2024 TYT Coğrafya Kitap Önerileri (En İyiler)

2024 TYT için “2024 TYT Coğrafya Kitap Önerileri” / “2024 TYT Coğrafya Kaynak Önerileri” ve daha fazlası Tercih Koçu’nda. Kolay, orta ve zor olmak üzere, güncel TYT coğrafya soru bankası önerileri 2024 , TYT coğrafya konu anlatımı önerileri 2024 ve TYT coğrafya deneme önerileri 2024 burada. TYT coğrafya kaynak önerileri 2024 için en iyiler bu sayfada.

Not: Hazırladığımız YKS kitap önerilerinin hiç birisinde sponsorlu kitap bulunmamaktadır. Yani yapılan önerilerin tamamı tarafsız olarak yapılmış olup, uzman hocaların önerileridir.

TYT Coğrafya Kitap Önerileri

Kolay Seviye Kitap Önerileri

Tonguç Akademi Yayınları – TYT Coğrafik

Tonguç Akademi Yayınları - TYT Coğrafik

Tonguç Akademi Yayınları tarafından çıkarılan “TYT Coğrafik” kitabında TYT’de en çok çıkan soru tiplerine ve sıra dışı sorulara bol bol rastlamak mümkün. Çünkü kitap ana amaç olarak bunun üzerinde durmuş. İçeriğinde bütün coğrafya sorularını taktiklerle en pratik nasıl çözebileceğinize de değinilmiş. Kitabın aynı zamanda ÖSYM tarzı sorular içermesi, karekodlu olması ve video çözümlü olması adaylar için daha iyi olmuş. Kitabın yapısına baktığımızda ise KDS, ÖDS, TDS, YNSZ ve HS gibi farklı tiplerde testler gruplandırılmış. Toplam da ise 216 sayfadan oluşuyor.

Benim Hocam Yayınları – Sınav Koçu TYT Coğrafya Seti

Benim Hocam Yayınları - Sınav Koçu TYT Coğrafya Seti

Benim Hocam Yayınları tarafından özel seri olarak çıkarılmış olan Sınav Koçu damgalı “TYT Coğrafya Seti” kitabı toplamda 424 sayfa (6set)‘dan oluşuyor. Eğer fasikül tarzında bir konu anlatımına ihtiyacınız varsa 6 fasikülden oluşan bu ürünü alabilirsiniz. İçerisinde ise konu anlatım fasikülleri, pekiştirme fasikülleri ve performans soru fasikülleri yer alıyor. Seviye olarakta kolay ile orta-kolay denilebilir.

Orta Seviye Kitap Önerileri

Palme Yayınevi – TYT Coğrafya Konu Anlatımlı

Palme Yayınevi - TYT Coğrafya Konu  Anlatımlı

Yaptığı kaliteli kitaplar ile YKS adaylarının ilk tercihlerinden olan Palme Yayınevi tarafından çıkarılan “TYT Coğrafya Konu Kitabı” coğrafya dersinde konu anlatımına ihtiyacı olanlar için ideal bir kaynak olmuş. Yazarlığını Cemal Çelik‘in yaptığı kitap yeni müfredata göre hazırlanmış. Toplam da 384 sayfadan oluşan kitap orta ve orta-zor seviyedeki adaylar için gayet anlaşılır anlatım tarzına sahip.

Palme Yayınevi – TYT Coğrafya Soru Kitabı

Palme Yayınevi - TYT Coğrafya Soru Kitabı

Palme Yayınevi tarafından çıkarılan “TYT Coğrafya Soru Kitabı” coğrafyadan kaliteli soru arayanlar için hazırlanmış bir kitap olmuş. Yazarlığını Cemal Çelik yapmış ve toplam da 288 sayfadan oluşmakta. Yeni müfredata uygun hazırlanmış olan bu kitabı TYT’de coğrafya dersinden soru kaçırmak istemeyenler için öneriyoruz. Çünkü içeriğindeki çok çeşitli soru tipleriyle TYT coğrafya adına neredeyse tüm soru tiplerini görebilme imkanı bulacaksınız. Seviye olarakta orta ve orta-zor olarak derecelendirilebilir.

Benim Hocam Yayınları – TYT Coğrafya Video Ders Notları

Benim Hocam Yayınları - TYT Coğrafya Video Ders Notları

Benim Hocam Yayınları tarafından hazırlanan ve Bayram Meral‘ın yazdığı kitap toplam da 280 sayfadan oluşuyor. Bu açıdan piyasadaki diğer kitaplarla kıyasladığımızda ne az, ne fazla bir boyuta sahip diyebiliriz. Kitabı diğer TYT coğrafya kitaplarından ayıran en önemli noktası ders notları tarzında hazırlanmış olması. Yani internetten tanıdığımız Benim Hocam coğrafya videolarındaki konu anlatımlarının bir defteri şeklinde. Eğer bu kitabı kullanırken Benim Hocam’ın video anlatımlarından da yararlanırsanız adeta özel ders gibi fayda görebilirsiniz. Son olarak seviyesi de herkesin anlayabileceği şekilde orta seviyede tutulmuş.

Hız ve Renk Yayınları – TYT Coğrafya Soru Bankası

Hız ve Renk Yayınları - TYT Coğrafya Soru Bankası

Hız ve Renk Yayınları tarafından çıkarılan ve Tarık Tuna tarafından yazılan “TYT Coğrafya Soru Bankası” kitabı adaylar için ÖSYM tarzı olması, video çözümlü olması, kavram haritalı ve zaman yönetimli olması gibi çok çeşitli ekstralar sunuyor. 288 sayfadan oluşan kitap seviye olarak orta seviyedeki adaylara hitap ediyor.

Hız ve Renk Yayınları – TYT Coğrafya 40×5 Denemeleri

Hız ve Renk Yayınları - TYT Coğrafya 40x5 Denemeleri

Hız ve Renk Yayınları tarafından piyasaya sunulan ve Veysel Gül, Alim Kılıç ve Murat Bayrakdar tarafından yazılan kitap ÖSYM tarzı, video çözümlü ve kazanım analiz tablolu. TYT coğrafyadan konuları bitirmiş veya konu aralarında kendilerini test etmek isteyenler için 40×5 denemeler olarak hazırlanmış. Seviye olarak ise orta seviyedeki adaylar için kurgulanmış denilebilir.

Metin Yayınları – TYT Coğrafya 35 Deneme Sınavı

Metin Yayınları - TYT Coğrafya 35 Deneme Sınavı

Metin Yayınları tarafından çıkarılan “TYT Coğrafya 35 Deneme Sınavı” TYT coğrafya özelinde deneme seti arayanlar için oldukça yararlı bir set olmuş. Toplamda 72 sayfadan oluşan set, ÖSYM tarzı sorularıyla da dikkat çekiyor. Seviyesine bakacak olursakta herkesin kullanabileceğini düşündüğümüz için orta seviyede denilebilir. Her ne kadar yeni bir kitap olsa da içeriğindeki sorular gayet güzel ve ÖSYM’ye yakın tarzda.

Zor Seviye Kitap Önerileri

Karekök Yayınları – TYT Coğrafya Denemeleri

Karekök Yayınları - TYT Coğrafya Denemeleri

Yıllardır kaliteli içerikleriyle dikkat çeken Karekök Yayınları tarafından piyasaya sunulan “TYT Coğrafya Denemeleri” seti hedefi yüksek olan ve TYT coğrafyada soru kaçırmak istemeyenler için birebir hazırlanmış. Toplamda 50 denemeden oluşan set içerisindeki soruların çözümlü olmasıyla da soruların nasıl çözüleceğine yönelik büyük bir sorunu ortadan kaldırmış. Bunun dışında içeriğindeki sorular gayet doyurucu denilebilir. Seviye olarakta orta-zor ve zor demek mümkün.

Karekök Yayınları – TYT Coğrafya Soru Bankası

Karekök Yayınları - TYT Coğrafya Soru Bankası

Karekök Yayınları tarafından çıkarılan “TYT Coğrafya Soru Bankası” Karekök Yayınları’nın diğer pek çok soru bankası gibi TYT coğrafya soru bankası da dolu dolu bir içeriğe sahip. Toplamda 325 sayfadan oluşan soru bankasının içeriğindeki güzel sorulara dikkatle çalışarak TYT coğrafyada asla soru kaçırmayacağınızdan emin olabilirsiniz. Seviye olarakta orta-zor ve zor seviyede.

Bilgi Sarmal Yayınları – TYT Coğrafya Soru Bankası

Bilgi Sarmal Yayınları - TYT Coğrafya Soru Bankası

Bilgi Sarmal Yayınları tarafından çıkarılan ve Şadan Yıldırım ile İsmail Zeybek‘in yazdığı “TYT Coğrafya Soru Bankası” son zamanların en iyi kitaplarından birisi niteliğinde. Toplamda ise 240 sayfadan oluşuyor. Kitabın içeriğine baktığımızda ise video çözümlü olması, yeni öğretim müfredatına uygun olmasının yanında bilgi küpürlü, kazanım sıralı ve akıllı kağıtlar gibi özellikleri de bulunuyor. Seviye açısından da piyasadaki diğer kitaplara göre bir tık daha zor.

Limit Yayınları – TYT Coğrafya Soru Bankası

Limit Yayınları - TYT Coğrafya Soru Bankası

Limit Yayınları tarafından piyasaya sunulan ve Kadir Üçpınar ile Cüneyt Kösten‘in yazdığı “TYT Coğrafya Soru Bankası” kitabı alanındaki en iyi ve en kaliteli kitap niteliğinde. Eğer hedefiniz TYT coğrafyada hiç soru kaçırmamak ve görebileceğiniz bütün olası soruları görmek ise bu kitabı kullanmanızı öneririz. Sayfa sayısı da toplamda 328 sayfa. Bu açından da oldukça ideal. Kitabın içeriği ise yeni nesil sorularla dolu. Sorular ise video çözümlü. Böylelikle takıldığınız bütün soruları rahatlıkla çözüme kavuşturabilirsiniz. Bu özelliklerinin yanında kazanım odaklı ve akıllı tahta uyumlu özellikleri de bulunuyor. Seviye olarakta kısmen zor denilebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu