Biyoloji İçin 2021’de Kaç Net Gerekir?

2021 YKS için “Biyoloji İçin 2021’de Kaç Net Gerekir?“, “Biyoloji 2021 Kaç Net?” ve daha fazlası Tercih Koçu’nda. YÖK’ün yayınladığı “Biyoloji İçin Kaç Net Gerekir? 2021” verileri bu sayfada.

Not: Bu tablodaki programlar taban puanlarına göre yüksekten düşüğe doğru sıralanmıştır.
Bilgi: Bu tabloda yer alan ifadeler bu sene YKS’deki adaylara yol göstermesi için bir önceki senenin sınavında, ilgili bölüme son giren kişinin sonuçlarını içerir. Tamamı YÖK‘ün yayınladığı güncel verilerdir.

Biyoloji İçin Kaç Net Gerekir? 2021

ÜNİVERSİTEKATSAYIOBPYERL.TYT TÜRKÇETYT SOSYALTYT MATEMATİKTYT FENAYT MATEMATİKAYT FİZİKAYT KİMYAAYT BİYOLOJİ
Eskişehir Teknik Üniversitesi0.12483,7126223,58,7512,5790,53
Orta Doğu Teknik Üniversitesi (İngilizce)0.12476,1936225,514,523,2513,7532,57,751311,75
Bursa Uludağ Üniversitesi0.12455,7625227,758,758,758,251111,252,5
Orta Doğu Teknik Üniversitesi (İngilizce) (KKTC Uyruklu)0.12455130,2512,521,51532,511,511,759,25
Ankara Üniversitesi (İngilizce)0.12452,1531911,2513,2512,5256,5134,25
Ankara Üniversitesi0.12451,6399318,759,258,2510,757,752,7593,25
Marmara Üniversitesi0.12451,46221,256,515,59,2520,25-0,254,252,25
Sakarya Üniversitesi0.12448,53127,7599,757,259,750,751,75
Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi0.12443,85311611,256,2511,59,5-1,53,254,75
Aydın Adnan Menderes Üniversitesi0.12437,0783123,55,58,5787,51,75
Aksaray Üniversitesi0.12434,62124,257,755,258,590,75-0,250,75
Harran Üniversitesi0.12430,6042119,7512,752,257,7531,53,753,5
Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi0.12428,62116,25418,25212,25-0,251,751
Erciyes Üniversitesi0.12427,8323126,58,7512,56,752,52,75-1,54,25
Giresun Üniversitesi0.12427,31416911,57,55,257,2512,253,25
Kocaeli Üniversitesi0.124275214,7598,54,2517,5-0,55,5
İnönü Üniversitesi0.12426,82629,2591,566,75-0,251,254
Kırıkkale Üniversitesi0.12426,552116,257,755415,750,756,251,25
Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi0.12424,61612,513,54,7510-0,258,5
İstanbul Üniversitesi0.12421,910324,59,756,758,2511,2568,5
Eskişehir Osmangazi Üniversitesi0.12420,78731233,756,759,57,55,258,5
Pamukkale Üniversitesi0.12416,0022115,256,259,256,7513,52,252,255,25
Pamukkale Üniversitesi (KKTC Uyruklu)0.12411,511911,755,252,7511,251,752,751,25
Ondokuz Mayıs Üniversitesi0.1240626199,259,7586,5-0,514,25
Süleyman Demirel Üniversitesi0.12405,1022610,55,7510,56,2554,54,256,75
Dicle Üniversitesi0.12404,652625,516,755,75100,752,75
Gaziantep Üniversitesi0.12403,4531223,258,55,2582,54,753
Hacettepe Üniversitesi0.12402,71032711,517,57,25222,752,52,75
Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi0.12400,4152110,259,257,25116,755,2513,5
Çankırı Karatekin Üniversitesi0.12398,551620,59,252,52,753,751,752,256
Ege Üniversitesi0.12396,56312321,2511,2511892,54,54,75
Atatürk Üniversitesi0.12394,43122,55,2512,255,259-0,252,75
Gazi Üniversitesi0.12394,356217,75849,258,254,54,258
Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi0.12391,053110,2589,258,2512,751,253,75-0,25
Akdeniz Üniversitesi0.12389572512,55,59,25624,754
Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi0.12387,652119,255,255,255,758,750,755
Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi0.12386,92122,757,253,257,2520,52,254,75
Balıkesir Üniversitesi0.12386,8673111,2514,2513,259,25111,51,51,75
Düzce Üniversitesi0.12385,52122,512,256,256,51,75-0,52,58,5
Karadeniz Teknik Üniversitesi0.12383,53120,7510,7514,756,514,5
Kastamonu Üniversitesi0.12381,752116,758,5143,513-0,750,751,25
Selçuk Üniversitesi0.12380,254719,756,754,258,54,5-0,252,257
Dokuz Eylül Üniversitesi0.12378,381312710,7510,588,51,556,75
Adıyaman Üniversitesi0.12377,62117,510,7518,54,7540,5-0,754,5
Kütahya Dumlupınar Üniversitesi0.12368,821168,75711,754,251-1,2510,75
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi0.12368,13118,25862,251564,5
Sinop Üniversitesi0.12366,6962125,7512,7511,51,756,752,5-0,25-1
Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi0.12363,682126,513,75-0,588,530,53,25
Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi0.12358,131227,759,54,258,750,5-0,752,25
Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi0.12356,052621,56,54,579,51,253,51
Fırat Üniversitesi0.12351,72114,25890,752,254,7510,5
Manisa Celâl Bayar Üniversitesi0.12349,552614,56,7511,255,514,251,257,250,75
Sivas Cumhuriyet Üniversitesi0.12348,1219,755104,513,75-0,252,55,25
Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi0.12344,82624,59,56,250,759,753,50,250,5
Mersin Üniversitesi0.12333,83116,7511,259,254,2510,53,2524,25
Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi0.12332,75218,7558,256,515,25-0,255,752,75
Çukurova Üniversitesi0.12330,65216,257,753,7511,2523,58,256,75
Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi0.12313,82124,2510,5137,510,750,52,56,5
Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi (İngilizce)0.12311,35216514,256,2513,251,251,54,5
Trakya Üniversitesi0.12310,72118,756,511814,56,50,75-0,5

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu