Türkçe Öğretmenliği İçin 2020’de Kaç Net Gerekir?

2020 YKS için “Türkçe Öğretmenliği İçin 2020’de Kaç Net Gerekir?“, “Türkçe Öğretmenliği 2020 Kaç Net?” ve daha fazlası Tercih Koçu’nda.

Not: Programlar taban puanlarına göre yüksekten düşüğe doğru sıralanmıştır.
Bilgi: Bu tabloda yer alan veriler bu yılki YKS’de adaylara yardımcı olması için bir önceki yılın YKS tercihlerine göre düzenlenmiştir. ÖSYM’nin güncel sonuçlarıdır.
ÜNİVERSİTEKATSAYIOBPYERL.TYT TÜRKÇETYT SOSYALTYT MATEMATİKTYT FENAYT EDEBİYATAYT TARİH-1AYT COĞRAFYA-1AYT TARİH-2AYT COĞRAFYA-2AYT FELSEFEAYT DİN
İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi (Burslu)0,12358,65431,316,38,3120,396119,88,34,8
İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi (Burslu)0,12417,9533517,58,50,520,37,83,57,38,58,54,8
Hacettepe Üniversitesi0,12382,15603517,57,5120,5757,54,8116
İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa0,12376,75537,515,30022,85,53,89,88,88,56
Ege Üniversitesi0,12456,055928,8133,82,821,85,564,38,5114,8
Marmara Üniversitesi0,12349,27929,515,37,81,315,85,558,510114,8
Gazi Üniversitesi0,12388,457935,313,88,50,3244,34,86,39,87,33
Yıldız Teknik Üniversitesi0,12435,255931,516,3511883,88,868,84,8
Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi (Burslu)0,12414,8932,815,510,8217,83,847,898,54,8
Başkent Üniversitesi (Burslu)0,12321,45531,513,80-0,319,3757,811124,8
İstanbul Aydın Üniversitesi (Burslu)0,12381,9632,5137,8220,53,365,56,3125
Dokuz Eylül Üniversitesi0,123857831,516,55,3117,86,866,3119,52,3
Bursa Uludağ Üniversitesi0,12365,856027,813,87,30,818,37,867,38,57,56
Dicle Üniversitesi0,12393,84028,812,51,8020,36,83,89,88,88,84,8
Akdeniz Üniversitesi0,12412,556521,8158,80,517,86,54,87,3119,53,5
Çukurova Üniversitesi0,12399,554528,81421,521,55,84,89,87,38,82,5
İstanbul Medeniyet Üniversitesi0,18418,75029159,50125,32,38,57,38,53,5
Ondokuz Mayıs Üniversitesi0,12458,95022,512,511,5121,56,52,59110,84,8
Erciyes Üniversitesi0,12399,056022,316,84,5013,57,869,89,89,84,8
Kocaeli Üniversitesi0,12375,554926,512,512,3016,55,34,87,38,5123,5
Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi0,12409,9303017,83,3016,56,53,59,88,55,86
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi0,12356,3602915,58,30165,54,86,39,88,86
Aydın Adnan Menderes Üniversitesi0,123894031,8135,8-0,320,5458,57,57,53,8
Necmettin Erbakan Üniversitesi0,12343,556032,515,30,8014,384,8119,87,34,8
Mersin Üniversitesi0,12453,76022,315,32,81117,85119,895
İnönü Üniversitesi0,12407,855027,516,36,5116,84,33,58,88,89,83,5
Gaziantep Üniversitesi0,12405,656033,316,311121,55,53,86,398,33,8
Pamukkale Üniversitesi0,12380,25603010,32,3221,86,54,866,3103,8
Selçuk Üniversitesi0,12399,154031,312,59,8016,54667,39,54,8
Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi0,12457,76031,317,87017,85,54,83,58,564,8
Balıkesir Üniversitesi0,12403,36022,5148,8121,55,32,37,37,57,34,8
Sakarya Üniversitesi0,12404,456030,312,88,80,817,34,564,39,86,36
Trabzon Üniversitesi0,12394,256028,816,310,50147,83,56,39,87,33,5
Fırat Üniversitesi0,12402,656033,810,8110,816,55,81,58,54,89,53,5
Trakya Üniversitesi0,12383,75402910,89220,34,364,87,37,34,8
Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi0,124115023,8159,51146,569,88,55,83,5
Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi0,12473,75603012,58,8-0,314,54,566,36,38,35
Adıyaman Üniversitesi0,12346,255017,812,80019,36,54,87,57,57,53,8
Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi0,12408,553930,3155,3-0,816,86,84,85,89,88,32,3
Süleyman Demirel Üniversitesi0,12333,45927,511,341,821,55,54,87,57,88,52,5
İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12412,3832,8103,5121,84,33,58,88,83,83,8
Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi0,12399,256019,815,37,5017,36,84,87,38,87,54,8
Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi0,12353,43933,8153,30197,84,88,54,863,5
Siirt Üniversitesi0,12378,856021,512,512,30,897,869,89,88,54,8
Kütahya Dumlupınar Üniversitesi0,12375,25014,5145,30,519,36,857,5105,34
Manisa Celâl Bayar Üniversitesi0,12448,555928,3145,30,819,35,53,57,54,57,53,8
Kırıkkale Üniversitesi0,12400,155526,315,59,8016,55,82,54,3109,53,8
Ordu Üniversitesi0,12438,054917,510,31,5117,8464,89,89,53,5
Afyon Kocatepe Üniversitesi0,12438,36027,816,584,5125,33,88,57,58,52,5
Atatürk Üniversitesi0,12386,956933,816,31,51,820,3463,58,58,52,3
Sivas Cumhuriyet Üniversitesi0,123986027,516,55,5011,55,54108,89,83,8
Düzce Üniversitesi0,12352,25125,3123016,37,861184,55
Uşak Üniversitesi0,12404,15022,317,85,5-0,316,55,5669,89,52,3
Aksaray Üniversitesi0,12342,8402611,800246,8567,374,8
Amasya Üniversitesi0,12331,255227,8155,3-0,317,86,567,37,38,33,5
İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12368,451030,315,31,82,819,582,344,89,85
Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi0,12390,3560288,84,8120,85,556,58,87,52,5
Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi0,12396,955027,58,85,5022,86,54,87,58,873,5
Gaziantep Üniversitesi0,12368,25503018,813,815,54,566,39,87,53,5
Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi0,12444,1492911,31,80,5184,32,596,58,54,8
Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi0,12310,25027,315,310012,84,568,89,89,53,5
Başkent Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12357,11231,813,38,8219,53,3578,86,31,5
Necmettin Erbakan Üniversitesi0,12404,75402412,511,50,317,85,34,87,37,56,33,5
Muş Alparslan Üniversitesi0,12392,7402517,50,8018,36,864,89,87,33,8
Sinop Üniversitesi0,12324,54031,513,3120183,34,86,36,58,54
Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi0,12426,86023,810,511,52,515,36,567,34,88,52,8
Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi0,12404,7602512,51021,55,54,83,8985
Giresun Üniversitesi0,12358,36027,810,37,8021,52,84,86,36,36,35
Kastamonu Üniversitesi0,12415,456026,516,35,8014,55,5669,864,8
Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi0,12411,25602913,82016,544,84,88,59,56
Yozgat Bozok Üniversitesi0,12405,75030,31111020,31,553,36,39,84
Bartın Üniversitesi0,12395,354932,512,54,8120,33619,87,54,8
Kilis 7 Aralık Üniversitesi0,12388,94030,511,59,8115,86,84,84,81134,8
Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi0,12436,66121,810,36,8017,85,53,87,559,83,5
Artvin Çoruh Üniversitesi0,12354502812,82,8-0,519,36,52,5104,89,82,8
Bayburt Üniversitesi0,12429,255018,510,86,81198557,87,32,8
Kafkas Üniversitesi0,12376,46031,311,303,3165,34,87,34,810,84,8
Hakkari Üniversitesi0,12401,95225,3158,81,815,83,3658,86,34,8
Doğu Akdeniz Üniversitesi (Burslu)0,12331,15321,51510,8016,54,34,86,58,54,86
İstanbul Aydın Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12367,45353016,3-0,5119,344,83,59,873,5
Lefke Avrupa Üniversitesi (Burslu)0,12350,81322,58,80,80,520,55,86667,33,5
İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12375,651221,312,511,8015,35,33,54,83,59,84,8
Yakın Doğu Üniversitesi (Burslu)0,12399,45831,312,54,8114,83,546,57,354
Girne Amerikan Üniversitesi (Burslu)0,12397,6562512,81,53,519463,82,55,84,8
Uluslararası Final Üniversitesi (Burslu)0,12338,25814,8900,820,56,54,84,8610,83,5
Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (Burslu)0,12397,75822,313,880,89,56,83,57,59,87,30
Kıbrıs İlim Üniversitesi (Burslu)0,12345,5551510,31,30,510,544,867,39,53,5
Girne Üniversitesi (Burslu)0,12344,35521,315,36,30166,864,81163,5
Başkent Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12418,453131,311,35,80142,83,564,85,82,3
Yakın Doğu Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12303,3114,8122,501632,58,58,87,31,5
Kıbrıs Sosyal Bilimler Üniversitesi (Burslu)0,12360,11622,3103,30,59,54,33,84,36,5105
İstanbul Aydın Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12348,451414,3133,8-0,3154,366,56,86,33,8
Başkent Üniversitesi (Ücretli)0,12418,35215,810,54016,54,32,53,394,85
İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12373,552826,38,32,80175,83,5447,81,5
Uluslararası Final Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12356,141410,80011,85,53,86,3117,52,8
Girne Amerikan Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12381,6214,57,86,309,35,34,83,867,51,3
Lefke Avrupa Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12411,052420,36,86085,33,52,85,38,84
Kıbrıs İlim Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12320,05324,385,50120,54,8468,52,8
Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi (%50 İndirimli)0,123414628,57,57,3114,84,854,8220,5
Uluslararası Final Üniversitesi (Ücretli)0,12353,35123,511,3-20,856677,37,50
Yakın Doğu Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12325,64228,80,811323,84,338,53,8
Doğu Akdeniz Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12332,51023,83,88,308,53,54,87,54,53,51,8
Girne Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12339,4541982,3-0,318,31,84,83,8560
Lefke Avrupa Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12347,351123,57,310,5015,32,5656,32,32,5
Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12334,8213,513,30,5011,84,52,567,86,80,8

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir