Fizyoterapi ve Rehabilitasyon İçin 2020’de Kaç Net Gerekir?

2020 YKS için “Fizyoterapi ve Rehabilitasyon İçin 2020’de Kaç Net Gerekir?“, “Fizyoterapi ve Rehabilitasyon 2020 Kaç Net?” ve daha fazlası Tercih Koçu’nda.

Not: Bu tablodaki programlar taban puanlarına göre yüksekten düşüğe doğru sıralanmıştır.
Bilgi: Bu tabloda yer alan veriler bu yılki YKS’de adaylara yardımcı olması için bir önceki yılın YKS tercihlerine göre düzenlenmiştir. ÖSYM’nin güncel sonuçlarıdır.
ÜNİVERSİTEKATSAYIOBPYERL.TYT TÜRKÇETYT SOSYALTYT MATEMATİKTYT FENAYT MATEMATİKAYT FİZİKAYT KİMYAAYT BİYOLOJİ
Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar Üniversitesi (Burslu)0,12452,562913,524,814,327,58,81211
İstanbul Medipol Üniversitesi (Burslu)0,12405,11033,84,524,516,330,39,39,56,3
İstanbul Medipol Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0,12464,05721,8731,315,535,57,36,52
Hacettepe Üniversitesi0,12450,312029,311,320,814,527,56,87,89,5
Bahçeşehir Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0,12461,3536,313,818,81529,55,56,85,5
Nuh Naci Yazgan Üniversitesi (Burslu)0,12372,65526,37,820,516,526,810,3610,5
Bezm-İ Âlem Vakıf Üniversitesi (Burslu)0,12444,5102515,320,312,521,38129,3
Bahçeşehir Üniversitesi (Burslu)0,12396,7522,513,828,813,822,811,575,5
Yeditepe Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0,12412,55631,51322,813,829,33,57,56,8
Başkent Üniversitesi (Burslu)0,12459,6718,814,32011,3265,87,59,3
Gazi Üniversitesi0,1240510022,81032,812,526,55,53,38
Marmara Üniversitesi0,12413,1510029,33,822,31525,56,83,810,5
İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa0,12470,9802516,312,81519,59,379,3
Biruni Üniversitesi (Burslu)0,12397,1526,311,524,513,822,373,810,8
Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi0,12430,658022,310,3231430,3642,5
İstanbul Bilgi Üniversitesi (Burslu)0,12452,8628,33179,524,33,87,59,8
Atılım Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0,12407,55326,53,82311,828,32,55,86,8
Lokman Hekim Üniversitesi (Burslu)0,12388,5511,311,32911,331,35,353
Sağlık Bilimleri Üniversitesi0,12398,057020,516,31512,520,36,589,3
İstinye Üniversitesi (Burslu)0,12402728,56,823,811,326,8445,5
Üsküdar Üniversitesi (Burslu)0,12423,9828,5151910,820,83,58,83,5
İstanbul Aydın Üniversitesi (Burslu)0,12434,462914,318,313,8175,37,55,3
İstinye Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0,12420,4426,31026,810,316,595,54,8
Demiroğlu Bilim Üniversitesi (Burslu)0,12381,85425,311,518,51523,37,36,32,3
İzmir Katip Çelebi Üniversitesi0,12397,758024,810,52212,5206,86,55
İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi (Burslu)0,12433,45430,57,317,38,321,876,54,8
Fenerbahçe Üniversitesi (Burslu)0,12457,46218,515,57,820,58,54,37
İstanbul Okan Üniversitesi (Burslu)0,12440,55531,88,86,512,8179,36,88,3
Sağlık Bilimleri Üniversitesi (Ankara)0,12404,7570299,530,55,5232,86,32,5
İstanbul Kent Üniversitesi (Burslu)0,12425,55528,81213,310,8232,83,57,5
İstanbul Kültür Üniversitesi (Burslu)0,12412,65425,314,515,31415,54,5410,5
Bezm-İ Âlem Vakıf Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12405,2510301014,311,313,578,55,5
İstanbul Gedik Üniversitesi (Burslu)0,12404,15425,814,520,35,818,52,510,52,5
Sanko Üniversitesi (Burslu)0,12434,9528,5622,810,820,533,53,8
Biruni Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12371,554319,515921,52,855,8
Avrasya Üniversitesi (Burslu)0,12470,85222,8227033,3000
Manisa Celâl Bayar Üniversitesi0,12472,88021,89,316,57,310,566,59,5
Başkent Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12471,951725,88,39,514,322,34,52,53,5
Hasan Kalyoncu Üniversitesi (Burslu)0,12463,55631,516,31413,89,81,87,35,8
Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi0,12449,410027,811,816814,310,3-0,35,5
Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12428,61419,3225,510,317,51,57,55
Necmettin Erbakan Üniversitesi0,12418,258130,811,817,38,3104,56,37
İzmir Demokrasi Üniversitesi0,12380,98027,81213,37,31805,38
İstanbul Esenyurt Üniversitesi (Burslu)0,12420,35727417,36,5154,34,87
İstanbul Kültür Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12344,74193,59,59,318,86,849,8
İzmir Bakırçay Üniversitesi0,12447,8580234,318719,82,53,33
Trakya Üniversitesi0,12404,65802415,88,86,3123,849,8
Süleyman Demirel Üniversitesi0,12408,558923,89,31012,314,36,84,81,8
Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi0,12456,9590249,310,38,89,53,56,87,5
Kırıkkale Üniversitesi0,12411,58121,511,316,311,514,82,53,54,5
Üsküdar Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12392,33022,84,316,51017,51,35,84,3
Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi0,12383,556028611,5919,85,51,51,3
İstanbul Bilgi Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12397,251629,515,312,85,812,52,81,87
Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi0,12418,27027,549,84,320,32,534,8
İnönü Üniversitesi0,12474,158021,5142,316,345,385,5
Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi0,12462,39122,87,88,59,811,52,35,80,3
Sanko Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12485,3825,3157,31071,83,56,8
Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi0,12369,3510223,311,8911,314,332,83,8
Çankırı Karatekin Üniversitesi0,12413,656025,5314,54,51533,50
Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi0,12429,57019,53,57,510,394,554,5
Manisa Celâl Bayar Üniversitesi (İö)0,12468,257225,34,57,312,34,84,56,83,8
Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi (İö)0,12399,27221,513,87,56,310,30,83,57,8
Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi0,12441,78222,89,511,86,510,30,517,8
Fırat Üniversitesi0,12418,87124,87136,512,52,85-0,5
Karabük Üniversitesi0,12397,88227,3010,89,5105,33,52,8
Yeditepe Üniversitesi (İngilizce) (%50 İndirimli)0,12383,84020,512,510,36,8113,53,53,3
Lokman Hekim Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12424,32014,810,88,55,811,55,81,54,8
Lefke Avrupa Üniversitesi (Burslu)0,12431,1523,86,812,56,510,3-0,55,33,3
Başkent Üniversitesi (%25 İndirimli)0,12458,61618,33,516,59,810,51,81,53,5
Sivas Cumhuriyet Üniversitesi0,12412,480223,315,3210,81,33,36
İstanbul Gedik Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12415,951216,86,83,87,592,36,35,5
Yakın Doğu Üniversitesi (Burslu)0,124196358,38,510,38,50,8-1,53,3
Lefke Avrupa Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0,12423,1717,893,310,557,35,31,3
Doğu Akdeniz Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0,12362,75718,56,316,34,3112,811,5
Lefke Avrupa Üniversitesi (İngilizce) (%75 İndirimli)0,12453,8222,56,52,54,835,881,8
Girne Üniversitesi (Burslu)0,12395,9517,513,816,31,89,33,80,51,5
İstanbul Medipol Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12382,85861039,85190,812,5
Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (Burslu)0,12409,1614,85,311,313171,5-2,50,3
Bezm-İ Âlem Vakıf Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12411,854023,82,811,5114,84,82,51,5
Hasan Kalyoncu Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12374,25209,32,510,53,316,8202,8
İstanbul Medipol Üniversitesi (%25 İndirimli)0,12419,95417,510,33,86,85,53,834,3
Ada Kent Üniversitesi (Burslu)0,12374,9528,3811,82,58,802,82,8
İstanbul Kent Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12429,453023,3313,33,310,32,51-0,3
İstanbul Esenyurt Üniversitesi (%75 İndirimli)0,123372021,810,314,877,542,30
Doğu Akdeniz Üniversitesi (Burslu)0,12412,158169144,87,35,511
Uluslararası Final Üniversitesi (Ücretli)0,12352,5119,38,55,87,3910,3-0,3-0,3
Yakın Doğu Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12372,95114,54,89,88110,543,5
Girne Amerikan Üniversitesi (Burslu)0,12385,6613,811,810,53,511,33,30,50,3
İstanbul Medipol Üniversitesi (İngilizce) (%50 İndirimli)0,12325,35602115,55,885,312,85,8
Atılım Üniversitesi (İngilizce) (%50 İndirimli)0,12412,22122,8126,82,87,53-0,33,5
Üsküdar Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12380,95321426,85,58,31,343,3
Nuh Naci Yazgan Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12360,252016,85,58,569,332,53
İstanbul Medipol Üniversitesi (İngilizce) (%25 İndirimli)0,12464,8320,510,31024,54,31,51
Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar Üniversitesi (%25 İndirimli)0,12380,7540226,584,88,50,52,53,5
Yeditepe Üniversitesi (İngilizce) (%25 İndirimli)0,12402,91516,841455,80,8-0,36,8
İstinye Üniversitesi (İngilizce) (%50 İndirimli)0,12421,81316,88,82,85,310,8004,8
Uluslararası Final Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12365,8511014,56,870,82120
Ada Kent Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12345,73207,84113,51,803,5
Doğu Akdeniz Üniversitesi (%75 İndirimli)0,1239781457,36,85,54,81,83,8
İstanbul Kent Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12443,315193,56,5711-0,31,30,8
Yeditepe Üniversitesi (İngilizce) (Ücretli)0,12381,052133,517,3113,50,50,80,3
Doğu Akdeniz Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12449,6110,83,537,53,81110,5
Lokman Hekim Üniversitesi (%25 İndirimli)0,12375,15258,812,89,50,811,31,5-0,50
Bahçeşehir Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12432,353916,50,84,84,81130,51,3
Bahçeşehir Üniversitesi (İngilizce) (%50 İndirimli)0,12416,053716,56,569,34,33,32,31,5
Atılım Üniversitesi (İngilizce) (%25 İndirimli)0,12420,456156,810,36,54,31,323,3
Sanko Üniversitesi (%25 İndirimli)0,12417,1517194,865,38,30,50,33,8
İstanbul Bilgi Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12402,43413,55,55,33,87,85,5-0,83,5
Hasan Kalyoncu Üniversitesi (%25 İndirimli)0,12365,25171111,85,32,38,3001
Başkent Üniversitesi (Ücretli)0,12386,31312,54,34,36,34,51,81,84,8
Fenerbahçe Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12389,65719,5108,83,56,30,512,3
Lefke Avrupa Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12386,6513167,51003,82,80,53,5
Doğu Akdeniz Üniversitesi (İngilizce) (%75 İndirimli)0,12379,55425,51010,54,83,8-0,31,81
Lefke Avrupa Üniversitesi (Ücretli)0,12370,1215,89,557,38,511,51,3
Lefke Avrupa Üniversitesi (İngilizce) (%50 İndirimli)0,12403,43645,86,574,81,53,5
Nuh Naci Yazgan Üniversitesi (Ücretli)0,12348,5714,368,55,371,83,32
İstanbul Kültür Üniversitesi (Ücretli)0,12363,4119,55,862,382,30,83
İstanbul Gedik Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12369,752221,814,50,86,82,8213,5
İstanbul Gedik Üniversitesi (Ücretli)0,12344,6116,57,84,395,82,32,32
Bahçeşehir Üniversitesi (Ücretli)0,12347,6221,88,89,55,850,820,5
İstanbul Kültür Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12308,31212,36153,52,84,350,8
Yakın Doğu Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12321,6599,39,55,87,5-0,83,82,5
İstinye Üniversitesi (%25 İndirimli)0,12362,3417,88,86,58,87,511-0,5
Hasan Kalyoncu Üniversitesi (Ücretli)0,12295,35616,32,31059,30,5-0,35
İstinye Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12355,453518011,56,311-0,3-0,30,5
Bahçeşehir Üniversitesi (İngilizce) (Ücretli)0,12300,456257,310,52,35,5301
Girne Amerikan Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12327,958170,812,5-2,39,350,50,5
İstanbul Okan Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12333,051213,56,56,54,35,35,54-1
Demiroğlu Bilim Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12324,11816,810,5114,8701,30
Avrasya Üniversitesi (Ücretli)0,12306,951117,55,56,36,810,32,3-0,80
Biruni Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12315,336131154,88,3500,8
Üsküdar Üniversitesi (Ücretli)0,12366,3417,512,55,34,552,81-1,5
İstanbul Aydın Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12321,653722,88,860,52,350,81,3
Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12345,2322,81,81,88,51,5038,8
Girne Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12386,7513274,575,351,802
Uluslararası Final Üniversitesi (Burslu)0,12332,1800001,51-0,31,5
İstanbul Esenyurt Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12378,554022,884,80,810,31,31,3-0,8
İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12325,72525,3213,3352-0,31,5
İstanbul Medipol Üniversitesi (Burslu)0,12471,65731,55,820,51020,34,35,58
Dokuz Eylül Üniversitesi0,12438,6511023,311,519,37,8196,86,88,3
Haliç Üniversitesi (Burslu)0,12464,456258,824,312,8180,857
Beykent Üniversitesi (Burslu)0,12423520,51314,811,316965,8
Kto Karatay Üniversitesi (Burslu)0,12436,85527,3916919,3555,5
İstanbul Gelişim Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0,12392,6431,5622,39,318,863,84,3
İstanbul Gelişim Üniversitesi (Burslu)0,12431,9430,31117,87,814,83,367
İstanbul Arel Üniversitesi (Burslu)0,12417,3429,31210,39222,55,34,8
İstanbul Rumeli Üniversitesi (Burslu)0,12389,65429,37,523,53,8242,50,51,3
Pamukkale Üniversitesi0,12420,5510031,812,39,31211,52,84,37
Kapadokya Üniversitesi (Burslu)0,12472,75517,8419,814133,590,3
Kto Karatay Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12431,5529,314,3168,5132,83,33,5
Haliç Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12391,35732,515,38,58,815,31,50,83,5
Beykent Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12426,5202414,815,86,310,33,8-0,51,8
İstanbul Arel Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12416,45430156,37,55,85,35,33
Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi0,12418,6702997812,502,54,5
Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi0,12380,9582196,885,313,861,33,5
Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi0,12417,68226,812,35,39,87,53,52,82,8
İstanbul Gelişim Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12398,22023,36,812,88,58,541,51,8
Kto Karatay Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12402522,3-0,520,883,82,834,3
Kıbrıs İlim Üniversitesi (Burslu)0,12371,755322,86,811,361,52,84,5
İstanbul Medipol Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12413,37218,81414,55,38,81,511,8
Kıbrıs İlim Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12434,2118,5912,36,52,815,53,8
Beykent Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12398,62512,50133,310,31,842,3
Kapadokya Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12385202753,811442,83,3
Kıbrıs Sağlık Ve Toplum Bilimleri Üniversitesi (Burslu)0,12362,25318,89,38,82,512,32,30,33
Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (Burslu)0,12400,45610810811,82,52,8-0,3
İstanbul Arel Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12375,51317,3713,54,815,5-2,300,8
Haliç Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12323,84722,57,58,86,810,51-0,83,5
İstanbul Gelişim Üniversitesi (İngilizce) (%75 İndirimli)0,1233731202,514,83,86,8312,3
Kıbrıs Sağlık Ve Toplum Bilimleri Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12351125,58,892,58,310,33,5
İstanbul Gelişim Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12363,61621,82,37,51,512-1,50,83,8
İstanbul Gelişim Üniversitesi (İngilizce) (%50 İndirimli)0,12399,2520,83,53,5762,80,33,3
Kapadokya Üniversitesi (%25 İndirimli)0,12370,251022,396,54,32,32,31,33
Kto Karatay Üniversitesi (Ücretli)0,12280,52719,85,31010,37,31,30,84,3
İstanbul Rumeli Üniversitesi (%50 İndirimli)0,123761414,30,55,817,30,81,85,3

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir