Makine Mühendisliği İçin 2020’de Kaç Net Gerekir?

2020 YKS için “Makine Mühendisliği İçin 2020’de Kaç Net Gerekir?“, “Makine Mühendisliği 2020 Kaç Net?” ve daha fazlası Tercih Koçu’nda.

Not: Bu tablodaki programlar taban puanlarına göre yüksekten düşüğe doğru sıralanmıştır.
Bilgi: Bu tabloda yer alan veriler bu yılki YKS’de adaylara yardımcı olması için bir önceki yılın YKS tercihlerine göre düzenlenmiştir. ÖSYM’nin güncel sonuçlarıdır.
ÜNİVERSİTEKATSAYIOBPYERL.TYT TÜRKÇETYT SOSYALTYT MATEMATİKTYT FENAYT MATEMATİKAYT FİZİKAYT KİMYAAYT BİYOLOJİ
Koç Üniversitesi (İngilizce)(Burslu)0,12495,15933,818,837,817,54012,8139,3
Boğaziçi Üniversitesi (İngilizce)0,12444,76733,816,335,518,838,812,811,813
İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi (İngilizce)(Burslu)0,12468,0527351534,316,34012,811,810,5
Orta Doğu Teknik Üniversitesi (İngilizce)0,12440,2519034,315,83617,835,511,511,811,8
Tobb Ekonomi Ve Teknoloji Üniversitesi (Burslu)0,12460,051028,817,53218,836,312,811,810,5
Özyeğin Üniversitesi (İngilizce)(Burslu)0,12466,7535,31730,516,336,311,59,513
İstanbul Teknik Üniversitesi0,12447,220035,31426,816,337,59139,3
İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi (İngilizce)(%50 İndirimli)0,12468,92631,516,328,317,53111,51210,5
Koç Üniversitesi (İngilizce)(%50 İndirimli)0,12462,6513305,530,516,33511,59,313
Tobb Ekonomi Ve Teknoloji Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12466,151025,516,52717,528,512,810,89,3
Hacettepe Üniversitesi (İngilizce)0,12450,37026,517,532,516,327,5911,89,3
Koç Üniversitesi (İngilizce)(%25 İndirimli)0,12485,05112816,52516,528,812,89,56,8
Türk-Alman Üniversitesi (Almanca)0,12415,35452411,327,31436,55,39,811,8
Yıldız Teknik Üniversitesi0,12389,3521031,86,32713,833,87,89,811,8
Gazi Üniversitesi (İngilizce)0,12432,940271417,31532,3810,511,8
Tobb Ekonomi Ve Teknoloji Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12489,352525,510,329,3142610,3136,8
İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü (İngilizce)0,12423,357028,31521,815,33011,589,3
Yeditepe Üniversitesi (İngilizce)(Burslu)0,12457,4931,815,819,515,522,5119,813
Marmara Üniversitesi (İngilizce)0,12461,46031,515,817,515,521,810,31213
Mef Üniversitesi (İngilizce)(Burslu)0,12451,65327,516,824,816,329,3810,87
İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi (İngilizce)(Ücretli)0,12456,7423314,327,810,5277,811,88
Orta Doğu Teknik Üniversitesi (İngilizce)(Burslu)0,12498,8524,312,525,88,834988
İzmir Ekonomi Üniversitesi (İngilizce)(Burslu)0,12425,65426,51518,813,828,510,311,89,3
İstanbul Bilgi Üniversitesi (İngilizce)(Burslu)0,12386,25426,813,328,31530,312,87,36
Gebze Teknik Üniversitesi (İngilizce)0,12420,257025,87,328,31428811,89,5
Başkent Üniversitesi (Burslu)0,12428,7626,312,329,3142510,57,310,5
Türk-Alman Üniversitesi (Almanca)0,12473,463013,82413,8246,511,89,3
Ege Üniversitesi0,12455,6803216,32410,8316,84,58,3
Gazi Üniversitesi0,12424,290312,827,51334,56,86,56,3
Yaşar Üniversitesi (İngilizce)(Burslu)0,12270,15328,811,83113,83098,57
İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa0,12453,88031,312,324,311,829,34,35,510,8
Marmara Üniversitesi0,12444,155322,313,326,512,329,367,39,3
Atılım Üniversitesi (İngilizce)(Burslu)0,12441,5532,81223,8122998,53
İstanbul Okan Üniversitesi (İngilizce)(Burslu)0,12431,35232,51525,8102986,84,3
İstanbul Şehir Üniversitesi (İngilizce)(Burslu)0,12448,843216,821,511,327,33,589,5
Türk Hava Kurumu Üniversitesi (İngilizce)(Burslu)0,12446,65521,31024,512,528,87,87,39,3
Işık Üniversitesi (İngilizce)(Burslu)0,12360,7328,812,529,515,323,37,89,58
Dokuz Eylül Üniversitesi0,12420,659032,817,518,311,324,36,58,310,5
Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi (İngilizce)0,12465,257023,8111714,3257,811,88
Çankaya Üniversitesi (İngilizce)(Burslu)0,12453,151030,510,817,31323,87,3109,3
Beykent Üniversitesi (İngilizce)(Burslu)0,12472,5423,82281333,56,56,33,8
Işık Üniversitesi (Burslu)0,12438,6331,811,522,811,823,878,36,8
Bursa Uludağ Üniversitesi0,12447,9510025,88,33014,322,55,57,38
Eskişehir Teknik Üniversitesi0,12445,66026,311,521,813,8257,84,58,3
İstanbul Aydın Üniversitesi (İngilizce)(Burslu)0,12463,13301222,311,826,835,38
Abdullah Gül Üniversitesi (İngilizce)0,12459,86028,81518,31522,876,56,3
Dokuz Eylül Üniversitesi (İö)0,12399,89020,815,818,81123,8115,37,5
Mef Üniversitesi (İngilizce)(%75 İndirimli)0,12446,951023,815,527,812,8224,59,53
Doğuş Üniversitesi (İngilizce)(Burslu)0,12417,2629,310,321,81423,56,55,56,8
Eskişehir Osmangazi Üniversitesi0,12412,71002213,82116,517,510,35,89,3
Piri Reis Üniversitesi (İngilizce)(Burslu)0,12422,35531,514,31816,3157,87,39,3
İzmir Katip Çelebi Üniversitesi (İngilizce)0,12465,857029,37,31214,821,35,5710,8
İstinye Üniversitesi (İngilizce)(Burslu)0,12460,8583010,518,312,519,54,5610,5
Ostim Teknik Üniversitesi (İngilizce)(Burslu)0,12475,92525,815,516,312,3179,57,86,3
Beykent Üniversitesi (Burslu)0,12425,55521,311,317,811,32210,37,55,8
İstanbul Aydın Üniversitesi (Burslu)0,12423,15520,812,523,31021,86,58,35,8
Antalya Bilim Üniversitesi (İngilizce)(Burslu)0,12458328,38,823,310,521,557,84,8
Doğuş Üniversitesi (Burslu)0,12393,6541812,525,38,330,35,85,32,5
Kocaeli Üniversitesi0,12322,2512230,511,821,89,320,38,56,87
Tobb Ekonomi Ve Teknoloji Üniversitesi (Ücretli)0,12449,83519,810,8181220,87,86,85,8
Bursa Uludağ Üniversitesi (İö)0,12406,48220,55,825,5823,810,86,81
Akdeniz Üniversitesi0,12448,257217,5151811,318,59,548
Bursa Teknik Üniversitesi0,12394,56033,816,520,58,521,582,52,8
Orta Doğu Teknik Üniversitesi (İngilizce)(%75 İndirimli)0,12441,61522,510,3251414,847,38
Altınbaş Üniversitesi (İngilizce)(Burslu)0,12403,2530,812,312,810,815,811,84,36,8
Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (İö)0,12440,05912511,831,810,5223,53,31,8
Haliç Üniversitesi (Burslu)0,12420,05426,31315,59274,85,31,8
İstanbul Gedik Üniversitesi (Burslu)0,12376,9313,511,321,511,3253,885
Özyeğin Üniversitesi (İngilizce)(%50 İndirimli)0,12443,13926,31517,81517,85,34,54,3
Çukurova Üniversitesi (İngilizce)0,12396,058018,312,323,810,817,386,54,8
Başkent Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12398,152422,812,5161513,8967
Sakarya Üniversitesi0,12457,9511221,57,318,513,5244,543,3
İstanbul Arel Üniversitesi (Burslu)0,12383,75229,51313,35,820,566,85,3
Kocaeli Üniversitesi (İö)0,12365,912323,312,512,313,8225,545,8
Koç Üniversitesi (İngilizce)(Ücretli)0,12432,54914,512,82012,518,35,35,85,5
Nişantaşı Üniversitesi (Burslu)0,12380,154110,318,81022,56,56,88
Aydın Adnan Menderes Üniversitesi (İngilizce)0,12431,8672614,3219,510,80,87,89,5
Özyeğin Üniversitesi (İngilizce)(%25 İndirimli)0,12460,251025,81318,8411,56,539,3
Karadeniz Teknik Üniversitesi0,12415,411126,511,519,511,518,86,822
Manisa Celâl Bayar Üniversitesi0,12384,38223,515,324,3715,85,52,54,3
Sakarya Üniversitesi (İö)0,12412,9511231,516,511,5139,33,56,36,8
Ondokuz Mayıs Üniversitesi0,12416,55622913,39148,57,839,3
Çukurova Üniversitesi (İngilizce)(İö)0,12388,158221,83,828,38175,54,51,3
İzmir Demokrasi Üniversitesi0,12421,1562256,81210,511,866,56
Pamukkale Üniversitesi0,12408,89323,314,316,510,520,32,32,31,3
Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi0,12424,555823,50,819,5614,883,83,8
Nişantaşı Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12471,7116,5151113,39,35,83,86
Konya Teknik Üniversitesi0,12407,8592259,810,86113,38,86,3
Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi0,124156219,31211,510,510,34,357,8
Avrasya Üniversitesi (Burslu)0,12361,45227,312,3159,311,36,32,54,5
İstanbul Şehir Üniversitesi (İngilizce)(%75 İndirimli)0,1232320259,86,82,524,34,52,53,8
Gaziantep Üniversitesi (İngilizce)0,12364,8510317,8815,31211,55,36,84,5
Trakya Üniversitesi0,12435,59315,8212,51119,334,53,5
Kto Karatay Üniversitesi (Burslu)0,12427,7510202,818,58,8192,813
Erciyes Üniversitesi0,12346,4510319,8023,58,316,52,34,84,3
Balıkesir Üniversitesi0,12344,2593147,521,311,52202,52,5
Selçuk Üniversitesi0,12348,955615,815,5211014,335,50,5
Çukurova Üniversitesi (İngilizce)(KKTC Uyruklu)0,124231207,311,512,8171,32,84,3
Manisa Celâl Bayar Üniversitesi (İö)0,12383,68223,38,814,52,816,343,83,5
Işık Üniversitesi (İngilizce)(%75 İndirimli)0,124122015,89,36,511,513,872,85
Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (İö)0,12362,15827,812,513,8743,369,3
Mersin Üniversitesi0,12368,356214,510222,321,34,501,5
Adana Alparslan Türkeş Bilim Ve Teknoloji Üniversitesi (İngilizce)0,12357,55228813,80,5233,800,5
Hakkari Üniversitesi0,12350,85116,5712,59,317,835,82,3
Pamukkale Üniversitesi (İö)0,12371,6582173,31610,819,53,331
İstanbul Bilgi Üniversitesi (İngilizce)(%50 İndirimli)0,12370,228288,317,55,811,52,81,55,5
Süleyman Demirel Üniversitesi0,12421,41033,310,518,88,8143,81,35
Samsun Üniversitesi0,12403,14111611,56,57,54,54,36,8
Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (İngilizce)0,12362,97212,85,823,5217,50,514
Kırıkkale Üniversitesi0,12422,77219,816,5149,512,31,31,33,5
Karabük Üniversitesi (İngilizce)0,12419,76221,514,511,89,353,84,85,8
Necmettin Erbakan Üniversitesi0,12367,6722013,310,310,89,343,36
Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi0,12353,562292,313,58,384,582,3
Manisa Celâl Bayar Üniversitesi0,12416,055223,81415,86107-1,31,5
Düzce Üniversitesi0,12396,26720,81316,36,511,31,52,53
Adıyaman Üniversitesi0,12368,4522399,510,515,80,32,53,8
Konya Teknik Üniversitesi (İö)0,12418,758211,311,316,36,817,50,81,81,5
Gaziantep Üniversitesi (İngilizce)(İö)0,12401,851033,37,516,511,316,85,512
Trakya Üniversitesi (İö)0,12372,69322,87,317,86,813,35,50,80,3
Kütahya Dumlupınar Üniversitesi0,12372,558121318,87,310,51,35,54
Siirt Üniversitesi0,12412,35117,815,34614,57,50,81,3
İstanbul Aydın Üniversitesi (İngilizce)(%75 İndirimli)0,12428,052721012,8515,832,53
Yalova Üniversitesi0,12351,14125,311,814413304,8
Yeditepe Üniversitesi (İngilizce)(%50 İndirimli)0,12390,456519,314,812,87,312,30,53,33,5
Kilis 7 Aralık Üniversitesi0,12331,45116,595,38,816,32,345,5
Balıkesir Üniversitesi (İö)0,12380,19315,33,5126,519,3-0,31,51,3
Çukurova Üniversitesi0,12342,754117,57,315,85,8142,534,5
Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi0,12422,9126,316,3201,51040-0,5
Karabük Üniversitesi0,12418,056220,559,59,3104,55,32
Erciyes Üniversitesi (İö)0,12380,18217,814,814,8118243
Selçuk Üniversitesi (İö)0,12437,55821,81217,36,5101,821
Doğu Akdeniz Üniversitesi (İngilizce)(%75 İndirimli)0,12436,75115,89,8174,813,820,33
Beykent Üniversitesi (İngilizce)(%75 İndirimli)0,12384,93421,86,315,53,511,86,31,51,5
Yaşar Üniversitesi (İngilizce)(%50 İndirimli)0,12399,71413,87,512,85,86,845,37
Amasya Üniversitesi0,12317,35220,813,5215,812,31,51,52
Selçuk Üniversitesi0,12392,66118,86,31486,88,33,31,8
Mef Üniversitesi (İngilizce)(%50 İndirimli)0,12374,32014,512,310,56,311,33,534,8
Antalya Bilim Üniversitesi (İngilizce)(%75 İndirimli)0,12343,81921,58,511,37,811,85,31,31,5
Afyon Kocatepe Üniversitesi0,12409,55628,35,514,58,815,82,541
İstanbul Arel Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12343223,3117,51,315,825,80
Beykent Üniversitesi (İngilizce)(%50 İndirimli)0,12372,7299,5190,512,35,32,52
Başkent Üniversitesi (%25 İndirimli)0,12471,36239,812,854,35,52,53
Süleyman Demirel Üniversitesi (İö)0,12367,610323,810,321,810,82,52,53,82,5
Munzur Üniversitesi0,12419,52221,513,82,8132,30,84,3
Beykent Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12403,054221,312,88,83,810,84,513
Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi (İö)0,12454,656210,56,811,84,5122,80,85
Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi0,12405,33322,86,511,888,3432,3
Kırıkkale Üniversitesi (İö)0,12404,97225,5129,811,86,3-0,343,5
Fırat Üniversitesi0,12339,81528,39,89,54162,50,50,8
Necmettin Erbakan Üniversitesi (İö)0,12358,331716,5106,89,83,333
Yaşar Üniversitesi (İngilizce)(%25 İndirimli)0,12453,1325,35,596,58,54,31,52,5
Piri Reis Üniversitesi (İngilizce)(%75 İndirimli)0,12394,827223,8156,8113,31,52,3
Erzurum Teknik Üniversitesi0,12375,9316,3018,36118,3-0,32,3
İstanbul Şehir Üniversitesi (İngilizce)(%50 İndirimli)0,123531124,510,37,85,59443
Uşak Üniversitesi0,12402,66216,34,814,8793,32,84,5
Yozgat Bozok Üniversitesi0,12370,224,8914,37,517,52,51,82,3
İskenderun Teknik Üniversitesi (İö)0,12362,8218,3914,37,310,84,821,3
Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi0,12367,79322,511,5104,5141,30,83,3
Fırat Üniversitesi0,12348,35422,51096,38,82,81,86,8
Doğu Akdeniz Üniversitesi (İngilizce)(Burslu)0,12353,45919,557,57,58,862,85,5
Harran Üniversitesi0,12401,05516,36,57,861712,31
Antalya Bilim Üniversitesi (İngilizce)(%50 İndirimli)0,12402,85120,54,814,31,316,52,501,5
Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi0,12373,05527,88,813,88,57,83,302,8
Batman Üniversitesi0,12334,75314,32,513,3916,324,50,5
İnönü Üniversitesi (İö)0,12429,929,57,817,57,58,53,841,5
Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi0,12316,91326,316,315,36,58,32,8-0,33
Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi0,12369,95131384,54,513,81,31,51,8
Işık Üniversitesi (İngilizce)(%50 İndirimli)0,12373,4219,58,815,57,59,33,33,50,5
Kırklareli Üniversitesi0,12406,162163,89,36,8852,83,8
İzmir Ekonomi Üniversitesi (İngilizce)(%50 İndirimli)0,12384,2526139,59,56,315,83,30,82,3
Bartın Üniversitesi0,12409,051211,56,314,84,512,53,51,53,5
Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi0,12410,632915,31906,8300,5
İstinye Üniversitesi (İngilizce)(%50 İndirimli)0,12401,410258,513,8412,82-0,31,3
İstanbul Gedik Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12401,381912,310,87,88,84,521
Düzce Üniversitesi (İö)0,12400,46218,515,317,82,810,33,51,5-1
Afyon Kocatepe Üniversitesi (İö)0,12355920,512,510,8021,3000
Işık Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12335,31920,53,89313,85,30,82,3
Atılım Üniversitesi (İngilizce)(%50 İndirimli)0,12423,05252110,398,39,81,31,33,8
Hitit Üniversitesi0,12363,172511,812,56,37,35,3-0,53,3
Doğuş Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12319,22121,36,813,85,57,31,84,33,8
Kto Karatay Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12460,851513,57,514,5415,3101,8
Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi0,12365,9553,51322,86,37,33,32,85
Gümüşhane Üniversitesi0,12453,9117,5118,35,3101,53,52,5
Beykent Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12349,85122,811,818,5210,83,301,8
Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi0,12393,35414,35,310,34,815,33,34,30
Çankaya Üniversitesi (İngilizce)(%50 İndirimli)0,12428,654619,38,815,39,39,85,5-20,3
Haliç Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12380,451120,88,59,511,57,83,323,5
Aksaray Üniversitesi0,12369,31526,315,813,53,88,3221,3
Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi0,12458,93318,3612,36,511,8-11,54,3
Kafkas Üniversitesi0,12390,1820,87,512,86,310,30,804,5
Türk Hava Kurumu Üniversitesi (İngilizce)(%50 İndirimli)0,123871925,53,512311,8313,3
Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi0,12386,3721,87,520,335,55,830,5
İstanbul Aydın Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12398,63222,515,515,57,571,502,8
İnönü Üniversitesi0,12403,2471912,5138,374,3-0,53
Dicle Üniversitesi0,12352,11616,811,5156,5101,31,54,8
Giresun Üniversitesi0,12409,35654,8104,523,81,810
Karabük Üniversitesi (İö)0,12450,154515,3415,82,813,31,821,8
Doğuş Üniversitesi (İngilizce)(%75 İndirimli)0,12418,44214,57,3126,510,5-0,35,83
Uşak Üniversitesi (İö)0,12413,372896,39,35,332,34
Atatürk Üniversitesi0,12319,165211314,58,87,34,30,83,5
Çankırı Karatekin Üniversitesi0,12350,754135,516,511,5103,532
Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi (İö)0,12429,151226,38,55,35,810,5-13,83,8
Orta Doğu Teknik Üniversitesi (İngilizce)(%50 İndirimli)0,12407,3121701596,322,56,3
Sivas Cumhuriyet Üniversitesi (İö)0,12377,35117,57,311,88,316,38,801,3
İstanbul Bilgi Üniversitesi (İngilizce)(%25 İndirimli)0,12446,65417,811,313,35,88,30,80,55,3
Kastamonu Üniversitesi0,12329,55819,59,59,59,3151-0,34
Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi0,12329,654414,5314,52,815,84,51,53
Kütahya Dumlupınar Üniversitesi0,12350,95419,59,811,8413,54,801,8
Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (İö)0,123815412,8-0,321,84,813,32,531,5
Yeditepe Üniversitesi (İngilizce)(%25 İndirimli)0,12425102911,511,53,83,542,82,3
İskenderun Teknik Üniversitesi0,12354,4568209,811,51,510,58,50,81
Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi0,1246553234,3104,312,81,51,51,3
Sivas Cumhuriyet Üniversitesi0,12377,55261910,37,811,89,33,513,5
Necmettin Erbakan Üniversitesi0,12408,93915,54,3108,310,57,51,31
Marmara Üniversitesi (M.T.O.K.)0,12381,11319,5131510,820,83,32,53
Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (M.T.O.K.)0,124291519,84,810,37,313,51,33,84
Selçuk Üniversitesi (M.T.O.K.)(İö)0,12431,4512595,371330,80,8
Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (M.T.O.K.)(İö)0,12406,251518,88,588,813,81,50,53,3
Selçuk Üniversitesi (M.T.O.K.)0,12437,91319,35,811,57,590,842,5
Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (M.T.O.K.)0,12414,25214,55,819,53,814,31,502

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir