Fizyoterapi ve Rehabilitasyon İçin 2021’de Kaç Net Gerekir?

Tercih Koçu YouTube Kanalı Yayında!
İzle, Beğen ve Abone Ol!

2021 YKS için “Fizyoterapi ve Rehabilitasyon İçin 2021’de Kaç Net Gerekir?“, “Fizyoterapi ve Rehabilitasyon 2021 Kaç Net?” ve daha fazlası Tercih Koçu’nda. YÖK’ün yayınladığı “Fizyoterapi ve Rehabilitasyon İçin Kaç Net Gerekir? 2021” verileri bu sayfada.

Not: Bu tablodaki programlar taban puanlarına göre yüksekten düşüğe doğru sıralanmıştır.
Bilgi: Bu tabloda yer alan ifadeler bu sene YKS’deki adaylara yol göstermesi için bir önceki senenin sınavında, ilgili bölüme son giren kişinin sonuçlarını içerir. Tamamı YÖK‘ün yayınladığı güncel verilerdir.

Fizyoterapi ve Rehabilitasyon İçin Kaç Net Gerekir? 2021

ÜNİVERSİTEKATSAYIOBPYERL.TYT TÜRKÇETYT SOSYALTYT MATEMATİKTYT FENAYT MATEMATİKAYT FİZİKAYT KİMYAAYT BİYOLOJİ
İstanbul Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi (Burslu)0.12486,14018,7511,59,259,75113,255,252
Çankırı Karatekin Üniversitesi0.12483,662209,2512815,7513,254,25
Ege Üniversitesi0.12480,456231,257,522,515,2523,575,755
Gazi Üniversitesi0.12476,80410323,2512,2520,2514,525,258,2511,758
Bahçeşehir Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0.12476,199733,751428,2513,7524,755,5810,5
İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa0.12472,972823514,522,7510,2527,52,59,255,5
Hasan Kalyoncu Üniversitesi (Ücretli)0.12472,838159,54,259,754,2512,750,7512,5
Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (Burslu)0.12472,7781521,2514,54,253,254,752,25-0,5-1,25
Balıkesir Üniversitesi0.12470,3496214,259,7516517,25741,75
Atılım Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0.12467,654622,7510,25191421,75885,75
Aydın Adnan Menderes Üniversitesi0.12466,8562218,520,25131565-0,25
Yüksek İhtisas Üniversitesi (Burslu)0.12465,15822,757,516,51224,252,25103,5
Hacettepe Üniversitesi0.12464,712324,2514,526,751930,2588,258,25
İstanbul Gedik Üniversitesi (Burslu)0.12459,997621,2513,756,25817,255,7578
İstanbul Arel Üniversitesi (Burslu)0.12459,055526,56,7510917,753,254,755,5
Bezm-İ Âlem Vakıf Üniversitesi (Burslu)0.124581521,758,52713,752689,58,5
Başkent Üniversitesi (Burslu)0.12457,8926,2512,535,513334,757,254,75
İstanbul Medipol Üniversitesi (Burslu)0.12455,21428,511,2533,2514,2531,56,7510,56,75
İstinye Üniversitesi (Burslu)0.12455,15927,514,759,7511,2515,54,759,759,75
Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi0.12453,85622511,7512,510114,7565,5
Lokman Hekim Üniversitesi (Burslu)0.12452,1231018,2510,2524,257,25265,759,54,75
Marmara Üniversitesi0.12452,03910328,2510,75231426,54,510,757,25
Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi0.12449,357221,2512,5256,2515,255,750,50,5
Üsküdar Üniversitesi (Burslu)0.12449,251335128,7511,2523,57,758,5
İstanbul Okan Üniversitesi (Burslu)0.12447,55524,54,520,755,75242,585
Manisa Celâl Bayar Üniversitesi (İÖ)0.12447,557218,755,7514,751313,55,256,52
Kıbrıs Sağlık ve Toplum Bilimleri Üniversitesi (Burslu)0.12447,2683245,2512,5816
Biruni Üniversitesi (Burslu)0.12447,15817,258,2527,511,531,55,59,754,75
İstanbul Medipol Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0.12447,121220,2510,752510,2535,59,2510,58,5
Bahçeşehir Üniversitesi (Burslu)0.12446,887724,2512,7524,7514335,7511,756,75
İstanbul Okan Üniversitesi (%50 İndirimli)0.12446,7352515,5510,59-0,250,5-0,25
Hasan Kalyoncu Üniversitesi (Burslu)0.12446,051015,2511,2514,751328,75115,5
İstinye Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0.12445,15522,75819,751130,53,253,756,5
Yeditepe Üniversitesi (İngilizce) (Ücretli)0.12444,998517,2511,253,2559,751,50,753
Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar Üniversitesi (%25 İndirimli)0.12444,3095112,25743,754,53,250,52,75
Ankara Medipol Üniversitesi (Burslu)0.12443,51531,2512,2527,51426,251,754,753
İzmir Katip Çelebi Üniversitesi0.12443,58226,256,51811,7528,75-0,258,54,5
Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi0.12441,259318,57,2517,756,752053,754,5
Haliç Üniversitesi (Burslu)0.12440,95922,51111,7513,519,751,757,57,25
Sanko Üniversitesi (Burslu)0.12440,05720,59,513,759,526,539,256,25
İstanbul Rumeli Üniversitesi (Burslu)0.12437,052627,757,7518,759,517,753,257,53,75
Haliç Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0.12437,011020,2512,7519,2510,25144,7510,56,75
Sağlık Bilimleri Üniversitesi (Ankara)0.12436,8722713,2512,251418,759,58,256,25
İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi (Burslu)0.12435,9626191216,57,7511,255,59,55,75
İstanbul Kültür Üniversitesi (%50 İndirimli)0.12433,82913,255,2510,258,256,25-0,75-0,53,5
Yeditepe Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0.12432,351026,59,2515,2510,535,57,2511,755,75
İstanbul Bilgi Üniversitesi (Burslu)0.12431,851030,2515,5141316,25979,75
Fırat Üniversitesi0.12430,37226,2512,7516,759,5101,253,54,25
Manisa Celâl Bayar Üniversitesi0.12430,158223,2512,2516,2516,57,256,58,25
İnönü Üniversitesi0.12427,4582147,7517,758250,253,752,5
Avrasya Üniversitesi (Ücretli)0.12427,2717,75543,25722-1,5
Trakya Üniversitesi0.12427,18220,512,513,512213,751,53
Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi0.12426,6268217,511,2523,516,2526,759,256,753,25
KTO Karatay Üniversitesi (%50 İndirimli)0.12425,851120,254,25127,7513,54,7533,25
Süleyman Demirel Üniversitesi0.12425,318219,757116,75172,757,57
Sivas Cumhuriyet Üniversitesi0.12425,282206,7517,52,7517,75-1,257,255
Nuh Naci Yazgan Üniversitesi (Burslu)0.12424,876729,59,52311294,253,51
Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar Üniversitesi (Burslu)0.12424,8592114,52115,7533,510,2511,7510,5
Toros Üniversitesi (Burslu)0.12423,7571521,511,259,57,25111,55,53,75
İstanbul Aydın Üniversitesi (Burslu)0.12423,751127,51315,259230,587
İstanbul Gedik Üniversitesi (Ücretli)0.12423,352201193,253,750,750,5
KTO Karatay Üniversitesi (Burslu)0.12422,4826,25128,758,7519,750,58,257
İzmir Bakırçay Üniversitesi0.12422,3638227,58,7513,7512,7519,253,754,253
İstanbul Rumeli Üniversitesi (Ücretli)0.1242218,752,59,255,2510,75-0,752,75-0,75
Sağlık Bilimleri Üniversitesi0.12421,9817222,51223,511,7532,253,755,54,5
Bahçeşehir Üniversitesi (Ücretli)0.12421,3887258,758,756,50,251
Beykent Üniversitesi (%25 İndirimli)0.12419,85420,577,253,2551,50,50,75
Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi0.12419,159330,255107,25151,547,25
Bursa Uludağ Üniversitesi0.12418,7566224,512,525,510,7515,256,566
Doğu Akdeniz Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0.12418,31018,57,55,5412,751,257,54,75
Nişantaşı Üniversitesi (Burslu)0.12418,19615186,258,25108,753,575,5
Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi0.12417,4696228,258,516,5516,251,755,252,25
Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi0.12416,58226,2513,2510,512,2511,251,250,257
İstanbul Esenyurt Üniversitesi (Burslu)0.12416,411025,25148,58,759,251,754,758
İstinye Üniversitesi (İngilizce) (%50 İndirimli)0.12415,452922,2511,2511410-1-0,75-0,75
Dokuz Eylül Üniversitesi0.12415,01711335,251014,759,526,254,759,53,25
İstanbul Medipol Üniversitesi (Ücretli)0.12414,9225,54,25102,25125,7533,75
Kapadokya Üniversitesi (Ücretli)0.12414,1614,755,52,250,75612
Doğu Akdeniz Üniversitesi (Burslu)0.12412,71017510,25719,755,252,5
İstanbul Medipol Üniversitesi (Burslu)0.12411,81421,5824,59,524,254,57,59,5
Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi0.12411,358229,5959,512,7568
Lefke Avrupa Üniversitesi (Burslu)0.12411,352023,758,55,25810,250,50,52,25
Kıbrıs İlim Üniversitesi (Burslu)0.12410,953195,7510,25810,51,552,5
Fenerbahçe Üniversitesi (Burslu)0.12410,051918,254,758,2510,759,511,757,25
İstanbul Kent Üniversitesi (%50 İndirimli)0.12409,24219,5811,256,254,5-0,7510,5
Bahçeşehir Üniversitesi (İngilizce) (Ücretli)0.12408,883710,7510,755,2588,752,253
Yakın Doğu Üniversitesi (Burslu)0.12408,85420209,75-0,258,754,252,52,755,75
İstanbul Medipol Üniversitesi (İngilizce) (%50 İndirimli)0.12408,46526,5716-0,511,250,51,752,75
Yeditepe Üniversitesi (İngilizce) (%50 İndirimli)0.12408,2654175,7515,756,759,54,751,56,25
Yalova Üniversitesi0.12405,36231,2510,510,756,7516,251,253,253
Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi0.12405,37221,599,25913,250,755,757,25
Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi0.12403,951032111,7515,57,7529,25-145,5
İzmir Tınaztepe Üniversitesi (Burslu)0.12401,65202510,57,56,514,253,753,55,5
KTO Karatay Üniversitesi (Ücretli)0.12401,4316,52,55,25697,52
Selçuk Üniversitesi0.12399,16217,510,513,51,7523,251,57,255,25
Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi0.12398,656216,511,59,7510,75161,54,254
Hasan Kalyoncu Üniversitesi (%50 İndirimli)0.12398,43515,256,512,55,7515,514,750,75
Girne Üniversitesi (Burslu)0.12398,25519,57,57,53,511,253,25-0,54,75
İzmir Demokrasi Üniversitesi0.12398,1248227,513,521,2513,7516,55,753,251,25
Kırıkkale Üniversitesi0.12397,588226,2513,5910,5132,752,58,25
Pamukkale Üniversitesi0.12396,810321,75722,2512,2513,542,55,75
İstanbul Arel Üniversitesi (%50 İndirimli)0.12396,553124,758,58,7546,25
İstanbul Gelişim Üniversitesi (%50 İndirimli)0.12395,454618,754,55,25222,50,75
Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi0.12395,310329,2514,51410,259,751,255,254
Lefke Avrupa Üniversitesi (İngilizce) (%50 İndirimli)0.12391,91210,51,75113,759,50,754,50,75
İstanbul Esenyurt Üniversitesi (%50 İndirimli)0.12391,55614,258,59,2547,751,25-0,5
Lokman Hekim Üniversitesi (%25 İndirimli)0.12391,154019,25-0,255,54,2514,25-2,252,54,75
Avrasya Üniversitesi (Burslu)0.12390,6317,7511,2520,25424,755,25-1-0,5
Atılım Üniversitesi (İngilizce) (%25 İndirimli)0.12390,31837189,75745,75-0,254,751
Lefke Avrupa Üniversitesi (Ücretli)0.12389,6221,757,758,254,255,751,7511,25
Girne Amerikan Üniversitesi (%50 İndirimli)0.12386,4521,752,56,7550,250,75
Antalya Bilim Üniversitesi (Burslu)0.12385,62530145,757,55,7518,259,750,756,5
Kapadokya Üniversitesi (Burslu)0.12382,85812,25721,757,517,252,753,25-0,25
İstanbul Gelişim Üniversitesi (Burslu)0.12382,7826,2510,7512,56,2518,755,2510,53
Beykent Üniversitesi (Burslu)0.12381,8925,751112,7513,75152,254,258,25
Başkent Üniversitesi (Ücretli)0.12381,738162410,254,254,253,523,51
İstanbul Medipol Üniversitesi (İngilizce) (Ücretli)0.12381,7324,756,75949,2565
Sanko Üniversitesi (%25 İndirimli)0.12380,652719,7510,251914-0,25-0,25
İstanbul Gelişim Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0.12378,497916,56119,7516,251,53,757
İstanbul Aydın Üniversitesi (%50 İndirimli)0.12377,755917,513,253,255,753,255,54,255,5
Yozgat Bozok Üniversitesi0.12377,46220,510,255,58,2514,750,257,254,75
Nuh Naci Yazgan Üniversitesi (%50 İndirimli)0.12376,853528,7512,7511,750,518,51,75
Doğu Akdeniz Üniversitesi (%50 İndirimli)0.12376,11222,56,255,253,757,5-0,750,75-0,25
İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi (%50 İndirimli)0.12375,753422,7584,52,55,5-0,50,753,75
İstanbul Kültür Üniversitesi (Ücretli)0.12374,782518,5411,256,258,250,51,75-0,5
Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi0.12374,15622014,519,257,2517,50,754,5
Yüksek İhtisas Üniversitesi (%50 İndirimli)0.12373,551023,57,511,256,7519,751,751,252,25
İstanbul Gedik Üniversitesi (%50 İndirimli)0.12370,3532182,2535,2561,753,752,25
Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi0.12368,57221,58,75139,511,752,755,756,25
Necmettin Erbakan Üniversitesi0.12368,48217,59,2531,255,7522,753,51,52,5
Bezm-İ Âlem Vakıf Üniversitesi (%50 İndirimli)0.12364,974523,254,7515,53,7516,51,51,752
Kapadokya Üniversitesi (%25 İndirimli)0.12361,753713,754,254,57,258,252,751,5
Bahçeşehir Üniversitesi (%50 İndirimli)0.12361,053520,751013214,5
Karabük Üniversitesi0.12358,15822010,514,56,2517,52,259,25
Demiroğlu Bilim Üniversitesi (Burslu)0.12355,8622,512124,7518,7514,53,5
İstanbul Kültür Üniversitesi (Burslu)0.12355,75632,59,2518,255,520,25274,5
İstanbul Bilgi Üniversitesi (%50 İndirimli)0.12354,755613,7557,54,7594,253,751
Nuh Naci Yazgan Üniversitesi (Ücretli)0.12354,45518,25312,756,512,252,751,52
Sanko Üniversitesi (Ücretli)0.12353,510153,54,54,7511,753,255,5
İstanbul Gelişim Üniversitesi (İngilizce) (%50 İndirimli)0.12352,454613,753,58,2568,754,52,5-0,25
Girne Amerikan Üniversitesi (Burslu)0.12350,69610221013,512,511,75-0,252
Üsküdar Üniversitesi (%50 İndirimli)0.12349,6576217,7512,252,7514,524,51,25
İstanbul Rumeli Üniversitesi (%50 İndirimli)0.12349,653016,755,56,54100,75-0,251,5
Demiroğlu Bilim Üniversitesi (%50 İndirimli)0.12349,23413,754,255,25510,252,521,75
Doğu Akdeniz Üniversitesi (Ücretli)0.12346,7481012,7510,257,53,7513,751,250,252,5
Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi0.12346,358224,254,2511,511,518,52,56,252
Uluslararası Final Üniversitesi (Burslu)0.12345,862510,755,2567,5-1,254,254,25
İstanbul Medipol Üniversitesi (%50 İndirimli)0.12345,276262,510,54,515,252,50,752,25
Lefke Avrupa Üniversitesi (%50 İndirimli)0.12344,41823,2579,752,57,251,5-0,252
Yakın Doğu Üniversitesi (%50 İndirimli)0.12343,62018,511,57,75-16,250,250,25
İstanbul Kent Üniversitesi (Burslu)0.12343,29282512,7519,2510,2521,750,2516,75
Başkent Üniversitesi (%25 İndirimli)0.12338,33528,7512,57,51,2511,51,750,753
Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (%50 İndirimli)0.12335,951518,756,753,750,753,751,50,253,25
Fenerbahçe Üniversitesi (%50 İndirimli)0.12333,7520278,55,51,257,258,25
İstanbul Medipol Üniversitesi (%50 İndirimli)0.12333,77417,2510,7517,759,2514,51,7524,25
Yüksek İhtisas Üniversitesi (Ücretli)0.12327276810,51,7511,50,75-1
Bahçeşehir Üniversitesi (İngilizce) (%50 İndirimli)0.12325,253525,59,56,755,758,753,252,751,5
Doğu Akdeniz Üniversitesi (İngilizce) (Ücretli)0.12320,1615,758,2512,54,754,25-0,55,5
Girne Üniversitesi (%50 İndirimli)0.12316,4319,7511,575,52,250,250,25
Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi (İÖ)0.12314,357227,7516,523,757,510,753,253
Biruni Üniversitesi (%50 İndirimli)0.12310,24218,756,557,57,754,255,255
Haliç Üniversitesi (%50 İndirimli)0.12302,055123,7512,2510,255,25120,751,51
Lefke Avrupa Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0.12297,451521,254,758,754,59,751,251,75
Kıbrıs Sağlık ve Toplum Bilimleri Üniversitesi (%50 İndirimli)0.12296,55423,258,2573,51,25-0,512,25
Uluslararası Final Üniversitesi (%50 İndirimli)0.12294,15616,753,2511-1,5110,5
Kıbrıs İlim Üniversitesi (%50 İndirimli)0.12290,7710,253,259,253,2510210,25
Doğu Akdeniz Üniversitesi (İngilizce) (%50 İndirimli)0.12290214,259,756,75552,753,75
İstinye Üniversitesi (%50 İndirimli)0.12289,35216,5110,7510,2510,2517,752,25

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu