710,535,502,35
Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi0,12387,252124,84,56,334,81,313,3

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu