Fizik İçin 2021’de Kaç Net Gerekir?

2021 YKS için “Fizik İçin 2021’de Kaç Net Gerekir?“, “Fizik 2021 Kaç Net?” ve daha fazlası Tercih Koçu’nda. YÖK’ün yayınladığı “Fizik İçin Kaç Net Gerekir? 2021” verileri bu sayfada.

Not: Bu tablodaki programlar taban puanlarına göre yüksekten düşüğe doğru sıralanmıştır.
Bilgi: Bu tabloda yer alan ifadeler bu sene YKS’deki adaylara yol göstermesi için bir önceki senenin sınavında, ilgili bölüme son giren kişinin sonuçlarını içerir. Tamamı YÖK‘ün yayınladığı güncel verilerdir.

Fizik İçin Kaç Net Gerekir? 2021

ÜNİVERSİTEKATSAYIOBPYERL.TYT TÜRKÇETYT SOSYALTYT MATEMATİKTYT FENAYT MATEMATİKAYT FİZİKAYT KİMYAAYT BİYOLOJİ
İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0.12486,2722036,2516,7535,516,537,51411,7511,75
İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi (İngilizce) (%50 İndirimli)0.12476,65332,517,531,7515,2536,2510,51310,5
Koç Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0.12466,731836,2517,537,517,540141311,75
Orta Doğu Teknik Üniversitesi (İngilizce)0.12464,593288,524,251335,2511,7510,58,25
İzmir Ekonomi Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0.12456,7882291523,7512,7522,254,254,54,5
Yeditepe Üniversitesi (İngilizce) (%50 İndirimli)0.12453,081227,511156,2519-10,50,5
Ankara Üniversitesi0.12446,9312310,754,55,7594,5-0,257,5
Boğaziçi Üniversitesi (İngilizce)0.12446,467623412,753916,537,512,7511,759,25
Doğu Akdeniz Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0.12441,709212311,259,57,752,75
İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü (İngilizce)0.12440,8625217,51416,7512,520,755,51,257,5
Balıkesir Üniversitesi0.12430,051620,57,258,55,510,750,25-0,251,5
Yıldız Teknik Üniversitesi0.12425,6582308,758,25139,254,253,57
Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi0.12425,11621225,7512,755,7511,56,25-0,256
Eskişehir Osmangazi Üniversitesi0.12421,52619,2511,2566,754,5326,75
Eskişehir Teknik Üniversitesi0.12420,83117,256,2594,25183,25-0,750,25
Koç Üniversitesi (İngilizce) (%50 İndirimli)0.12415,29233014,2535,516,254010,2511,7511,75
Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi0.12415,21614,54,2514,751,7513,25-0,25
Orta Doğu Teknik Üniversitesi (İngilizce) (KKTC Uyruklu)0.124152239,751714,25309,59,54,75
Ege Üniversitesi0.12413,9665218,5610,510,258,53,252,55,75
Ondokuz Mayıs Üniversitesi0.12412,652127,258,586,590,5
Trakya Üniversitesi0.12412,058211610,252,2586,75-0,2534,75
Gebze Teknik Üniversitesi (İngilizce)0.12411,92117,757,7518,2511,512,5-0,259,55,5
İstanbul Üniversitesi (İngilizce)0.124114121,5812,58,2510,54,563,25
İnönü Üniversitesi0.12410,352116,59,55,257,57,251,753,75
Selçuk Üniversitesi0.12410,1471622,759,753,256,2567,50,751
Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi0.12409,352121,753,759,75911,5-0,25-0,51
Kütahya Dumlupınar Üniversitesi0.12404,951612,752,5112,7510,53,53,25
Sakarya Üniversitesi0.12402,152115,75102,57,2510,25-14,255
Kırıkkale Üniversitesi0.12401,05218,56,256,753,7510,511,51,5
İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi (İngilizce) (Ücretli)0.12400,6571027,2512,2522,5102076,56,5
Pamukkale Üniversitesi0.12399,452115,756,57411421,25
Çukurova Üniversitesi0.12394,03921178,516,595-0,51,54
Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi (İngilizce)0.12393,2282112,753,75161,7515,754-1,25
Yeditepe Üniversitesi (İngilizce) (Uolp-Coe College) (Ücretli)0.12388,352522,56,7532,752,2531,50,5
Marmara Üniversitesi0.123885221,518,7514,511,7516,750,756,5
Gazi Üniversitesi0.12387,653126,7511,513,755,59,7523,5
Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi0.12386,51615,257,57,254,756,754,25-11,25
Mersin Üniversitesi0.12382,32118,565610,51,55
Erciyes Üniversitesi0.12379,7222119,755,756,756102,751,251
Dokuz Eylül Üniversitesi0.12377,45210,54,7510,258,517,540,53
Dicle Üniversitesi0.12375,8211110,7511,5215-0,250,75-1
Atatürk Üniversitesi0.12369,72133,7512,754,52,752-1,5-0,253
Aydın Adnan Menderes Üniversitesi0.12368,572114,57,59,255,7512,56,5-0,75
Kocaeli Üniversitesi0.12368,252115,7512,56123,53,52,5
Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi0.12362,93111,753,75131,514,252
Akdeniz Üniversitesi0.12362,42122,751169,759,255,53,5
Karadeniz Teknik Üniversitesi0.12346,85218,757,7519,252,517,5-110,5
İstanbul Üniversitesi0.12346,0476217,57,7513,253,7517,752,752,754,25
Yeditepe Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0.12341,351027,757,252816,7534,599,56,75
Sivas Cumhuriyet Üniversitesi0.12340,42120,254,7585,759,753-1,251
Manisa Celâl Bayar Üniversitesi0.12339,22120,536,54,56,5153,5
Süleyman Demirel Üniversitesi0.12339,152119,54,2510,53,513-0,52,53
İzmir Ekonomi Üniversitesi (İngilizce) (%50 İndirimli)0.12337,75821,57,567,571,254,251,75
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi0.12325,821221,758,759,51333
Bursa Uludağ Üniversitesi0.12317,53119,59,7511,757,2514,51,252,5
Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi0.12309,05321194,759,754,55,7563,5
Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi0.12272,7162598111,52

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu