İlköğretim Matematik Öğretmenliği İçin 2020’de Kaç Net Gerekir?

2020 YKS için “İlköğretim Matematik Öğretmenliği İçin 2020’de Kaç Net Gerekir?“, “İlköğretim Matematik Öğretmenliği 2020 Kaç Net?” ve daha fazlası Tercih Koçu’nda.

Not: Bu tablodaki programlar taban puanlarına göre yüksekten düşüğe doğru sıralanmıştır.
Bilgi: Bu tabloda yer alan veriler bu yılki YKS’de adaylara yardımcı olması için bir önceki yılın YKS tercihlerine göre düzenlenmiştir. ÖSYM’nin güncel sonuçlarıdır.
ÜNİVERSİTEKATSAYIOBPYERL.TYT TÜRKÇETYT SOSYALTYT MATEMATİKTYT FENAYT MATEMATİKAYT FİZİKAYT KİMYAAYT BİYOLOJİ
Boğaziçi Üniversitesi (İngilizce)0,12469,155028,315,8191527,87,310,89,5
Orta Doğu Teknik Üniversitesi (İngilizce)0,12448,85031,813,525,812,326,58,89,87,3
Hacettepe Üniversitesi0,12438,456530,80,521,512,828,89,89,87,3
Gazi Üniversitesi0,12450,557029,310,527,58,8295,38,59,8
Marmara Üniversitesi0,12435,5603112,8241425,36,510,57
Dokuz Eylül Üniversitesi0,12454,77030,813,324,81421,86,87,510,5
Yeditepe Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0,12478,2431,516,311,815,32396,310,5
Bursa Uludağ Üniversitesi0,12432,34028,313,821,312267,86,59,5
Akdeniz Üniversitesi0,12462,85024,311,32612,82399,56,8
Ted Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0,12470,6530,5829,51227,53,35,58,5
Anadolu Üniversitesi0,12421,456018,81026,816,329,35,39,35,5
Başkent Üniversitesi (Burslu)0,12449,1426,313,818,516,325,89,34,56,8
Pamukkale Üniversitesi0,12436,74021,513,818,58,829,36,56,810,5
İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa0,12440,76030,32027,517,516,35,85,810,5
Yıldız Teknik Üniversitesi0,12458,46028,815,321,810,318,88,39,88,3
Çukurova Üniversitesi0,124344033,88,5261425,56,564,5
Mersin Üniversitesi0,12479,45027,81018,312,522,368,87,3
İstanbul Medipol Üniversitesi (Burslu)0,12427,75526,87,327,310,825,37,37,36,8
Eskişehir Osmangazi Üniversitesi0,12466,256030-0,328,38,3325,35,54,8
Erciyes Üniversitesi0,12434,86021,84,321,513,5269,310,84,5
Dicle Üniversitesi0,12441,8540181,829,35,827,37,89,33,3
Mef Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0,12414,623011,825,512,533,34,54,51
Necmettin Erbakan Üniversitesi0,12463,16032,81322,81325,35,554,8
İstanbul Aydın Üniversitesi (Burslu)0,12416,141913,823,39,8313,85,38,8
Ondokuz Mayıs Üniversitesi0,12448,856025,811,520,51125,87,86,35,8
Aydın Adnan Menderes Üniversitesi0,12421,739205,3298,533,50,56,38,3
Selçuk Üniversitesi0,12460392912,513,511,322,56,59,38
Gaziantep Üniversitesi0,124546022,51512,815,324,36610,5
Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi0,12448,74027,310,823,31231,52,32,57
İnönü Üniversitesi0,12433,956028,8102410,520,55,89,86,8
İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi (Burslu)0,12457,442812,315,51120,56,8107,3
Kocaeli Üniversitesi0,12433,255023,811,311,816,320,34,58,310,5
Maltepe Üniversitesi (Burslu)0,12433,4426,511,318,812,523,36,55,58
Başkent Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12459,45632,89,819,31123,56,546,8
İstanbul Medeniyet Üniversitesi0,12402,95023,813,824,313,827,81,54,38
Balıkesir Üniversitesi0,12441,256018,3823,58,32577,37,8
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi0,12449,24028,815,315,51421,53,87,56,8
Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi0,12408,4540278,321,810,320,387,88
Biruni Üniversitesi (Burslu)0,12407,9533015,52212,518,56,37,86,3
Afyon Kocatepe Üniversitesi0,12467,4502310,523,58,8251,36,38,5
Süleyman Demirel Üniversitesi0,12386,6550237,827,88,529,80,57,55,5
Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi0,12434,854028,515,523923,33,53,87
Fırat Üniversitesi0,12446,055026,315,320,58,82376,52
Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi0,12360,46011,510,319,81123,5975,8
Sakarya Üniversitesi0,12446,35602914,3131122,83,58,36
Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi0,12452,3570209,3915,32577,84,8
Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi0,12453,54027,8717,514,321,36,565,3
Kırıkkale Üniversitesi0,12442,953927,38,825,514,8203,84,86
Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi0,12423,254025,312,821,511,324,545,34,3
Trabzon Üniversitesi0,12443,96027,8021,5424,86,37,36
Trakya Üniversitesi0,12432,3540248,819,314,315,875,510,5
Adıyaman Üniversitesi0,12380,155022,39,327,512,8214,34,58
Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi0,12458,26027,310,817,312,8217,353,5
Uşak Üniversitesi0,12448,2502510,31411,518,83,38,35,5
Sivas Cumhuriyet Üniversitesi0,12394,45025,881112,518,395,510,5
Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi0,12430,75602910,524,39,324,5-1,53,88,3
Necmettin Erbakan Üniversitesi0,12465,34028,813,818,31412,55,59,53,3
Manisa Celâl Bayar Üniversitesi0,12439,756023,5816,512,320,54,54,59,8
Kütahya Dumlupınar Üniversitesi0,12442,34033,812,516,811,518,83,85,85
Atatürk Üniversitesi0,12430,56027,36,827,812,519,53,554,8
Harran Üniversitesi0,12423,2560235,5249,821,33,55,87
Aksaray Üniversitesi0,12458,650256,8231225,82,53,82,3
Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi0,12453,25031,315,816,510,813,5666
Amasya Üniversitesi0,12457,8550231315,51224,514,55,8
Ordu Üniversitesi0,12466,66022,82,311,310,8207,57,37
Düzce Üniversitesi0,12447,256127,311,3189,32005,88,5
Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi0,12439,855023,56,322,39,519,827,36,8
Gaziantep Üniversitesi0,12377,955018,31025,310,316,85,88,35,8
Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi0,12431,555025,59,826,813,819,344,31,8
Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi0,123625026,32,321,38,325,34,56,82,8
Siirt Üniversitesi0,12426,355030,310,811,58,5221,57,54,5
Kastamonu Üniversitesi0,12424,95027,515,313,812,520,33,54,34,8
Sinop Üniversitesi0,12383,4413017,824,312,321213
Maltepe Üniversitesi (%75 İndirimli)0,124501121,8132512,515,33,555
Yozgat Bozok Üniversitesi0,12429,655221,813,325,311,816,30,54,38
Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi0,12374,05598,810,3277,521,539,54,5
Giresun Üniversitesi0,12381,36021,310,324625,50,854,3
Bartın Üniversitesi0,12423,955032,514,816,51213,52,375
Ted Üniversitesi (İngilizce) (%75 İndirimli)0,12446,72029,511,312,510,8202,854,3
Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi0,12462,556015,510,8226,5147,827,5
Artvin Çoruh Üniversitesi0,12432,955117,517,812,57,511,53,36,59,3
İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi (%75 İndirimli)0,123902421,3519,313,318,84,86,83,3
Biruni Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12427,7532911,3119,314,54,87,85
Muş Alparslan Üniversitesi0,12421,84128,307,815,516,35,56,56
Bayburt Üniversitesi0,12407,55222,812,812,81020,55,37,30,5
Kafkas Üniversitesi0,12442,74924,510,316,87,312,86,374,5
Yakın Doğu Üniversitesi (Burslu)0,12384,68233,525,81,831,330,8-0,5
Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi0,12400,66219,33,520,81121,833,54,5
Başkent Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12420,951322,53,5238,518,31,85,32,5
Hakkari Üniversitesi0,12367,355131,510,88,81016,83,52,34,5
Lefke Avrupa Üniversitesi (Burslu)0,12456,3723,8920,310,812,81,534
İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12352,351219,38,317,311,811,86,81,53,5
Ted Üniversitesi (İngilizce) (%50 İndirimli)0,12401,515341410,5109,81,33,52,8
Mef Üniversitesi (İngilizce) (%75 İndirimli)0,12404,45202510,5153142,5-0,34,5
Doğu Akdeniz Üniversitesi (Burslu)0,12343,18155,514,811,810,34,85,34,8
Doğu Akdeniz Üniversitesi (Ücretli)0,12432,75110,55,316,83,516,8233,3
İstanbul Medipol Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12427,54522,310,310,58,514,51,30,53
Lefke Avrupa Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12364,72022,315,313,83,51303,82,5
Yakın Doğu Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12405,92123126,31,518-0,30-0,5
Maltepe Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12396,952519,88,820,511,510,82,8-0,81
Yeditepe Üniversitesi (İngilizce) (%50 İndirimli)0,12360,1589010,83,815,80,33,34,5
Yakın Doğu Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12353,51723,3312,8023,3000
Doğu Akdeniz Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12386,41118,37,815,82,568,81,32,8
Biruni Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12409,852416,56,811,51,510,515,54,5
İstanbul Aydın Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12445,553527,516,314,516,82,30,31,5
Lefke Avrupa Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12358,456195,399,31024,34,3

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir