Fen Bilgisi Öğretmenliği İçin 2021’de Kaç Net Gerekir?

Tercih Koçu YouTube Kanalı Yayında!
İzle, Beğen ve Abone Ol!

2021 YKS için “Fen Bilgisi Öğretmenliği İçin 2021’de Kaç Net Gerekir?“, “Fen Bilgisi Öğretmenliği 2021 Kaç Net?” ve daha fazlası Tercih Koçu’nda. YÖK’ün yayınladığı “Fen Bilgisi Öğretmenliği İçin Kaç Net Gerekir? 2021” verileri bu sayfada.

Not: Bu tablodaki programlar taban puanlarına göre yüksekten düşüğe doğru sıralanmıştır.
Bilgi: Bu tabloda yer alan ifadeler bu sene YKS’deki adaylara yol göstermesi için bir önceki senenin sınavında, ilgili bölüme son giren kişinin sonuçlarını içerir. Tamamı YÖK‘ün yayınladığı güncel verilerdir.

Fen Bilgisi Öğretmenliği İçin Kaç Net Gerekir? 2021

ÜNİVERSİTEKATSAYIOBPYERL.TYT TÜRKÇETYT SOSYALTYT MATEMATİKTYT FENAYT MATEMATİKAYT FİZİKAYT KİMYAAYT BİYOLOJİ
İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa0.12492,1056227,757,25911,2518,52,2575
Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi0.12482,354119,57,5111011,55,254,53,25
Fırat Üniversitesi0.12479,52311910,2519,510,2512,752,52,52
Kastamonu Üniversitesi0.12466,52119713,5717,2512,5-0,75
Hacettepe Üniversitesi0.12456,86762106,2525,758303,59,758,25
Akdeniz Üniversitesi0.12455,63852135,251511,2522,255,57,252
Boğaziçi Üniversitesi (İngilizce)0.12452,248522911,7522,510,7530,254,7510,758
Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi0.12448,93112,257,2515,2510,2513,50,754,251,75
Pamukkale Üniversitesi0.12448,45211,58,2510,2511,252057
Kocaeli Üniversitesi0.12446,3055210718,53,528,252,254,253,5
Erciyes Üniversitesi0.12445,355221,258,2517,258,521,754,2520,5
Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi0.12444,72641268,520,51,7518,75-0,2511,5
Bursa Uludağ Üniversitesi0.12443,9225228,751311,511,7515,7543,54,5
Harran Üniversitesi0.12440,345412289,5818,254,251,253,5
Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi0.12440,13117,7510,7581017,751,756,253,25
Balıkesir Üniversitesi0.12438,85221,57,513,759,2517,252,581,75
Afyon Kocatepe Üniversitesi0.12438,175319,254,2514,51116,754,2564
Orta Doğu Teknik Üniversitesi (İngilizce)0.12437,34125,7510,521,7510,7529,257,757,758,5
Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi0.12434,152115,255,7511,256,510,755,755,53,5
Sivas Cumhuriyet Üniversitesi0.12433,3683131,5810,511,516,750,2533
Marmara Üniversitesi0.12433,22762138,518,7512,7522,588,755,5
Dokuz Eylül Üniversitesi0.12431,8066225,55,59,58,516,754,54,510
Yıldız Teknik Üniversitesi0.12431,256219,25921,7510,521,5755,25
Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi0.12430,4412413,2512,511,7518,250,750,53,25
Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi0.12429,9974127,513,7513,7512,511,25-0,55,753,5
Adıyaman Üniversitesi0.12429,8531236,75237,518,5-0,5-0,54,75
Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi0.12427,62119,59,595,7515,751,52,754,75
Mersin Üniversitesi0.12425,2411713,2512,2510,7521,250,54,55
Aydın Adnan Menderes Üniversitesi0.12424,713621,252,7510,758,7517,7558,53
Aksaray Üniversitesi0.12424,5214128,259,2510,56,759,514,56
Sakarya Üniversitesi0.12423,2412812128,57,252,256,256,75
Gazi Üniversitesi0.12421,662215,2518,2510244,2587,5
Süleyman Demirel Üniversitesi0.124214122107,510,56,252,757,7510,5
Atatürk Üniversitesi0.12417,65221,257,7512,757,515,54,251,753
Ondokuz Mayıs Üniversitesi0.12415,25222,259,258,2510,2516,752,756,56,5
Kütahya Dumlupınar Üniversitesi0.12413,83126,258,2514,58,7514-0,253,255
Trakya Üniversitesi0.12413,4213125,258,75135,7512,251,753,755,75
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi0.12411,6375225,751414,256,7515,251,756,51,5
Trabzon Üniversitesi0.12409,4341208,7514,2511,513,253,2581,75
Kilis 7 Aralık Üniversitesi0.12401,8123122,510,58,258,259,2533,57
Yozgat Bozok Üniversitesi0.12396,71820,2583,758,2512,56,53,253,25
Uşak Üniversitesi0.12396,521247,510,2511,518,2524,75
Muş Alparslan Üniversitesi0.12389,951024,757,7512,56,517,750,254,750,5
Ege Üniversitesi0.12389,55226,759,5319,75252,754,25
Düzce Üniversitesi0.12389,331248,523,756,515,7513,75-0,75
Manisa Celâl Bayar Üniversitesi0.12386,053120,56,7519,758200,753,250,25
Bartın Üniversitesi0.12384,62120,57,510,253,2518,51,2525,75
Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi0.12379,34121,512,515,59,515,53,254,753,5
Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi0.12379,253124,757,7516,7510,5133,753
Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi0.12378,5521249,2516,55,517,55,250,75
Giresun Üniversitesi0.12376,825169,514,55,2515,52,54,253,5
Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi0.12375,74117,751212,59,519,50,756,53,75
Eskişehir Osmangazi Üniversitesi0.12374,96221,512,751810,2516,534,757,25
Siirt Üniversitesi0.12370,853121,7511,2514,256,2513,755,53,5
Dicle Üniversitesi0.12369,254125,258,751611,2519,55,251,75
Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi0.12366,6312911,511,5911,250,752,254,25
Kırıkkale Üniversitesi0.12363,131228,7512,52,7520,51,54,254,5
Necmettin Erbakan Üniversitesi0.12361,655213,254,7525,751028,52,53,250,75
Ordu Üniversitesi0.12359,353121,257,75912,513,252,759,5
Kafkas Üniversitesi0.12356,05319,54,7517,7510,2515,5-13,55,5
Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi0.12355,541224,757,258,515,51,758,55,25
Amasya Üniversitesi0.12347,23116,2517,757,25270,251,52
Çukurova Üniversitesi0.12345,4552102,519,7511,5301,7544,75
İnönü Üniversitesi0.12329,55215,758,7512825,54,56
Sinop Üniversitesi0.12328,652112,757,516,25425,25-0,253,253,25

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu