Fizik İçin 2020’de Kaç Net Gerekir?

2020 YKS için “Fizik İçin 2020’de Kaç Net Gerekir?“, “Fizik 2020 Kaç Net?” ve daha fazlası Tercih Koçu’nda.

Not: Bu tablodaki programlar taban puanlarına göre yüksekten düşüğe doğru sıralanmıştır.
Bilgi: Bu tabloda yer alan veriler bu yılki YKS’de adaylara yardımcı olması için bir önceki yılın YKS tercihlerine göre düzenlenmiştir. ÖSYM’nin güncel sonuçlarıdır.
ÜNİVERSİTEKATSAYIOBPYERL.TYT TÜRKÇETYT SOSYALTYT MATEMATİKTYT FENAYT MATEMATİKAYT FİZİKAYT KİMYAAYT BİYOLOJİ
Koç Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0,12491,25836,516,534,518,838,812,811,810,5
İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0,12485,41927,5153516,3351411,810,5
Boğaziçi Üniversitesi (İngilizce)0,12413,455922,514,327,317,536,812,810,511,8
Koç Üniversitesi (İngilizce) (%50 İndirimli)0,12470,1331,513,827,516,334,510,38,57
İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi (İngilizce) (%50 İndirimli)0,12447,45321,81431,315341485,5
Orta Doğu Teknik Üniversitesi (İngilizce)0,12464,258930,89,527,8122810,58,54,8
Yeditepe Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0,12444,210301419,51517,56,863,3
İzmir Ekonomi Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0,12425,65230,311,31510,3143,54,36,8
İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü (İngilizce)0,12402,139238,512,310,512,84,31,58,3
Yıldız Teknik Üniversitesi0,12438,48219,513,814,55,58,52,83,82,3
Gebze Teknik Üniversitesi (İngilizce)0,12394,452126,315,510,374,52,342,8
Marmara Üniversitesi0,12402,45222,58,36,38,58,803,84
Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi0,12402,52122,516,313,30851,80
İstanbul Üniversitesi0,12413,79226,311,818,3811,51,31,50,3
Ankara Üniversitesi0,12433,85312610,510,583,81,81,53
Ege Üniversitesi0,12374,655224,810,38,87,56,82,830,8
Gazi Üniversitesi0,12416,4531216,59,37,37,51,822,5
Dokuz Eylül Üniversitesi0,12323,454117,510,89,885,84,532,8
Akdeniz Üniversitesi0,12392,352124,37,37,50,89,36,8-0,30,5
İstanbul Üniversitesi (KKTC Uyruklu)0,12395,5118,8810,81,811,51,511,8
Eskişehir Osmangazi Üniversitesi0,12356,92613,512,510,5311,81,82,30,8
Kocaeli Üniversitesi0,12397,352123,83,89,855,53,8-0,53,5
Eskişehir Teknik Üniversitesi0,12429,231144,86,33,56,32,30,52,5
Selçuk Üniversitesi0,12355,45167105,83,36,35,531,8
Bursa Uludağ Üniversitesi0,12381,353112,39,368,550,51,84,5
Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi0,12345,452120,86,83,84,87,53,31,54,3
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi0,12370,12125,89,59,34,542,50,52,8
Yeditepe Üniversitesi (İngilizce) (%50 İndirimli)0,12407,7216,30,816,5110,81,30,80
Manisa Celâl Bayar Üniversitesi0,12329,82124,32,583,85,370,80,8
Pamukkale Üniversitesi0,12344,4521167,38,37,55,33,82,51,3
Sakarya Üniversitesi0,12340,952110,80,86,368221
Aydın Adnan Menderes Üniversitesi0,12332,12122,89,8106,591,50,83,8
Balıkesir Üniversitesi0,12390,7169,83,57,54,38,33,81,52,5
Erciyes Üniversitesi0,12380,752113,39,572,53,833,82,3
Mersin Üniversitesi0,12346,0521199,53,35,81,51,32,87
Trakya Üniversitesi0,12296,2521104,34,85,510,52,81,54,8
Ondokuz Mayıs Üniversitesi0,123622105,517,51010,850,82,5
Süleyman Demirel Üniversitesi0,1233521181276,57,530,3-1
İzmir Ekonomi Üniversitesi (İngilizce) (%75 İndirimli)0,12368,5823,5010,83,844,51,30,3
Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi (İngilizce)0,12354,521134,37,32,311-0,31,32
Karadeniz Teknik Üniversitesi0,12321218,3018,31113,50,50,8
Çukurova Üniversitesi0,123402114,355,533,33,322,5
İnönü Üniversitesi0,12315,82116,83,5101,58,53,80,80,5
Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi0,12360,65139,3413,34,5150-0,31
Sivas Cumhuriyet Üniversitesi0,12295,85914,31,89,5015,5100
Atatürk Üniversitesi0,12381,251210,33,5166,39,51,30,51,3
Dicle Üniversitesi0,12303,51610,5919,55,85,31,52,8-0,5
Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi0,12369,35719,3012,55,83,32,8-0,35,3
Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi0,12361,35514,511,3110,57,51,810,8
Kütahya Dumlupınar Üniversitesi0,12316,7820,885,34,37,83-0,81,3

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir