Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi İçin 2020’de Kaç Net Gerekir?

2020 YKS için “Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi İçin 2020’de Kaç Net Gerekir?“, “Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi 2020 Kaç Net?” ve daha fazlası Tercih Koçu’nda.

Not: Programlar taban puanlarına göre yüksekten düşüğe doğru sıralanmıştır.
Bilgi: Bu tabloda yer alan veriler bu yılki YKS’de adaylara yardımcı olması için bir önceki yılın YKS tercihlerine göre düzenlenmiştir. ÖSYM’nin güncel sonuçlarıdır.
ÜNİVERSİTEKATSAYIOBPYERL.TYT TÜRKÇETYT SOSYALTYT MATEMATİKTYT FENAYT EDEBİYATAYT MATEMATİKAYT TARİH-1AYT COĞRAFYA-1
İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi (İngilizce)(Burslu)0,12468,15143516,334,58,323,520,57,84,8
Orta Doğu Teknik Üniversitesi (İngilizce)0,12471,357932,3131910,822,51774
Ankara Üniversitesi0,12335,14930,815,519,5122,318,885
Kadir Has Üniversitesi (İngilizce)(Burslu)0,12437,94302022,53,81416,86,54,8
Hacettepe Üniversitesi (İngilizce)0,12457,28025151402019,36,84,8
İstanbul Üniversitesi0,12439,651192916,318,3011,5185,36
Marmara Üniversitesi0,12423,457032,510,820,8017,314,54,31,8
Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi (İngilizce)0,124326030,513,817-0,3717,87,86
Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi (İngilizce)0,12398,553934,318,86,805,821,57,86
İstanbul Medipol Üniversitesi (Burslu)0,12437,3732,512,310,547,820,83,55
Marmara Üniversitesi (Fransızca)0,12465,856927,512,314,87,39,314,83,33,8
İstanbul Medipol Üniversitesi (İngilizce)(Burslu)0,12374,95435159,5-0,58,820,35,54,8
Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi0,12423,21202210,817,8014,315,333,5
Beykent Üniversitesi (İngilizce)(Burslu)0,12382,2426,315,313,328,316,57,84,8
Atılım Üniversitesi (Burslu)0,12418,35429,313,313,3012,315,55,33,5
Beykent Üniversitesi (Burslu)0,12365,95531,814,310011,816,84,34,8
İstanbul Medeniyet Üniversitesi (İngilizce)0,12419,556125,58,311,83,813,513,86,53,5
Eskişehir Osmangazi Üniversitesi0,12443,66020,5149,821315,54,34,8
İstanbul Medeniyet Üniversitesi0,12340,76130,312,3132,81,520,586
İstinye Üniversitesi (Burslu)0,12418,85326,5204,80,33,520,37,84,8
Nuh Naci Yazgan Üniversitesi (Burslu)0,12395,5532,811,510,80,58,318,543,5
Doğuş Üniversitesi (Burslu)0,12335,7424,315,513012,518,333,5
İstanbul Kent Üniversitesi (Burslu)0,12384,6225,37,814,5113,315,54,33,5
Altınbaş Üniversitesi (İngilizce)(Burslu)0,12398,2532511,311,501016,56,53,5
Bursa Uludağ Üniversitesi0,12387,3510228,811,88,51,56,3185,56
Akdeniz Üniversitesi0,12345,059134,3136,804176,85
İstanbul Gelişim Üniversitesi (Burslu)0,12364,45426,313,391,88,517,81,84,8
İstanbul Gedik Üniversitesi (Burslu)0,12401,45313,510,591617,312,8
İzmir Katip Çelebi Üniversitesi (İngilizce)0,12365,25822612,313,808,513,32,85
İstanbul Arel Üniversitesi (Burslu)0,12370,95318,510,31307,315,35,85
Kocaeli Üniversitesi0,12394,1901716,8101,598,87,84,8
Nişantaşı Üniversitesi (Burslu)0,12376,05623,811,31204,517,843,5
Sakarya Üniversitesi0,12438,35712475,822,518,34,51,3
Ondokuz Mayıs Üniversitesi0,12376,972268,58,801014,33,82,8
İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi (İngilizce)(%50 İndirimli)0,12375,5510019,513,864,84,515,36,55
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi0,12327,856126,511,36,51,5120,54,36
Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (İö)0,12379,76230,512,59,803,812,54,55
Erciyes Üniversitesi0,12381,358019,310,39,803,3166,83,8
Bursa Uludağ Üniversitesi (İö)0,12342,55103168,55210,39,33,34
İzmir Demokrasi Üniversitesi (İngilizce)0,12362,77213,811,84,567,8135,83,5
Akdeniz Üniversitesi (İö)0,124548222,58,36,81214,54,35
Kadir Has Üniversitesi (İngilizce)(%75 İndirimli)0,12366,95252212,87,500,314,56,56
İstanbul Rumeli Üniversitesi (Burslu)0,12342,51826,312,53,500,316,55,36
Selçuk Üniversitesi0,12403,11022511,311-0,84,310,343,5
Necmettin Erbakan Üniversitesi0,12365,16225,816,8801,817,35,85
Pamukkale Üniversitesi0,12467,110218,3113,822,516,52,30
Gaziantep Üniversitesi0,12444,55119,8135,50,83,815,8-0,52,5
Sakarya Üniversitesi (İö)0,12364,27223,57,511,31793,33
Kocaeli Üniversitesi (İö)0,12357,658223,816,36,800,314,343,5
Avrasya Üniversitesi (Burslu)0,12442,4316,815,35,51,33,88,55,83,5
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (İö)0,12386,25220,5124,803125,53,8
Kapadokya Üniversitesi (Burslu)0,12353,5531911,59,30214,52,84,8
Kırıkkale Üniversitesi0,12367,3593205,810,5010,312,35,52,5
Balıkesir Üniversitesi0,12330,356224,81540114,84,32,5
Aydın Adnan Menderes Üniversitesi0,12340,9103168,811,52,53142,83,5
Yalova Üniversitesi0,12360,953012,57,310,5013,38,812,5
Adana Alparslan Türkeş Bilim Ve Teknoloji Üniversitesi (İngilizce)0,12411,5552178,86,54,54,893,53,5
Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi0,12351,45511311,36,32,51,3144,36
Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi0,12375,956221,39,56,51,51,5124,33,5
Atılım Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12342,42425,812,55,50,80,510,85,53,5
Süleyman Demirel Üniversitesi0,12372,712221,35,51,503,311,86,53,8
İnönü Üniversitesi0,12343,059220,89,811,30,89,33,51,53,8
Doğuş Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12447,73322,87,35,5017,54,54,8
Trakya Üniversitesi0,12431,17220,577,53,81,38,82,53,8
Afyon Kocatepe Üniversitesi0,12356,66222,313,81,501,88,86,53,5
Doğuş Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12427,75117,88,82-0,30,87,82,86
Ordu Üniversitesi0,12379,15579,87,36,804,311,85,33,5
İstanbul Arel Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12411,111810,55,812,873,36
Selçuk Üniversitesi (İö)0,12338,79311,81,89,55,596,84,82,5
İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi (İngilizce)(Ücretli)0,12302,52626,313,811,3007,843,5
Karabük Üniversitesi0,12370,857127,582,8-0,3-1142,33,8
Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi0,12344,159323,89,35,80-2,515,333,5
Dicle Üniversitesi0,12401,058118,888,3-0,31,812,83-0,3
Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi0,12312,76226,810,82019,85,34
Balıkesir Üniversitesi (İö)0,12353,84122,511,83,8117,35,83,8
Düzce Üniversitesi0,123056016,36611,811,544,8
Giresun Üniversitesi0,12321,2581198,815,50,84,56,31,82,5
İstanbul Gedik Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12293,85120,511,38,5036,84,34,8
Pamukkale Üniversitesi (İö)0,12462,9510314,33-0,810,814,34,52,8
Fırat Üniversitesi0,12434,257224,510,31,80,805,55,53,8
Necmettin Erbakan Üniversitesi (İö)0,12408,45621085,806,38,33,52,8
Kırklareli Üniversitesi0,12395,556121,38,82019,32,55
Aydın Adnan Menderes Üniversitesi (İö)0,12315,156221,312,5303,55,35,33,5
Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi (İö)0,12373,3541129,82,80-0,8125,83,5
Beykent Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12304351512,8002,87,56,85
Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi0,1237093231320215,81,81,5
Bartın Üniversitesi0,12346,056213,37,813,848,381,81
Süleyman Demirel Üniversitesi (İö)0,12385,59313,810,50,821,811,31,33
Kadir Has Üniversitesi (İngilizce)(%50 İndirimli)0,12287,855141520,50,34,883,5
Dicle Üniversitesi (İö)0,12353,35214,3968,53,85,30,82,3
Trakya Üniversitesi (İö)0,12359,26214,33,5-0,501,3136,51
Kırıkkale Üniversitesi (İö)0,12379,7593205,3-0,31012,31,53,8
Nuh Naci Yazgan Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12385,05212,312,564,87,80,512,5
Kastamonu Üniversitesi0,123558216,310,38,33,51,5532,3
Ordu Üniversitesi (İö)0,12352,354122,39,82,50-0,58,82,53,8
Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi0,12364,693195,50,80,32,89,83,51,3
Avrasya Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12325,4216,56,5-10012,85,82,3
İnönü Üniversitesi (İö)0,12387,756216,36,80,801,513,85,54,8
Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi0,12293,856215,512,55,5-0,306,85,54,8
Afyon Kocatepe Üniversitesi (İö)0,12318,254115,57,36,304,84,34,53,8
Hitit Üniversitesi (İngilizce)0,12300,854116,563,800,585,36
Aksaray Üniversitesi0,12344,1581166,361,51,86,33,83,8
İstanbul Rumeli Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12375623,55,31,510,515,80,31
Şırnak Üniversitesi0,12302,85917,310,31,50,31,88,34,33,5
Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi0,12360,5582125,81,31,8111,325
Fırat Üniversitesi (İö)0,12305,44110621,51,810,84,54,8
İstanbul Medipol Üniversitesi (İngilizce)(%50 İndirimli)0,12327,22222,510,82,801,86,82,32,5
Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi0,12342,75621612,81,80,817,82,83,5
Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi0,12317,410314,54,530,81,510,334,8
Kırklareli Üniversitesi (İö)0,12340,353119,85,300014,8-0,53
Sinop Üniversitesi0,123107214,3103,81,30,56,363,8
Artvin Çoruh Üniversitesi0,12289,75311714,5-0,31,80,59,54,55
Hitit Üniversitesi0,12328,65729,59000135,51,5
Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi (İö)0,12313,541201221,52,54,84,31
Munzur Üniversitesi0,123261112,810,39,501,55,82,33,8
Altınbaş Üniversitesi (İngilizce)(%50 İndirimli)0,12309,2311,8620211,33,82,8
İstanbul Gelişim Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12321,951822,8111,50010,5-0,32,3
İstinye Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12298,615209,33,510,55,34,53,5
Karabük Üniversitesi (İö)0,12282,2522011,81,80,8146,52,5
Çankırı Karatekin Üniversitesi0,12320,655213,81022,3-0,511,35,36
İstanbul Kent Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12358,8524,310,34,8016,33,32,3
Nişantaşı Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12271,21116,810,311,30-1,56,53,52,3
Iğdır Üniversitesi0,12344,46228,331,81,8101,53,5
Girne Amerikan Üniversitesi (İngilizce)(Burslu)0,12415,15422,85,56,3027,32,32,5
Atılım Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12403,41220,36,53,300,3843,5
İstanbul Medipol Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12369,5561225,31-0,32,564,34,8
Kapadokya Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12301,1717,35,81,821,883,86
Beykent Üniversitesi (İngilizce)(%75 İndirimli)0,12305,11920,312,8-110,362,86
Nuh Naci Yazgan Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12352,3259,84,52,32,8-0,364,54,8
Muş Alparslan Üniversitesi0,12317,5248,811,85,30,5-1,34,85,36
Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi0,12377,97212,510-0,3108,35,84,8
Ardahan Üniversitesi0,12382,61019,34,83,31,31,86,32,53,8
İstanbul Gedik Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12291,71320,39,56,522,33,33,53,8
Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi (İö)0,12374,3539172,87,30,324,35,32,5
İstanbul Arel Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12360,2520,36,83,8017,33,82,8
Kastamonu Üniversitesi (İö)0,12274,5202010,30,8013,36,84,8
Bingöl Üniversitesi0,12294,93118,87,5901,57,81,52,8
Gümüşhane Üniversitesi0,12327,23518,56,55,5-0,30,37,32,56
Kafkas Üniversitesi0,12318,052519,37,5010,311,33,51,8
Batman Üniversitesi0,12307,954318,810,31,80,32,8444,8
Yozgat Bozok Üniversitesi0,1233252109,34,80,5265,83,5
Bayburt Üniversitesi0,12347,454120,39,300-0,3933,5
Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi0,12299,6371511,31,31,3-295,32,3
Kilis 7 Aralık Üniversitesi0,12293,75120,89,85,50,81,38,5-0,82,5
Beykent Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12285,155217,87,8017,82-0,3

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir